Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

    Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
    След като ми мина, стигнах до извода, че най-голямата грешка на организаторите е че вкараха клас Хоби в шампионат и то с някакви изисквания.
    Както казва Пл.Русев - има ли класиране, има дрязги и разваляне на приятелства.
    Това беше желанието на мнозинството от участниците, въпреки, че болшинството от организаторите бяха против.
    Сега ще измисля за Самоков клас Soft където всеки ще кара с каквото има...даже 4х2, но няма да е към шампионата, т.е. Touring class, само разходки и забавления с класиране по различни от времето признаци - кой има най - бяла джипка, най - хубава навигаторка, най - много ракия и т.н като оценяването ще става изключително и само по корупционни схеми и модела КОЙ #ДАВА#ПОВЕЧЕ
    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 12-05-15, 11:00.

    Коментар


    • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

      То интересното е че например при рали шампионата в клас"Хоби" нямат ограничения и дори хомологация до колкото съм запознат а в другите класове (А)(N) и др. си имат точни правила.
      Тук се получава точно обратно но вече не ми се влиза в дебат. Класове според степен на подготвеност-гуми,лебедки,средства за безопасност, големина на двигателя, дори вид гориво-това трябва да се регламентира в бъдещ правилник. С Тодор си поговорихме и той каза че няма класове защото нямало участници, моята теза е че има състезатели но поради конкуренцията заради "големите" автомобили се спотайват.
      Преди време казвахме че организатора прави трасето и учасниците приготвят автомобилите по него а не организатора да прави автомобила по участниците.
      Сега защо организацията на Трофи България да не предвиди класове по гореописаните критерии ,паспортозиране на участващите автомобили. Като има ясни правила и изисквания няма да има автомобили нито рак нито риба.Нека го има в правилника ако няма достатъчно участници за класа (5бр екипажи ) просто си организират по горния клас. Никой не иска отделни трасета и повече ресурс от организаторите. Организатора и участниците като спазват правилника всичко ще е наред
      Тогава нито Тедо ще се отказва от екстремните преживявания и ще става семкаджия нито ще има дразги и разпри.
      Тази година е обречена но можем да почнем да изготвим нов правилник още сега.
      Последно редактирано от banjo; 12-05-15, 11:12.
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

        Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
        Тук се получава точно обратно но вече не ми се влиза в дебат. Класове според степен на подготвеност-гуми,лебедки,средства за безопасност, големина на двигателя, дори вид гориво-това трябва да се регламентира в бъдещ правилник. С Тодор си поговорихме и той каза че няма класове защото нямало участници, моята теза е че има състезатели но поради конкуренцията заради "големите" автомобили се спотайват.
        И мен ме беше страх от няколко екипажа в Хобито на състезанието в Албена, но с Витарката 1.6 автоматик с 31" Мудтерен стигнахме до 3то място. Какво значи, конкуренция с големи автомобили? Или караш или не караш...големи-малки....глупости Има месец до следващото състезание, нека да се видим и там.
        TT-Tuning Team
        АСК Добрич

        Коментар


        • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

          Имам въпрос към г-н Христов: Екипаж 402 от Кърджали(Гърция)как мина технически преглед по чл.27ал.1 и взема 25т от Българския шампионат.В шампионата по футбол не съм видял отбори като Стяула(Букурещ),Фенербахче и др.Та за джипа на гърците,те нямат челно стъкло да не говорим за чистачки.
          Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
          АСК Ален Мак

          Коментар


          • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари


            Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
            И сега излиза, че ние не можем да караме никъде, защото ще пречим навсякъде - я на интриганти, я на организатори, я на някой друг.
            Не искам да карам при Експертите, но не мога да карам и в Хоби, и излиза, че трябва да се откажа да карам на организирани от веригата състезания, т.к не съм ни риба ни рак.
            Тедо, не се отказвай, дума да не става. С теб ни е приятно, помагаш ни и искаме да продължиш да караш в Хобито. Нали си говорехме как събота и неделя си прекарвахме добре и за напред това трябва да продължи. ПОМИСЛИ...
            Последно редактирано от Бакалов; 12-05-15, 20:50.
            0887 526 564/ 0897 933 755 /

            Коментар


            • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

              Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
              И мен ме беше страх от няколко екипажа в Хобито на състезанието в Албена, но с Витарката 1.6 автоматик с 31" Мудтерен стигнахме до 3то място. Какво значи, конкуренция с големи автомобили? Или караш или не караш...големи-малки....глупости Има месец до следващото състезание, нека да се видим и там.
              Здравей, и аз се притеснявах и имаше защо, първия ден бях трети, втория ден първи, и третия ден потроших джипа. А на вас джипа не ви вървеше, но ти добре караше а и много добре се справяхте с навигирането. Важен е крайния резултат, а той е на лице, трето място. Успех ви желая вие го заслужавате.
              0887 526 564/ 0897 933 755 /

              Коментар


              • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                Здравей, и аз се притеснявах и имаше защо, първия ден бях трети, втория ден първи, и третия ден потроших джипа. А на вас джипа не ви вървеше, но ти добре караше а и много добре се справяхте с навигирането. Важен е крайния резултат, а той е на лице, трето място. Успех ви желая вие го заслужавате.
                Колегата караше аз само се возих, че се учих и да чета книжки.
                TT-Tuning Team
                АСК Добрич

                Коментар


                • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                  Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
                  Колегата караше аз само се возих, че се учих и да чета книжки.
                  Явно бързо се учиш , Тедо никакво отказване, иначе няма с кого да се гоним.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1430811881153.jpg
Прегледи:1
Размер:37.6 КБ
ID:5659173
                  SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
                  Nissan Patrol Y60

                  Коментар


                  • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                    Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                    След като ми мина, стигнах до извода, че най-голямата грешка на организаторите е че вкараха клас Хоби в шампионат и то с някакви изисквания.
                    Както казва Пл.Русев - има ли класиране, има дрязги и разваляне на приятелства.
                    В този клас можеха да карат без ограничения и пенсионери, и подрастващи младежи, запалени да постигат върхове в оффроуда, батковци на които парите за ремонти са им попривършили, ама ги щипе да карат, джипки без гуми, без лебедки, без каквато и да е подготовка и джипки подготвени за Ладога, както казва Атанас и т.н.
                    А сега какво - изисквания?
                    Тъй като съм тъп инженер и не вярвам и на себе си докато не проверя фактите докрай, хванах един еднометров шублер с дълги челюсти, напомпах гумите на 1.6 и си измерих гумите и на Текезесето което е с 33/10.5/R15 и на Дефендера 35/10.5/R16 и с изненада установих, че с нито един от джиповете не мога да участвам в този шампионат.
                    Гумите са Сулверстон МТ117 и са си почти нови.
                    Гумите на Текезесето 33/10.5/R15 на джанти 8" се оказаха с диаметър 85.5см, т.е те са 33.5", а тези на Дефендера 35/10.5/R16 на джанти 8" са 86.5см, т.е 34".

                    И сега излиза, че ние не можем да караме никъде, защото ще пречим навсякъде - я на интриганти, я на организатори, я на някой друг.
                    Не искам да карам при Експертите, но не мога да карам и в Хоби, и излиза, че трябва да се откажа да карам на организирани от веригата състезания, т.к не съм ни риба ни рак.

                    Кольо, ти пък къде видя скандал. Важното е , че с Танас ще пием бира и че се разбрахме.
                    Ясно е, тъй като не отговарям на изискванията, че аз пак ще спра да ходя по състезания, както каза Таргата и ще се видя с пари.
                    На състезанията има и семкаджии, ще се преквалифицирам още веднъж.
                    Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                    Тедо И сега излиза, че ние не можем да караме никъде, защото ще пречим навсякъде - я на интриганти, я на организатори, я на някой друг.
                    Не искам да карам при Експертите, но не мога да карам и в Хоби, и излиза, че трябва да се откажа да карам на организирани от веригата състезания, т.к не съм ни риба ни рак. Тедо, не се отказвай, дума да не става. С теб ни е приятно, помагаш ни и искаме да продължиш да караш в Хобито. Нали си говорехме как събота и неделя си прекарвахме добре и за напред това трябва да продължи. ПОМИСЛИ......
                    Клас Хоби е в Шампионата по желанието на повечето състезатели от този клас. Има нарочна тема за това и там могат да се видят мненията на всички. Почти всички от организаторите бяха против, а останалите бяха с особено мнение по този въпрос, и то основно заради сигурността и безопасността. Бяха предвидени и тези ситуации със скандали, удари под кръста, интриги, но това е неизбежно. Предните години същото го преживяха и Експерта- единия бил с тръбарка, другия съкратил трасето, третия не отговарял на някакви си изисквания, някой сгазил нивите пък организатора не го наказал два часа, оня нямал всички контроли. Не, че сега са се оправили де. Колкото е по голям залога, толкова са по големи и интригите. Нищо ново под Слънцето. Та Шампионата за Хобито е факт с всичките си плюсове и минуси.
                    С вашия казус нищо не пречи да си карате на състезанията. Поне на Нова Черна и Русе никой няма да ви спре. Ще си имате класиране за самото състезание, но ако искате да участвате за точки в Шампионата, ще трябват други гуми. (Така беше преди две години и в Експерта. Състезателите, които участваха за точки декларираха това, а имаше екипажи, които караха само на едно или две състезания и не участваха. След състезанието се вадеха екипажите, които не участват за точки, и точките са разпределяха само между тези декларирали участието си. Само дето бяхме се превърнали на счетоводители.) И ще стартирате след тези които карат за Веригата, защото една от причините да се сложи това ограничение за гумите, пак е недоволството на състезателите от Хобито, че тези с големите гуми изравяли трасето и правили огромни коловози и тези с по- малките гуми, вече не можели да минат. Абе няма угодия.
                    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                    SSang Yong Kyron 2.0xdi
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                    Коментар


                    • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                      Ставаше въпрос за Тедо, Аз ще си карам шампионата, живот и здраве, тази година. А вие май си взехте белята с този,клас но тази година тренираме и догодина в друг клас.
                      Последно редактирано от lyubo73; 12-05-15, 22:12.
                      0887 526 564/ 0897 933 755 /

                      Коментар


                      • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                        Бакалов в хоби клас ,класирането пак има неточности.Да ти ги подскажа ли или сам ще ги откриеш?

                        Коментар


                        • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                          Първоначално публикуван от unikat13 Преглед на мнение
                          Бакалов в хоби клас ,класирането пак има неточности.Да ти ги подскажа ли или сам ще ги откриеш?
                          Казвай къде са ?
                          В Екселската таблица Тедо беше добавен два пъти и при автоматичното изчисляване не беше в правилната позиция . Оправено е , ако имаш други забележки казвай ги .
                          Последно редактирано от Бакалов; 12-05-15, 21:23.
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                            Атанасе, има угодия!
                            Ако размера не е от значение и нямаше коментари в последствие, всичко щеше да е ок.
                            Като няма екстреми за какво копане става на въпрос. Специално на Варна, за хоби-класа имаше заигравки и там помогна умението, а не размера на гумата. Това е най сложния клас до момента с който съм се занимавал. Всичко трябва да е дозирано и точно премерено. Оргата на нашето състезание с опита си и с точната комуникация успя да създаде условията състезателите да се чувстват на разходка!
                            От кухнята, променяха се динамично променящи се отсечки, полупроходими места и дистанции и то с цел да има равен финал за всички.
                            Ей хора, организаторите са свещенните крави за състезателния офроуд у нас. Пазете ги и им помагайте.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                              Казвай къде са ?
                              В Екселската таблица Тедо беше добавен два пъти и при автоматичното изчисляване не беше в правилната позиция . Оправено е , ако имаш други забележки казвай ги .
                              Да тази с Тедо бе най-фрапираща.Другите грешки/ако въобще са грешки/са в частта ,при равен брой точки по- напред в класирането е екипажа с по-предни класирания.В тази ситуация са шест екипажа.

                              Коментар


                              • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                                Първоначално публикуван от unikat13 Преглед на мнение
                                Да тази с Тедо бе най-фрапираща.Другите грешки/ако въобще са грешки/са в частта ,при равен брой точки по- напред в класирането е екипажа с по-предни класирания.В тази ситуация са шест екипажа.
                                Екселската таблица ги смята от най голямо към най малко затова ги подрежда по този начин . Ако държите ще ги оправя според повече челни класирания , но още на следващото състезание ще се получат такива дублажи . Накрая в генералното задължително ще се смятат повечето челни позиции при еднакъв брой точки .
                                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X