Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

    Конкретно за лазарово,нямаше съдйи който да са за 1-во състезание така,че стига с тези глупости съдий те не познавали правилника трябвали курсове и те подобни.Тези съдий не са МАШИНИ А ХОРА където е нормално да се сгреши А НЕ НОРМАЛНОТО Е КОГАТО ДАДЕН ЕКИПАЖ НЕ Е СЪГЛАСЕН СЪС СЪДИЯТА ДА ПОЧНЕ ДА МУ ВИКА ДЪРЖИ,ТОН ИЛИ ОБИЖДА, а изчака да свърши състезанието и пусне контестация.
    Последно редактирано от Z_I_P_O; 27-05-16, 00:06.
    ОФРОУД 4Х4 СЕВЛИЕВО
    0879 86 85 87
    ТРОФИ БЕЗ КАЛ Е КОТО ЖЕНА С МАЛКИ ЦИЦИ,ДОСТАВЯ УДОВОЛСТВИЕ НО НЕ ПЪЛНО....

    Коментар


    • #92
      От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

      Миро имаше съдия за първи път и то при мен Асенчо ,момчето се справи много добре винаги беше точно където бях му казал и сигнализираше за всичко своевременно.Лошо впечатление му направи спора с Попов и въпроса му беше тоя за всичко ли така ще спори ,мен ще ме е страх да му пиша наказание.Казах му споко тои си е такъв малко по буен но ще му свикнеш ,кофти че го хвърлихме направо в боя но така се става добър съдия .ПЪРВО СЪСТЕЗАТЕЛЯ Е РЕСПЕКТ И КАТО ПОНАТРУПАШ ОПИТ ТРЯБВА ДА СТАНЕ ОБРАТНО.ЗА зоната с видеото и спора за половин врата ,получих ЖОКЕР от колега и там наистина е само колче Сашо първо мина чисто вратата с малко побутване на колчето но то не падна и не му стигна място да излезне и при последвалите маневри направо го отнесе ,прав е ИВО че при маневра назад го е счупил НО ПРИ ВЗЕТА ВЕЧЕ ВРАТА просто видеото не е пълно защото е само от едната страна на колчето ,така че и този казус е описан правилно.
      Последно редактирано от valerisuper; 27-05-16, 05:08.

      Коментар


      • #93
        От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

        Харошая пахня.ммммммммм.Хайде всички заедно да помолим човека с дрона да сложи край на мъките ни.ЗАЕДНО ЗАЕДНО.
        Между другото Иване много интересна тема.
        Terrano 1 CRV ski doo formula 500
        И ЛУАЗ за един ден.О898678333

        Коментар


        • #94
          От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

          Цитат на Валери:" че при маневра назад го е счупил НО ПРИ ВЗЕТА ВЕЧЕ ВРАТА " , а не пишели в правилника, че взета веднъж врата не се минава обратно - 100 т. Чудиш се как да увърташ и накъде ли не да прехвърляш топката само и само да не си признаеш Грешките. Не виждам и къде и в какво "шикалкавя" и на никой съдия не съм викал и заяждал, просто идвах да те моля пет пъти да слезеш 10 метра и да видиш мястото на което бяхме ние и дирите и мислената ти линия. Ти не пожела. След финала написахме контестация от трима участници, която за теб беше без никаква стойност, защото цитирам " нямаш ни доверие ". Докато още писахме пак се обърна, като палачинка на тефал и ни уведоми пак цитирам " няма нужда да пишете дойде човек на когото Вярвам на 100 % и е видял, че джипа е излязъл с двете предни гуми " , последва вписване в протокола от теб и му написа 15 минути което се равнява на 90 точки. До тук добре, но има и две врати след излизането до финала и с това се съгласи. Ние си оставихме контестацията и си отидохме в лагера. След десет минути дойде при нас за да ни информираш, че тигана вече е изключен, обръщането е последно и началника е категоричен няма наказание за Самурая !!! Тук кой е бог ? Контестацията ни беше за лентата, а тя каква стана .... излязоха толко колчета и врати, че ако ги гушна ще заприличам на таралеж. П.С. Благодаря ти, че когато се обърнах ти беше първият, който се наведе през стъклото да ме видиш и да ме попиташ дали съм добре. Такива моменти се помнят.
          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

          Коментар


          • #95
            От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

            Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
            Миро имаше съдия за първи път и то при мен Асенчо ,момчето се справи много добре винаги беше точно където бях му казал и сигнализираше за всичко своевременно.Лошо впечатление му направи спора с Попов и въпроса му беше тоя за всичко ли така ще спори ,мен ще ме е страх да му пиша наказание.Казах му споко тои си е такъв малко по буен но ще му свикнеш ,кофти че го хвърлихме направо в боя но така се става добър съдия .ПЪРВО СЪСТЕЗАТЕЛЯ Е РЕСПЕКТ И КАТО ПОНАТРУПАШ ОПИТ ТРЯБВА ДА СТАНЕ ОБРАТНО.ЗА зоната с видеото и спора за половин врата ,получих ЖОКЕР от колега и там наистина е само колче Сашо първо мина чисто вратата с малко побутване на колчето но то не падна и не му стигна място да излезне и при последвалите маневри направо го отнесе ,прав е ИВО че при маневра назад го е счупил НО ПРИ ВЗЕТА ВЕЧЕ ВРАТА просто видеото не е пълно защото е само от едната страна на колчето ,така че и този казус е описан правилно.
            Добре де ,обяснете ми каква е точно организацията че много не ми е ясно .
            В едно състезание има няколко вида съдии:
            1/ Съдии в закрития парк
            2/ Съдии на СТАРТА или ФИНАЛА
            3/ Съдии по ФАКТИ
            4/ Съдии по СЪВМЕСТИТЕЛСТВО

            В Траяла съдиите се водят по факти. Те се движат заедно с автомобила . Той решава дали един участник е минал, засегнал една линия, извършил едно упражнение или действие или друг сходен факт , предвидено в Правилника на състезанието. За своите констатации се подписва в протокол който представя на главния съдия на проявата.

            Валери ,въпроса е твоята роля каква е била там, защо не си бил около автомобилите, защо не си видял спорния казус когато е настъпил? Каква е била ролята на момчето с теб, знаело ли е какво да прави там? Защо е имало нужда от двама съдии в зоната? Защо след подаден сигнал за нарушение не е реагирал веднага?
            Подаването на контестация с видео или снимки след обявяване на класирането е да получиш "от умрял писмо".
            Разбери ,че като страничен наблюдател на един спор изникват много въпроси.

            Може да се въведе знаци с флагчета от съдията по факти който да маркира нарушенията на участника и правилното изпълнение. Тъкмо ще се вижда от публика и участници дали е нарушено дадено правило от правилника.
            На състезанията които съм присъствал съдията седи там някъде и гледа от удобно като публика място, или снима или си лафи с някого. Повечето не се взимат на сериозно. Това е което съм забелязал.
            Последно редактирано от banjo; 27-05-16, 07:54.
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #96
              От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

              Не ми се спори вече всичко беше коректно и по правилата не сме ощетили никои и не сме толерирали никои.

              Коментар


              • #97
                От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                Мисля, че вече взехте да прекалявате. Тази тема вече не носи никаква нова информация.

                Правилникът е този и до края на сезона няма да се променя. Правилникът е пределно ясен и като се спазва напълно спорните моменти ще са минимални.

                На Лясковец ще присъстват същите съдии, ще са по двама на зона. Ще им се отдели специално време за да си уеднаквят критериите.

                Който се чувства обиден и ощетен е в правото си да не участва.

                Догодина за Лазарово ще има доста промени в организацията за да се справим с всички дразнещи неща. Очаквам тези, които тук обясниха, колко е лошо да дойдат и да помагат с личен труд за почистване на трасето, носене на колчета, опъвне на транспаранти, забивне на колчета и ленти, ограждане на зоните за сигурност, тестване на зоните и много други дейности.

                Под помощ имам предвид НЕ да запалят скарата.

                Коментар


                • #98
                  От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                  Вальо, по отношение на платените съдии да вметна, че навсякъде по света в моторните спортове съдиите(маршалите) са изключително на доброволни начала. По-богатите състезания(като Формула 1 например) поемат всички разноски на хората, но самото съдийстване никъде не е заплатено.
                  Има защо...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                    Ок но не очакваите чудеса от нас има опитни съдии има и по напреднали и нови винаги може да сгрешим но ако може маиките ни да не са център на събитие а цивилизовано отношение и уважвние.

                    Коментар


                    • От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Вальо, по отношение на платените съдии да вметна, че навсякъде по света в моторните спортове съдиите(маршалите) са изключително на доброволни начала. По-богатите състезания(като Формула 1 например) поемат всички разноски на хората, но самото съдийстване никъде не е заплатено.
                      Има защо...
                      Коле, забелязваш ли как се въртят и сучат нещата и все за професионализъм и заплати става въпрос.
                      При нас повечето организатори обещават да покрият разходите на съдиите. Едни са ми давали ,други са ме забравяли- Майната му ,било е привилегия да съм там като доброволец. Защо изобщо се обсъжда това. Щяло да бръкне в джоба на състезателите прочетох по горе. Ама те и граждански и трудови договори ще поискат. Може и застраховка злополука срещу побой за всеки случай да им се направи.

                      Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение

                      Под помощ имам предвид НЕ да запалят скарата.
                      Чичо Митко не носи скарата по трасето ��
                      Последно редактирано от banjo; 27-05-16, 08:46.
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                        Ванка забираи Ачо аз Йонко и Гошко и утре да идем да изчистим трасето хем да ни нахраните на живо не само във форума а и да видите как се създава и събира трасе и да започнем да уважааме ОРГАНИЗАТОРИТЕ не да ги храним.

                        Коментар


                        • От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                          Нека и аз взема отношение .

                          От всичко написано най-точно отражение на ситуацията е " каквито сте състезателите ,такива сме и съдиите " .Ванка ,недейте така с лошо , и на вас са ви правени компромиси ,неведнъж.
                          Явно има направени съдийски грешки ,стават такива ,ще се постараем да ги изчистим ,а и възникват нови ситуации ,които трябва да се решат .

                          Наистина почти всички са на състезание ,за да спечелят и да станат номер 1 ,но намалете малко хъса и злобата .Разбрахме за какво иде реч ,нека и съдии и състезатели си вземат поука и продължим напред.
                          0887/400121 Антон Донев

                          Коментар


                          • От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                            Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                            Коле, забелязваш ли как се въртят и сучат нещата и все за професионализъм и заплати става въпрос.
                            При нас повечето организатори обещават да покрият разходите на съдиите. Едни са ми давали ,други са ме забравяли- Майната му ,било е привилегия да съм там като доброволец. Защо изобщо се обсъжда това. Щяло да бръкне в джоба на състезателите прочетох по горе. Ама те и граждански и трудови договори ще поискат. Може и застраховка злополука срещу побой за всеки случай да им се направи.

                            Чичо Митко не носи скарата по трасето ��
                            Колега чета ти мненията ,но вече взе да пишеш пълни глупости!За бъркането в джоба на състезателя се има в предвид да се проведат курсове и да се покрият някакви минимални разходи,все пак съдийте са от цяла България.
                            Или пишеш просто така за да поддържаш колкото се може по-силен огъня!?
                            ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                            Коментар


                            • От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                              Абе не е толкаво важно какви са правилата. Те са си добри и сега. Достатъчно е да се прилагат еднакво и безпристрастно към всички състезатели. Да няма някои , които да са любимци и толерирани от някой съдия . . .
                              Samurai Gemax

                              Коментар


                              • От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                                Първоначално публикуван от Светозар Стеев Преглед на мнение
                                Колега чета ти мненията ,но вече взе да пишеш пълни глупости!За бъркането в джоба на състезателя се има в предвид да се проведат курсове и да се покрият някакви минимални разходи,все пак съдийте са от цяла България.
                                Или пишеш просто така за да поддържаш колкото се може по-силен огъня!?
                                Чакай малко , пишеш колкото да се намираш на работа или колкото да не зАспиш.
                                Един организатор (дали на състезание или Шампионат) събира съдии, отделя им достатъчно време да ги квалифицира един ден преди състезанието или при съставянето на трасето обяснява им правилника и задълженията. Според твоите думи съдията трябва да е на екскурзионно летуване с право на VIP място на трасето и между другото да свърши нещо докато е там.
                                Съдиите били от цяла България?. Е от къде да са ,да си ги внесем от чужбина ли? Я се дръжте малко!
                                То и с баба Пена и дядо Петко от село не става ако не си ги обучил. Кой ти говори за бъркане в джоба на състезатели. Много ясно че няма да наема хора от София ако трябва да им платя пътя,хотела,храната,пиенето и курвите. Ако пък ще са доброволци от далеко и толкова искат да са съдии ще дойдат а аз ще им дам колкото съм обещал на Гошо от съседното село.
                                Ти прочете ли какво писа Кольо?

                                Състезание като мащаба в Кърджали където има Рали ,Трофи, Мотори, Бъгита тогава се изисква повече съдии за да покриеш всичките трасета и може да прибегне да си " внесеш" от вън.
                                Според теб състезания като траялните има ли нужда от това.
                                Последно редактирано от banjo; 27-05-16, 10:05.
                                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                                Дий Снайдер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X