Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

    Йонко за теб важи само часта за отношението ти към Зари и безрасъдното каране на малкия извън зоната с теб проблем съм нямал никога.

    Коментар


    • #62
      От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

      Йонко,за какво се тегли този жребий според теб?!?Какво е това разместване и нагаждане на реда на стартиране,след като има регламент?
      Карате както ви се е паднал жребия,ако в даден момент не може да се оправите със смяната на гумите ,а трябва да влезете,искате отсрочка от 15минути и се оправяте,но със съответното наказание от 200точки,това е предвидено в правилника.Ами ако с Иван бяхте в различни групи,и те ли е трябвало да нагаждат реда за стартиране за да може да се оправяте с гумите!?!?
      Така всеки екипаж с повреда би желал разместване на жребия за да може да се отремонтира,така да се каже "безплатно" и на гърба на другите.
      За мен това е недопустимо.

      П.П.Не ми отговорихте на въпроса как съдийския състав да стане професионален?
      ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

      Коментар


      • #63
        От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

        Размените на гумите опорочават спазването на жребия - може да нямаш време да си смениш гумите преди следващата зона. Това води до разместване на реда на стартиране и съответно компромиси. После компромисите се множат и се стига до тема кой Бог кой смок.

        Защо не са писали наказание на Сашо и аз се чудя и ядосвам. Все пак 3-ма съдии съм сложил да се грижат за 8 екипажа. Надявам се неписаното да е някаква грешка, а не умишлено.

        Коментар


        • #64
          От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

          Възможно е да сме пропуснали да отбележим наказание на Сашо все пак не пишех аз но бях длъжен да провдря после но след спора с Попов съм изключил. Но в никакъв случаи не е имало умисъл, ако съм искал да толерирам Сашо щеще да извадя Стефан от трасето и тъи тъи умирахте това де се случи иСашо щеше да е втори.
          Последно редактирано от valerisuper; 26-05-16, 16:11.

          Коментар


          • #65
            От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

            Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
            Нека си позволя да ви кажа нещо...

            От известно време забелязвам че организатори или съдии са в основата на дрязгите (все едни и същи са забъркани). Не мисля че състезателите са в основата на всичко освен ако не са си платили за да станат първи.

            Чета силни думи - ПРОФИ СЪСТЕЗАТЕЛ, ЛЕГЕНДА, ШАМПИОН, МИШКИ


            професионалист -
            1. Човек, който е превърнал заниманията си през свободното време в професия.
            2. Човек, който е много добър в професията си.
            3. Човек на който се плаща за извършена работа

            Легенда-
            1. Поетичен разказ за историческо събитие, което е идеализирано и включва фантастични моменти.
            2. Който е необикновен, невероятен, като го легенда. Легендарна смелост.

            Шампион-
            Победител в шампионат; първенец. Световен шампион.

            Човече, ако намеря някой на ми плаща за това което и в което съм добър то значи съм професионалист!
            Ако съм достатъчно добър да оставя следа в това което съм добър и хората говорят за мен,то значи съм легенда!
            Ако съм пръв в Шампионат в който е имало конкуренция , значи съм шампион!

            Ако сам се смяташ за мишка в нещо което участваш бъди мишка до край и не подценявай другите.

            Погледни Милен от Ямбол. Това момче с голямо сърце искаш да кажеш че е мишка ли? Бори се с големите тарикати които са там да се разтоварват и се кефят.
            Желая му да стане най големия професионалист, легенда и шампион.
            СЪЖАЛЯВАМ ТЕ ЧОВЕЧЕ както и всички с твоето мислене.

            Повече няма какво да ви казвам
            Благо
            Защо реши,че нямам представа за какво съм писал в поста си ?
            Ами я си представи,че искам да иронизирам ситуацията и съм един от състезателите в оффроуда,който се е качвал не веднъж на стълбичката ?
            Твоите пояснения са правилни,Но не на място !!!
            Кое не ти стана ясно ?
            Това,че уважавам всички участници и не само първенците,организатори и спонсори и т.н. ????
            Според твоите пояснения и легенди в поста ти,явно нямам представа от това за което съм писъл и от това какво е да си състезател,организатор или победител в едно състезание!
            А ти .... явно имаш ?
            Пояснявам!
            Не задължително да е в легенда нали?
            Няма да се промени нищо с такива заядливи постове,има правилник и там пише всичко.
            Не е редно да се обиждат съдии,да се нарушава правилник и да се изпада в дребнавости защото това е непрофисионално мероприярие,както и всички участници в него.
            А специално и само за теб, да ти кажа една тайна !
            Мисля скоро да се състезавам със Самурай,и се надявам един ден да бъда споменат като голям карач в твоите постове.
            Без лоши чувства !!!

            Коментар


            • #66
              От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

              [QUOTE=Стоян Францов;

              Защо не са писали наказание на Сашо и аз се чудя и ядосвам. Все пак 3-ма съдии съм сложил да се грижат за 8 екипажа. Надявам се неписаното да е някаква грешка, а не умишлено.[/QUOTE]
              А, дано, ама надали. При положение, че се случва в две от трите зони за втория ден и както казваш има трима съдии и те набиваха и нови колчета след това. Та да се върнем на заглавието в темата и това което ме възмути: Как като състезател мога да имам претенции относно съдийско отсъждане , без да имам екип с мултимедия зад гърба си и фото и видео материал, а сме били повече от трима състезатели на мястото ? Как може даден състезател да си търси правата, като няма такива ? Как може даден състезател да има претенции към резултатите като няма достъп до протоколите от отделните зони ? Как можеш да ме убедиш, че този правилник защитава състезателите, а не съдията - бог. И какво има право един състезател по този правилник, освен да си чупи личната кола и да си плаща за това.
              0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

              Коментар


              • #67
                От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                Това с тая "мислена линия" е много тъпо и създава предпоставки за субективизъм,т.е преценка на съдията,която може да е повлияна от симпатия или антипатия към даден екипаж.Толкова ли не могат да се намерят още няколко колчета,за да върви лентата по терена,а не да може да се подвира джипа под нея?Извинявам се ,че се намесвам без да съм състезател или съдия,но като знам как една такава "мислена линия"преди години,в един трап на високото,ни прецака първото място с Калин,не мога да не се обадя.
                И не се заблуждавайте,че всеки е дошъл само да покара и да се види с приятели,та за какво е хвърлял пари,време и труд,ако не се бори за челно място,то тогава по-добре да дойде да гледа и да си чопли семки,във всеки има спортна злоба и хъс за победа,но не всеки си признава.Затова стават тия скандали и караници.
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • #68
                  От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                  В съдииството не трябва да има никави копромиси за никой . Казвам го като състезател . Състезанито си е състезание и никой състезател там не дошъл да търси снизходителност . Всички искат точност и коректност от съдията еднаква към всички . Приятели сме после на масата или на лафче през почивките .

                  Коментар


                  • #69
                    От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                    Генчо,тук си прав,че ако е заградено по нашироко и по-ниско стои лентата, тези субективни моменти нямаше да ги има.Това го коментирахме веднага след състезанието със Стоян,но често пъти ресурса на организатора е недостатъчен от към хора и се стига до тези супер нериятни моменти.
                    ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                      Без да вземам страна, тъй като не съм бил и видял нищо, искам само да обърна внимание на това, че се забелязва едно сериозно намаляване на състезателите, а оттам и на публика и въобще май интереса към тези състезания . не е лошо да се помисли по въпросите поставени от състезателите и да се изчисти до максимум Правилника. Защото, ако продължава така, не искам да си мисля докъде ще стигне всичко това. Да не стане като с държавата - уж се управлява супер успешно, само велики политици, а народа изчезва малко по малко . . .
                      Samurai Gemax

                      Коментар


                      • #71
                        От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                        Днес имах много работа в срвиза и нямах време да ви обърна повече внимание но вече съм в час и можем да започнем.Така започваме от съдиите ние сме хората които напълно безплатно и на собствени разноски идваме да помогнем на ОПГАНИЗАТОРИТЕ, Състезатели ,ние не сме ви работници не сме ви подчинени ще се държите с нас както и ние със вас със нужното уважение и със ясната мисъл че ние ОРГА ТИМА ще изнесем състезанието.След като разбрахме че съдиите неставаме да видим и вие състезателите колко ставате.ЗАПОЧВАМЕ от тех преглед ,има машини които са в трагично състояние ,не търпят никакво развитие стават от зле по зле зле.Има и сериозни проекти с много пари в тях и правят впечатление но като ниво ПОСРЕДСТВЕННО.КАСКИ всеки кара с каквото намери и въпреки че стават за преглед за друго нищо ,нито визия нито практичност ИМА И ЕКИПАЖИ СЪС СПОРТНИ КАСКИ АДМИРАЦИИ,НИВО ПОСРЕДСТВЕННО.КОЛАНИ И СЕДАЛКИ само за тех преглед за отбиване на номер но има и екипажи с маркови седалки и перфектни колани те наистина мислят за своята безопасност БРАВО.като цяло НИВО ПОСРЕДСТВЕННО БЛУТУТ КАСКИ С РАЗГОВОРНИ ИМАТ САМО БРОЕНИ ЕКИПАЖИ НИВО НЕЗАДОВОЛИТЕЛНО.СЪСТЕЗАТЕЛИ много от тях наистина си могат и карат КЛАСИКА ,изключение прави ИВАН ПОПОВ които единствено от клас СТАНДАРТ се обърна на място дето беше толкова елементарно НО ПАК КОМПЕНСИРА ВЪВ ФОРУМА. НИВО МНОГО ДОБРО.НАВИГАТОРИ всички които карат с постоянНите си навигатори са ПЕРФЕКТНИ придвижват са в трасето по етикет доставят голямо удоволствие,НО ИМА И ТАКИВА ДЕТО НЕЗНАЯТ НА КОИ СВЯТ СА ,ЦЯЛО ЧУДО ЧЕ ЗАВЪРШВАМЕ БЕЗ ИНЦИДЕНТИ ,ОЩЕ БЪРКАТ ПОСОКИТЕ ,НАКЛОНИТЕ ,ОСИГУРЯВАНЕТО ,И ОЩЕ СИ ПОДПИРАТ И ПОБУТВАТ МАШИНИТЕ С РЪЦЕ.НИВО ГОРЕ ДОЛУ БИВА.АЛКОХОЛ ЗНАЕТЕ ЧЕ В ТРАЯЛА ИМА ДРЕГЕР НО ТОВА НЕ ВИ ПРЕЧИ ДА СЕ НАПИВАТЕ ДОСТОИНО ВСЕ ОЩЕ ИМА СЪСТЕЗАТЕЛИ С НАЛИЧИЕ НА АЛКОХОЛ И ДОБРЕ ЧЕ ИМА КОНТРОЛ И НЯМА ИНЦИДЕНТИ.Така че като гледам и нивото на състезателите и състоянието на машините и съспоставим съдиите ТЪКМО СМЕ СИ ЛИКА ПРИЛИКА КОЛКОТО МОЖЕТЕ ВИЕ ТОЛКОВА И НИЕ 1 КЪМ 1 СМЕ.ЗАБРАВИХ ДА СПОМЕНА ПРАВИЛНИКА ,много от състезателите незнаят че има ,някои никога не са го чели ,малцина го познават доста добре и това им помага много.АКО БЯХТЕ ЧЕЛИ ПРАВИЛНИКА И НИЕ НЕ СПИНКАХМЕ ПО ЗОНАТА ТАЯ ТЕМА НЯМАШЕ ДА Я ИМА НО ДАНО Е ПОЛЗОТВОРНА ,ХУБАВОТО ЧЕ В ТРАЯЛА СЕ УЧИМ ОТ ГРЕШКИ И СЕ СТАРАЕМ ДА ГИ КОРИГИРАМЕ И НЕДОПУСКАМЕ.
                        Последно редактирано от valerisuper; 26-05-16, 20:33.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                          Да напиша и аз моето мнение понеже и ние имахме проблеми със съдиите:
                          Спрете да се залъгвате че всички сме били там за да се видим с приятели и да разпуснем!Всички сме там за да се състезаваме защото имаме състезателен дух,хъс,злоба и т.н.!!! Всеки е дал една шапка пари за да подготви джипа,да ходи по всички състезания и да се ремонтира с цената на всичко по цели нощи за да е на линия на следващия ден!Всеки иска да стъпи на стълбата и да вдигне гордо купата!
                          Та при това положение,дали сме световен,дали сме национален шампионат или просто една селска кушия няма значение!Съдийството трябва да е на високо ниво такова каквото се изисква от състезателите чрез така наречения правилник който НЕ се спазва!
                          За мен съдията трябва да е:
                          БЕЗкомпромисен,
                          БЕЗпристрастен,
                          да наблюдава,
                          да МЪЛЧИ
                          и само да отбелязва нужното в съдийската си листа!
                          Правилника трябва да се спазва,но най-напред от съдиите които трябва да са ни за пример и тогава от състезателите!
                          Поздрави!
                          "АСК ЗАГОРА 4х4"
                          0897937797....по всяко време!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                            Валери последния ти пост го разбирам и не ми се коментира . Искам да кажа само че има грешки и при вас . Понеже съдии и организатори са едно а състезатели друго и имат различни цели в едно общо мероприятие Траял и за да има развитие а не деградация са нужни копромиси но копромисите със оценяването на даден състезател не трябва да има за да няма сърдити или такива теми .

                            Коментар


                            • #74
                              От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                              Милене, стискам ти ръка за написаното. Когато всички забъркани в офроуд състезанията (организационен състав и състезатели) го разберат ще се оправят нещата и няма да има дрязги.
                              Първоначално публикуван от Milen Dechev Преглед на мнение
                              Да напиша и аз моето мнение понеже и ние имахме проблеми със съдиите:
                              Първоначално публикуван от Milen Dechev Преглед на мнение
                              Спрете да се залъгвате че всички сме били там за да се видим с приятели и да разпуснем!Всички сме там за да се състезаваме защото имаме състезателен дух,хъс,злоба и т.н.!!! Всеки е дал една шапка пари за да подготви джипа,да ходи по всички състезания и да се ремонтира с цената на всичко по цели нощи за да е на линия на следващия ден!Всеки иска да стъпи на стълбата и да вдигне гордо купата!
                              Та при това положение,дали сме световен,дали сме национален шампионат или просто една селска кушия няма значение!Съдийството трябва да е на високо ниво такова каквото се изисква от състезателите чрез така наречения правилник който НЕ се спазва!
                              За мен съдията трябва да е:
                              БЕЗкомпромисен,
                              БЕЗпристрастен,
                              да наблюдава,
                              да МЪЛЧИ
                              и само да отбелязва нужното в съдийската си листа!
                              Правилника трябва да се спазва,но най-напред от съдиите които трябва да са ни за пример и тогава от състезателите!
                              Поздрави!
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • #75
                                От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                                МИЛЕНЕ неможе толкова много да изискваме от съдиите знаете че сме доброволци .ЛИЧНО ВИДЯХ МНОГО ГРЕШКИ НА КОЛЕГИ И НАШИ НО ТОВА Е ТОВА НИ СА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ ЗА МОМЕНТА ,Всеки гледа да му мине безпроблемно зоната и понякога си затваряме очите но проблема се задълбочава не се решава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X