Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

    Първоначално публикуван от Milen Dechev Преглед на мнение
    Да напиша и аз моето мнение понеже и ние имахме проблеми със съдиите:
    Спрете да се залъгвате че всички сме били там за да се видим с приятели и да разпуснем!Всички сме там за да се състезаваме защото имаме състезателен дух,хъс,злоба и т.н.!!! Всеки е дал една шапка пари за да подготви джипа,да ходи по всички състезания и да се ремонтира с цената на всичко по цели нощи за да е на линия на следващия ден!Всеки иска да стъпи на стълбата и да вдигне гордо купата!
    За мен съдията трябва да е:
    БЕЗкомпромисен,
    БЕЗпристрастен,
    да наблюдава,
    да МЪЛЧИ
    и само да отбелязва нужното в съдийската си листа!
    Правилника трябва да се спазва,но най-напред от съдиите които трябва да са ни за пример и тогава от състезателите!
    Поздрави!
    С това мнение съм напълно съгласен и няма излишно написани думи в този пост !
    Браво

    Коментар


    • #77
      От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

      Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
      понякога си затваряме очите но проблема се задълбочава не се решава.
      Сам го каза!

      А относно възможностите ви......зная че можете повече!Добри сте,просто бъдете безкомпромисни и спазвайте правилника!
      "АСК ЗАГОРА 4х4"
      0897937797....по всяко време!

      Коментар


      • #78
        От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

        ДА ТЯ ТАЯ ГОЛЯМА ТЕМА Е ТОЧНО ЗАЩОТО БЯХ БЕЗКОМПРОМИСЕН И СПАЗИХ ПРАВИЛНИКА.

        Коментар


        • #79
          От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

          Аз пак на моето...
          В правилника има доста възможности за шикалкавене(ако човек е интригант), иначе казано-написано неточно, и с възможно двуяко тълкуване, или направо неясно такова.

          За пример-в зоната с дървените трупи и гумите за клас "модифициран" Антон заби повторно едно колче което беше вече съборено от Светльо(Ети), с презумпцията, че когато го е съборил не е атакувал вратата-беше със задна гума, докато Светльо се опитваше да се насочи за втора атака към вратата(първата беше неуспешна). Имаше там казус какво да му се пише-два съборени кола, или да не може да атакува повече тази врата, че беше съборил кола при атаката, без да са минали предните две колела...
          Последва лек спор между състезатели и съдии, като се радвам, че всичко накрая завърши без недоволни, но и тук се видя пробойна в правилника. Явно има какво да се изчиства още, а бях почти сигурен, че вече е доста изчистен от грешки.


          П.П.Валери-ако си обърнал внимание-никой тук не пише с големи букви. Ако не ти е известно-в нета това се приема за викане, и води до съответните реакции.
          Бъди така добър-пиши си с малкия шрифт, а главните букви използвай за начало на изречение, и за имената на хора и географски обекти. И други нещаде, ама само в началото на думата, а не за цялото изречение или дума. Така става много по-прегледно и лесно за четене.
          Моля.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #80
            От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

            Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
            МИЛЕНЕ неможе толкова много да изискваме от съдиите знаете че сме доброволци .ЛИЧНО ВИДЯХ МНОГО ГРЕШКИ НА КОЛЕГИ И НАШИ НО ТОВА Е ТОВА НИ СА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ ЗА МОМЕНТА ,Всеки гледа да му мине безпроблемно зоната и понякога си затваряме очите но проблема се задълбочава не се решава.
            Валери,тази вечер имах разговор със съдия втора степен от БФАС по повод съдийството на рали България. Водят им курс или семинар в два дни теоретичен и практически. Озадъчен бе че им водят курс все едно са новобранци по всички критерии които са им от компетенцията. Новости и специфики.
            Въпроса ми към теб и другите като съдия доброволец какви квалификационни курсове сте имали от страна на Траяла или Трофи където сме ви виждали. Някой ангажиран в организациите събирал ли ви е и правили ли сте подробни курсове.
            Спомням си че има курсове за навигатори и желаещите са присъствали . Съдиите имат ръководна роля и трябва да е задължително макар и да са доброволци. Питам защото остава впечатлението че няма компетенция. Може и мнения на други съдии да прочетем интересно ще е за всички.
            Не съм срещу съдиите ,организатори или участници. Всички са нужни за провеждане на едно качествено състезание.
            По горе Милен и Bat Georgeone писаха как стоят нещата.
            Приятна вечер

            Първоначално публикуван от rock crawler Преглед на мнение
            Благо
            Защо реши,че нямам представа за какво съм писал в поста си ?
            Ами я си представи,че искам да иронизирам ситуацията и съм един от състезателите в оффроуда,който се е качвал не веднъж на стълбичката ?
            Твоите пояснения са правилни,Но не на място !!!
            Кое не ти стана ясно ?
            Това,че уважавам всички участници и не само първенците,организатори и спонсори и т.н. ????
            Според твоите пояснения и легенди в поста ти,явно нямам представа от това за което съм писъл и от това какво е да си състезател,организатор или победител в едно състезание!
            А ти .... явно имаш ?
            Пояснявам!
            Не задължително да е в легенда нали?
            Няма да се промени нищо с такива заядливи постове,има правилник и там пише всичко.
            Не е редно да се обиждат съдии,да се нарушава правилник и да се изпада в дребнавости защото това е непрофисионално мероприярие,както и всички участници в него.
            А специално и само за теб, да ти кажа една тайна !
            Мисля скоро да се състезавам със Самурай,и се надявам един ден да бъда споменат като голям карач в твоите постове.
            Без лоши чувства !!!
            Нямам лоши чувства към никой . Може би е прозвучало малко грубо това което писах сутринта ,след като го прочетох го разбрах че звучи така за което съжалявам. Важното е че всички искат едно и също ама карат по различни пътища до общата цел.
            За последното: Всеки сам си избира марката и модела с който да се състезава /ползва. Самурая не е най- добрия представител на 4х4 , но си е моя избор от 6-7 марки които съм имал. Това че и от сън да стана знам най малките подробности от него не натрапва ползването му. Колкото по малко си го купуват толкова по малка ще е цената му и ще има повече за мен.
            Последно редактирано от banjo; 26-05-16, 21:42.
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #81
              От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

              Към Попов- цитат'' Как може даден състезател да има претенции към резултатите като няма достъп до протоколите от отделните зони ?''край на цитата: въпреки че бяхме в различни групи и нямам наблюдения как се е процедирало при вас, длъжен съм да отбележа че абсолютно през цялото време не ми е бил отказван достъп до протокола. Най малкото е нужен подпис след всяка зона и според мен не е за това че сте присъствали а че сте съгласни с отбелязаното. Надявам се никой не очаква след всяка зона да ни раздават персонално протоколи.
              Към Валери: Като имате дрегери, защо не ги използвате ? Колко екипажа се проверяват? По каква система? Защо коментираме кой колко е пил след като дрегерите са у вас и би ли си позволил някой да лочи алкохол ако знае че сте безкомпромисни? Не на последно място,правилника ви дава достатъчно правомощия за да не търпите обиди и да направите карането извън зоните безопасно за публиката. Резултатите са на лице,нарушенията са обратно-пропорционални на санкциите.
              Относно съдийството в нашата група нямам никакви забележки, към организацията не ми се струва редно в обедната почивка кросови мотори да ринат в зона в която едната група е карала а на другата да предстои да кара. Но това да са ни кусурите.
              С уважение към споменатите лица.
              http://vbox7.com/play:398e8b82

              Коментар


              • #82
                От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                Благо,ти не можа да оправиш трофито и сега се прехвърли в траяла.

                Коментар


                • #83
                  От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                  Дрегер има на всяко наше състезание,изцяло контролираме клас СТАНДАРТ и случаини проверки при професионалистите .На Лазарово също имаше и моята група всички бяха проверени ,идеята беше в неделя да сменим групите да тествам и другата група но това не се случи .Има няколко наказани и вече не е толкова проблемно както беше в началото.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                    Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                    Благо,ти не можа да оправиш трофито и сега се прехвърли в траяла.
                    Пламене,добра вечер. Двете дисциплини имат едно общо , съдиите и част от участниците. Първото е в голяма степен. То е като ония виц " Две патерици вървяли и едната казала - знаеш ли че между нас нещо куца". Тълкувайте го както ви е угодно.
                    Ще гледам да ви посетя след месец
                    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                    Дий Снайдер

                    Коментар


                    • #85
                      От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Аз пак на моето...
                      В правилника има доста възможности за шикалкавене(ако човек е интригант), иначе казано-написано неточно, и с възможно двуяко тълкуване, или направо неясно такова.

                      За пример-в зоната с дървените трупи и гумите за клас "модифициран" Антон заби повторно едно колче което беше вече съборено от Светльо(Ети), с презумпцията, че когато го е съборил не е атакувал вратата-беше със задна гума, докато Светльо се опитваше да се насочи за втора атака към вратата(първата беше неуспешна). Имаше там казус какво да му се пише-два съборени кола, или да не може да атакува повече тази врата, че беше съборил кола при атаката, без да са минали предните две колела...
                      Последва лек спор между състезатели и съдии, като се радвам, че всичко накрая завърши без недоволни, но и тук се видя пробойна в правилника. Явно има какво да се изчиства още, а бях почти сигурен, че вече е доста изчистен от грешки.


                      П.П.Валери-ако си обърнал внимание-никой тук не пише с големи букви. Ако не ти е известно-в нета това се приема за викане, и води до съответните реакции.
                      Бъди така добър-пиши си с малкия шрифт, а главните букви използвай за начало на изречение, и за имената на хора и географски обекти. И други нещаде, ама само в началото на думата, а не за цялото изречение или дума. Така става много по-прегледно и лесно за четене.
                      Моля.
                      Това със колчето го коментирахме още петък в хотела .На сутринта питахме Стоян и той ни каза че ако не е атакувал вратата да му възтановим колчето .Това ясно и просто.За какво е тая гирултия след като един час висим преди награждаването за контестации....Иначе кара перфектно ....колкото ти позволяваше Франко де...
                      ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                        Форума се понапълни ,толкова пълен не съм го виждал никога и толкова активен. Сега е момента да изкажете мнение ще има ли професионални съдии и на каква цена или пак ще си я караме на доброволци.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                          Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                          Форума се понапълни ,толкова пълен не съм го виждал никога и толкова активен. Сега е момента да изкажете мнение ще има ли професионални съдии и на каква цена или пак ще си я караме на доброволци.
                          И какво ще се промени къто има платени професионални съдии....наще гарджета пак ще търсят под вола теле....Истината е че състезателите намаляват и орга тима и съдиите са склонни към компромиси.
                          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                            Да но ще получават пари и ще си ги заработват а и ще носят отговорност ,и парични санкции за неизпълнение на служебния ангажимент. А гарджетата ще имат вече респект и няма и да се пробват да шикалкавят.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                              Аз си подавам оставката,приятелство ми е по важно от съдийството,а и не съм от професионалистите.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Правилник: Съдията–бог и КАК ще е в бъдеще !!!

                                Бреиии... тя тази тема ще изпревари "бар наздраве"
                                Браво на Ванката!
                                ТЛК-120 Николай Колев
                                0898521295

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X