Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Дакар" 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: "Дакар" 2009

    Винаги ми е било интересно защо камионите остават някакси в страни от вниманието на медиите. При тях техническите постижения и професионализъм никак не са по-малко отколкото в дргите категории.
    Танки грязи не боятся!

    Коментар


    • До: "Дакар" 2009

      Първоначално публикуван от KamAZadjiq Преглед на мнение
      Винаги ми е било интересно защо камионите остават някакси в страни от вниманието на медиите. При тях техническите постижения и професионализъм никак не са по-малко отколкото в дргите категории.
      А за тях може да е малко но поне ги дават всяка вечер във обзора за разика от други класове
      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

      Коментар


      • До: "Дакар" 2009


        -много интересни неща се коментират по темата..но ..как ви се струва таз годишното трасе на състезанието
        -лично аз съм много приятно изненадан..след като го махнаха от африка..помислих че е дошъл едва ли не края на една ера и че ..вече нищо няма да стане ..но реално ми се струва че наистина много добър избор на организаторите ..невероятно красиви гледки природа-дружелюбни хора пълно е със фенове на мотоспорта и хора готови да помогнат на всеки от участниците при възможност ..не на последно място..не се виждат и размахващи се калашници тук там както бе в африка
        въобще..евала за трасето и замисъла..ако и догодина го решат да е там ..може би желаещите да участват ще са х2

        ..много интересна част от света..за която като че ли до сега знаехме много малко..макар че точно в ла-серена преди няколко години се проведе -интернационалното 6 дневно ендуро ISDE ..в аржентина имаше световни ралита..в чили чат пат по пясъците снимаха фристайлъри и..тн но такова събитие до сега от там не бяхме видяли


        ПП
        ..а за участие ..не знам дали забелязахте но докато си говориме..вече дори румънците имат участник там, помагач е на кастьо който е 3 ти в отсечката днес и е от сериозните играчи в сериозните отбори /дадоха го и в репортажите още в началото когато даде на кастьо задната си джанта/познаваме го момчето от таз годишното му участие на источноевропейското по ендуро в севлиево бе 1 ви в клас Е3 с един ктм 300..така се случи че по трасето се засичахме и стартирахме почти едновременно та имах възможност да го наблюдавам..наистина много добър карач много добре подготвен и физически, направи ми страхотно впечатление навсякъде където го гледах..е може би с изключение на крос теста където май не му бе от силните страни
        Последно редактирано от mitkov; 17-01-09, 00:25.

        Коментар


        • До: "Дакар" 2009

          ще зема да пиша и аз някой ред че гледам много сте е подхванали.
          абе мен ме боли нити ги гледам само дето тук там ми става ясно че бързината и победа на етап е ала бала една грешка и свършва киното така и с нашия човек стария лисунгер Сайнц
          на друго място казах че испанеца за мен няма да е първи макар и да водеше в класирането но то
          и така и стана просто това не е рали тук тактиката е друга но меже би бъркам с отпадането на нашия човек бързо правим зключение че юркането на ръба на вазможностите не е печелившата комбинация колкоото и да е бърз този спорт не е така както той си мисли.
          аз ако съм организатор ше им спрента един специален етап малко по така и от догодина всички с леведки да се посмем повече
          поздрави

          Коментар


          • До: "Дакар" 2009

            Първоначално публикуван от spark & ivo Преглед на мнение
            Гледам че продължавате да обсъждате гафовете на Сайнц и мисля да попитам нещо, че аз много не разбирам Разбрахме че трябвало да бъдат не две а три чертички че да се внимава повече ами вижадам енди стрелкички те майче обясняват нещо много важно и майче дават много обяснения за скока на играча. Какво мислите за това.......................

            Иво ги е обяснил по-горе

            ... спускане в речно корито и после излизане с изкачване ...
            То хубаво да внимават състезателите, ама те няма откъде да знаят че на това място няма спускане, а свободно падане.

            И Сайнц не беше единствения. Ако не го бяха предупредили в последния момент Мицубишито за едната бройка щеше да му се стовари отгоре ...

            Ако това е била точката е възможно, когато са правили трасето, да е можело да се мине, а след това в периода до състезанието водата е удълбала коритото ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • До: "Дакар" 2009

              Добре де, дори и в последствие на състезанието да се е изменило трасето, все ми се струва че организаторите правят няколко дена преди даден етап проверка на трасето ... тъ то вече в България се правят подобни неща ! Друг е въпроса че най-вероятно при проверката скороста е била много по-ниска и трапът е бил достатъчно видим, че да не наблегнат допълнително на него на брифинга (подобно на Варна 2007 с Иво и Гого, които тотализираха сивата тойота, просто защото при правенето на трасето скоростта с която се кара е много по ниска и ситуацията е била очевадна).
              За хладнокръвието на Сайнц и моментното пренебрегване от негова страна на състоянието на копилотът, мисля че е нормално, това е голям отбор, всичко е на професионално ниво, и малко или много личните фактори се пренебрегват ! Просто адреналина в този момент е прекалено много,уплашен си, но си щастлив че сте ОК, виждаш че и колата може да продължи и си готов и нахъсан в още по-голями количества да се върнеш в състезанието !
              [img]http://prikachi.com/files/1482881I.jpg[/img]

              Коментар


              • До: "Дакар" 2009

                Аз мисля че мястото беше доста опасно,и би трябвало да бъде обозначено с някаква маркировка,ленти или незнам там какви средства се ползват за случая.Това беше безотговорно отношение на организаторите,което за щастие не взема жертви.

                Коментар


                • До: "Дакар" 2009

                  Дано не е спам, но ще коментирам евентуалното българско участие.
                  Само по себе си едно участие е само въпрос на пари (ето тази година Т. Христов и Д. Цеков ще ходят на Туке). Не е решил някой с възможности не е отишъл. Нашите съседи отдавна опитаха. Гореспоменатия румънец не е първия. Преди 2 години кара и Марсел Бутуза- средно статистичски румънец... мултимилионер Познавам го от участията му по супермото и спокойно мога да кажа, че е съвсем посредствен пилот, просто може да си го позволи. Изкара към 7-8 етапа в Африка... Сега в Южна Америка пък освен тоя румънец има и двама сърби (попаднаха в обектива на Евроспорт за малко). Единия също го познавам- Габор Загмайстер, също състезател който не блести с някакви качества т.е. никак не е от бързите. Не проследих до къде е стигнал, но и той се движи... Тезата, че не е по силите на някой от нас да кара там или да се добере до финала е малко, леко преувеличена (като на децата в тукашната махала, които гледат Ендуро Шумен и възхваляват нечовеците които прелитат през гората с моторите и АТВтата си и прескачат цели борове). Изключителния професионализъм (говоря основно за мотоциклетите) се изчерпва с няколкото сериозни отбора. Частниците са предимно авантюристи и тяхното ниво е доста ниско. А виждаме, че част от тях успяват да се доберат до Розовоте езеро (тая година к*р езеро ). Виждаме и доста жени там, някои от които видимо от репортажа едвам задържат мотора прав и понякога не успяват да го запалят.
                  За да стартира някой в Дакар е нужен просто мерак подплътен с доста пари. Познаваме достатъчно много хора, които могат да си го позволят. За да стигне до финала, този някой трябва да се подготви "мааалко повечко" отколкото за нашите офроуд шапионати и трябва да има доволно количество късмет. Обаче за да се намеси в някакво класиране... за съжаление ще трябва да съм обективен и да кажа, че не мога да виждам чак толкова далеч в бъдещето за да преценя дали след 10 или след 20 (по-скоро след 30) години, изобщо е възможно някой българин да го направи.
                  К. Кулев

                  Коментар


                  • До: "Дакар" 2009

                    Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                    Обаче за да се намеси в някакво класиране... за съжаление ще трябва да съм обективен и да кажа, че не мога да виждам чак толкова далеч в бъдещето за да преценя дали след 10 или след 20 (по-скоро след 30) години, изобщо е възможно някой българин да го направи.
                    Не съм сагласен. Виж българските рали пилоти, нима преди 10 години ако някой ти беше казал ,че ще имаме вицеевропейски шампион щеше да му повярваш. Ако стартират наши пилоти в няколко състезания годишно от типа на Дакар след по малко от 10 години ще имаме успехи. Проблема е, че българските състезатели намат никакъв опит в този тип състезания и нямаме подобни терени(пустини) на който да натрупат опит. За да натрупат опит и да имаме успехи трябва се стартира в подобни състезания а те са много скъпи.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • До: "Дакар" 2009

                      Да, щях да му повярвам, защото рали спорта има традиции в България и европейски успехи сме имали още 70те години.
                      За да стане това (българин да участва със сериозно класиране в Дакар), трябва много, много неща да се случат и повечето Петър Близнака ги е описал достатъчно цветно. Като започнем от професионално отношение към подобно състезание с всичко което можем да се сетим по темата и още 80% от нещата които са ни мъгла, минем през подготовката на пилота и стигнем до професионалното подготвяне и организиране на цялото участие- машини, сервизи и всичко. Успех ще е ако в близките 10г, които споменах, някой отиде и покрай него други започнат да се интересуват по-сериозно. От там нататък може да започне броенето, защото сега нямаме позиция дори да си мислим за подобно нещо.
                      К. Кулев

                      Коментар


                      • До: "Дакар" 2009

                        13 етап, три клипчета
                        https://htftp.offroad-bulgaria.com/N...kar%202009/13/
                        LZ1NBN

                        Коментар


                        • До: "Дакар" 2009

                          В България офф-роуд състезания и съответно профисионални пилоти има от по-малко от 10 години, а вече имаме някакви успехи. За Дакар не може и да става дума за победа в генералното класиране, но в някой от по долните класове защо НЕ. Трябват пари и малко опит в този тип състезания. Няма да се очудя ако още на следващия Дакар не излезе някакъв богат спонсор и финансира едно малко Българско отборче.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • До: "Дакар" 2009

                            Абсолютно съм съгласен с Калин!

                            А за мнението на Петър близнака:
                            Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                            ....Ще имаме участници когато затворят илиенци и българските производители се видят в некой лев.Да си платят първо заплатите на работниците пък после..Тия китайци може и да ги е спонсорирала партията.И аз ги видях още преди първи етап.Даже обаче не мога да напиша името на моторетките им.
                            Когато имаме реални нормални фирми решени да рекламират и да се развиват... а не хитри търгаши и скрита контрабанда.
                            Когато в тази кретенска държава спонсорството и даренията се зачитат за нещо от онея лапачите на бюрата.Когато заебаните деца и болните са поне нормално задоволени.
                            Когато някои си посвети живота на това.
                            А не кухите мечти по време само когато тече състезанието.А ден след като свърши олеле как ще си плащам парното.Една част са наркомани педали и фолкоебци....

                            ....И въобще тази държава заслужава ли да размахваме някакъв нейн байрак.Ама държавата били сме всички ние ....е аре стига толкова.Тия дни се видя държавата са те а ние сме лумпени с цицини по тиквите и малко зяпачи покрай нас....
                            когато се оправят тия неща ще имаме нормална държава,а все ми се струва че участието на Дакар не е много свързано с това (не сме тръгнали всичките та да имаме нужда от хиляди спонсори , нали!? В една друга тема много хора обясняваха , че моторните спортове са за богати хора).А българите са доказвали много пъти , че и тук има карачи (никой не си въобразява , че ще имаме шампион но според мен има предостатъчно хора които ще успеят да видят финала).
                            И още нещо искам да напиша-на байрака не пише "Станишев"!!!
                            На байрака пише БЪЛГАРИЯ ,а нея Я е имало много преди Станишев и ще Я има много след него , така че ДАЙ ДА НЕ БЪРКАМЕ НЕЩАТА!!!

                            Съжалявам за спама , но не можах да се сдържа.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • До: "Дакар" 2009

                              За добро представяне ли?Абе то май вече в съвременият свят не е важно много-много кой от къде е.Ето този Дакар например ще го спечели не французин и не испанец. Евала на румънците чехите и поляците дето карат сега там.Проблема е че ние като нация за това пак сме някакъв уникум.Давате пример с ралито но рали оф-роуда е точно на един щпагат и като каране и като разходи.Само помислете една рали бегачка да кара по макадам 400км на ден и после още толкова преход.И така едни 15 дни нон-стоп.Разрушаването на детаили и части при безпътието е много различно.Пилота трябва да е добър и в рали и в офф.Също така и достатъчно издражлив на това наистина сериозно натоварване екипаж.

                              При моторите е още по мътно та в БГ дори няма още пилот дето да кара добре по роуд-бук....да кара не да се вози. И много още неща дето не сме ги виждали дори.Някой от тук пишештите скоро да го е изпреварвал камион в полето. А кой е карал с поне 45 литра гориво на машината.После следва и добрият сервизен екип.Подготвен камион и тн.Може и да ви е смешно но в БГ дали има и десет такива машини 4х4 дето са одобрени от организаторите като марки и модели.За да се подготви още около 60 000Е Другото е да се наеме чужд екип за асистенция но познайте в един смесен екип с французи например кой ще бъде зарязан в пустинята пръв.Това с асистенцията е даже по голям проблем отколкото кой ще кара..

                              За спортен камион има ли нужда да пиша.

                              Другото е че в момента идва страшна чума а ние софри тепърва ще разпъваме Финансовата криза през следващите години ще остави страшен белег в мотоспорта като цяло.А за такива кушии си трябват яки спонсори.Някой да е запознат как седят нещата тия дни при големите фирми дето бяха традициони спонсори на всякакви отбори.

                              Щом на едно плажно състезание могат да играят само двама трима БГ райдъри помислете си за рали реидове колко човека имат готовност.Въпреки това не трябва да се предаваме и мисля че скоро ще се разбере кога ще имаме първо участие.Но за някакви добри резултати е смешно да говорим преди още да сме пробвали.

                              Коментар


                              • До: "Дакар" 2009

                                Никой не е казал , че ще е лесно-то лесно няма!
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X