Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

    Адмирации за амбициозната идея , благодаря за отговора .
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

      Да,така е!
      Тази година от 22.09 до 24.09 в Стара Загора ще се проведат три състезания от различни шампионати!
      Те ще бъдат организирани от АСК ЗАГОРА 4Х4.
      Все още не сме анонсирали от уважение към останалите организатори на състезания,защото нашите дати са в края на годината,но след 1-ви кръг на Bulgaria Trophy Challenge(Варна) ще отворим официална тема с повече информация!
      Поздрави!
      "АСК ЗАГОРА 4х4"
      0897937797....по всяко време!

      Коментар


      • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

        2. Трасета

        Чл.8. (1) Трасетата са на територията на Република България, като преминават по съществуващи полски и горски почвени пътища, пътеки и места без съществуващ път или подробно обозначени от организаторите екстремни зони.

        (2) Трасетата не са обезопасени и отцепени.

        Чл.9. При движение по републиканската пътна мрежа се спазва Закона за движението по пътищата и правилника за прилагането му.
        Чл.11. Състезателните етапи могат да бъдат:


        • Специален етап (SS): Движение за време по пътна книга и (или) ленти по смисъла на Чл.8.(1).
        • Свързващ етап (LS): Движение по пътна книга, като екипажите трябва да преминат етапа в рамките на определено от организато

        Чл.41.(1) Времето в трасето не се спира.

        (2) Екипажът може да пропусне една екстремна зона от трасето за деня, без да получи наказание от 120 минути.

        (3) Организаторът трябва да осигури обходен маршрут на всяка екстремна зона.

        (4) Екстремната зона може да се пропусне само, ако екипажът не е влязъл в нея.

        (5) Пропуснати екстремни зони не могат да се карат впоследствие.
        Нещо което не става много ясно :
        По Чл.8 трасетата преминават по описаните пътища и според Чл.11 е (Специален етап SS). Но според Чл.9 има вероятност да се движим по асвалт от републиканската пътна мрежа.
        1/ Това (Свързващ етап LS) ли е? Защото според Чл.8 асвалта не е (SS)
        2/ Как се регламентира и отбелязва преминаването между единия и другия етап?
        3/ Ще има ли съдии ( Часови контроли CP) между двата етапа ?
        4/ Ако няма съдии между двата етапа , кой определя контролното време?
        5/ В кърнета ще се вписват ли времената от (СР) за да имат информация екипажите ?
        6/ Къде ще е описано колко е контролното време ? В пътната книга , в кърнета или в часови график?
        Чл.12. Обявяването на трасета, часови графици, класирания, става единствено по следните начини:
        • пътна книга (road book);
        • инструктаж на състезателите (брифинг);
        • официален бюлетин на организатора (информационно табло в бивака);
        7/ Трасетата от Чл.41 ги смятаме по смисъла на Чл.8 а не на Чл.9 нали?
        Нова тема:
        Чл.28. (1) Всеки екипаж е задължен да стартира в точния час и да спазва реда на стартиране.

        (2) Разрешава се стартиране само при пълен състав на екипажа.

        (3) При закъснение за старт времето на екипажа започва да тече, а той стартира по преценка на съдията.

        (4)Екипажът може да стартира не по-късно от 30 мин. след последният стартиращ екипаж.
        1/ Какво е наказанието за всяка минута закъснение на провинилия се екипаж?
        2/ Никъде не е споменато, че след тези 30мин. следва ( DNS) или то е по подразбиране както всичко в Правилника
        Чл.36. Неподвижен или аварирал автомобил в състезателното трасе трябва да бъде отстранен от екипажа незабавно за да не пречи на преминаването на останалите участници в състезанието.
        Ако участници на които им е повреден автомобила и умишлено не пропуснат движещите се зад тях както направиха Коко и Кольо преди две години на варненското състезание. Какво е наказанието спрямо тях за неспортсменско поведение?
        .Чл.23. Не се допускат до участие автомобили, които са в състояние, правещи ги опасни за движение.
        Кое точно прави автомобила ОПАСЕН? Кое трябва да е повредено- ролкейдж, спирачки , кормилна уредба, ходова част, стъкла, теч на гориво??????
        Последно редактирано от banjo; 02-05-17, 04:33.
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

          Насълзиха ми се очите да знаете! Каква драма само. Стига оправдания!
          Чл.4. Откритият национален шампионат „Bulgaria Trophy Challenge” 2017 е за автомобили с висока проходимост до 3,5 тона, притежаващи необходимите документи по ЗДВП в Република България. Шампионатът включва отделни състезания с аналогична степен на трудност.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

            Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
            Насълзиха ми се очите да знаете! Каква драма само. Стига оправдания!
            И едното и другото.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение

              Ако участници на които им е повреден автомобила и умишлено не пропуснат движещите се зад тях както направиха Коко и Кольо преди две години на варненското състезание. Какво е наказанието спрямо тях за неспортсменско поведение? ...
              Тази тема едва ли е точното място, но недей да клеветиш без да имаш доказателства, защото за хора, които не са били там и не са видели с очите си ще изглежда така сякаш наистина сме виновни!
              Точно мен не мисля че е правилно да квалифицираш като пилот с неспортсменско поведение - няма да припомням, за да не занимаваме присъстващите с неща, които не са предмет на настоящата тема.
              Suzuki Vitara 1.6, 8v, 1998г.
              0899 00 2221 Николай Динков
              skype: kokonp

              Коментар


              • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                Първоначално публикуван от koko_np Преглед на мнение
                Тази тема едва ли е точното място, но недей да клеветиш без да имаш доказателства, защото за хора, които не са били там и не са видели с очите си ще изглежда така сякаш наистина сме виновни!
                Точно мен не мисля че е правилно да квалифицираш като пилот с неспортсменско поведение - няма да припомням, за да не занимаваме присъстващите с неща, които не са предмет на настоящата тема.
                Мястото бе над Чукурово в посока каптажа.
                Ами то свидетели имаше много - Любо, Даниела, Пламен Русев, Илиян, Таргата , Петьо Добрев, Кольо навигатора ти и други. Факта бе ,че ти още не беше влязал в екстремния участък а Витарата ти за пореден път беше останала без предно предаване. Помолих те учтиво да ме пуснеш и да не ме бавиш. Илиян и Пламен бяха направили задръстване но се преместиха и пуснаха Петьо и Таргата . Ти обаче не го направи а точните ти думи бяха - " Продължавам състезанието само на лебедка и няма да те пусна" . Ти се отказа веднага след тази зона но ме забави умишлено.
                Питах после Кольо защо направихте тази простотия ,като той ме увери че решението е било изцяло твое.
                Любо Димитров бе там и снимаше преминаването на екипажите и знае как се ядосах на ситуацията.
                Даниела се учуди на това което направи.
                Кое му бе спортсменското на поведението ти тогава незнам.

                Коко , не клеветя защото си е истина. Това е тема за Коментари, Мнения и други относно Трофи състезанията.
                Самите състезания са за автомобили 4х4 а твоя точно в този момент не отговаряше на това изискване.

                Поведението на участниците е от значение .
                Спортсмен е спортист, който се състезава почтенно.
                Приличен, морален, пристоен - "почтено поведение";



                Последно редактирано от banjo; 09-05-17, 04:49.
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                  Боги, спомням си мястото и как се бяхме накръстосали няколко джипа, всеки с някакъв проблем, и си помагахме един-друг.
                  Не си спомням в подробности какво се случи, и кой крив и кой-прав, но познавам Коко от доста години, и мога да кажа, че никога няма да затапи трасето умишлено, с единствената цел да забави някого.
                  Ако е било както казваш(пак казвам, че не си спомням точно какво се случваше тогава)-не сме се дръпнали защото не сме имали възможност, или сме били конкуренти за класиране. Или нещо друго, но по уважителна причина.

                  Пак казвам-Коко не е човек който ще навреди умишлено някому.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                    Здравейте,понеже не успях да присъствам на Варненското състезание да попитам ,как сработи новия правилник в частта си с пропускането на един екстрем .Тапи имаше ли? Болни ,недоволни или всичко е ОК.

                    Коментар


                    • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                      Коле , мина време от тогава. Лошия привкус обаче не минава. Както и да е. Ако има следващ път да караме на едно трасе с който и да е , и ми направи същия номер и ми каже подобни думи, такива неща ще му чуят ушите че място в гората няма да си намери. В реялния живот сме си "авери" но в състезание няма ли спортсменство е..м ти спорта.
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                        Според мен правилникът сработи добре. Нямаше проблеми с класирането.

                        Това че не се спира времето върна състезанията в правилния ритъм. Вече не сме семкаджии

                        Относно пропускането на екстрем - това правило не се харесва масово от състезателите. На мен ми допадна донякъде, защото вдига оборотите на цялото състезание, но пък неправилно пропуснат екстрем може да ти провали цялото състезание.

                        Коментар


                        • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                          Нека да се опитаме да правим различни екстреми като за начало за клас Прото. Така ще може и състезателите да си избират в кой клас да карат. Сега Кузманов, който отговаря технически за клас Модифициран, малко насила се оказа в Прото. Чуждестранните участници са основно в клас Прото и тях можем да ги привличаме с адекватни за класа трасета. И все пак трябва да се внимава да не се получат безумни екстреми.

                          Трасето на Варна е супер за Модифициран, но не е много подходящо за клас Прото. Например клас Прото може да има 2-3 различни екстрема или 2-3 допълнителни към общите за да може да се види проходимостта на машините, а не бързината им.

                          Миналата година на Варна имахме два обособени екстрема, нищо че правилника го забраняваше, сега не го забранява и нямахме . Помислете и за нас.

                          Коментар


                          • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                            Не съм съгласен!
                            Защо Кузманов да се е озовал на сила в този клас?Там искаше да кара,правилника не му го забранява и там кара!
                            За мен това с пропускането на екстрем е добро решение.Нямаше тапи никъде!
                            Иначе правилника си има други пропуски,но така ще е тази година.
                            "АСК ЗАГОРА 4х4"
                            0897937797....по всяко време!

                            Коментар


                            • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                              Под насила имам предвид, че той кара по едно трасе с Модифицираните, за където отговаря и реално е редно да се мери с тях. Ако има различни екстреми или трасе тогава вече неговия избор ще е искам в по-трудното трасе. Сега е малко безмислено, но се надявам на другите кръгове да не е така и вече изборът му да е реален.

                              Не го пиша защото имам нещо против Кузманов да кара в Прото, искам да пробваме екстреми като за Прото.

                              Коментар


                              • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                                Я някой да даде линк към правилника, че не знам къде е заврян.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X