Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
    Аз ли не схващам или вие трудно го обяснявате. Трофи без екстремите. Какво е това?
    Предполагам, че аз не схващам нещо...
    На мен по-ми прилича на крос-кънтри с джипки евридейки.
    Чакам за разяснение.
    Относно Хоби Трофи.
    Карах на Албена трофи 2011, преки организатори - Геро и Благой, и бих казал, че трасето дори без екстремите си беше интересно и не изглеждаше да е за крос кънтри с джипки евридейки или за Рали крос с лебедки. В тези години такива бяха и трасетата в Тетевен, Трявна. Не супер сложни и опасни, но евридейки или фронтери нямаше как да участват щото щяха да закъсат веднага. В тази връзка идеята още в началото да има един лек ексрем от сорта на Реката (гьола), какъвто имаше миналата година на старта в Кърджали ще отсее всички необорудвани и непригодни да продължат по трасето, лесно ще бъдат извадени и отстранени от състезанието. Та това е моето виждане за трасето на Хоби.
    По отношение на джипките - нямаше джип без лебедка - вижда се от приложената снимка.

    Коментар


    • #47
      От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

      Първоначално публикуван от plrussev Преглед на мнение
      Само да уточня: пилотите и навигаторите ги има и сега, но не карат.
      Много вярно и точно Пламене,няма кой да те ругае и да те разпъва на кръст,това е Голата истина.
      А защо не карат пилотите и навигаторите-кой премина в траяла,кой в ралито,а останалите заради финанси-най болния проблем в спорта-няма спонсори.Вярно спонсорите идват с някаква реклама и резултати.А времето е много трудно за да създадеш един автомобил за Трофи конкурентен на гърците.За някого тия пари са смешно малко,но за повечето са-мисията невъзможна.И аз,се надявах да сглобя "Тойотката" поне до RFC-то през септември,но като гледам как тръгна годината-няма да го бъде.Кара ми се,та свят ми се вие,НО!!!Само с двигател,трансмисия и мерак-не става.Знаем го всички.Затова и повечето предпочитат да карат в Хобито-малко по агресивни гуми,евентуално лебедка и си в боя.Минах през това,макар и като навигатор (докато клетката не беше задължителна)-и не ме задоволява.Живи и здрави някой ден,ще ги намачкаме гърците!!!
      То,ако няма наши екипажи за Експерта,по добре да се прави само Хоби,иначе правим Български Трофи шампионат за гърци,турци,румънци и сърби.
      Последно редактирано от Валентин Исаев; 20-03-15, 22:07.
      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
      0885 660 613

      Коментар


      • #48
        От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

        Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение

        То,ако няма наши екипажи за Експерта,по добре да се прави само Хоби,иначе правим Български Трофи шампионат за гърци,турци,румънци и сърби.
        Е, тука за съжаление си много прав, Вальо. Лошото е, че последните две години започна голямо мрънкане и искане на тежки трасета за трофито. За да угодят на състезателите почти всички организатори положиха максимални усилия и когато това се случи, повечето състезатели дадоха заден ход. На повечето рязко им се докара хоби клас. В хард класа останаха 4-5 екипажа, та се наложи да си внасяме отвън. И понеже на никой организатор не е приятно да се убива да прави трасета, и накрая- четири джипа, започнахме да правим свирки на съседите. Даже имам предложение от Bulgaria Trophy Challenge да прекръстим шампионата в Balkan Trophy Challenge .
        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
        SSang Yong Kyron 2.0xdi
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

        Коментар


        • #49
          От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

          Да направим експериментален шампионат тази година за хоби ( адвенчър) клас. Ще прилагаме правилника на трофи веригата и точкуването от ралито? Моето условие е до края на състезателния сезон да се въведат и изпълнят минималните изисквания за сигурност : поне триточкови колани, ключ маса, централна предпазваща п-образна греда, минаваща над главите на екипажа и голям пожарогасител (2-литра заверен). Очакваме бъдещите шампиони на Офроуд Варна.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #50
            От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
            Да направим експериментален шампионат тази година за хоби ( адвенчър) клас. Ще прилагаме правилника на трофи веригата и точкуването от ралито? Моето условие е до края на състезателния сезон да се въведат и изпълнят минималните изисквания за сигурност : поне триточкови колани, ключ маса, централна предпазваща п-образна греда, минаваща над главите на екипажа и голям пожарогасител (2-литра заверен). Очакваме бъдещите шампиони на Офроуд Варна.
            Е това е правилния път - първо да се започне от ясно и безкомпромисно техническо разграничаване (изисквания) на класовете. Относно трасетата - по-добрия вариант е всички в едно трасе, но рязко се явява проблема с тапите, ако клас Хоби-т бъдат пуснати по трасето първи. Ако Експерт тръгнат първи, трасето за клас Хоби-т става невъзможно в повечето случаи - екстремите са така изкопани, че и на някои от преминалите батковци ще им трудно да повторят. Клас Хоби-т трябва да има не само заради масовостта - по атрактивни са и за публиката от една страна - като професионален семкаджия мога да споделя следното - напилена бегачка в трасето предизвиква само възхищение и завист (на Балканите сме все пак). Почти стокова джипка в трасето, най-често предизвиква репликата "Мчи и то и аз с моя курник го можем. Що не се записах, да са таковам..?!" Според мен в клас Хобит трябва да има и ограничение в размера на гумите (до 33-ки да речем) - така джип от "Експерт" и да реши да слезе при хобитите ще загуби едно от основните си преимущества (представете си тръбарка с 33-ки или Вранглера на Близнаците..?!). Събирайте се и решавайте, че дарака вече е купен и се стяга за включване в боя - и аз съм се прицелил в клас Хобит - нямам финансови сили за по-нагоре, а и мисля, че ми е рано за там по принцип.

            П.П. И да не сте си помислили да намаляте трудността на трасетата! На който му идва трудно и страшно, да се преориентира към друг спорт - федербала, да речем...

            П.П.П. - Още нещо относно трасетата - според мен в трофито (независимо за кой клас си говорим) трасетата трябва да са такива, че за да имаш шанс да спечелиш (разбирай като да си минал цялото трасе), задължително трябва да имаш блокажи и лебедка, а не задължително да можеш да вдигнеш и поддържаш 180 км/ч (не че са невъзможни и двете, ама струва диви пари...). Щом трасетата ще си искат блокажите и лебедката, значи изискванията за безопасност посочени от Пламен Тенев трябва да са МИНИМАЛНИ. Това - да отидем на състезание с абсолютно стоковия си джип, който си караме всеки ден, трябва да го забравим, защото гърци и турци ни бият като шкембе у дувар именно поради тази причина - карат (всъщност не спират да карат) професионално (независимо от класа) с отделно подготвени за целта джипки. Другата част от проблема, свързан със "Старт от скрапа" остава да си тежи...

            Поздрави на всички.
            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 21-03-15, 07:44.

            Коментар


            • #51
              От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

              Първоначално публикуван от plrussev Преглед на мнение
              Tук май се говори за "стара чанта с нови дръжки". Тези състезания ги карахме 2003, 2004 и т.н до 2010. Разгледайте темите за първите състезания във Варна(имаше дори две в годините назад през седмица), Бистрица, Габрово, Ком - Емине, Пловдив и много, много други в периода. Този "мач" сме го "играли" вече, ама няма нищо лошо в цикличността на процесите.
              Говорите, че в БГ няма подготвени коли да бият гърците и турците, как едно време сме ги били на техен терен, а сега те си връщат. И преди гърците бяха с добри коли и караха в екип, но губеха и редяха класиранията, за да не загубят. Ами ще ви кажа, с риска да ме разпънете на кръст: просто едно време нашите пилоти бяха с класа над всички останали, сега за съжаление форумните офроудъри са много по-добри от тези на терен. Знам какво казвам и заставам зад думите си, като съм сигурен, че повечето, които пишат тук ще ме обругаят за изтъкнатата истината. Кофти е, но това е гадната реалност. Само да уточня: пилотите и навигаторите ги има и сега, но не карат.
              Сега по темата:
              1. За да има какъвто и да било шампионат, в какъвто и да било клас, по какъвто и да било спорт са нужни адекватни изисквания (в случая минимални за сигурност и проходимост).
              2. Ако обаче се въведат изисквания за сигурност(поне клетка) и проходимост(поне лебедка), как ще се определя, кой е за Експерт и кой за Хоби след като у нас нямало подготвени коли за "Кралския клас" изкл. тази на Киров.
              3. Какво ще спре слабите Експерти да преминат в Хобито?
              Аз съм на мнение, че първо трябва да се уточните какъв формат ще карате, а след това колко и какви класове ще има. Но това мнение си е мое и не ангажирам никого с него. Христов вдигна летвата много високо с трасето за трофи в Кърджали и сега всички останали организатори ще го последват и ще се опитат дори да го задминат. Да обаче никой от българските състезатели не се представи добре там. Нали никой от вас не си мисли, че във Варна, Ст. Загора, Самоков и прочие ще е по-лесно?
              Ето ви теми по които да мислите и подготвяйте колите, защото скоро ще става дума за Турбо Хард и Хард Трофи.
              Поздрави на всички и нищо лично към никого.
              Много точно си го казал! Летвата се вдига от година на година и така стана, че няма адекватни коли, които да отговорят на трудността и изискванията. Истината е, че в хард класа е нужен голям финансов ресурс, за да поддържаш колата в адекватно състояние, да си конкурентен на останалите. Лично аз, миналата година карах само две състезания тук в България, точно поради тази причина- просто до там ми стигаха финансовите възможности. Колата се нуждае от поддръжка и съм я поддържал така , че да бъде конкурентна. Не може само да караш и да не наливаш пари в колата, като някои хора, които имат желание, но то само с желание не става за съжаление. Колегите ни от Гърция, Турция и т.н. са по-силни финансово от нас и за това и имат коли, с които наистина да се състезават, но това не ги прави по-добри от нас. Лично мен никога не ме е било страх, нито от гърка с тръбарката, нито от който и да било, но пак казвам -всичко опира до финанси-това е!
              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

              Коментар


              • #52
                От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                ... На мен по-ми прилича на крос-кънтри с джипки евридейки. ...
                Пък на мене ми бие на разходка със залепени състезателни номера ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #53
                  От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                  но рязко се явява проблема с тапите,
                  Някой участвал ли е в автомобилно състезание извън Офроуда? Ако някой е участвал нека сподели как е организирано избягването на тапите.
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • #54
                    От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Е това е правилния път - първо да се започне от ясно и безкомпромисно техническо разграничаване (изисквания) на класовете. Клас Хоби-т трябва да има не само заради масовостта - по атрактивни са и за публиката от една страна - като професионален семкаджия мога да споделя следното - напилена бегачка в трасето предизвиква само възхищение и завист (на Балканите сме все пак). Почти стокова джипка в трасето, най-често предизвиква репликата "Мчи и то и аз с моя курник го можем. Що не се записах, да са таковам..?!" Според мен в клас Хобит трябва да има и ограничение в размера на гумите (до 33-ки да речем) - така джип от "Експерт" и да реши да слезе при хобитите ще загуби едно от основните си преимущества (представете си тръбарка с 33-ки или Вранглера на Близнаците..?!).

                    Събирайте се и решавайте.........

                    П.П. И да не сте си помислили да намаляте трудността на трасетата! На който му идва трудно и страшно, да се преориентира към друг спорт - федербала, да речем...
                    Много правилно!
                    Подкрепям мнението!
                    "АСК ЗАГОРА 4х4"
                    0897937797....по всяко време!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                      Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                      Да направим експериментален шампионат тази година за хоби ( адвенчър) клас. Ще прилагаме правилника на трофи веригата и точкуването от ралито? Моето условие е до края на състезателния сезон да се въведат и изпълнят минималните изисквания за сигурност : поне триточкови колани, ключ маса, централна предпазваща п-образна греда, минаваща над главите на екипажа и голям пожарогасител (2-литра заверен). Очакваме бъдещите шампиони на Офроуд Варна.
                      Toва предложение не е никак лошо!
                      0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                      Коментар


                      • #56
                        От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                        Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                        Колегите ни от Гърция, Турция и т.н. са по-силни финансово от нас и за това и имат коли, с които наистина да се състезават, но това не ги прави по-добри от нас. Лично мен никога не ме е било страх, нито от гърка с тръбарката, нито от който и да било, но пак казвам -всичко опира до финанси-това е!
                        Помниш ли колко екипажа завършихме вторият ден на Пловдив миналата година - ти , Ушко , Калин , двамата гърци , Саша , Киро и аз , а трасето знаеш че беше в пъти по трудно от това на Кърджали - не си спомням някой да го достраша от гърците ... Да , машините ни не са на нивото на чуждестранните и въпреки това успяваме да постигнем много добри резултати с нашите финансови възможности . Трасетата за Експерт били тежки и трудни - ами който го е страх от мечки да не ходи в гората , само на екстремно , тежко трасе ще разбереш колко ти е подготвена машината и до къде ти стигат уменията . Щото иначе при леко трасе придобиваш едно измамно чувство че имаш страхотна машина , но при първото по тежко състезание отпадаш от играта заради авария или неподготвена машина ... Затова като нямаш машина , финансови възможности или не те кефи харда , караш в Хоби . Трябва обаче да има минимални изисквания за безопасност - задължително основен roll bar зад предните седалки , трябва и ограничение за размера на гумите . Трасето в Хоби да е само по съществуващи черни пътища без никакви заигравки , екстремчета или някаква възможност да закъсаш - с две думи само навигация . Каквото и да се реши на срещата в Троян , на Стара Загора Трофи ще има клас хоби .
                        Последно редактирано от Бакалов; 21-03-15, 20:14.
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • #57
                          От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                          Да направим експериментален шампионат тази година за хоби ( адвенчър) клас. Ще прилагаме правилника на трофи веригата и точкуването от ралито? Моето условие е до края на състезателния сезон да се въведат и изпълнят минималните изисквания за сигурност : поне триточкови колани, ключ маса, централна предпазваща п-образна греда, минаваща над главите на екипажа и голям пожарогасител (2-литра заверен). Очакваме бъдещите шампиони на Офроуд Варна.
                          Радваме промяната в позицията ви.Това е посоката ,6+.Хайде др. организатори Стара Загора 1,Стара Загора 2,Пловдив,Русе,Нова Черна дайте мнения.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                            Много са си хубави трасетата състезанията. Трофито се развива и това лично на мен ми харесва ,по трудни екстреми и точна книга за мен това е решението , както и самото преминаване от екстрем до екстрем да е достатъчно трудно в Експерта . Азимути според мен задължително трябва да има и то не толкова лесни както до сега , това си е едно изпитание за навигаторите и понякога решаващо в крайното класиране. Правилника наистина е малко сложен и трябва да го преразгледаме и опростим (но това като се съберем) Тръбарки ,Вранглери , Нисани , Тойоти ,Джимнита и всички останали караме в едно класиране и в един клас. Това е мое мнение .


                            За мен големия проблем е в Хоби класа . Да кажа накратко какво мисля .. При Експерта си имаме клетки и не караме на такива високи скорости както при Хобито , мисля , че от следващата година трябва да се помисли по този въпрос (докато не е станала голямата беля) Повече безопасност - по лек сън . Всички знаем , че в Хобито се печели със скорост . Редно е и при Хобито да си има верига и крайно класиране , за да има интрига и посещаемост на всички състезания.
                            ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                            тел. 0889 017703
                            0897 516030

                            Коментар


                            • #59
                              От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                              Ето моето мнение по темата: Разделението на класовете не трябва да става по типа трасета, по които ще се кара, а по типа машини, които ще карат по тях. Мисля, че в траялния шампионат успяхме да постигнем някакъв баланс тази година, като се поставиха ясни условия на които да отговарят машините за съответния клас. Не може състезателна машина да започва с гумите на предния мост и да завършва с гумите на задния, и да се пусне в Хоби, или тръбна конструкция. Също мисля, че стоков джип няма място на състезание. Не знам колко от вас са виждали такъв джип минал през таван, ама аз съм го виждал отвътре. Не е приятно изживяване. Или има място, ама клас Стандарт, демек разходка с водач. Трябва да има минимални задължителни изисквания за Хоби. Колани, каски, аптечки, пожарогасители не коментираме. Там е ясно. Но централна предпазваща п-образна греда, трябва да стане задължителна, а клетката силно препоръчителна. Също и лебедката, защото ако майката природа реши може да стъжни деня на много състезатели и организатори и най- безобидното трасенце. Тогава състезанието се превръща в спасителна акция. Мога да дам много примери. Също трябва да има и ограничение в размера на гумите. Да речем 33- ки като максимален, като в грайфера да няма ограничения. И вече като има ясни правила за машините, които ще карат в даден клас, могат да се съобразят и трасетата.
                              П.П. Друго условие за Хоби може например да няма промени по купето на машината, т. е. да не е рязано, а стандартно за модела. Не говорим за изрязване на калници заради по големи гуми, а за скъсяване отпред или отзад, защото това дава огромно предимство.
                              Последно редактирано от atanas_93; 21-03-15, 20:08.
                              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                              SSang Yong Kyron 2.0xdi
                              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                              Коментар


                              • #60
                                От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                                Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                                Също мисля, че стоков джип няма място на състезание. Не знам колко от вас са виждали такъв джип минал през таван, ама аз съм го виждал отвътре. Не е приятно изживяване. Или има място, ама клас Стандарт, демек разходка с водач.
                                Ха Ха Ха. Наско, вземи пусни една дефиниция какво е стоков 4х4 и какво състезателен. Почвате да задълбавате в места където много не ви става ясно изобщо.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:i-phone 1736.jpg
Прегледи:1
Размер:232.5 КБ
ID:5649610Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_MG_6755.jpg
Прегледи:2
Размер:148.2 КБ
ID:5649611
                                Колата с която се състезавам няма нищо по различно от стандартния автомобил. Разликата е че единия има средства за безопасност /клетка,пожарна инсталация,седалки, колани/ и според мен това е най-важното един автомобил да се впусне в състезанието.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:004970829-big.jpg
Прегледи:2
Размер:183.3 КБ
ID:5649612
                                За мен е немислимо да се впусна в такова тежко състезание без средства за безопасност защото подобни превантивни мерки на "стоковия автомобил ми спасиха живота през 2003г.
                                За лебедките: Те винаги са били в графа Препоръчително оборудване. Това си е избор на участващите. Това че някой няма такава си е само негов проблем. Заради такива екипажи трябва ли да се прави отделно трасе? Не мисля че трябва да се прави трасе според участващите. Трасето трябва да е едно за всички.Ако нямаш лебедка намираш друг екипаж и започвате да играете в отбор. Тогава ще ви дойде отборния дух ЧОВЕК И АВТОМОБИЛ-ЧОВЕК СРЕЩУ АВТОМОБИЛ както направиха Петър Жендов- Оник Киркорян / нисан патрол/от Добрич на състезанието в Л. Каравелово 4х4 -2014г.
                                За трасетата и тапите по тях: В момента и от години на сам варианта е: Един ден-един етап за класиране. Екипажите се настигат по екстремите , големите и тежки автомобили затапват малките и поврътливи . В дългите прави като в Русе мощните автомобили изпреварват маломощните.
                                За това по горе ви питах ,"Участвал ли е някой в автомобилно състезание извън Офроуд-а?" и още чакам отговор. Отговора е както се провежда Рали Вида,Рали Стари столици ,Рали България и др. Всеки екстрем /SS/ е отделен етап за класиране където се засича време за преминаване,екипажа е сам в трасето и никой не му пречи. Ориентирането по пътна книга става само за контролно време и предвижване от един /SS/ до друг. При това положение в един състезателен ден могат да се направят 4-5-6 етапа за класиране /SS/, където загубата на един етап има възможност да се избие на другите. Сега ако загубиш един ден няма смисъл да продължаваш в другите дни защото един състезателен ден е един етап за класиране. Сега имаме Три дни-Три етапа за класиране а иначе ще стане Три дни 10-15 етапа за класиране. Шансовете са различни нали. Тогава няма да има значение дали Христов,Делев или някой друг е объркал пътната книга и умишлено ни е пратил за гъби в гората.
                                В този вариант дори бих ви организирал състезание по Офроуд дори в центъра на Варна а Рали отсечките в Русе няма да ни дразнят и безопасността на публиката и състезателите ще е гарантирана.
                                Самите препятствия където минава автомобила трябва да са съобразени с профилната проходимост на средностатистическия автомобил. Не автомобилите да газят 70см вода а ти да си пуснал вир 1,2м. или височината на автомобилите е 1,8-1,9м а да ни навреш под мост 1,5м. - ТЪПО НАЛИ. Нарочното вкарване на Състезателите в дълбока кал където единственото вадене е на горе а не напред е най-ТЪПОТО решение за сеир на публиката.
                                На състезание като на състезание а не "ОТИВАМ ДА СЕ ВИДЯ С ПОЗНАТИ ДА ЗАМЕЗИМ И ДА ПИЙНЕМ" . Пламен Тенев добре ви го каза по-горе.
                                Променете си мисленето господа
                                Последно редактирано от banjo; 22-03-15, 09:25.
                                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                                Дий Снайдер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X