Обява

Свий
Няма добавени обяви.

РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

    Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
    На Николаев ли е смачкания Камаз? Отпада ли или и той като Льоб се добира до финала? Не ми остава време и ползвам страницата на АСО за инфо. Е няма по-скапано отразяване от тази година! Или може би аз съм тъп и не чета правилно.
    Ако гледаш снимката на клипа който съм пуснал - в него се разказва за реда в бокса на КАМАЗ, а защо са сложили като сника на клипа смачкания камаз - не знам какво е искал да каже поета!
    Р.П.(RFF) 0898677590
    Пътна помощ
    ДЕНОНОЩНО

    Коментар


    • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

      Снимката е от миналогодишното издание - инцидента на Каргинов.

      Льоб все пак е многократен шампион (пардон - тотален хегемон за 9 поредни години) във WRC. Там отсечките са по-къси, много неща седят по различен начин, но концентрацията, налагането на темпо, тактическата езда, разчитането на колата, връзката с навигатора ги има и той е един от малкото "извънземни" на тази земя, които ги владеят страхотно. Всички качества за една титла са налице при него. Остава му да се научи да заобикаля специфичните "подводни камъни" на коварния Дакар и да покори и този връх на географията на моторните спортове. Ако беше лесно, нямаше да е Дакар!

      Коментар


      • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

        Добре,че я има темата тук,та да разбера какво се случва.Сутринта гледам телевизия Европа и от там обявяват,че етапа е спечелен от Сайнц,а АлАтия все повече се откъсва в генералното класиране.Да няма паралелно състезание?Бах ти идиотите

        Коментар


        • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

          Първоначално публикуван от Румен Петров - RFF Преглед на мнение
          Ако гледаш снимката на клипа който съм пуснал - в него се разказва за реда в бокса на КАМАЗ, а защо са сложили като сника на клипа смачкания камаз - не знам какво е искал да каже поета!
          Румене, зацепих ама по-късно ...
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

            Гонсалвеш леко хайсайдна

            https://www.facebook.com/dakar/video...74654/?theater
            before: Kawasaki ZX10R 2009
            after: KTM 690 SMC R 2015

            Коментар


            • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

              Голямата новина е, че Мини са подали контестация срещу водача в генералното Стефан Петерханзел за неоторизирано зареждане с гориво в етапа. От Пежо оспорват, ак осе докаже вина - 6 часа наказание или дисквалификация на Петерхазнел...

              Коментар


              • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                Ето една наистина прекрасна селекция снимки от вчерашния етап:











                още много снимки вижте ТУК

                Коментар


                • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                  На 180 км преди финала на вчерашния специален етап има точка на зареждане за мотори, но коли там не се зареждат?! Т.е. остава зареждането да е в неутрализацията или от друг участник, което е разрешено.
                  Иначе в правилника е записано
                  3) Refuelling
                  a) The obtaining of fuel is authorised uniquely, on pain of Disqualification:
                   at commercial service stations in the Stage towns or on the Road Sections;
                   via distributors authorised by the Organisers (list available upon request) at the Bivouac on thedesigned area;
                   at the Organiser’s distribution points (Bike refuelling for NRJ Challenge Vehicles).
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PROFIL_US.png
Прегледи:1
Размер:32.0 КБ
ID:5698517

                  Коментар


                  • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                    За днес организаторите са прекратили етапа поне за моторите. Зачита се класирането до втора контрола където Тоби Праис води със 7мин 10сек втория Кевин Бенавидес и с 10мин 33сек третия Щефан Свитко. Гонзалвес има технически проблем. По информация от сайта на Дакар, най-вероятно проблеми с радиатора и все още не се е добрал до втора контрола. Та с това класиране за момента генералното при моторите изглежда така: Праис първи на 24мин 47сек пред Свитко и 32мин 14сек пред Куинтанила.

                    При колите след вчерашните кълбета на Льоб (който ми е фаворит), днес май се очертават пак подобни неща за него. На третата "малка" контрола е 14ти за момента на почти 40мин зад първия. Дано не се откаже за догодина и да го видим пак, тогава като победител.
                    Иван Маринов
                    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                    ЕНДУРО ВАРНА

                    Коментар


                    • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                      Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                      E, нали не мислиш, че другите ще спират да го чакат? Насър е посърнал заради 15-те минути, час и нещо си е част и нещо. Дано все пак Льоб да завърши, иначе ще ми прилича на дебюта на покойния Колин МакРий - газ, лидерство, газ, лидерство, през таван на 8-и етап и самолета за Шотландия... Мисля, че три години поред

                      От което става ясно, че стратегията има голяма тежест...
                      ... и като стана дума за стратегия, много се надявам Чагин да "намери" стратегията.
                      Или следващите етапи да има и работа за окачването. т.е. да са си истински Дакар.. не асфалтов. Моля, знаещите да споделят ако е така. Как са следващите километри до финала, преобладава прах или преобладава асфалт, специално за камионите ми е интересно?

                      Коментар


                      • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                        То тази година май няма цял етап все са до някъде. Пясък няма и защо въобще му казват Дакар като Дакар е на майната си.

                        Коментар


                        • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                          Гордън пак е на въже, нямал скорости някакъв камион го дърпа...
                          Последно редактирано от Sofeto; 12-01-16, 20:33.
                          S10 & Frontera

                          Коментар


                          • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                            И обзорче за днес, с уговорката, че май в щаба на "Дакар" е лек хаос и може да се окаже, че съм писал щуротии
                            Честно казано, по мои астрологически изчисления, Ел Матадор вече трябваше да се е отаванил и да реве на път за Мадрид, съдейки по последните му участия. Но още по-честно казано, радвам се, че не съм прав :

                            Сайнц пое командването след етап 9 на Дакар 2016



                            Карлос Сайнц (Peugeot) е новият лидер в генералното класиране на рали Дакар 2016, след като спечели днешната отсечка около Белен. Матадорът изпревари с едва 10 секунди Ерик ван Луун и 17 Мико Хирвонен, но и двамата пилоти на Mini са на голяма разлика от испанеца във временната подредба.

                            Основният конкурент на Сайнц – съотборникът му Стефан Петерханзел днес загуби над 9 минути в етапа и вече е втори в генералното, на 7 минути след водача. Трети в класирането продължава да е Насър ал Атия, като разликата му със Сайнц днес е еквивалентна на тази с Петерханзел от вчера – над 14 минути.

                            Любимият дебютант на феновете – Себастиан Льоб и днес нямаше ден, след вчерашната катастрофа >>>към цялата статия>>>

                            Коментар


                            • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                              https://www.facebook.com/dakar/video..._video&theater
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар


                              • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                                Да беше съкратен етапа заради лошо време като дъжд, пясъчна буря или някакво друго препиятсвие бих приел. Ама не мога да си обясня заради непоносима жега! Мога и аз да греша, може и да не разбирам ама по дяволите в Африка не беше ли и по-горещо?! ..... Предлагам на организаторите от Амаури да съкратят и последните етапи на половина за да не се мъчат. Извинявам се за крайната реакция ама ... такова ми е усещането за тази година на така наречения "Дакар".
                                Георги Танев (0+)
                                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                                Land Rover Club Bulgaria
                                0887 930 238, 0878 797 768

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X