Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за състезанията през 2005

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за състезанията през 2005

    Първоначално публикуван от sabin
    ... същите проблеми който съсипаха удоволствието в 4х4 състезанията(без тези на OFFRoad-Bulgaria.com).

    Едно е сигурно, или трябва генерално на променим нещата или ендурото ще последва пътя на 4х4 състезанията(без тези на OFFRoad-Bulgaria.com)
    Събине,трябва вече да престанеш да пишеш за 4х4. Не си в час с това,което се случва при нас.Ком-Емине мина страхотно.Нямаше никакви разправии,купона беше пълен.Единствено Шуши втората вечер повиши глас на Семко,защото те го пуснали два пъти да ги изпревари,а когато го настигнали той не им давал път дълго време.
    Не знам защо им правиш толкова св.... на OFFRoad-Bulgaria.com Ти си знаеш най-добре.
    Това не са състезания,а разходки по GPS координати.Няма тръпка,няма нерви,естествено няма и недоволни.
    Аз лично никога не съм се борила за класиране,но отказвам да участвам в мероприятия без старт и финал,без хронометри,без съдии,без интрига.
    Искам да напиша и моето мнение за последното състезание от вашия шампионат:
    - Контролите бяха поставени на места,където имат обхват.В резултатат на това ние по всяко време знаехме кой как се движи и какви проблеми има.
    - Времето,по молба на Жоро, се засичаше до секунда за да не се окаже на финала,че има еднакви времена.
    - В Смолян имаше проблем,че не виждат спрея по дърветата.Както видяхме листовете са пак проблем.
    - На Смолян срещали джипове,сега им излизали Камази-всеки си намира за какво да мърка.Трябва да се кара разумно,всичко може да излезе насреща,може да са туристи,може да са деца.Затова подписвате декларации.Не можем да отцепим целия район и да сложим полиция на всяка отсечка.Който не е съгласен да отива на пистата на Горна Росица.
    - Имаше и безумни изказвания от рода "Ти на мен как ще ми докажеш,че Жасмин е финиширал точно в 14,12 часа?" или "Погледни ми GPS-а и виж карал съм със средна скорост 93,3 -не може Жасмин да са преди нас".
    - Опитахме се да помогнем на Райчо със каквото можем-печати,стикери за каските,номера,таблица за времеизмерването,регистрации и т.н. Той се занимаваше основно с трасето.Видях колко беше объркан накрая от гафовете с горските и ми стана жал,защото знам какво е да имаш добри намерения,да положиш много труд и не всичко да стане както си го искал.
    Накрая искам да ви кажа пак,че сте много готини,че сме от една кръвна група,че не е нужно да се делим,а само да помагаме и до нови срещи.
    Митков,фамилията ми е Лагадова,но следващия път ще седнем да пием по едно и ще се запознаем
    -
    -

  • #2
    каточели наистина проблемите в състезанията 4х4 са тръгнали на решаване. ком емине тази година беше страхотно, без забележки, няма и сърдити. невероятен кеф и много приятна атмосфера. незнам какво стана та всичко се оправи, но потърсете го и го направете в ендурото и всичко ще си дойде на мястото
    drive alive

    Коментар


    • #3
      Това не са състезания,а разходки по GPS координати.Няма тръпка,няма нерви,естествено няма и недоволни.
      Аз лично никога не съм се борила за класиране,но отказвам да участвам в мероприятия без старт и финал,без хронометри,без съдии,без интрига.
      Като един от организаторите на тези "разходки" наричани от нас състезания и с цялото ми уважение към г-жа Вера Лагадова бих желал да отбележа:

      1. Досега все още не сме правили състезание без време измерване.
      2. Нямам идея как да се направи състезание без място за старт и финал или поне ние не сме правили такова.
      3. Не съм чувал някой да е правил състезание по офроуд в България с толкова съдии колкото ние използваме: на последното състезателите бяха 15, а съдиите 23!
      4. А по отношение на интригата, нека да оставим тези, които се състезават да преценят. Г-жа Лагадова познава достатъчно от тях и може да ги попита директно. А както веднъж тя беше написала не е хубаво някой, който не е ходил на едно състезание да дава мнения за него. Аз например не коментирам мероприятия в които не съм участвал. А това, че г-жа Вера Лагадова е решила, че организираните от нас състезания не и харесват и няма да участва в тях е напълно в реда на нещата. Това му е хубавото на възможността за избор... на други им харесва и те пък участват... С пожелание за повече уважение към мнението на другите...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от VE LA
        Първоначално публикуван от sabin
        ... същите проблеми който съсипаха удоволствието в 4х4 състезанията(без тези на OFFRoad-Bulgaria.com).

        Едно е сигурно, или трябва генерално на променим нещата или ендурото ще последва пътя на 4х4 състезанията(без тези на OFFRoad-Bulgaria.com)
        Събине,трябва вече да престанеш да пишеш за 4х4. Не си в час с това,което се случва при нас.Ком-Емине мина страхотно.Нямаше никакви разправии,купона беше пълен.Единствено Шуши втората вечер повиши глас на Семко,защото те го пуснали два пъти да ги изпревари,а когато го настигнали той не им давал път дълго време.
        Ех Верке пак с мен се захвана... радвам се че за 1-ви път от толкова години сте намерили вярната формула, или пък просто "ябълката на раздора" не е участвала???

        Първоначално публикуван от VE LA
        Не знам защо им правиш толкова св.... на OFFRoad-Bulgaria.com Ти си знаеш най-добре.
        най-вече защото мисля че пътят който са поели съвпада повече с мойте разбирания отностно "духът" на Офроуда ... като цяло. Скоростните състезания тип РАЛИ са обречени. Те са за пустини или прерии, а както знаем в БГ такива няма. Не ми се спори на тази тема, защото може да се спори безкрайно, просто времето ще покаже.

        Първоначално публикуван от VE LA
        Това не са състезания,а разходки по GPS координати.Няма тръпка,няма нерви,естествено няма и недоволни.
        Аз лично никога не съм се борила за класиране,но отказвам да участвам в мероприятия без старт и финал,без хронометри,без съдии,без интрига.
        Явно и ти като мен не си много информирана пък за "нашите" състезания, защото на Бухово имаше и старт и финал хронометър и съдий.

        Първоначално публикуван от VE LA
        Искам да напиша и моето мнение за последното състезание от вашия шампионат:
        - Контролите бяха поставени на места,където имат обхват.В резултатат на това ние по всяко време знаехме кой как се движи и какви проблеми има.
        - Времето,по молба на Жоро, се засичаше до секунда за да не се окаже на финала,че има еднакви времена.
        - В Смолян имаше проблем,че не виждат спрея по дърветата.Както видяхме листовете са пак проблем.
        Факт! Затова мисля че за догодина трябва да зарежем маркирането. Много е трудоемко за организаторите и не е дуракоустойчиво. Много хора са сърдити на места, я че някой им е минал по нивата, я че сме им намачкали тревата дето косят, я че сме им плашили животните или дивеча. "Враговете" ни ще се увеличават все повече и повече и маркерите ще бъдат махани все повече и повече.

        Първоначално публикуван от VE LA
        - На Смолян срещали джипове,сега им излизали Камази-всеки си намира за какво да мърка.Трябва да се кара разумно,всичко може да излезе насреща,може да са туристи,може да са деца.Затова подписвате декларации.Не можем да отцепим целия район и да сложим полиция на всяка отсечка.Който не е съгласен да отива на пистата на Горна Росица.
        - Имаше и безумни изказвания от рода "Ти на мен как ще ми докажеш,че Жасмин е финиширал точно в 14,12 часа?" или "Погледни ми GPS-а и виж карал съм със средна скорост 93,3 -не може Жасмин да са преди нас".
        - Опитахме се да помогнем на Райчо със каквото можем-печати,стикери за каските,номера,таблица за времеизмерването,регистрации и т.н. Той се занимаваше основно с трасето.Видях колко беше объркан накрая от гафовете с горските и ми стана жал,защото знам какво е да имаш добри намерения,да положиш много труд и не всичко да стане както си го искал.
        Абсолютно си права. Много ми е кофти и на мен и именно затова казвам че нещата трябва да се променят. Райчо милият се е здухал и накрая вместо всички да му стиснат ръката за ОГРОМНИЯТ труд който е положил някой са го хокали. За да се избегне това трябва да се илиминарат дразгите. Затова и последното ви състезание е било успешно, имало е по малко дразги!

        Кажи ми ако им връчиме по една карта в ръка на всички с примерно 5 точки на различни места в радиус от 10-20км какви дразги ще има?

        1. Няма кой да е карал по трасето, защото трасе няма.
        2. Няма кой да маха маркерите, защотот няма такива.
        3. Няма контроли, само печати на местата.

        Супер елементарно за организиране и усилията могат да се насочат в друга посока. единствения минус в тази схема който виждам, е че може да се срещнат два мотора един срещу друг, но това ще се очаква и ще се кара по внимателно, то както ти каза какво ли не може да срещнеш. Пак ще сме заедно, пак ще има състезание, газ ще се дава, еднакво за всички. Местните ще имат предимство, но това е нормално, те и сега имат, а и не може да са местни навсякъде из БГ.

        В момента много хора искат да превърнат ендурото в мотокрос, но раберете, има разлика между двете ... в ендурото се изисква повече мислене, а в кроса по-малко

        Коментар


        • #5
          що се отнася за мотокроса и ендурото и в двете можеш и да мислиш повече и почти да не мислиш
          само че се различават нещата за които е добре да помислиш
          иначе има теми за размисъл и в кроса
          по принцип има различни вариации на тема ендуро
          от рали реидове с сложна навигация до крос кънтрита с скокове и т.н които почти се доближават до мотокрос
          ендуро шампионатите обикновенно се правят така че да са нещо средно
          и да покажат пълния набор от умения на всички участници а не да стимулират само едните или само другите
          затова и в световния шампионат са въвели задължително във всеки от състезателните дни да има ендуро тест крос тест и екстриим тест

          Коментар


          • #6
            между другото много сте прави че трябва да се внимава
            а така като гледам за някои участници тва е голям проблем
            ендурото не е като моторните спортове провеждащи се на затворени писти където можеш да си позволиш някои волности
            тука рисковете са много по големи и въпреки че се участва по двоики тва не е гаранция че партнора винаги щте те измъкне от неприятност
            винаги човек трябва да си има едно на ум че из зад завоя въобще може и да няма път може да има пропаст може да има камион хора кола дърво крава или крави овца или овце и така на татък
            а и трябва да се помни че в понеделник щте те очакват на работа
            които много иска да дивее извън границите на разумното наистина че по добре да иде на горна росица иначе все някога късмета му леко така има вероятност да го подведе

            Коментар


            • #7
              Митков, значи за да има от всичко догодина ако правя софийски състезания ще са 10-20 мин затворено трасе после роадбук до там където няма кой да махне табелките(ако съществува такова място), табелки до контрола(ако въобще има табелки), който ви раздава топографска карта - няколко точки, после роадбоок до финала. Какво ще кажеш? Вярно няма пренасяне на моторите със самолет като на Париш-Дакар ама....

              Между другото, ти като ми даваш само за пример "Как го правели хората" даваш ли си сметка, че "хората на запад" го правят с мнооооого пари? Ние не можем да го направим така по същата тази причина! Паре нема, както сам знаеш. Така че слез малко на земята преди да е станало късно и дай да измислим уникална БГ схема в която най важното е да няма дразги, пак ние като се съберем и покараме заедно няма как да не ни е гот, не е ли така?

              Коментар


              • #8
                Събине не виждам щто трабва толкоз да се зорим като специално софииското състезание ВСИЧКИ МНОГО ГО ХАРЕСАХА
                нека така си остане иначе по може да се развали
                нека постепенно да си стане традиция къде от какъв тип състезание се прави
                и така за всички ще има по нещо

                Коментар


                • #9
                  Да, ама схемата не работи за шампионата. Да не говорим че и софийските ще се развалят догодина, защото ще ни махат и на нас маркерите, имахме разни заплахи след състезанията. А пък да не говорим че този зор по маркирането пак ... не благодаря!

                  Коментар


                  • #10
                    Искам да изкажа и едно мнение и на обикновен зрител (засега просто нямам книжка) и ваш фен! Моето мнение е, че не трябва да има деление на Оff-road-a като цяло! Трябва да има един единствен НАЦИОНАЛЕН шампионат (но истински-защото всички клубове в момента разправят, че тяхния шампионат бил национален)! Да бъде интересно и за състезателите и за публиката! Да печелят най-проходимите джипове а не тези които са най-бързи! Последните състезания на оffroad-bulgaria приличаха повече на Париж-Дакар отколкото на истински Off-Road! Мисля, че в един спорт трябва да има професионализъм (това го казвам защото offroad-bulgaria започна да прави състезанията, така че да няма повреди, да не се скапват машините и да има повече учасници!) Според мен това е глупаво а и не води до особен резултат! Не виждам броя на състезателите да се увеличава а точно обратното! Трябва да има 2 класа - Състезателен и непрофесионален!!! Като и двата класа да имат съвсем различни трасета с различна трудност! Това е моето скромно мнение и се надявам да бъде разбирано не като критика, а просто като една препоръка!
                    RB Patrol Team

                    Коментар


                    • #11
                      сега например калин е намислил в шумен да направи състезание от само 30 км но което пък ще е екстремно трудно
                      някои друг пък ще го направи по дълго и лесно
                      в бухово пък традиционно според мен ще си остане едно от наи екстремните състезания
                      с момчетата от севлиево много коментирахме те са си извлекли поуки и догодина ще го направят много по добре
                      друг от вариантите е така да се прави трасето че да вклочва от различни неща в определени пропорции. както между другото са постъпили в габрово .след като направили трасето пуснали едно момче със средни ендуро възможности по трасето и тои им казал че е прекалено лесно а те тогава решили да вклочат ски пистата и баира в гората за да го усложнят
                      ако се види пък че е прекалено трудно и опасно може да се махнат някои от препятствията, както разбрах че сте направили с някои от местата в бухово ,въобще трябва конкретно да се мисли за всяко състезание и трасе

                      Коментар


                      • #12
                        Съгласен съм. Всеки да го прави както иска. Аз маркери вече няма да слагам!

                        Коментар


                        • #13
                          сега видях че докато съм писал ти си отговорил
                          прав си че е неблагодарна работа
                          моге би е добра идея да се сформира група от хора на които да им се заплаща да оформят трасетата заедно с организаторите
                          а пари взеха все повече да се намират защото все повече спонсори започват да се вклочват
                          сега например на севлиево разбрах че момчетата са намерили спонсори и
                          са се покрили напълно разходите, поне така ми каза раичо
                          мисля че това е пътя
                          софия също сподели че има интерес от страна на спонсори но искат всичко да е организирано и официално и легално направено
                          много неща обсъдихме на габрово сега нямам повече време но ще ги споделя савсем скоро

                          Коментар


                          • #14
                            Мнението е на PETER BLIZNAKA и е преместено тук от друга тема поради актуалноста му и желанието на автора


                            Айдее започна се сега форума ще ми е по интересен Нещо липсват думи като ние; вие; те; онея ;другите; Кво делите за какво се борите като в България дори цар футбол е на супер аджамииско ниво едвам спасиха мото кроса какво да говорим за оффа Гледам кварталните наркомани са станали по сплотени защото и те дори разбраха че колкото по малко стават враждата не ги прави по силни напротив

                            Не бях чел и писал във форума с месеци и сега гледам пак тая
                            ДА НЕ СЕ ПРЕВРЪЩАМЕ В ИНТРИГАНСКО ОБЩЕСТВО

                            Точно за това все още мисля че не трябва да има 303 състезания от които 300 са плява нека има 5 за годината ама направени както трябва Много по богати държави с огромни спонсори и наградни фондове имат по две три прояви в годината е те кво да правят за тия пари дето се трошат да се избият ли след финала
                            АДМИНИСТРАЦИЯ

                            Коментар


                            • #15
                              щом има караници на трасето, ще има такива и тук, няма как да се избегне.

                              събине, за бързите състезания не си прав, това се води трофи, а трофито посвета е много по - бързо и много, ама много популярно. мисля, че доктора е оцелил много добре това, което искат българските състезатели и публика. хора, които искат да наливат пари в такива начинания винаги ще има.

                              състезанията на офроуд българия са по - скоро за навигация отколкото за каране, така пилота се превръща в шофьор на навигатора си, а това на мен не ми харесва, явно е така и за повечето състезатели. според мен трябва да се измисли нещо по въпроса иначе тези състезания ще се превърнат в разходки с фото апарати.

                              * мисля, че вера имаше предвид разходката ком емине в сравнение със състезанието ком емине зиг заг трофи.
                              drive alive

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X