Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
    Ха Ха Ха. Наско, вземи пусни една дефиниция какво е стоков 4х4 и какво състезателен. Почвате да задълбавате в места където много не ви става ясно изобщо.

    Не мисля че трябва да се прави трасе според участващите. Трасето трябва да е едно за всички.

    Всеки екстрем /SS/ е отделен етап за класиране където се засича време за преминаване,екипажа е сам в трасето и никой не му пречи. Ориентирането по пътна книга става само за контролно време и предвижване от един /SS/ до друг. При това положение в един състезателен ден могат да се направят 4-5-6 етапа за класиране /SS/, където загубата на един етап има възможност да се избие на другите. Сега ако загубиш един ден няма смисъл да продължаваш в другите дни защото един състезателен ден е един етап за класиране. Сега имаме Три дни-Три етапа за класиране а иначе ще стане Три дни 10-15 етапа за класиране.
    Не виждам кое е смешното изобщо. По надолу съм обяснил какво трябва да различава състезателния джип от стоковия, ама ти не обичаш да четеш, а само да пишеш. Аз нямам всичкото време на света като теб, за да пиша с часове тук, затова се опитах в стегнат вид да кажа мнението си.
    Трасето не трябва да се прави според участващите, а според класовете. Има малка разлика нали? Но затова трябва да има ясно дефинирани класове.
    А това с класирането по SS-и, а ориентирането по пътна книга да става само за контролно време и предвижване от един /SS/ до друг се игра преди две години в Самоков, и виж само колко страници с мрънкане има в съответната тема.
    Ама, какво съм седнал да задълбавам и аз, като не ми става много ясно изобщо.
    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
    SSang Yong Kyron 2.0xdi
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

    Коментар


    • #62
      От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

      Ето това е стоков джип и кошмара на всеки организатор:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00703.jpg
Прегледи:2
Размер:128.5 КБ
ID:5649621Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo034.jpg
Прегледи:1
Размер:137.8 КБ
ID:5649622Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-11-06 12.58.52.jpg
Прегледи:1
Размер:210.5 КБ
ID:5649623Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-11-06 13.40.30.jpg
Прегледи:1
Размер:196.2 КБ
ID:5649624
      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
      SSang Yong Kyron 2.0xdi
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

      Коментар


      • #63
        От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

        За SS- ите: Това е идеалният начин да се определи победител в каквото и да е състезание (това, че изисква много по-голям ресурс в пари е вярно!).
        В добавка: ако времето в свързващите етапи е "изтискано" от организатора до възможния минимум трябва да си постоянно "в темпо" ако искаш някакво предно място (за закъснение при пристигане на старта на СС-а се дава наказание ).
        А мрънканиците са защото голяма част ходят на такива мероприятия (в смисъл "състезатели") точно само заради "скарата".
        Колко ли е трудно да видиш в колко часа трябва да си на следващия СС в карнета, да си погледнеш часовника и да направиш елементарна калкулация (тя не е и за първолак - за детската градина е) - "Имам 5 минути да стигна до следващия"...
        Е явно за българина е непосилна, щото и в ендурото навремето бяха едни брожения, едно чудо като се въведе...

        Относно последните снимки - честно, не знам с какъв акъл организаторите допускат коли без клетка, адекватен пожарогасител и превързочен комплект! Явно им се плаща и лежи в тюрмата... /т'ва че досега няма такъв случай - споко, въпрос на време е /

        Коментар


        • #64
          От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

          Наско,"Откакто купих мобилен телефон на жена си винаги си е у дома"
          Абе чета и точно формулировката куца в цялата схема. Тук говорим за различни неща.
          Нека го формулираме така.. Приемаме че автомобилите които трябва да се допуснат в състезанията трябва да покрият изискванията за безопасност(клетка , колани , седалки , пожарна система и др.). Стандартния автомобил който е на първата снимка която съм ти показал с нищо не се отличава от втората по технически параметри освен че с едното си возиш детето и мъкнеш бурканите от село а другото е за състезания.
          Ето първото деление: Стандартни , модифицирани(с променени агрегати) и прототипи(тръбарки)
          Второто деление: Със средства за безопасност и без такива.( Мнението ми е че задължително трябва да има ) клетките да се делят на поне 4 точкови и 6 точкови за прототипите пространствена клетка.
          Третото деление : с механични лебедки и с електрически според спецификата на състезанията. То и без лебедка може да се пуснеш но с голям късмет ще стигнеш до първия екстрем , можеш да го заобиколиш евентуално и си носиш наказанията.
          Четвъртото деление : по кубатура на двигателя и тегло. Сега има само един клас "Трофи" и после защо нямало желаещи да участват. Ами като е предварително решено кой ще победи няма как да накараш някой да дойде. Стига сме карали за идеята и за шоуто. Несериозно е.
          Последно редактирано от banjo; 22-03-15, 14:47.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #65
            От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

            Стига сме карали за идеята и за шоуто. Несериозно е.

            Аз пък защо ли си мисля,че точно там е истината.Да се съберат Х-брой приятели,да покарат,да се позабавляват и ако могат да се качат на стълбичката.Не става дума за разходки,защото на такива се събират все едни и същи хора по съответните региони.Ако не са тия състезания,например в Русе,кога ще дойде някой от Варна или Ст.Загора да покараме заедно,да се видим,да обменим идеи и т.н.
            А ако някой се вземе много насериозно има Ладога Дакар и т.н.Само че за там трябва и солидно финансиране.Мои приятели ми споменаха,че едно такова състезание им е струвало от порядъка на 20 000лв.само за самото състезание от старта до финала.Нали не си мислите,че някой ще иска да кара,макар и примерно едно състезание да му струва 5 000лв?

            Чавдар Владимиров
            0887/912075
            Ленд Ровър Диско 1
            Самуад в проект

            Коментар


            • #66
              От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

              Относно финансирането мога да ти разкажа един виц с поука но като се видим някой път да не тормозим хората тук. За другото не си прав разбира се. То вярно че механиците в автомобилния спорт в България са хората дето седят по механите. Състезанието си е състезание и не бъркай двата щата.
              "Ако си овчар то бъди най-добрия защото не се знае дали утре стадото няма да бъде твое" -народна мъдрост
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • #67
                От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов)
                Поздравления за взетото решение относно използването на LPG като гориво! Все пак сме в 21-век...
                Марто преместих ти мнението от другата тема защото там е само за официална информация
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • #68
                  От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                  Баси, най свестните хора в класирането са с No13, да не говорим, че при експертите има само едно Българско име и то е No13.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                    Постовете на Бакалов и Милен са изтрити от мен, ако ще се карате няма да е тук!
                    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                    Коментар


                    • #70
                      От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                      Да е честито и на Хобитата за присъединяването им към шампионата!
                      0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                      Коментар


                      • #71
                        От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                        Влади привет ще го има ли Нови искър трофи тая година.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                          Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                          Постовете на Бакалов и Милен са изтрити от мен, ако ще се карате няма да е тук!
                          Мерси , тъкмо щях да ги трия .
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • #73
                            От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                            Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                            Влади привет ще го има ли Нови искър трофи тая година.
                            Ти щеше да си от първите, които ще научат!
                            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                            Коментар


                            • #74
                              От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                              БЛАГОДАРЯ за вниманието.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                                Браво на Тодор и Влади за добре подредения правилник и класиране такова каквото трябва да бъде!!
                                Влади,махни направо първия правилник и остави само този последно коригирания.
                                "АСК ЗАГОРА 4х4"
                                0897937797....по всяко време!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X