Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъгито на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Бъгито на Кольо

    Ето и клип на бъгито с новите гуми. Втората половина е заснета от "онборд" камера, оператор беше големият син, получава се някаква представа за част от трасето.
    http://www.youtube.com/watch?v=qtbYkJlFl2M

    А ето и как се справя с карането извън пътя големият син-надявам се бъдещ офроудър.

    http://www.youtube.com/watch?v=sheY72Ni4JM

    Още малко не успява да качи баирите, даже с хубави гуми, и гаси бъгито, но всеки е започнал така. За начало е добре. Какво да кажа, освен, че се гордея с него!
    Последно редактирано от Кольо; 31-05-09, 22:36.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • До: Бъгито на Кольо

      браво колега а и гледам справя си се съвсем прилично момчето сега да няма тате искам мое да се състезаваме
      поздравления

      Коментар


      • До: Бъгито на Кольо

        Първоначално публикуван от joromainata Преглед на мнение
        браво колега а и гледам справя си се съвсем прилично момчето сега да няма тате искам мое да се състезаваме
        поздравления
        Щом трябва ще направим...

        Само дето като ме пита какво есчупено на Данчовото бъги, и му казвам, че е излязла полуоската, после пита "А тя за какво служи?"
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • До: Бъгито на Кольо

          ами щом пита значи има интерес а тва че не знае какво е не е проблем ще се научи важното е интерес да има и аз още не знам как се казват някои неща ма си питам разпитвам и накрая научавам

          Коментар


          • До: Бъгито на Кольо

            а не пита ли защо е излязла. не смяташ ли, че ако задните гуми са по големи и широки ще е по добре
            GSM 0877 08 99 19
            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

            Коментар


            • До: Бъгито на Кольо

              колега аз винаги съм ЗА по-големи и по-широки гуми но не винаги могат да се сложат или има опастност от повреди поради по голямата им тежест оп голямото натоварване на полуоски и скоростна кутия
              незнам коже да не съм прав но така мисля

              Коментар


              • До: Бъгито на Кольо

                по книгите пише, че е за предпочитане на бъгитата със задно предаване задните гуми да са по големи и имали по добро управление. аз така си правя моето и ще видя дали е така
                GSM 0877 08 99 19
                Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                Коментар


                • До: Бъгито на Кольо

                  Май е точно така. Като се замисля, много машини от този вид са с по-големи задни гуми.
                  Но аз не искам да слагам 15или 16 цола(не, че не искам, не мога) заради карета, полуоски, не са сметнати за толкова зор. А и първата на медта ми идва малко бърза, ако сложа нещо по-голямо ще стане още по-бърза, и по-маломощна. Виж, ако се поразровя из книгите, и после из моргите може да открия някой по-бавен диференциал, и тогава може би ще сложа и по-големи гуми. Засега ще е така, с тези гуми се представя прилично.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • До: Бъгито на Кольо

                    ами нали и на мен ми е влезнала мухата в главата та като чета по чуждите форуми за бъгито което искам да направя там масово им слагат скоростни кутии от старите фолксвагени транспортер и качват едни гуми от 31"на горе на едни 15"явно деянат а иначе по книгите пише там едни числа за предавателни съотношения при различните гуми и дара бара от което признавам си нищо не разбирам но явно има нещо вярно щом пишат треа само разбера кое какво е и има ли място то тук в българия

                    Коментар


                    • До: Бъгито на Кольо

                      Не знам с какви предавателни числа е кутията от транспортер, но нали си е бус за товарене, би трябва да има поне една доста бавна предавка, пък и цялата трансмисия е изчислена за по-голям товар. Значи може да се слагат по-големи гуми. За следващото бъги ще знам повече кое как...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • До: Бъгито на Кольо

                        а аз по тая тема имам мноу матрял ма кат не разбирам нищо
                        Модел на кутията: ASL, AST, ASM

                        1 ск. 37/9 – 4.11
                        2 ск. 34/16 – 2.12
                        3 ск. 31/21 – 1.47
                        4 ск. 45/44 – 1.02
                        5 ск. 41/48 – 0.85

                        Модел на кутията: AAP, AAR, AAS, ABK, ABL, ABM, ABN, ABP, ABR, AGT, 3H,

                        1 ск. 37/9 - 4.11
                        2 ск. 35/15 – 2.33
                        3 ск. 31/21 – 1.47
                        4 ск. 45/44 – 1.02
                        5 ск. 40/49 – 0.81

                        Модел на кутията: ABB, ABD, ABE, APF, ACW, ALD,

                        1 ск. 34/9 - 3.77
                        2 ск. 33/16 – 2.06
                        3 ск. 49/40 – 1.22
                        4 ск. 41/48 – 0.85

                        Модел на кутията: ABH, ABS,

                        1 ск. 34/9 (3.77)
                        2 ск. 33/16 (2.06)
                        3 ск. 49/40 (1.22)
                        4 ск. 39/50 (0.7


                        Диференциали:

                        29 x 6 (4.83) – 3H, AAS, ACW, AGT, ABD, ABE, ABN, ABL,
                        33 x 6 (5.5) – APF, ALD, ABR,
                        35 x 6 (5.83) – ABF,
                        32 x 7 (4.57) – AAP, AAR, ABB, ASL, DT, 4D,
                        38 x 7 (5.42) – ABS, ABH, DH, DN, DM, DS,


                        някои да превежда

                        Коментар


                        • До: Бъгито на Кольо

                          Първоначално публикуван от joromainata Преглед на мнение
                          а аз по тая тема имам мноу матрял ма кат не разбирам нищо
                          Модел на кутията: ASL, AST, ASM

                          1 ск. 37/9 – 4.11


                          Диференциали:

                          38 x 7 (5.42) – ABS, ABH, DH, DN, DM, DS,


                          някои да превежда
                          За примера за кутия АSL:
                          Първа скорост 9 зъба предават на 37 зъба и предавателното отношение е 4,11 ,за диференциалите аналогично.

                          Коментар


                          • До: Бъгито на Кольо

                            незнам твоита първа каква е но на моя донор също форд е много бавна. докато му подам газ и се чудеше на каде да хване. наляво или на дясно. оригинално си беше на 14 цола с големите спирачни апарати. ще го видя как ще се представи с 15 цола
                            GSM 0877 08 99 19
                            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                            Коментар


                            • До: Бъгито на Кольо

                              а 4.11 по ли е бавно от 3.77 или е по бързо съжелявам за може би глупавите въпроси но трябва да се почне от някаде
                              или казано по друг начин коя е по подходяща за гуми примерно 31/10,5 /15
                              Последно редактирано от joromainata; 01-06-09, 22:14.

                              Коментар


                              • До: Бъгито на Кольо

                                Определено 4.11 е по-бавна от 3.77. Виж какви са предавателните числа на скоростите-колкото по-висока е предавката, толкова предавателното число е по-малко. Даже на пета числото става по-малко от 1.
                                Относно коя предавка е подходяща за определен тип гума-то си зависи и от диференциала, и колко бавна искаш да е предавката. В един случай се търси бавна, но мощна предавка, в друг случай се търси скорост. Зависи също и от двигателя-колко кончета пият бензина, и какъв е въртящия момент, и в кои обороти е най-високата му стойност.
                                Ако това ти се вижда сложно-става и с метода проба-грешка, след няколко грешки, и много мислене се улучва подходящият вариант...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X