Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Дакар" 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: "Дакар" 2009

    Първоначално публикуван от ribaro Преглед на мнение
    Абсолютна грешка в роудбука! Според него трябваше да се кара направо през коритото на реката . Рома спря на сантиметри от ръба... Това си е сериозен пропуск в книгата, който се оказа решаващ.

    Незнам......те ще си кажат.Когато изгори по такъв начин някой от големите обесненията са много дълги.Франсетата обаче винаги излизат сухи от такива ситуации.За мен това не е река а сухо дере.Преди няколко месеца може да е бил лек пад с поточе през пътя. Както се видя там природата мамата си джаса.Другото е ако пак са сменили маршрута.При всички полужения обаче е трябвало да мине хеликоптер по сигурността преди състезателите.Около Матадора летяха много Десет дена само него гледаме.. как не са видяли кво ще последва. Нормално е за един профи да се държи по този начин още повече е наранил навигатора си.По щатските форуми хората негодуват че не давали частниците като Гордън поляка и някъв друг. Хората коментират че точно за това много именити звезди от моторните спортове в америка не могат да си намерят спонсор за това чисто европеиско състезание.Дори няколко фирми са отказали на Травис Пастрана за първо участие при колите.Усилено се говори че Роби ако завърши в тройката може Хамър въпреки кризата да го спонсорира отново.Той обаче вече има сериозно предложение от Тойота в шосеините серии.Но можело и Хамъра догодина да е с Тойотски панели.
    Я кажете какво са казали в репортажа на Евро Спорт

    Коментар


    • До: "Дакар" 2009

      Е все пак те са професионалисти,със всички добри и лоши страни на това.За пилота е най-важно да продължи въпреки всичко,защото за това му се плаща,същото важи и за навигатора и няма място за сантименти.А и най-вероятно в първия момент дори и да е имало грешка в пътната книга е обвинявал навигатора,че не го е предупредил за препятствието и са катастрофирали.При нас нещата са още на приятелски начала,ама там е война в буквалния смисъл,затова и сам трескаво разчистваше камъните,за да продължи.

      Коментар


      • До: "Дакар" 2009

        Уникален етап е бил, поляците са ми любимци, само ме е яд че малко дават за АТВ тата а те най много ме интересуват.

        Коментар


        • До: "Дакар" 2009

          Първоначално публикуван от spark & ivo Преглед на мнение
          Днес съм решил да пиша по темата а не <празни приказки> и та ка че в днешния етап видях може би най грозното нещо в Дакар????........значи кво става- обръща се нашия човек през кълбо, излизат двамата за радост на всички-ЖИВИ..............започва да се оказва мед помощ на копилота, който се оказва че е със счупена ключица или раменна става и в този момент обръщаме кадъра и...............нашият човек го интересува повече дали ще запали колата а в какво състояние е навигатора му ама не само това, има игоистичната НАГЛОСТ да се доближи до съотборника си, вече със сложени системи на ръката, и най - НАГЛО да му каже " If you ready.............. след което логично получава отговор " Carlos it´s a finish for mi................ , оставям сами да съдите думите ми, ТВА ЛИ Е ГОЛЕМИЯТ ДАКАР, и не искам да продължа с изказването на Сайнц на испански след етапа, защото много от Вас ще го намразят повече от мен.

          п.с. Близнак, с тва ли се охарактеризират големите ИГРАЧИ
          Ама ти си мислиш че това е нещо сериозно ли
          Представа нямаш в ралито пилотите какви неща причиняват на навигаторите си. Това обаче е тема на друг разговор.А и да не си мислиш че Сайнц не е бил в шок.Все пак месеци наред се е готвил за победа.Живял е с това дълго време ако ме разбираш. Със ко-пилота и бегачката са станали едно цяло.Как да не го пита като са едно.Той там и с колата по едно време си говорише дето нагласяше кабелите по тавана.Съдбата и неговите качества са му дали шанс До този момент е бил лидер и.....трапа го посече. Какъв изрод трябва да си да деяниш на това напрежение по цял ден в тия гадни условия и тази тежка задача.Спортната злоба и хъс са си казали думата също...При такива индивиди те са силно изявени качества и недостатъци.Има и нещо друго там просто имаше камери....Ако Саинц бе седнал да реве и си скубе косите по драг и мил ли щеше да ти стане.Карлос със сигурност ще съжелява за този опит но поне не се е предал срещу Дакар.

          А и Дакар си е касапница там всеки ден виждаш ранени и осакатени хора.Понякога в бивака казват че някой дето днес ти е помогнал и заедно сте се хилили вече го няма.

          И аз да бях щях да го питам дали ще може да продължи.А не още утре да имаме между нас недомлъвки и съмнения.Състезание може да се губи всеки ден но приятели по този начин не.
          ДАКАР СЕ ПЕЧЕЛИ С ВОЛЯ И БОЛКА НЕ СЪС СЪЛЗИ И СЛАБОСТ.
          Иначе по добре не ходи там.
          Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 16-01-09, 00:11.

          Коментар


          • До: "Дакар" 2009

            Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
            Я кажете какво са казали в репортажа на Евро Спорт
            Направо си казаха, че има грешка в роудбука и го показаха

            Коментар


            • До: "Дакар" 2009

              Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
              Е все пак те са професионалисти,със всички добри и лоши страни на това.За пилота е най-важно да продължи въпреки всичко,защото за това му се плаща,същото важи и за навигатора и няма място за сантименти.А и най-вероятно в първия момент дори и да е имало грешка в пътната книга е обвинявал навигатора,че не го е предупредил за препятствието и са катастрофирали.При нас нещата са още на приятелски начала,ама там е война в буквалния смисъл,затова и сам трескаво разчистваше камъните,за да продължи.
              Точно така е писали сме заедно.Само за плащането не си прав това да не е тенис на корт.

              Явор
              Направо си казаха, че има грешка в роудбука и го показаха

              Е аз казах ли ви че въпреки кинтите и опита си има и късмет.
              Гадно но при такива полужения първият го отнася.Съдба..Това обаче не говори добре за организаторите..Как ли е минал от там първият мотоциклетист те не карат много по бавно от бегачките.

              1-карал е прав и е видял по рано и бля бля...
              2-нямало е мотористи пред Саинц и...
              3-Късмета който е имал и бл....

              Без спамове само моля.

              Коментар


              • До: "Дакар" 2009

                Те мотористите си имат по-добра видимост ама чак пък толкова.
                Да ти кажа честно мен малко взеха да ме дразнят тия вагени само тях дават и нищо друго, какво става назад е пълна мъгла, за да разбера нещо трябва да се ровя из нета като къртица. Може и други хора така да мислят и съдбата да е застигнала Сайнц. Не че вярвам в такива идиотщини, ама и умора се натрупва вече в пилотите и такива фатални грешки ще са случват повече в последните дни.

                В репортажа на ЕС показаха 2 жени на мотори евала им на тях, някой неща не мога да си ги обясня

                Коментар


                • До: "Дакар" 2009

                  Първоначално публикуван от spark & ivo Преглед на мнение
                  ...нашият човек го интересува повече дали ще запали колата а в какво състояние е навигатора му ама не само това, има игоистичната НАГЛОСТ да се доближи до съотборника си, вече със сложени системи на ръката, и най - НАГЛО да му каже " If you ready.............. след което логично получава отговор " Carlos it´s a finish for mi................ ,

                  п.с. Близнак, с тва ли се охарактеризират големите ИГРАЧИ
                  Аз лично бих постъпил така, а и съм постъпвал по същия начин ( без да съм голям профи карач )
                  Адреналина, тренировките, чакането на цяла една година до следващия Дакар, залога, времето и т.н. са многото неща, които оправдават това поведение
                  И навигатора го знае...не е тръгнал на излет с Карлос, нали ?!?

                  П.П.

                  Яворе, Can-Am май са в челото на класирането, а

                  Коментар


                  • До: "Дакар" 2009

                    Ц, само етапа е спечелил Аржентинеца иначе е втори във временното класиране а му е първи Дакар браво на него.

                    Коментар


                    • До: "Дакар" 2009

                      Забелязах и двама Китайци с 250 куб. Китайски мотори единия е минал само 1 етап а другия цели 6 етапа и на двамата им е първи Дакар и с тези 250ки направо са си герои.

                      Близнак кога ще забием трибагреника там, щом тея жълтурковци са опитали ние какво се кумим още.

                      ПП Яд ме, знам отговора на въпроса не ми отговаряй

                      Коментар


                      • До: "Дакар" 2009

                        Първоначално публикуван от Христо Преглед на мнение
                        Какъв офроад, щом Гордан е толкова напред. Сигурен съм че и Слесар ако участваше и тои щеше да е напред.Всичко е скорост.Има етапи в които ср. скорост е 100КМ/ч

                        Христо ти да не гледаш някое друго състезание

                        Смея да твърдя че от както следя маратона не е имало толкова начупени терени такива падове и скали. Като оф -роуд за тежка проходимост помня Париж -Москва- Пекин там обаче на места имаше много кал.Ситроен май бяха тогава играчите.Пропастите в Африка също не са много.Дюните поне на една трета по малки и не толкова много етапа.В старият Дакар се кара през повечето време по прокарани пътища.Тъй наречената Пист.Да не говорим за такива надморски височини.Когато в пясъка на мотористите им превърти задната гума джипките почват да се зорят.Когато мотористите почнат да потъват и бутат значи при колите лопатата не стига да продължиш напред.Видях колко много 4х4 играча са неспособни да прецепат.Тия само със заден мост просто не ги мисля.Те и камионите много мразят спусканията а в Южна Америка видяхме че не са малко.Африка е като тепсия спрямо Чили.Мисля че като терен си е напълно реален оф-роуд.Карането в такъв пясък е най близо до твърд сняг само че пясъка повече тормози всичко по бегачката.Колкото до скоростите да не си мислихте че това е майтап рали.Следете вечер на саита в колко завършват лидерите и как след тях се мъкнат другите.И това е при полужение че болидите са скопени на 37мм отвор на въздуха.Ако на Гордън Хамъра бе редовен другите бая зор щяха да видят.Народната кола и Мицосчупи разчитат на турбините при дигане на обороти.Друг е въпроса че са и малко по леки заради печката под капака.Жалко че Шлесер избра другото рали аз съм му фен на него.Шлесер и Гордън в оупън клас бяха големи противници.Боб Гордън баща на Роби проектира и прави първото бъги на Жан-Луй.Някой нагоре писа че няма много бъгита ....Това не е вярно Филип Гаш е заразил много луди и те сега са там.
                        Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 16-01-09, 00:40.

                        Коментар


                        • До: "Дакар" 2009

                          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                          Забелязах и двама Китайци с 250 куб. Китайски мотори единия е минал само 1 етап а другия цели 6 етапа и на двамата им е първи Дакар и с тези 250ки направо са си герои.

                          Близнак кога ще забием трибагреника там, щом тея жълтурковци са опитали ние какво се кумим още.

                          ПП Яд ме, знам отговора на въпроса не ми отговаряй
                          Абе аз ще ти отговоря ама да не се расърдиш.Надоло не пиша за теб.Просто ще испамя некой мисли.Може и да не съм прав но така го виждам.

                          Ще имаме участници когато затворят илиенци и българските производители се видят в некой лев.Да си платят първо заплатите на работниците пък после..Тия китайци може и да ги е спонсорирала партията.И аз ги видях още преди първи етап.Даже обаче не мога да напиша името на моторетките им.
                          Когато имаме реални нормални фирми решени да рекламират и да се развиват... а не хитри търгаши и скрита контрабанда.
                          Когато в тази кретенска държава спонсорството и даренията се зачитат за нещо от онея лапачите на бюрата.Когато заебаните деца и болните са поне нормално задоволени.

                          Когато някои си посвети живота на това.
                          А не кухите мечти по време само когато тече състезанието.А ден след като свърши олеле как ще си плащам парното.Една част са наркомани педали и фолкоебци.Наще богати играчи ги привлича лъскавото и густото а не калта и прахоляка.Робски дух кво да праиш. Колко негра вилнеят в тия спортове знаеш ли....Няма и колкото в клипа на една рап група.Дедо му е секал блатната тръстика той ще вее златни ланци.

                          Проблем с некое Карпати за един етап да забием флага няма.Но мен лично ще ме е срам да го направя.Както и другите около мен.Не е това номера.Едно такова палячовско представяне е колкото един сезон в БГ
                          Другото е че нямаме традиции в такива начинания. Ония повечето са били задружни завоеватели.Ние слуги и предатели.Хората си харесват и уважават представителите ние ги плюем и мразим.

                          Тук дори няма къде да се тренира.Ти не виждаш ли че в темата не пише нито един от колегите играещи активно в Ендуро Шампионата.Даже за една смешна в сравнение с Дакар Баха-Саксония няма кой да дойде.Що карачи ли нямаме немците поне там са пълни смешници.Дик че не съм се качвал на мотор скоро но винаги има оправдания.Е за това евала му правя на Т.Христов отиде миналата година сам.Да го ебават с правилата и промените във времето разни мижетурки.А другите национални играчи да му раздават боди-чекове.Е тая година знаеме кво да очакваме.Ще тръгнем заедно малко по надървени духом и телом.Ама трябваше някой по пръв да се жертва.

                          Това е все едно утре да направим отбор по американски футбол и да се ръгаме при тях.
                          Сега чета в един техен форум че има поне двадесет щатски супер карача на АТВ и те негодуват.Не давали какво се случва с тия хора.Нямало реклама.Едно светнато копеле обаче им обесни нещата много добре.Мексиканците също им се играе на Дакар та две не виждат.-Нема кинти скоро нема да си взимам Бентли

                          Колко народ е Кйтаи и колко са там в Атакама.И ква им е икономиката ти поне си бръмчал там..... е дека ще ги копаме.Пустиня голяма ама ръчичките са ни къси.А и хора да копаме нема има обаче желаещи доволно за сецане.

                          И въобще тази държава заслужава ли да размахваме някакъв нейн байрак.Ама държавата били сме всички ние ....е аре стига толкова.Тия дни се видя държавата са те а ние сме лумпени с цицини по тиквите и малко зяпачи покрай нас. Надпредварата за Дакар обаче е друга различна международна планета там тия вопли не вървят.
                          Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 16-01-09, 02:17.

                          Коментар


                          • До: "Дакар" 2009

                            Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                            Ц, само етапа е спечелил Аржентинеца иначе е втори във временното класиране а му е първи Дакар браво на него.
                            250MACHACEK (CZE) YAMAHA63:12:1100:00:0006:002
                            273PATRONELLI (ARG) CAN - AM65:06:4901:54:3803:003
                            262SONIK (POL) YAMAHA70:18:2807:06:1703:004
                            255DELTRIEU (FRA) POLARIS74:23:2311:11:1204:00:005
                            272BRAZINA (CZE) YAMAHA78:54:0815:41:5704:18:006
                            251AVENDANO (ESP) SUZUKI79:56:2916:44:187
                            267CARLINI (FRA) POLARIS87:49:4224:37:3106:05:008
                            268KRAFT (FRA) POLARIS88:23:4025:11:2908:06:009
                            276POTTIER (FRA) CAN - AM103:08:1139:56:0012:30:0010
                            261VAN GASTEL (NLD) YAMAHA108:42:4245:30:3106:00:0011
                            252PENA (ESP) YAMAHA109:48:1646:36:0514:13:0012
                            278DUJARDYN (BEL) YAMAHA111:05:3047:53:1908:59:0013
                            277GONNISSEN (BEL) YAMAHA111:06:2647:54:1508:59:00



                            Виждате ли нещо в това класиране при АТВ машините
                            Последната графа са наказанията.Те се набиват от организаторите за дърпане закъснения при финал пропуснат CP .Смяна на двигател "от правилата за тази година".Закъснение за определено време за старт и тн.Мачачек или както му е там името е един от най старите играчи.Не знам в момента но той навремето беше имплантирал на АТВто си двигател от Ямаха TDM-750сс.На всеки Дакар той е кошмара за другите дори и за фамилията Мюрел който сега не участват.Другата краиност е нашият приятел Авендано.Той е инструктор по дезърт-реис и роуд-бук експириънс..Карлос също така води една от най интересните рубрики за състезатели в Испанското списание за четириколки.Йонисен от белгия обаче е царя на наказанията.Навремето за много по малки наказания следваше дисквалификация.Явно от ASO са се светнали че могат да вземат и от тях некой евро цент и са променили правилата.Четириколките са най тежкият клас за това състезание. По тежко от тях е само мотор с кош.Подръжката вечер скоростта и опазването на возилото са малките проблеми.Другото е че натоварването е по голямо в сравнение с моторите" но не и риска при пребиване".Тях обаче ги мразят всички от мотористите щото вдигат много прах и местят камъните в средата на пътя....До карачите при камионите "трудни за задминаване".АТВто по път без вятър отдалече нанася напрежение на другите като нормален автомобил. Има чести случаи когато по бавни играчи си мислят че карат и дебнат тяхния основен съперник в долният клас а малко след това се оказва че това е било бързо АТВ.Въпреки всичко това този клас се развива повече от добре и вече е достатъчно престижен в този тежък маратон.Много хора го избират заради по лесния тунинг и по слабата конкуренция.На финала обаче няма разлика с какво возило си карал всички са като братя.Често мотористите използват АТВ райдърите за помощно зареждане с бензин.Дърпане при закъсване и даже транспорт при различни ситуации.АТВ имат предимства по дюните но проблеми при дългите прави.Лиасона също енатоварване поради голямото въздушно съпротивление и ниската максимална скорост.Другото е че могат да се дърпат до бивака само от кола.Това че и при тях някой си помагат а други ненавиждат не е учудващо.Най голям недостатък в този клас няма начин за размяна на части между отборите.Към края те са много малко и от различни фирми.Очаква се КТМ да покажат и там как стават работите с наложена марка и еднакви части.Вечерта идва камион пълен с части на отпаднал състезател с Ямаха но вие сте с Бомбардие.Частите се изхвърлят в пустинята.Така при АТВ когато се счупи асистенцията почти винаги отпада и състезателя.При моторите ако има кинти има и шанс за купуване на идентични части.Не случаино повечето от частниците избират КТМ.Както при моторите на частно участие така и при тях е по добре за поне две машини.АТВ трудно се комбинират в смесен тим поради простата причина че няма начин да се движат заедно с други возила.

                            пс.Горната таблица не знам как да я копирам правилно и по добре не я четете че ще си прецакате очите.Само знам че белгиеца няма равен в наказанията.По добре за това вижте официалният саит.
                            Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 16-01-09, 13:19. Причина: подреждане

                            Коментар


                            • До: "Дакар" 2009

                              Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                              250MACHACEK (CZE) YAMAHA 63:12:11 / 00:00:00 / 06:002
                              273PATRONELLI (ARG) CAN - AM 65:06:49 / 01:54:38 / 03:003
                              262SONIK (POL) YAMAHA 70:18:28 / 07:06:17 / 03:004
                              255DELTRIEU (FRA) POLARIS 74:23:23 / 11:11:12 / 04:00:005
                              272BRAZINA (CZE) YAMAHA 78:54:08 / 15:41:57 / 04:18:006
                              251AVENDANO (ESP) SUZUKI 79:56:29 / 16:44:187
                              267CARLINI (FRA) POLARIS 87:49:42 / 24:37:31 / 06:05:008
                              268KRAFT (FRA) POLARIS88: 23:402 / 5:11:29 / 08:06:009
                              276POTTIER (FRA) CAN - AM 103:08:11 / 39:56:00 / 12:30:0010
                              261VAN GASTEL (NLD) YAMAHA 108:42:42 / 45:30:31 / 06:00:0011
                              252PENA (ESP) YAMAHA109: 48:16 / 46:36:05 / 14:13:0012
                              278DUJARDYN (BEL) YAMAHA 111:05:30 / 47:53:19 / 08:59:0013
                              277GONNISSEN (BEL) YAMAHA 111:06:26 / 47:54:15 / 08:59:00
                              Така е малко по добре.
                              Сайта се е прецакал нещо и не мога да видя коя графа за какво е.

                              Коментар


                              • До: "Дакар" 2009

                                Първоначално публикуван от spark & ivo Преглед на мнение
                                Днес съм решил да пиша по темата а не <празни приказки> и та ка че в днешния етап видях може би най грозното нещо в Дакар????........значи кво става- обръща се нашия човек през кълбо, излизат двамата за радост на всички-ЖИВИ..............започва да се оказва мед помощ на копилота, който се оказва че е със счупена ключица или раменна става и в този момент обръщаме кадъра и...............нашият човек го интересува повече дали ще запали колата а в какво състояние е навигатора му ама не само това, има игоистичната НАГЛОСТ да се доближи до съотборника си, вече със сложени системи на ръката, и най - НАГЛО да му каже " If you ready.............. след което логично получава отговор " Carlos it´s a finish for mi................ , оставям сами да съдите думите ми, ТВА ЛИ Е ГОЛЕМИЯТ ДАКАР, и не искам да продължа с изказването на Сайнц на испански след етапа, защото много от Вас ще го намразят повече от мен.

                                п.с. Близнак, с тва ли се охарактеризират големите ИГРАЧИ

                                Че какво е една счупена ключица? Има подобни счупвания, които се понасят и с една превръзка може да продължи... стига доктора да го пусне. В случая обаче очевидно счупването е болезнено и това е спряло навигатора да се върне в колата, а и лекаря казва "край"
                                Живей за всеки дъх!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X