Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

    Здравейте на всички съфорумници и участници в Трявна! Пише съпругата на Наско, чийто профил използвам в момента, за да споделя с вас огромното си разочарование и отвращение от подлата измама на организатора Йосиф Лагадов и сие, предшествани от силни емоции и висок адреналин!!! За съпруга ми - Наско Начов и неговия навигатор Лъчезар Попов това бе първото състезание и преживяване от подобен тип. Семействата ни тръгнаха силно ентусиазирани от създалия се лек състезателен дух и усещане за предстоящо приятно изживяване! Всичко бе ОК - тежко трасе с многооо кал, лебедки, емоции и пр. и така до сутринта на втория ден когато час преди старта ни съобщиха, че сме дисквалифицирани за трофито, щото видиш ли Гармина "не бил записал целия трак" и то при положение, че непосредствено след финала предния ден го провериха и ни съобщиха, че сме на 18-то място във временното класиране!!!
    Заформи се спор между мен и Йоско при който той се опита да ми обяснява, че в гората Нувито си губило връзката и на места нямаме запис, аз пък исках поне да ни пратят на последно място признавайки ни по този начин хвърлените от нас усилия и средства за това състезание, но не и да ни дисквалифицират и да нямаме класиране! Той отвърна, че всички Нувита имат проблем и няколко джипа отпадат и накрая най - нагло ме попита: "Ми що си си купила Нуви за 200 лева?" След което ичезна с джипа си, за да разпръснел публиката от трасето
    Йосифе, Йосифе, язък, че носиш това име - не ти отива! Вярно, че си от Габрово и това предполага дребни хитрости , ама ние не сме толкоз неуки! Между другото, обръщам се към теб на "ти", щото, ако не за друго то поне си платихме за това удоволствие!
    Извадихме трака и има ПЪЛЕН запис! Мога ли да попитам: Защо не коментирахте проблема на брифинга вечерта?! Не бяхте готови с класирането от първия етап до 21ч. щото "умувахте" мнооого дълго!!! Няколко джипа отпадат заради повреди, други заради липсващи записи и така ще останат добрите познати на цялата гилдия Кои са тия Наско и Лъчо, а?! Защо допуснахте джип без ГПС и той щеше да бъде без класиране, за което никой не споменава преди състезанието! Можеше да не взимате такса от 50лв. и такива екипажи да си се движат по трасето след всички стартирали за развлечение!
    Многото участници в клас "Любители" ви объркаха сметките за старта през втория ден - нямаше да свърши до 20ч., но пък ви поправиха джобните!
    Утре ще кача записа от трака, тъй като флашката остана в джипа, а той вече е в бокса, с леки поражения щото видиш ли нас ни нямаше на трасето Ще и има и интересни снимки от непознатите никому участници.
    Цялото това мое словоизлияние тук се свежда до едно изречение - МИЛИ ХОРА НЕ ТРОШЕТЕ КОЛИ И ПАРИ, ЗА ДА УЧАСТВАТЕ В ЧАСТНОТО СЪСТЕЗАНИЕ НА НЯКОЙ КОЙТО ВИНАГИ МОЖЕ ДА СРЕЖЕ ПО КАСАПСКИ БРУТАЛНО НЕЧИИ КРИЛЕ!!!
    Последно редактирано от Димо; 15-03-10, 12:53.

    Коментар


    • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

      Първоначално публикуван от Nasori Преглед на мнение
      Здравейте на всички съфорумници и участници в Трявна! Пише съпругата на Наско, чийто профил използвам в момента, за да споделя с вас огромното си разочарование и отвращение от подлата измама на организатора Йосиф Лагадов и сие, предшествани от силни емоции и висок адреналин!!!
      Мисля си, че заглавието на поста и самия Ви пост са силно емоционално преувеличени и ще имат обратен ефект на това, което търсите и искате да кажете
      Никой не е безгрешен, още повече Йосиф, за когото това е първото организирано състезание с над 80 участника
      Издразниха ме няколко момента от по-горе написаното:

      Първоначално публикуван от Nasori Преглед на мнение
      Многото участници в клас "Любители" ви объркаха сметките за старта през втория ден - нямаше да свърши до 20ч., но пък ви поправиха джобните!
      Това е смешно популистично твърдение от човек, който няма и идея от това как се прави
      80 състезателя х 50 лева не покриват горивата, времето, щетите по колите, за да се направи състезанието...не говоря за хонорари на времеизмерване, купи, полиция, линейки, отцепления, контроли, коли за репатриране и т.н.

      Първоначално публикуван от Nasori Преглед на мнение
      Няколко джипа отпадат заради повреди, други заради липсващи записи и така ще останат добрите познати на цялата гилдия Кои са тия Наско и Лъчо, а?!

      Явно нивото Ви е на по-високо ниво, отколкото си мислим, но в класирането на "Любители" не видях никой от "цялата гилдия"
      Напротив, известните (ако може така да се каже) са много назад в класирането и не виждам как са били лансирани
      И аз така попитах за първите трима "Кои са ...?!?", защото и те са непознати за широката публика и сред състезателите
      Не съм запознат с Вашия случай и може Йосиф наистина да е сгрешил, но това не Ви позволява този тон, най-вече щото сте "загубили" 18-то място
      Моля променете си заглавието на поста, защото олеквате и звучите несериозно

      П.П.

      Аз лично, никога не бих оставил жена си да ми "адвокатства" за правата ми по време на състезания и разходки...освен ако не е била в джипа ми на трасето
      Последно редактирано от Димо; 15-03-10, 12:53.

      Коментар


      • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

        Искам да внеса малко светлина по въпроса. Аз съм човека, който отговаряше за проверката на GPS траковете на това състезание и отговорността за грешките и пропуските при проверката е изцяло моя. За въпросния екипаж 53, наистина има трак, който съм пропуснал да проверя и отбележа и оттам колегите са сложили "без класиране". Имаше още няколко пропуска по време на състезанието, които след подаден сигнал веднага коригирахме. За този пропуск научих току що от поста на дамата. Извинявам се от името на целия организационен екип и веднага ще подам данните от вашия трак за промяна на класирането. Искам да знаете,че никой не е влагал лични отношения в проверката и отсъждането и ще съм благодарен за малко разбиране. А Йосиф не е хубаво да го обвинявате толкова рязко, тъй като той изцяло се доверяваше на мен за въпросите по ГПС контрола и всички пропуски са лично мои.

        Благодаря

        Коментар


        • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

          Първоначално публикуван от Сабин Цонев Преглед на мнение
          За този пропуск научих току що от поста на дамата. Извинявам се от името на целия организационен екип и веднага ще подам данните от вашия трак за промяна на класирането.
          Дайте на жената 18-то място, че сън не я лови и страда за 50-те лева и "гадния" Йосиф Лагадов забогатял с яките "джобни"
          Колеги състезатели, отстъпете й 18-то място, моля Ви...
          [URL="http://www.4x4bg.com"]www.4x4bg.com[/URL]

          Коментар


          • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

            Забавянето в класирането се получи най-вече затова,че последните джипове излязоха от трасето в 18.30ч. и Сабин имаше да проверява около 60 GPS-а за наказания за скорост,спиране на стоп и престой на прелеза.
            Наистина класирането не излезе в 20.00ч.,но излезе в 21.00ч.
            Като организатори и хора участвали в над 60 официални състезания сме наясно,че поемаме голяма отговорност за тези,които участват за първи път.Аз лично се обадих на всички,които не минаха през финала и стоях до последно за да се уверя,че всички са добре.
            В крайна сметка никой не е останал в трасето без помощ,което е по важно.
            Уважаема госпожо, след като сте недооценени и прецакани от организаторите, ви съветвам да извадите на мъжа си лиценз и да се пусне в официалния шампионат.Успех!

            Още веднъж едно голямо благодаря на всички ,които присъстваха на това мероприятие и го превърнаха в един празник.
            Последно редактирано от VE LA; 15-03-10, 11:23.

            Коментар


            • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

              Искам да изкажа големите си благодарности на всички,които помогнаха за състезанието:
              - на спонсорите за наградите и подкрепата
              - на Вальо(времеизмерване) и Вера (гл.съдия)
              - на моят навигатор Въшката (най-добрия) и Женя.Благодарение на него никой не остана да нощува в трасето.
              - на Събин (проверка на GPS-ите)
              - на Янчо Терзиев и цялата Троянска група:Валтера,Нели,Цецо,Лазар,Владо(Токико), на Явор Стоев от Козлодуй.
              - на Бай Асен и хората от кетеринга.
              - на община Трявна и полицията за нормалното протичане на състезанието.
              Благодаря ви!!!!!
              GSM 0888 708 408 www.risk-gabrovo.com

              Коментар


              • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА


                Здравейте,първо се извинявам за латиницата,но в момента нямам бг.Присъствахме и двата дена като публика и се забавлявахме страхотно,сигурно рядко се случва да се наблюдава такова събитие с толкова много участници.Имам обаче само един въпрос,бяхме там за да подкрепим един любителски екипаж,но така и не го видяхме,и почти никой от публиката не разбра дали обиколката на любителите и на опитните е през едни и същи места.Дори на финала първия ден беше трудно ориентираш всички пристигаха от различни места.... а и самите участници не можаха да отговорят.Иначе калта беше супер стояхме на така наречената шипка и вярвайте изглеждахме като участници такава кал не бях виждал......

                Zdravejte, parvo se izviniavam za latinicata, no v momenta niamam bg. Prisastvahme i dvata dena kato publika i se zabavliavahme strahotno, siurno riadko se slu4va da se nabliudava takova sabitie s tolkova mnogo u4astnici.Imam oba4e samo edin vapros, bqhme tam za da podkrepiame edin liubitelski ekipaj, no taka i ne go vidiahme, i po4ti nikoi ot publikata ne razbra dali obikolkata na liubitelite i na opitnite e prez edni i sa6ti mesta. Dori na finala parvia den be6e trudno da se orientira6 vsi4ki pristigaha ot razli4ni mesta...... a i samite u4astnici ne mojaha da otgovoriat. Ina4e kalta be6e super stoiahme na taka nare4enata 6ipka i viarvajte izglejdahme kato u4astnicite takava kal ne biah vijdal.....
                (буквален превод VE LA )
                Последно редактирано от Димо; 15-03-10, 12:55.

                Коментар


                • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

                  Искам да изкажа огромно задоволство и БЛАГОДАРНОСТ на организаторите, за мероприятието - нашият отбор също е дисквалифициран - /стартов номер 52/ , вероятно нямаме запис на GPS-а или ... не ме интересува причината , но забавлението и тръпката от преживяното си струваха всяка стотинка и капка пот хвърлени по трасето особенно в първият ден. Аз лично изгубих мобилен телефон за около 1300лв. /по мои предположения е някъде след преминаването на реката - където опъвахме лебедка - в черен калъф за носене на колан/ и за това ли трябва да обвиняваме организаторите?!!!!!
                  Ще кача снимки на които ще видите че джипа / витара ст. №61/ който на няколко пъти вадихме с лебедката финишира - 14 - трябваше да му помогнем да се окопае още за да мръднем напред в класирането ли? Естествено, че НЕ, за мен /предполагам и за голяма част от пишещите тук/ тези състезания са спортменски и в този дух би следвало да се провеждат. Място за дребни душички на подобни мероприятия НЯМА. Благодарност на екипа на Валери Вушев - помогна на същата тази Витара да излезе от батака /след влизането в гората от пътя срещу бетонният възел./ Още веднъж благодаря и до нови срещи.
                  0897/833 689 - Николай Божков

                  Коментар


                  • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

                    Хайде и от нашия екипаж № 69 няколко снимки:
                    Прикачени файлове
                    Чавдар Владимиров
                    0887/912075
                    Ленд Ровър Диско 1
                    Самуад в проект

                    Коментар


                    • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

                      Дайте на жената 18-то място, че сън не я лови и страда за 50-те лева и "гадния" Йосиф Лагадов забогатял с яките "джобни"
                      Колеги състезатели, отстъпете й 18-то място, моля Ви...

                      На съпругата ми на мен и навигатора не ни пука на кое място сме на 18то 30то 40то. Не става въпрос и за 50 лева. Знаете всички колко средства време и сили хвърчат за добро оборудване и подготвяне на джип за офроуд и никой не ни ги дава даром че да ми се смее дори и за малка сума. Нито пък ми плаща разходите по ходене на състезание. Става въпрос за признание и едно евала за участници наречени от публиката хобитата а не за подигравки от типа ти що си купи това гпс а не онова че си застанала тук да искаш нещо.В форума сте казвали че от големи мероприятия винаги ще има волни и недоволни и последните се нападат. Не обръщайте внимание на женско адвокатстване не сме в съда. Това е едно изразено мнение и прекарано изживяване. Давайте напред. Дали ще участва следващия път някой от предното състезание или не на кого му пука. Пък и има ли нужда да плямпаме в ффорума че да излезе записания трак това според мен трябва да става по време на самото състезание не да ти пресичат духа и да те отказват от нещо което ти прави кефа. но както казах на кого му пука.

                      Коментар


                      • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

                        Искам да благодаря на всички, които удариха по едно рамо при дърпането на лебедките. Момчета страхотни сте!
                        Благодаря и на Йоско за здравия фитнес. Определено имах нужда да се поразмърдам

                        Коментар


                        • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

                          Първото от нещата, които искам да споделя е ,че класирането в това състезание няма никакво значение, нито се борим за точки,нито за престиж, емоцията беше от щурото състезание и мнооого забавното трасе.
                          Второ - 82 състезателни коли !!!-да успееш да ги организираш, пуснеш и прибереш строшените си е подвиг, май досега не се е случвало.
                          Трето- радвайте се,че можете да покарате със състезатели и да понаучите нещо,защото в Трявна нямаше деление на малки и големи,познати и непознати.
                          Нека поздравим Организаторите,че ни доставиха удоволствие с това състезание и да им стискаме палци и догодина да ни съберат отново.
                          Благодаря им .

                          Коментар


                          • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

                            Вече съм готов със снимките и мога да разкажа за моите впечетления от откриването.
                            Пристигнах на старта след като бяха тръгнали експертите и много ме зарадва броя на екипажите и публиката, атмосферата, настроението и хубавото време, което се усмихна за участниците
                            Видях големия ентусиазъм на стартиращите "Любители" и бях много песимистично настроен за броя на успешно финиширалите
                            Направихме залагания (по 10 лева) колко екипажа от двата класа ще финишират...






                            Както виждате, Вальо Пантев спечели залозите, защото за радост на всички екипажите, които финишираха редовно бяха над 50
                            Изчаках да стартират всички и заедно с Иван Конов и Христо тръгнахме по трасето на любителите с негото "бунгало" Toyota 80-ка



                            Трасето беше разкаляно и малко се изцапахме, но Иван и колата му се справяха успешно.
                            Нямахме трип-мастер, но книгата беше нарисувана много добре и се справихме с картинките без проблем.
                            Трасето беше много живописно, имаше си от всичко за едно истинско трофи...кал, вода, камъни, изкачвания, спускания, странични наклони и изобщо всички екстри
                            След десетия километър започнахме да броим любители на природата, предпочели да разглеждат поради технически причини
                            Първо беше това Сузуки с изпушен съединител...





                            Настроението им беше на ниво, обаче не можах да разбера как се събрали 4 човека в колата и в кого точно е седяла мацката...
                            По-нататък видяхме още един изоставен автомобил (май двигателя му беше сдал багажа) и си пасваше много хубаво на пейзажа



                            Стигнахме и до малко по-стръмничко спускане и за да могат да спират джиповете, Йосиф беше предвидил и сериозна стена на обор
                            Не знам коя джипка беше спитрала в обора, но в "Троянски Глас" пише, че била бяла Тойота от Пловдив с надпис 2R



                            Преминахме успешно и продължихме напред...времето ставаше още по-хубаво, а трасето още по-живописно и интересно...



                            След това изкачване срещнахме Матю от Русе...беше атакувал агресивно автомобила пред него и влязъл в клуб "Търкалан"
                            Но настроението си му беше на ниво, даже имаше и идеи за тунинг на ролбара и колата...



                            Срещнахме и още един купонджийски екипаж на УаЗиК, които бяха скъсали маркучи на спирачките, но твърдо продължаваха напред и си финишираха успешно





                            Почти към края застигнахме и група мотористи, на които им дадох евала веднага за куража да карат в тая кал ( и на Боевски също, че изкара цялото състезание с КТМ ).
                            Момчетата се опитваха да помагат на колегата от Добрич, който беше влязъл в един овраг...
                            Запомнете тази снимка...рядко се вижда пилота да се "гърчи", а навигатора да му се кефи





                            Извадихме го и продължихме заедно напред, пред нас се разкри много интересно "екстремченце"
                            Първите думи на Иван Конов бяха "Ще го минаваме...", но се оказа, че тапата е сериозна...



                            Освен Сузукито на снимката, долу в реката беше "заклещена" любимата ми Тойотка на Руси...
                            Навигаторката се опитваше да се извадят с лебедката, но тя прекъсваше...впоследствие се оказа, че четките са замърсени.







                            Извадихме я заедно с групата от Добрич и Конов, но последстие единствения път за евакуация се оказва преминаване до селото през реката...





                            Заобиколихме изкачването и си финиширахме нормално, като бяхме изключително доволни от разходката.
                            Доволен съм от представянето на Конов и вече с чиста съвест ще му поверя участниците в "Балкан Оффроуд Маратон" в клас "Touring"
                            Поздравления за всички "Любители" направили своето първо участие, без значение завършили или не
                            За вечерта всички знаят...ядене, пиене, музика и т.н. всички екстри
                            По-късно ще пусна репортажа и от втория ден...

                            Коментар


                            • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

                              Първоначално публикуван от Stacy Преглед на мнение
                              ... Благодаря и на Йоско за здравия фитнес. Определено имах нужда да се поразмърдам
                              Яяяяя каква любезна! Пък на мене ми вика, че лимитът на направленията за дърпане на лебедка за годината бил вече изчерпан ...


                              Откриването премина при наистина впечатляващ брой участници. Това беше хубаво, но голямата масовост определено си носеше и своите неудобства, както за организаторите, така и за участниците.
                              Явно е имало и някои грешки, но при такъв голям брой участници просто щеше да бъде безкрайно изненадващо, ако ги нямаше. На екипа, обработващ резултатите, със сигурност му се е разказала играта ...

                              Трасето (в частта му извън асфалта) беше чиста проба мечта за почитателите на хард офроуда "в кал до шията". На места - все още дълбок мокър сняг, на други - шупнала от обилната влага яка кал ...

                              Като изключим първите няколко екипажа, особени проблеми с навигацията нямаше. От навигаторите се искаше само да следят пътната книга, за да не настане Обърка при излизане от асфалтовите участъци или на местата, където имаше следи и в грешната посока. Обаче тази "почивка" със сигурност им излезе през носа ...

                              Качил съм малко видео от бордовата камера, което илюстрира началото на състезанието.




                              Още тогава калта беше сериозна. След това обаче, когато след първата тапа по маршрута на клас "Отворен" в трасето се омешаха състезатели от двата класа, направо настанаха батални сцени - дълбоко изровени коловози, много закъсали, лебедки, строшени коли, тапа след тапа ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • До: Откриване на сезон 2010 4х4 ТРЯВНА

                                Първоначално публикуван от nikiib Преглед на мнение
                                Искам да изкажа огромно задоволство и БЛАГОДАРНОСТ на организаторите, за мероприятието - нашият отбор също е дисквалифициран - /стартов номер 52/ , вероятно нямаме запис на GPS-а или ... не ме интересува причината , но забавлението и тръпката от преживяното си струваха всяка стотинка и капка пот хвърлени по трасето особенно в първият ден. Аз лично изгубих мобилен телефон за около 1300лв. /по мои предположения е някъде след преминаването на реката - където опъвахме лебедка - в черен калъф за носене на колан/ и за това ли трябва да обвиняваме организаторите?!!!!!
                                Ще кача снимки на които ще видите че джипа / витара ст. №61/ който на няколко пъти вадихме с лебедката финишира - 14 - трябваше да му помогнем да се окопае още за да мръднем напред в класирането ли? Естествено, че НЕ, за мен /предполагам и за голяма част от пишещите тук/ тези състезания са спортменски и в този дух би следвало да се провеждат. Място за дребни душички на подобни мероприятия НЯМА. Благодарност на екипа на Валери Вушев - помогна на същата тази Витара да излезе от батака /след влизането в гората от пътя срещу бетонният възел./ Още веднъж благодаря и до нови срещи.
                                Твоя изгубен телефон няма нищо общо с моя записан трак и подигравателното лично отношение на Йосиф към мен. Хубавата емоция и при нас я имаше и удоволствието от преминаването на якото трасе. Спортсменския дух също. Помагахме и на колеги и не ни интересуваше мястото в класирането. Явно не се разбира за какво става въпрос или не се иска просто.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X