Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

    Всички които са карали дизели да идат да си съберат саждите от трасето.А тези с бензинови двигатели за заравят коловозите.Природата трябва да се опазва!
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

      Първоначално публикуван от VE LA Преглед на мнение
      Но нашата цел беше най-вече да се научите да използвате пътна книга ,GPS и да използвате лебедката по предназначение. Не се отчайвайте ако не стане от първия път и не се отказвайте.
      Аз бих искал да споделя следното:
      Като любител качил се да кара офроуд джип преди около 3 седмици и карал новата си придобивка буквално три пъти преди съзтезането, никога не бих се навил да участвам ако подозирах дори най-малко каква кал ще бъде и как ще се затъва. Нямах лебедка и донякъде "подведен" от организаторите че трасето е леко и би могло да се премине дори с неподготвен джип ме накара да се запиша и участвам.
      Е искам да ви кажа че това беше едно от най-яките ми преживявания до сега.
      Срещнах се с много готини хора - такива които дори не познавах и бяха готови да измъкнат всеки от калта просто за да помогнат - N55 Боян и Валери Вушев - СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ, издирвах ви вечерта да пийнем по бира, но обещавам на следващата ни среща да се реванширам.
      Срещнах се и с хора които познавам от години N52 Красен и Николай които жертваха класирането си (и скъпите си телефони които загубиха ) за да ми помогнат теглейки на два пъти и двата джипа с една лебедка.
      Запознах се и с небезизвестия Иван Попов който само дето не ме наби че съм му свиркал с клаксона да го изпреваря и само 5мин след това ми помогна избутвайки ме от коловозите.
      Запознах се и със Сабин, който не се жалеше да дава консултации за GPS-ите и с който се надявам да караме заедно в Шумен.
      И както се казва накрая но не на последно място - Организаторите които бяха наистина на ниво и се справиха прекрасно с организирането на събитие с такъв мащаб.
      Да емоцията е на първо място, но класирането дава едно допълнително удовлетворение от постигнатото.
      Казвайте кога ще бъде следващото подобно събиране, и да си пожелаем отново да има поне толкова участници.

      Цветомир Генчев/Хю Джонсън, N61, Suzuki Vitara
      TG

      Коментар


      • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

        Първоначално публикуван от moja Преглед на мнение
        Ден първи след състезанието!!!
        Един въпрос имам и не съм сигурен на кого точно трябва да го задам.Може да се нарече дори препоръка към организаторите или ако искате го счетете просто за мое мнение,но не ми дава мира и бих искал да го споделя!!!Всички се съгласихме,че не е никак лесно да се организира едно такова състезание,нали така?Но въпреки това,никой не обърна внимание, какви боклуци оставя след себе си и на какво прилича трасето и цялата природа, след нас!Не смятате ли,че е редно след едно такова събитие да се почисти и всичко да се приведе в ред,или сме привърженици на Калигула:"След нас и потоп!!!"
        Препоръката ми е, за следващи подобни състезания да се организира не само къде да се нощува и къде да са почерпките преди,след и по време на състезанието,а и да се следи за реда и почистването на природата след него!Предполагам никой няма да обърне внимание,но въпреки всичко..........!!!
        А ...и още един въпрос,така между другото или по-скоро бих го нарекъл тема за размисъл:"От къде публиката знаеше къде точно ще бъде трасето и най-трудните, и интересни места по него,за да може да гледа, при положение,че в началото казаха, че трасето не е известно на никой?Дали наистина беше точно така или имаше привилегировани?"
        Отговораям отзад напред. Публиката, особено местните, разбраха още на старта на първия ден за интеренсните места, за тах Хлебозавода или Каптажа са известни места, и бързо хукнаха натам.
        А за боклуците за съжеление основен принос има публиката. Йосиф и помошниците му почистиха лентите, събраха коловете и няколко кашона боклуци и пластмаси, но по поляната разни герои дори си зарязаха стъклените шишета от бира. А огромни чували за боклук имаше около скара-бирата и като се напълнят, се сменяха. Но трудно се чисти на наяколко хиляди души, пръснати на огромна площ. Явно трябва да се мисли за повече кошчета другия път.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

          Първоначално публикуван от moja Преглед на мнение
          Ден първи след състезанието!!!
          Един въпрос имам и не съм сигурен на кого точно трябва да го задам.Може да се нарече дори препоръка към организаторите или ако искате го счетете просто за мое мнение,но не ми дава мира и бих искал да го споделя!!!Всички се съгласихме,че не е никак лесно да се организира едно такова състезание,нали така?Но въпреки това,никой не обърна внимание, какви боклуци оставя след себе си и на какво прилича трасето и цялата природа, след нас!Не смятате ли,че е редно след едно такова събитие да се почисти и всичко да се приведе в ред,или сме привърженици на Калигула:"След нас и потоп!!!"
          Препоръката ми е, за следващи подобни състезания да се организира не само къде да се нощува и къде да са почерпките преди,след и по време на състезанието,а и да се следи за реда и почистването на природата след него!Предполагам никой няма да обърне внимание,но въпреки всичко..........!!!
          А ...и още един въпрос,така между другото или по-скоро бих го нарекъл тема за размисъл:"От къде публиката знаеше къде точно ще бъде трасето и най-трудните, и интересни места по него,за да може да гледа, при положение,че в началото казаха, че трасето не е известно на никой?Дали наистина беше точно така или имаше привилегировани?"
          Колега ,отново се изказвате неподготвен,преди да дадете мнение първо попитайте.В местната преса бях обявил местата за гледане,в петък и събота сутринта на доста фенове също им казах къде да отидат и знаете мълвата колко бързо се разпространява.И отнови ви моля ,ако имате нещо което да ви съмнява първо ми се обадете , тел. го знаете,за да няма недомлъвки.
          Последно редактирано от VE LA; 16-03-10, 13:29.
          GSM 0888 708 408 www.risk-gabrovo.com

          Коментар


          • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Всички които са карали дизели да идат да си съберат саждите от трасето.А тези с бензинови двигатели за заравят коловозите.Природата трябва да се опазва!
            Много остроумно,колега!Мисля,че всеки съвсем точно разбра какво имам предвид,а именно- оставените ленти от загражденията, всякакви бутилки и ред други от този вид.Поне да ги бяхте събрали "до поставените за целта кошчета за смет или поне около тоалетните".Хубаво е,когато се "разбираме", нали за това са форумите все пак.
            Cherokee 4.0 L,Automatick,2,5" inch lift,UP-Country,лебедка
            Steyr-Puch 2,8 Super Swamper TSL 34-10,5-15

            Коментар


            • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

              Поздравления за организаторите.
              Мислех си, че ще видя много изнервени участници, но слизайки от ревящите си джипки, всички бяха изключително приятелски настроени /обиколих разни трудни участъци/. Може би пък трудното трасе подейства "релаксиращо". Преживяването беше доста запомнящо се, пък и на места нямаше никакво значение с каква кола си и какви гуми имаш.
              Местните си знаят много добре черните пътища, както и атрактивните места. Общината е нормално да даде едно рамо и да прибере отпадъците.
              Иначе природата ще измие жалките опити да я надвием, а другите чаркаляци вече сигурно са прибрани.
              Може да се обръщате и към Пловдивската група за другарска помощ, че хора трябват.
              Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

              Коментар


              • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

                Първоначално публикуван от moja Преглед на мнение
                ... А ...и още един въпрос,така между другото или по-скоро бих го нарекъл тема за размисъл:"От къде публиката знаеше къде точно ще бъде трасето и най-трудните, и интересни места по него,за да може да гледа, при положение,че в началото казаха, че трасето не е известно на никой?Дали наистина беше точно така или имаше привилегировани?"

                Я да видим има ли под вола теле ... Ако изобщо е имало някой "привилигерован", то това бяха тези, които успяха да минат по трасето преди да настане навалицата ...
                Навигацията можеше да бъде проблем само ако някой е напълно сляп и не може да види дълбоките следи от вече преминалите по трасето.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

                  Първоначално публикуван от moja Преглед на мнение
                  всякакви бутилки и ред други от този вид.Поне да ги бяхте събрали "до поставените за целта кошчета за смет или поне около тоалетните".Хубаво е,когато се "разбираме", нали за това са форумите все пак.
                  Доста от нас на всяко излизане в гората си носят чували за смет. Другите, за съжаление, носят тази смет........ Организаторите не могат да контролират такава маса народ, за съжаление......



                  Иосифе, Вeра и сие, браво за организирането. Много мe е яд, че не можах да присъствам......
                  Последно редактирано от VE LA; 16-03-10, 13:31.
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

                    Първоначално публикуван от moja Преглед на мнение
                    Препоръката ми е, за следващи подобни състезания да се организира не само къде да се нощува и къде да са почерпките преди,след и по време на състезанието,а и да се следи за реда и почистването на природата след него!Предполагам никой няма да обърне внимание,но въпреки всичко..........!!!
                    Най-големите боклуци като "смет" ги оставят боклуците като.........."човешки материал"
                    Последно редактирано от VE LA; 16-03-10, 13:31.
                    Цветан Петров
                    "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                    0888865583

                    Коментар


                    • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

                      От името на Видинската група искам да благодаря на организатора за невероятното изживяване .
                      Не съм фен на този тип състезания ,но наистина изживях голяма емоция.
                      Благодарим Ви и до нови срещи !!!!!!!!!
                      0878 943913

                      Коментар


                      • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

                        Всичко хубаво. Само дето бяхме мъничко подведени за следното:
                        -Чак на брифинга се разбра, че ще има една задължителна лебедка.
                        -в трасето се разбра, че става въпрос за яко трофи, даже много яко.
                        -в трасето се разбра, че всъщност няма как да опазим колите от това да се очукат като бити варели. Този тесняк от келяв габър бе като от желазна арматура. Кошмар.
                        -пак в трасето към 20-тия километър настана "епопеята" на изпреварването.
                        Беше голям зор, над 25 колеги.
                        Доста опасно си бе да се застигат по 4-5 коли, омазани в кал и в които никой нищо не вижда и чува. Направихме и невъзможното да не притесним някой.
                        -и тапите, просто си отвисяхме над (50мин), явно не е можели по друг начин.
                        Как не се сетих да си пусна трака да записва на старта? Верно голяма издънка.

                        Как беше агнето?

                        Поне можеше да си сложа една лебедка, ако знаех за коловозите от половин метър дълбоки .
                        Не съжалявам, Трявна е хубаво местенце. А и шкембе чорба за закуска на блок-масата си е абсолютна сатисфакция.
                        И малко статистика от гпс-а, нулиран на старта:
                        -средна скорост при движение 22,1км/ч;
                        -тотална средна скорост 12,9км/ч;
                        -макс. 69км/ч
                        Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 15-03-10, 22:47.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Всички които са карали дизели да идат да си съберат саждите от трасето.А тези с бензинови двигатели за заравят коловозите.Природата трябва да се опазва!
                          Руси прати и тия дето изкорениха дърветата с лебедките си!!!За всяко изкоренено 3 фиданки! Това на майтап,ама наистина публиката трябва малко от малко да си събира кочинката.
                          ПРАВЕТЕ СИ КЕФА БЕ ХОРА!!!!!!!!!

                          Коментар


                          • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

                            И за да разведря атмосферата, малко снимки от втория ден...
                            Кучешки студ, най-вече от студения вятър и предпочетох повечето време да стоя в колата.
                            Много публика и много очаквания и според мен щеше да е по-добре да стартират повечко джипки, за да се пълни трасето и да има зрелища
                            Видях, че повечето колеги фотографи са застанали пред локвата и аз реших да снимам зад нея и от други места, за да не се покриват ракурсите.
                            Няколко снимки от клас "Любители"...










                            Групата на "Експерт-Отворковците" обаче си беше най-интересна
                            Просто си личи класата и опита и в управлението и въобще не се учудих, че в първата петица са "обичайните заподозрени" Върбанов, Траянов, Руси, а Минчев вече успешно се налага и в този клас
                            За мен най-интересна беше битката между Траян и Руси...на старта Ровъра се откъсна...



                            ...но после "отвори" много завоя и Траян се "шмугна" от вътрешната страна и поведе по трасето !



                            Не знам как се е развивала битката извън полезрението ми, но на изкачването след локвата Руси се появи първи с добра преднина пред Тони.
                            Не знам какво се обърка, но Тони стопи преднината бързо и в завоя на стълба влязоха почти заедно.





                            На финалната права Траян се оказа по-бърз и спечели двубоя, но се оказа, че и двамата имат много добри времена и се класират за финалната тройка
                            Иво Върбанов нямаше почти никаква съпротива от Радо Пепелов в тяхната серия и финишира с голяма разлика пред него.







                            Андро от Горна Оряховица (БалканБрат) се завърна на терена след две годишно отсъствие, за да се появи с G-концепта си, но ме изложи малко като пусна аванта на Сузуки-то



                            Делфина с атрактивно каране, рутина и хвърляне на много кал също си спечели серията, но времето му не беше добро за финална серия...



                            Не успях да заснема финалната тройка, щото се отплеснах долу в девойката от кетъринга, но виждах многото смени във водачеството и грешката на Руси след локвата.
                            Серията според мен беше най-атрактивната и заслужено точно тези пилоти бяха на финала.
                            Това е от мен, много съм доволен от видяното, от нивото на пилотите, нови и стари, а за 2010-та съм сигурен, че и Европа ще ни "отеснее"
                            Пожелавам успешна, безаварийна и спорна състезателна година и да сме двойно повече на закриването на сезона
                            Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 15-03-10, 23:29.

                            Коментар


                            • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              Всички които са карали дизели да идат да си съберат саждите от трасето.А тези с бензинови двигатели за заравят коловозите.Природата трябва да се опазва!
                              от мен лопата и метла

                              Коментар


                              • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

                                Благодаря на Тодор Христов за хубавите снимки на "дупето" ми.

                                Браво на организаторите.
                                Кетъринга не можах да опитам, но калта я опитах. Като за първо участие в състезание добре беше, другия път пак ще дойдем.

                                Човек какво ли не прави за да спечели бутилка алкохол
                                Милен Милков
                                Offroad-Русе

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X