Обява

Свий
Няма добавени обяви.

РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

    Шофьорлъка в Русия и Европа са си съвсем различни дисциплини, нормално е Камаз да има огромен избор на кадри, все едно Бразилците да не могът един футболен отбор да скалъпят и най-калпавата им селекция може да стане световен шампион.
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

      Малко история, да ви подсетя за "залата на славата" в рали Дакар. Ето най-добрите в отделните класове от 1979 година насам:

      Вижте победителите с МОТОЦИКЛЕТ

      Вижте победителите с АВТОМОБИЛИ

      Вижте победителите с ATV

      Вижте победителите с КАМИОНИ

      Коментар


      • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА



        Тази снимка е поздрав за чепкащите се по темата Камаз!

        Иначе, приготвил съм една статистика за етапните победи. Ей я е ТУК

        Коментар


        • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

          Миналата година пуснах една графика за това колко труден е бил Дакар-а на база отпаднали участници.
          Графиката е от тук: RedBull
          В син цвят са финиширалите участници, а в червен броя на отпадналите
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dakar-retirements-graph-1979-2014.jpg
Прегледи:3
Размер:113.7 КБ
ID:5636463
          За тази година 2015 статистиката на финиширалите е следната:
          ✓79 мотоциклета (49%)
          ✓18 четириколки (40%)
          ✓68 автомобила (50%)
          ✓51 камиона (81%)
          (Инфото е от пост в Twitter @dakar)

          По статистически данни не е от най-трудните Дакар-и

          Коментар


          • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

            А и още малко и по темата КАМАЗ - възраст на пилотите им: Каргинов 38 години, Николаев 30, Мардеев 28, и Сотников 29г. Та има хляб още в тези младежи, при условие, че от сега са на върха, а като натрупат и още опит... Като цяло доста хора се радваха, че Чагин се отказа и точеха лиги, а то за техен ужас се оказа, че сега като началник на Камаз-Мастрът и с този екип е още по-страшен за конкуренцията. Отделно, че всеки преди да се качи в кабината като пилот е бил доста време навигатор или механик и знае перфектно устройството на машината си,а не само как да я кара. А за завода, който си има отбора и обурудването им с какви ли не металообработващи машини можем доста да си помечтаем тук в България.

            Едно видео, в което се вижда част от обурудването и конструирането му: http://www.youtube.com/watch?v=IjXKYgZuXoQ

            И един от многото филми за тях: http://www.youtube.com/watch?v=kAVG4GB10B8

            А ето и кой беше баща на Айрат Мардеев: http://www.off-road.bg/ilgizar-marde.../#.VL1oiS7s2Uk

            Коментар


            • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

              Първоначално публикуван от milcho_michev Преглед на мнение
              Едно видео, в което се вижда част от обурудването и конструирането му: http://www.youtube.com/watch?v=IjXKYgZuXoQ

              И един от многото филми за тях: http://www.youtube.com/watch?v=kAVG4GB10B8
              Извинявай,но единия клип е 2010год,а другия от 2012год.,автомобилите им нямат почти нищо общо от тогава.
              Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
              Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
              0885 660 613

              Коментар


              • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

                Един интересен клип за Владимир Чагин.
                Една интересна информация, след финала на Дакар 2011 предлага на Дерой, да отиде да се възстановява в Москва - след 10:00 минута на клипа.

                Р.П.(RFF) 0898677590
                Пътна помощ
                ДЕНОНОЩНО

                Коментар


                • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

                  Първоначално публикуван от Румен Петров - RFF Преглед на мнение
                  Един интересен клип за Владимир Чагин. Една интересна информация, след финала на Дакар 2011 предлага на Дерой, да отиде да се възстановява в Москва - след 10:00 минута на клипа.

                  И какво предлага? Ако са толкова добри щяха да оправят Чагин. Той е ходещ инвалид не ме питай от къде го знам това.
                  Още през 2006 и след това 2007 направихме подробно интервю с Чагин и всички от отбора.Общо като времетраене само с Камаз имам видео над 60 минути.
                  Както и много снимки на тази машина.
                  Още тогава руските части бяха предната броня,емблемата,части от кабината и плафоните в купето.Направих снимки на този камион които никой друг не е правил.
                  Седяли сме в кабината лежахме под шасито и мостовете.
                  Показаха ни всичко на дълго и нашироко. За съжаление това видео не достигна до българските фенове на Камаз.
                  И изобщо до хората които се радват на някаква информация за Рали Дакар.Информация от първа ръка.Не от това което дават платените телевизии.
                  Първи пуснахме информация за жестоката катастрофа на Чагин---
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...682#post114682



                  Знам че когато се решим на такова предизвикателство имаме силата да го осъществим. Много ми е мъчно че няма и като гледам няма да има наш състезател с мотоциклет.
                  След една година ще станат десет години от както мечтая за този момент.Това е много време.

                  Ето и една песъчинка в пустинята от плаца в Лисабон.


                  Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 21-01-15, 03:19.

                  Коментар


                  • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

                    Съвсем нормално е една състезателна машина да се тунингова с най-доброто окачване , спирачки , трансмисия ...... Едно време и моделите на КТМ за мотокрос така ги правеха, окачване Marzocchi, двигател Rotax , пластмаси резервоар и седалка Acerbis , запалване Motorpal , Magneti marelli, команди Magura, карбуратор Bing ,.... , и ако не бяха двама руснаци , може би нямаше да са сегашната силна фирма.
                    По темата , по-напред казах , че на Хонда им трябват опитни състезатели за да спечелят "Дакар" , имат добър мотор и много бързи състезатели , но никой от тях не е печелил състезанието. Бареда просто "прегоря" и допусна фатална грешка , а Кома е старо куче , печелил е "Дакар" , през всички етапи кара спокойно без да допуска големи грешки , и победи. Както ни казваше един велик български състезател: Не всичко зависи от мотора и от това колко си бърз , една много голяма част от победата е психика. Ако Кома отиде в Хонда , те ще са следващите победители в ралито.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

                      Аз още съм на вълна "Камаз"... Затова ТУК съм приготвил една мащабна галерия с, общо взето, някои от най-добрите кадри на руската армада от Дакар 2015... Пускам 2 - 3, за да видите за какво иде реч:







                      >>>ЦЯЛАТА ГАЛЕРИЯ>>>

                      Коментар


                      • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

                        Коментар


                        • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

                          Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                          Аз още съм на вълна "Камаз"... Затова ТУК съм приготвил една мащабна галерия с, общо взето, някои от най-добрите кадри на руската армада от Дакар 2015... Пускам 2 - 3, за да видите за какво иде реч:




                          >>>ЦЯЛАТА ГАЛЕРИЯ>>>

                          Браво, Ице, браво!

                          Сега ако може и МАЗ, Татра
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Браво, Ице, браво!

                            Сега ако може и МАЗ, Татра
                            Ще се пробвам да посъбера, може и обща да им се падне галерията

                            дотогава, прочетете материалчето ми за истинските сървайвъри в Дакар 2015. Тези, които можеше да отпаднат, но все пак устискаха - последните финиширали

                            Коментар


                            • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

                              Така посрещат победителите.

                              Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                              Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                              0885 660 613

                              Коментар


                              • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

                                Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                                Така посрещат победителите.

                                Големи са !!! Няма грешка .
                                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X