Обява

Свий
Няма добавени обяви.

РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

    Първоначално публикуван от bellew Преглед на мнение
    А какво е станало с Язид Алраджи?
    Доколкото разбрах, проблеми с клапани на двигателя... Жалко, много ме кефи...

    Коментар


    • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Там от където идва Гордън "търкалянето" е ежедневие. "Свикнал" е...

      Ицка, бих те помолил за едно интересно инфо - интересно е, поне големите имена на Дакар по колко чисти състезателни километра въртят на година? Знам, че Гордън (американците въобще) кара на някакво състезание почти всяка събота и неделя! Интересно ми е Петерханзел, Нани, Рома, Насър (и за него знам, че кара по няколко ралита годишно), Сайнц и т.н. къде и кога карат, когато няма Дакар..?! Благодаря предварително.
      По принцип всички големи въртят Световния шампионат, избирателно - Абу Даби Катар, Египет, Мароко, европейските бахи. Някои ходят и карат в Бразилия, там има едно рали Dos Sertoes, което е 10 дни. Задължително правят по една двуседмична сесия тестове в Мароко, някои и по две сесии. доста от европейските пилоти въртят тестове и в Полша, там където правим Бреслау. Но си навъртат километри минимум еквивалентни на Дакар в оф-роуд...

      Коментар


      • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

        И малко кадро от вчера:











        >>>към цялата галерия>>>

        Коментар


        • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Ето я "катастрофата" на Гордън в 11-ти етап. Просто леко изтърва завоя. Няма кълбета или каквото и да е от сорта:
          https://m.youtube.com/watch?v=s8mJ7lWEiWM

          Явно съм объркал превода - видеото обяснява малкото щети по колата и малкото изоставане. Ако е имало кълбета едва ли щеше да продължи.


          Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
          Доколкото разбрах, проблеми с клапани на двигателя... Жалко, много ме кефи...

          Гледах репортажа по Евроспорт - там казаха че Язид имал електрически проблем, но вярното е проблеми с клапани на двигателя.


          Благодаря и на двамата за инфото.

          Коментар


          • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

            Рали Дакар 2015: обзор етап 11 Салта – Рио Хондо



            Лидерите в генералното класиране на рали Дакар 2015 изглеждат непоклатими два дни преди финала в Буенос Айрес. В битката за допълване на подиума в отделните категории, обаче, във вчерашния единадесети етап на оф-роуд маратона, паднаха нови жертви.
            След като взе победата в етап 10 на рали Дакар 2015, Хоан Бареда искаше да стори същото и на 357-километровата отсечка от Салта до Термас Рио Хондо. Явно след падането на стреса от това да се бори за победата, острието на Honda иска да покаже кой е най-бързият мотоциклетист в рали Дакар 2015. Но макар да бе най-бърз по трасето, Бареда се оказа далеч назад в класирането, заради смяна на двигател на своята Honda. Същото се случи и с неговият съотборник Пауло Гонсалвеш, който с каране стопи 2:30 минути на лидера Марк Кома, но сменяйки двигател, отнесе 15 минути наказание и така разликата между двамата нарасна до 21:12 минути.



            Оттук ще следим, дали и водача във временната подредба на рали Дакар 2015 няма да заложи на смяна на двигател, за да не приключи участието си ден преди финала.

            След технологичното разместване на класирането, КТМ окупира топ 5 на дневното класиране. >>>към целия материал>>>

            Коментар


            • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

              Днес реното направи добро каране. Целта им беше класиране в 10-ката, но явно че няма да стане на този Дакар.
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

                Днес .. или по-точно вчера според мен Дакар свърши. И при четирите категории победителите са ясни. Чудя се дали да чакам "любимият" ми снукър да свърши за да видя няколко кадри от днес и повечко от вчера или да легна да се наспя за първи път от две седмици на сам?!
                Последно редактирано от Жоро Танев; 16-01-15, 21:40.
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

                  Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                  Днес .. или по-точно вчера според мен Дакар свърши. И при четирите категории победителите са ясни. Чудя се дали да чакам "любимият" ми снукър да свърши за да видя няколко кадри от днес и повечко от вчера или да легна да се наспя за първи път от две седмици на сам?!
                  Не се дави на края на Дунава А и утре е събота, все пак... Помнете: Петерханзел е губил ралито в последния шоуетап в Африка, когато е имал аванс над час... Дакар 2015 се решава утре!

                  Коментар


                  • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

                    Няма да се давам Ице спах до сега и сега гледам
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

                      На последния етап ще стискам палци за Nasser AL (оф), че до сега, на който симпатизирах или е 20-ти или е отпаднал

                      Коментар


                      • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

                        В етап 11 Гордън наистина не се е превъртял (нямало е кълбета), а се е завъртял.
                        Видео от камерата на покрива на Гординито:
                        http://www.planetrobby.com/video/201...-crash-roofcam

                        За малко и литовеца Бенедик Ванагас с Тойота да отпадне. Кара със счупена китка от няколко етапа насам, в 12-ти е спукал гума и катастрофира (не смея да кажа "превърта") Тойота-та, но завършва.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dakar-Stage-12-Benedictas_Vanagas.jpg
Прегледи:1
Размер:152.1 КБ
ID:5635187
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dakar-Stage-12-Benedictas_Vanagas2.jpg
Прегледи:1
Размер:92.6 КБ
ID:5635188

                        Дакар-а мина в "режим на оцеляване" - всеки се стреми да стигне до финала в Аржентина. Очаквам скучен етап днес.

                        Коментар


                        • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

                          MOTO/ATV: Честита 5-а титла на Марк Кома и първа на Рафал Соник!

                          Коментар


                          • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

                            Дъжд и кал на последния 13 етап съкратен до 34 км - Гордън печели етапна победа, Ал Атия състезанието.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dakar_2015_AlAttiah_win.jpg
Прегледи:1
Размер:128.2 КБ
ID:5635200

                            Коментар


                            • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА



                              Мардеев при големите с Николаев и Каргинов.
                              Последно редактирано от Валентин Исаев; 17-01-15, 15:31.
                              Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                              Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                              0885 660 613

                              Коментар


                              • От: РАЛИ ДАКАР 2015: ГОЛЯМАТА ОБИКОЛКА

                                Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение


                                Мардеев при големите с Николаев и Каргинов.
                                А някой в началото на състезанието писа, че Камаз без Чагин ще ядат хурката, а то на края от четири Камаза - четири на челните пет места. Ама пък и наистина руснаците имат много добра машина и страхотен екип.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X