Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЪПРОСИ ЗА "БАЛКАН ОФФРОУД МАРАТОН 2009" 18-23 СЕПТЕМВРИ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: ВЪПРОСИ ЗА "БАЛКАН ОФФРОУД МАРАТОН 2009" 18-23 СЕПТЕМВРИ

    А аз си мислех, че лиценза ми важи само за Р.България, явно не знам с каква "ценност" съм се сдобил. Може би имам лиценз за цяла Европа или за цял свят? "Друго си е да имаш лиценз, можеш да караш там където иска БФАС" -много яко.
    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 19-08-09, 22:12.
    [url]www.4x4varna.com[/url]

    Коментар


    • #77
      До: ВЪПРОСИ ЗА "БАЛКАН ОФФРОУД МАРАТОН 2009" 18-23 СЕПТЕМВРИ

      [QUOTE=Йосиф-Варна;826009]"Друго си е да имаш лиценз, можеш да караш там където иска Иван Маринов -много яко.
      Цветан Петров
      "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
      0888865583

      Коментар


      • #78
        До: ВЪПРОСИ ЗА "БАЛКАН ОФФРОУД МАРАТОН 2009" 18-23 СЕПТЕМВРИ

        Аз не се връзвам на разправии от личен характер и не ме интересува кой с кого се драчи.Но след като някой ми забранява да участвам в състезание извън Р.България бих помолил да се обоснове със някъкъв текст от някъкъв правилник.А по конкретно към БФАС.Това което аз прочитам е за територията на Р.България.Благодаря предварително ако някой ми отговори.Може пък да не съм прочел правилно
        [url]www.4x4varna.com[/url]

        Коментар


        • #79
          До: ВЪПРОСИ ЗА "БАЛКАН ОФФРОУД МАРАТОН 2009" 18-23 СЕПТЕМВРИ

          Странно какво мълчание по темата!
          Странно,какво кара комисията по офроуд да прави неща ,които биха подхождали повече на някоя екологична организация?
          Да пречи на офроуда,вместо да помага?
          Има нещо много сбъркано тук!!!
          Вера казва,че не всички знаели...
          Като не знаят какво търсят в тази комисия???
          Пък някои от тях са известни в този форум.Защо нямат смелост да си кажат мнението?
          Ако и те мислят като председателя на комисията,жалко за българският офроуд.
          А БФАС или по-скоро,този дето я представлява е време да научи,че със забрани няма да постигне нищо.
          Последно редактирано от rusev; 19-08-09, 23:23.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #80
            До: ВЪПРОСИ ЗА "БАЛКАН ОФФРОУД МАРАТОН 2009" 18-23 СЕПТЕМВРИ

            [QUOTE=rusev;826131]Странно какво мълчание по темата!
            Може би утре ще е развръзката по темата
            [url]www.4x4varna.com[/url]

            Коментар


            • #81
              До: ВЪПРОСИ ЗА "БАЛКАН ОФФРОУД МАРАТОН 2009" 18-23 СЕПТЕМВРИ

              Първоначално публикуван от Йосиф-Варна Преглед на мнение
              ... някъкъв текст от някъкъв правилник ...
              След като си лицензиран състезател могат да ти забранят да участваш във всякакво състезание, което не е разрешено от БФАС.

              Виж т. 8 тук и т. 9 тук


              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Вера казва,че не всички знаели...
              Като не знаят какво търсят в тази комисия??? ...
              Много е вероятно да е точно така. Откъде биха могли да знаят, ако този, който държи печата и има право на подпис реши да пусне нещо, без да уведомява никого?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #82
                До: ВЪПРОСИ ЗА "БАЛКАН ОФФРОУД МАРАТОН 2009" 18-23 СЕПТЕМВРИ

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                След като си лицензиран състезател могат да ти забранят да участваш във всякакво състезание, което не е разрешено от БФАС.

                Виж т. 8 тук и т. 9 тук




                Много е вероятно да е точно така. Откъде биха могли да знаят, ако този, който държи печата и има право на подпис реши да пусне нещо, без да уведомява никого?
                Това го прочетох но не ми е известно БФАС да има правомощия извън България.В Б.Г може да ми забранява обаче какво ще правя извън страната си е мой проблем
                [url]www.4x4varna.com[/url]

                Коментар


                • #83
                  До: ВЪПРОСИ ЗА "БАЛКАН ОФФРОУД МАРАТОН 2009" 18-23 СЕПТЕМВРИ

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Странно какво мълчание по темата!
                  Странно,какво кара комисията по офроуд да прави неща ,които биха подхождали повече на някоя екологична организация?
                  Да пречи на офроуда,вместо да помага?
                  Има нещо много сбъркано тук!!!
                  Вера казва,че не всички знаели...
                  Като не знаят какво търсят в тази комисия???
                  Пък някои от тях са известни в този форум.Защо нямат смелост да си кажат мнението?
                  Ако и те мислят като председателя на комисията,жалко за българският офроуд.
                  А БФАС или по-скоро,този дето я представлява е време да научи,че като заплашва състезателите няма да постигне нищо.
                  Какви неща прави комисията по офроуд?
                  Какво му е странното на това,че някой не знаели,аз да не сам баба Ванга,че да знам Илиев на коя страна е спал и кво е решил да пише?
                  Има нещо много сбъркано тук!!!,има двама човека си го мерят,за сметка и на гърба на други!
                  Като не знаят какво търсят в тази комисия???,до преди 2 месеца знаех какво търся в тази комисия(без да съм искал кой знае колко да съм в нея) и се опитвах да бъда полезен.

                  По въпросния случай то е ясно ,че никой не е съгласен с тази простотия,или поне аз не съм съгласен.

                  Коментар


                  • #84
                    До: ВЪПРОСИ ЗА "БАЛКАН ОФФРОУД МАРАТОН 2009" 18-23 СЕПТЕМВРИ

                    Чавдаре, ако е така, значи, че този, който държи печата не го интересува за мнението на другите от комисията.В такъв случей още по-малко би го интересувало мнението на състезателите.
                    Аз приветствам загриженоста за безопастноста на състезателите,особенно на тези от клас "адвенчър".
                    Но заради тях да забраняват да караме в Македония и Гърция е тъпо.
                    Те утре може да забранят и в Германия да караме.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #85
                      До: ВЪПРОСИ ЗА "БАЛКАН ОФФРОУД МАРАТОН 2009" 18-23 СЕПТЕМВРИ

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Чавдаре, ако е така, значи, че този, който държи печата не го интересува за мнението на......
                      Но заради тях да забраняват да караме в Македония и Гърция е тъпо.
                      Те утре може да забранят и в Германия да караме.

                      Най-много обичаме в нашият отбор нещо да ни забраняват.
                      Мисля, че в този спорт сме все корави и свободомислещи момчета.
                      ДА НЕ СЕ ОКАЖЕ УТРЕ ЧЕ СПОРТА ТОВА СА САМИТЕ СЪСТЕЗАТЕЛИ ?!?
                      Трябваше по-рано да ни уведомят за тези запори, а не преди няма и ден да вадим на нови желаещи да карат лицензи.

                      Другото Руси е догодина да пилотираме с лицензи от Тумбакунда в Германия. Явно в България нищо няма да се промени към по добро.

                      Лично нашият отбор мисли и ще кара на това състезание ако ще и лично Светата Инквизиция да го забрани.
                      Ако има някаква Федерация и Комисия както и хора в нея дето желаят този спорт да се развива е по-добре да помагат, а не да спъват организаторите който се мъчат в тия кучешки времена да проведът толкова интересен формат на една международна надпредвара.
                      Радвам се поне, че вече се вижда кристално ясно дори и от широката публика кой кой е в тази игра и за какво се бори ?!?
                      Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 20-08-09, 08:42.

                      Коментар


                      • #86
                        До: ВЪПРОСИ ЗА "БАЛКАН ОФФРОУД МАРАТОН 2009" 18-23 СЕПТЕМВРИ

                        Уважаеми колеги време е и аз да взема отношение, защото спора се хипербулизира без да погледнете и от другата страна което е типично за нас.Въпреки че на първото и за сега последно събрание на комисия "Оф роуд" имаше предложения за конкретното състезание да бъде открито взех решение и това състезание остана кръг от шампионата.Уговоркато бе който и да е против това състезание БФАС не е.На 09.06.2009 г. бе дадено разрешение на организатора с писмо №54 и следният текст :" Във връзка със предстоящото провеждане на V- ти кръг от Националния “оф роуд” шампионат “БАЛКАН ОФ РОУД МАРАТОН” и неговата специфичност с преминаване през териториите на съседните наши страни, по изключение БФАС не възразява срока за подаване на заявки за участие да бъде както на международните състезания – до 30 дни преди състезанието.
                        Не спазилите този срок който задължително трябва да бъде обявен в регламента на състезанието, съгласно наредбата на БФАС за 2009 г. следва да бъдат санкционирани."
                        До тук всичко е във полза на организатора нали!
                        Идва момента във който 60 дни преди старта на състезанието трябва да се подаде допълнителният правилник на състезанието от организатора, план за охрана и сигурност както и платена такса за организиране на състезание.Въпросният организатор е изключително точен във сроковете и плащането винаги.Но в БФАС идва допълнителен правилник за тридневно национално състезание, а не за педневно международно за каквото е говорено и предварително е подписан и документ задължаващ всички вас да се заявите много по рано от обичайното/за същият този документ пак имаше собствени мнения и негативно настроени състезатели/.Във допълнителният правилник на състезанието е записана г-жа Вера Лагадова като председател на СК, на организатора му бе обяснено че БФАС може да смени председател на СК от годишният си наряд само ако същият е възпрепятстван да заеме наряда си след разговор със председателя на СК по наряд г-жа Зорница Кръстева тя заяви, че няма проблеми за поемане на наряда си.Обаче организатора явно има проблем със въпросното лице и обърна светът да я подмени/поради лични причини не ми стана приятно и за намеците са интимни въръзки със участник и това да е причина за нейното отстраняване/ това обаче няма да стане освен ако самата тя не изяви желание да не присъства на състезанието.Тук ще питам кой няма интимни връзки във тази дисциплина с други участващи във нея?
                        В торият ми въпрос е кога БФАС ще смогне да угоди на 7 те клуба по "оф роуд" и техните лични съревнования.Тук ще допълня още, за помощник СК е сложен от организатора г-н Венелин Градев който е със ІІІ-та съдийска категория, отделно организатора има три състезания за тази година и така и не се научи да пише допълнителният си правилник.Нали всички искаме правила и те да се спазват пак питам защо тогава всички търсят изгодното за тях положение нали спорта е мъжки приемете с достойно корективите и се подобрете научете се да се съобразявате със правилата а не да се чудите как да ги заобиколите.За международно състезание таксата е 5400 евро и се плаща на ФИА а не на БФАС същата не може да одобри регламент на три дневно национално състезание а то да е пет дневно с мотори които не са към въпросната федерация отделно говорихме за паралелно трасе то е същото само че със часова разлика във старта.Не може за едно състезание да има две разрешения от различно естество.Траялите са разрешени от БФАС за да се помогне на тази дисциплина както и всички вие да имате възможност да участвате на други прояви освен националните в календара но тук става че една проява е и национална 5-ти кръг и аматьорска КАК?Писма до БФАС може да подаде всеки от оф роуда и както знате те винаги са разглеждани имало е отговор и същият е публикуван във раздела на форумът отделен за съобщения за това нека не се драматизира излишно.Друга дисциплина във БФАС на която толкова точно и коректно да се отговаря НЯМА но това явно пак е не достатъчно аз разбирам че всички имате собствен бизнес сами сте си спонсори и всеки еди от вас е личност сам за себе си НО след като искате да се състезавате в тази дисциплина ще трябва да спазвате правилата, БФАС не може да промени правилата за опр. клуб организатор или състезател.Отделно ще кажа че спорът между г-н Христов и г-н Маринов е техен и то не спортен а личностен не е нужно цялото оф роуд съсловие да им гледа сеира и хитрините спрете и нека правиме оф роуд.Уважаеми господа, колеги помислете върху всичко това преди да се хвърляте лаишки и да се излагате пред оф роуд обществото.

                        Коментар


                        • #87
                          До: ВЪПРОСИ ЗА "БАЛКАН ОФФРОУД МАРАТОН 2009" 18-23 СЕПТЕМВРИ

                          Много думи на вятъра. Уважаема БФАС, обръщам се така, защото въпросното писмо е от БФАС. Решението не е взето от човек, а от федерация! Как е станало това за един ден , ако някой ми каже ще почерпя. Чии е подписа отдолу е ясно, но ... как е минало това решение?! Загадка. ОК. Виждаме, че сме в криза, финасова, която се отразява и върху спорта. Някой все пак прави нещо и то не малко. Провалят се шампионати /рали/, отбори напускат европейските си участия/Крум Дончев/, На фона на целия негативизъм има нещо, което може да се случи и то да е положително и изведнъж се намери някой "умник" или някое сдружение дето да се направи на велико. Няма да се учудя ако скоро българските състезатели започнат да карат примерно с македонски лицензи. Име вече такъв случай от преди наяколко години ... Пречели им на джиповете моторите. Тая щуротия пък как я сътворихте? Че най-големите рали-рейдове по света не са ли на същия принцип? Според мен е логично някой да вземе да направи една пресконференция и да запознае спортната общественост с поредните полюции в моторните спортове у нас. То ясно, че оправия няма, но поне да се види кой колко струва...
                          Живей за всеки дъх!

                          Коментар


                          • #88
                            До: ВЪПРОСИ ЗА "БАЛКАН ОФФРОУД МАРАТОН 2009" 18-23 СЕПТЕМВРИ

                            Първоначално публикуван от dorikin Преглед на мнение
                            Във допълнителният правилник на състезанието е записана г-жа Вера Лагадова като председател на СК, на организатора му бе обяснено че БФАС може да смени председател на СК от годишният си наряд само ако същият е възпрепятстван да заеме наряда си след разговор със председателя на СК по наряд г-жа Зорница Кръстева тя заяви, че няма проблеми за поемане на наряда си.Обаче организатора явно има проблем със въпросното лице и обърна светът да я подмени/поради лични причини не ми стана приятно и за намеците са интимни въръзки със участник и това да е причина за нейното отстраняване/ това обаче няма да стане освен ако самата тя не изяви желание да не присъства на състезанието.Тук ще питам кой няма интимни връзки във тази дисциплина с други участващи във нея?
                            Държа точно този момент да бъде изчистен правилно !
                            Желанието ми за смяна на СК Зорница Кръстева идва от показаното й субективно отношение по време на състезанията през тази година, арогнтното й отношение спрямо определени състезатели ( жалба в БФАС от Георги Фиков) не доброто познаване на "Специалния Правилник по Оффроуд за 2009" и демонстративното показване на приятелски отношения с определени състезатели
                            При разговор с г-жа Валя Пантелеева, отговарящ за нарядите на СК в БФАС ми бе казано, че Вера Лагадова не може да бъде Председател на Спортните Комисари, защото има сигнал за Конфликт на интереси
                            Става дума за "Грация и Мощ 2009" където тя бе Председател на Спортните Комисари, а в клас "Експерт" се състезаваше Диляна Лагадова !
                            В тази връзка, аз посочих, че при назначаването на Зорница Кръстева също има конфликт на интереси поради по-близки(интимни) отношения с участник в Шампионата
                            Вярно е, че всеки може са прави в леглото какво си иска, но когато се използва като довод от едната страна,
                            защо да не се приема и като довод от другата страна


                            П.П.

                            Първоначално публикуван от dorikin Преглед на мнение
                            ... след разговор със председателя на СК по наряд г-жа Зорница Кръстева тя заяви, че няма проблеми за поемане на наряда си.
                            При така създалата се ситуация въпрос на морал и обективна оценка е уважаемия СК да се откаже от наряда си !
                            Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 20-08-09, 09:32.

                            Коментар


                            • #89
                              До: ВЪПРОСИ ЗА "БАЛКАН ОФФРОУД МАРАТОН 2009" 18-23 СЕПТЕМВРИ

                              Първоначално публикуван от TROMBA
                              Като е толкова загрижена за спорта БФАС ,какво стана с рали"СЛИВЕН" -отмениха го;рали "ХЕБРОС"-само пет специални етапа;рали"БЪЛГАРИЯ"-ПРЕКРАТЕНО да се благодарят на БОГА ,че минаха само с тази ТРАГЕДИЯ.
                              Като гледам сайта на БФАС и други ралита отпадат

                              Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 20-08-09, 10:28.
                              [URL="http://www.4x4bg.com"]www.4x4bg.com[/URL]

                              Коментар


                              • #90
                                До: ВЪПРОСИ ЗА "БАЛКАН ОФФРОУД МАРАТОН 2009" 18-23 СЕПТЕМВРИ

                                Искам да направя няколко уточнения !
                                Отговорника за "Оффроуд Секцията" е г-н Мартин Марков, човек заел се да помага за издигане на нивото на спорта !
                                Досега е помагал на всички много вклчително и на мен !
                                В случая г-н П.Маринов, вече член на Спортния трибунал към БФАС "ръчка" по правилник и използва БФАС като маша в ръцете си с цел постигане на желания ефект !
                                Ще изготвя всички изискани допълнителни документи и ще изчакаме решението на федерацията

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X