Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

    Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
    ...

    Трасето на Варна е супер за Модифициран, но не е много подходящо за клас Прото. Например клас Прото може да има 2-3 различни екстрема или 2-3 допълнителни към общите за да може да се види проходимостта на машините, а не бързината им.

    Миналата година на Варна имахме два обособени екстрема, нищо че правилника го забраняваше, сега не го забранява и нямахме . Помислете и за нас.
    Какви трябва да са екстремите като за прото?
    По-вертикални, по-водни, по-кални?
    С ленти в тия гори може доста да се натвори. Чичо ви Митко изкара към две Ветнамки дървен матрял , защото да ви е лесно с махмурлука. Чета, чета...
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

      За прото нещо траялно, с повече вода и кал!!!

      Коментар


      • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

        На състезанието във Варна се появи казус които е редно да разнищим за да няма грешки в останалите състезания .1 Съдиите те как точно се водят на състезанието ,УЧАСТНИЦИ,ДЛЪЖНОСТНИ ЛИЦА ИЛИ ПУБЛИКА .В качество на какви могат или не могат да вземат решения.Казуса беше следния ,състезател полегна в екстрема не през таван или изцяло настрани просто се подпря на брега.От гърловина започна да тече гориво върху екипажа , ИМАШЕ РЕАЛНА ОПАСНОСТ ЗА ЖИВОТА И ЗДРАВЕТО НА ЕКИПАЖА .ТОВА НЕ Е ТЕХНИЧЕСКА АСИСТЕНЦИЯ КОЯТО ИМАТЕ В ПРАВИЛНИКА А СПЕШНА И НЕЗАБАВНА А ДЕИСТВИЯ ПРИ ТАКАВА НЯМАТЕ В ПРАВИЛНИЧЕТО.навигатора излезна бързо и се опита да я обърне не успя ,включих се и аз и не можахме имаШе двама състезатели от клас стандарт които карат в същото трасе и с тяхна помощ обърнахме машината .Искаха асистенция че аз съдията на екстрема съм помагал .МОЕТО СТАНОВИЩЕ ,това не е ТЕХНИЧЕСКА АСИСТЕНЦИЯ АЗ НЕ СЪМ СМЕНЯЛ КАРЕТА И ПОЛОСКИ А Е НЕОТЛОЖНА И СПЕШНА .И ЗАТОВА СТЕ ИЗМИСЛИЛИ ЧЛЕН 61 ЧЕ СЪДИЯТА РЕШАВА ПРОБЛЕМИ НЕОПИСАНИ В ПРАВИЛНИКА .
        Последно редактирано от valerisuper; 09-05-17, 19:41.

        Коментар


        • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

          Решения могат да вземат. Въпроса е дали могат да помагат на състезателите?????????????
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            Я някой да даде линк към правилника, че не знам къде е заврян.
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...21#post3090121
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

              Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
              На състезанието във Варна се появи казус които е редно да разнищим за да няма грешки в останалите състезания .1 Съдиите те как точно се водят на състезанието ,УЧАСТНИЦИ,ДЛЪЖНОСТНИ ЛИЦА ИЛИ ПУБЛИКА .В качество на какви могат или не могат да вземат решения.Ч
              Валери съдията трябва да мълчи кът п.....ка и да си отбелязва за нарушения на дадения екипаж .Тоест нямаш право дори да ги предупредиш че ще скъсат лентата дори .
              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

              Коментар


              • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                На състезанието във Варна се появи казус които е редно да разнищим за да няма грешки в останалите състезания .1 Съдиите те как точно се водят на състезанието ,УЧАСТНИЦИ,ДЛЪЖНОСТНИ ЛИЦА ИЛИ ПУБЛИКА .В качество на какви могат или не могат да вземат решения.Ч
                Абе гледах клип на който Чичо Митко седи в средата на трасето, подадоха му кърнет а той им се накара. Явно всеки сложил оранжева жилетка е съдия.
                Трябва да има разяснение как да са обозначени Часовите контроли , Транзитните контроли и Съдиите по факти . Опааааа Абе аз преди две години го бях описал в един проект за правилник но пренебрежението бе толкова голямо от ваша страна че няма на къде.
                По сегашния правилник може да се водят и като "На баба им хвърчилото" но никой не знае.
                Валери , това не е казус което си описал.
                Помниш ли на Кърджали 2016 как първия ден на тапата при Чичо Митко (пак него споменавам) бе взето решение да ми бъде прекратен етапа на 6км от финала - защото няма координация между съдиите. Абе и това го обсъждахме вече .
                Е , извинявайте ама колкото и неща да ви се казват , вие си знаете вашата.

                Не е КАЗУС това е шизофрения
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                  (3) Техническа асистенция, ремонт или помощ в трасето се допуска само от състезатели, участници в състезанието, редовно стартирали състезателния етап и все още не финиширали.

                  Чл.49. Нерегламентираното ползване на асистенция води до дисквалификация на екипажа.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                    Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                    На състезанието във Варна се появи казус които е редно да разнищим за да няма грешки в останалите състезания .1 Съдиите те как точно се водят на състезанието ,УЧАСТНИЦИ,ДЛЪЖНОСТНИ ЛИЦА ИЛИ ПУБЛИКА .В качество на какви могат или не могат да вземат решения.Ч
                    Ето Ви и тема за размисъл. На предпоследният екстрем за ден втори на модифициран и прото се случи следното :Един екипаж влиза в екстрема и след неравна битка с природните дадености ,счупиха кардана на механичната лебедка ,накъса им се синтетиката на електричката и управлението на задната лебедка даде фира .Седяха си вътре в ,,рекичката" без никакви шансове да помръднат нанякъде ,въпреки отчаяните опити.В един момент решават да запазят машината си от други повреди и обявяват ,че се отказват да се състезават повече и молят за съдействие ,машината им да бъде извадена от реката за да се прибират към бивака.Отговорът на съдията на екстрема беше :Чакайте някой друг състезател да дойде и го помолете да ви помогне.Ако никой не иска да удари едно рамо ,след края на състезателния ден ще видим какво ще направим а дотогава ако никой не ви помогне ще си стоите в екстрема като препятствие .Нали всички се сещаме ,че тези хора са на състезание , гонят класиране а пък и на екстрема има съдия ,публика и в случая не може и дума да става за екипаж който бедства някъде вдън гори тилилейски ...
                    П.П: Съдия на екстрема беше чичо Митко и понеже същия е дълъг около 400 метра ,бях с него за да му помогна да си свърши работата качествено.
                    Признавам си ,че и правилника не съм чел целия ....
                    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                    0898 51 31 46

                    Коментар


                    • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                      Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                      Какви трябва да са екстремите като за прото?
                      По-вертикални, по-водни, по-кални?
                      С ленти в тия гори може доста да се натвори. Чичо ви Митко изкара към две Ветнамки дървен матрял , защото да ви е лесно с махмурлука. Чета, чета...
                      Ако Модифициран се затруднява много значи е като за прото. За Прото дори бройката екстреми е достатъчна - примерно Модифициран 6, за Прото 12.

                      Например улея от ден 3 от миналата година - там нито един Модифициран не можа да мине, тазгодишния каптаж си беше като за Прото, някои по-кални, дълбоки и дълги коловози.
                      Например Камен, след като се бяхме разменили, качи екстрема на плажа без лебедка с лекота. Не, че го хваля, ама много бързахме и нямаше време за лебедка.
                      Както казва Педро, може да са всякакви елементи ситга да не застрашават живота на участниците.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13516341_1127549123950534_1128210937119484636_n.jpg
Прегледи:1
Размер:141.9 КБ
ID:5752545

                      Коментар


                      • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                        Значи тия дни научих, че съдията се води състезател и има прво да помага на екипажите. Това за Валери.

                        Помощ от публиката никога не е било проблем. Това ми беше съобщено от Стоян Францов с усмивка и пред свидетели. Аз ли полудявам или за някои хора победата е преди всичко?
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                          Човека с жлетката не е съдия. Нищо не съди той е стюард на трасето. Има за задача да поддържа трасето изправно от към траектория и да съблюдава реда. В тоя смисъл стю-то е первия който трябва да спре някой външен да се бърка в състезанието.
                          Валерка добра работа свършихме, ама защо си би камшика без да кажеш едно " чао"?
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                            НЕ НЕ МОМЧЕТА ТОВА КОЕТО ГО ГОВОРИТЕ Е ЯСНО ТАМ НЯМА ПРОБЛЕМ ,КОГАТО Е ЗАСТРАШЕН ЖИВОТА И ЗДРАВЕТО НА СЪСТЕЗАТЕЛИ ИЛИ ПУБЛИКА МОЖЕ ЛИ СЪДИЯТА ДА СЕ НАМЕСВА БЕЗ ТОВА ДА Е НАКАЗАНИЕ ЗА ЕКИПАЖА .ТОВА Е КАЗУСА .

                            Коментар


                            • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Значи тия дни научих, че съдията се води състезател и има прво да помага на екипажите. Това за Валери.

                              Помощ от публиката никога не е било проблем. Това ми беше съобщено от Стоян Францов с усмивка и пред свидетели. Аз ли полудявам или за някои хора победата е преди всичко?
                              Моя грешка, после проверих в правилника и се обадих да съобщя, че Валери не ми е писал наказание от 2 часа. А защо съдията не познава правилника, не мога да знам. Много бързо ни изправиха, и в суматохата кой да се сети, че не трябва. И сами може да изправяме.
                              Последно редактирано от Стоян Францов; 09-05-17, 19:50.

                              Коментар


                              • От: Трофи Шампионат 2017 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                                Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                                ...
                                П.П: Съдия на екстрема беше чичо Митко и понеже същия е дълъг около 400 метра ,бях с него за да му помогна да си свърши работата качествено.
                                Признавам си ,че и правилника не съм чел целия ....
                                Нямахме екстрен 400 м
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X