Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

    Мнение на Tedo56
    Аз нямам отразено Варненското, а пък сме на 2 място.




    Бакалов - "Вашият екипаж , Тихомир Тодоров / Владимир Христов и Свилен Максимов / Николай Големанов сте наказани от организатора да не получите точки за шампионата защото карате с гуми по големи от 33 инча."

    Първо много добре знаеш, че моите Силверстони - 35/10.5/ R16 както и твоите, както и на всички купили последните две-три години 35/10.5/R16 са с размер 84см., което отговаря на 33, а 33 отговарят на 31..
    Аз нямам вина, че Силверстон лъжат в размера. В правилника пише, че гумите трябва да бъдат не повече от 33", а не дали пише на тях 33" и моите са точно 84см, което отговаря на правилника.

    Г-н Тенев, състезанието беше добре организирано, минахме технически преглед и никой не ни каза, че има някакъв проблем с гумите. На награждаването също. На Кърджали карах с тези гуми, карах на Вашето, ще карам и на останалите.

    Най-настоятелно моля наказанието да ни бъде свалено, т.к то е поставено неправилно защото гумите ни отговарят на изискването на правилника и според мен е по-клюките на слаби, неинформирани и зложелателни състезатели в хоби класа, които ги е страх да не ги бие един пенсионер.

    Моля колегите Живко Бакалов, Гробаря, Свтльо ( Скитник, който достави такива гуми) потвърдят, че 35/10.5/R16 на Силверстон са 33" по размер.

    Коментар


    • #92
      От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение

      Организатора е дал точки на Кафтеранис , аз съм длъжен да ги отразя в класирането , точките на Paradelis са добавени и няма дублиране .
      Организатора прави класиране, точките за шампионата се дават ако са изпълнени условията в правилника за шампионата.
      Ако организатора е сгрешил, това означава ли, че каквото е написал е вярно ?!?
      Нали това е ролята на администраторите на шампионата да регулират и коригират такива грешки и да съблюдават спазването на правилника ?!?!?

      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
      Вашият екипаж , Тихомир Тодоров / Владимир Христов и Свилен Максимов / Николай Големанов сте наказани от организатора да не получите точки за шампионата защото карате с гуми по големи от 33 инча .
      Екипажите изброени по горе имат класиране за конкретното състезание , но не взимат точки за шампионата заради нарушение на правилника .
      Тука ще се изразя меко, че ме напуши смях и малко гняв, ама ще остана културен
      Организатора няма как да "наказва"...има си правилник и раздел НАКАЗАНИЯ и когато екипажа си "изработи" наказание, то му се налага !
      След като Организатора е допуснал екипажа да стартира след техническия преглед, то значи, че отговаря на изискванията на състезанието !
      Разбира се, технически преглед може да се извърши повторно след подадена контестация или след сезиране от техническите лица при което се извиква екипажа, прави се проверка и се установява кой прав и кой крив.
      Не е нормално да отнемаш точки на някой след състезанието, по-добре да не беше карал и да му кажете в началото.
      Понеже бях на състезанието и съм в течение с казуса, смятам, че не трябва да се лишават от точки, защото не са изпълнени двете условия по-горе !

      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
      Екипажите изброени по горе имат класиране за конкретното състезание , но не взимат точки за шампионата заради нарушение на правилника .
      Това също е абсурдно, защото ако имат класиране за състезанието (което е част от Шампионата и се провежда по неговия правилник) значи трябва да си получат точките !
      В противен случай означава, че цялото състезание е в нарушение на правилника !

      P.S.

      Администрирането на един шампионат не е лесна работа и не означава да преписваш точките и класиранията, а да гледаш дали това, което се случва е в рамките на приетото в правилника !

      Коментар


      • #93
        От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

        Първоначално публикуван от unikat13 Преглед на мнение
        Живко Бакалов,според мен има грешка в това временно класиране за хоби.Кърджали +Варна.
        Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
        Според мен и в Експерта трябва да се види кои екипажи имат над 1/3 от трасето, за да получат точки,
        за да е коректно спрямо правилника 2015 !
        Конкретно за Кафтеранис (на когото съм спонсор и ми е любимец ) мисля, че не трябва да получи точки, защото няма два старта и два финала - знам го, защото си говорихме за проблемите му, а за останалите не съм в час, но е добре да се провери.
        В същото време виждам, че Paradelis (в хоби) има стартове и финал, а няма точки...
        Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
        Аз нямам отразено Варненското, а пък сме на 2 място.
        Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
        Организатора прави класиране, точките за шампионата се дават ако са изпълнени условията в правилника за шампионата.
        Ако организатора е сгрешил, това означава ли, че каквото е написал е вярно ?!?
        Нали това е ролята на администраторите на шампионата да регулират и коригират такива грешки и да съблюдават спазването на правилника ?!?!?



        Тука ще се изразя меко, че ме напуши смях и малко гняв, ама ще остана културен
        Организатора няма как да "наказва"...има си правилник и раздел НАКАЗАНИЯ и когато екипажа си "изработи" наказание, то му се налага !
        След като Организатора е допуснал екипажа да стартира след техническия преглед, то значи, че отговаря на изискванията на състезанието !
        Разбира се, технически преглед може да се извърши повторно след подадена контестация или след сезиране от техническите лица при което се извиква екипажа, прави се проверка и се установява кой прав и кой крив.
        Не е нормално да отнемаш точки на някой след състезанието, по-добре да не беше карал и да му кажете в началото.
        Понеже бях на състезанието и съм в течение с казуса, смятам, че не трябва да се лишават от точки, защото не са изпълнени двете условия по-горе !



        Това също е абсурдно, защото ако имат класиране за състезанието (което е част от Шампионата и се провежда по неговия правилник) значи трябва да си получат точките !
        В противен случай означава, че цялото състезание е в нарушение на правилника !

        P.S.

        Администрирането на един шампионат не е лесна работа и не означава да преписваш точките и класиранията, а да гледаш дали това, което се случва е в рамките на приетото в правилника !
        Аз не съм администратор на шампионата , отразил съм това което ми е подал като класиране за състезанието и шампионата Венко Градев . Защо са решили за така не съм аз човека който може да им държи отговорност и не мога да определям кой колко точки трябва да получи . Виждам че имаш желание да администрираш шампионата , затова ще изтрия публикуваното класиране и ще имаш възможност да направиш ново като ти решиш . Поздрави !
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #94
          От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
          Виждам че имаш желание да администрираш шампионата , затова ще изтрия публикуваното класиране и ще имаш възможност да направиш ново като ти решиш . Поздрави !
          И да имам желание, нямам време и възможности, но ще помагам на всеки, който се заеме да го прави както трябва !
          Ще говоря с Градев и Влади да се изгладят и коригират точките според показаното от всеки и най-вече в рамките на правилника !

          Коментар


          • #95
            От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

            А някой мисли ли за следващите състезания където ще има същият клас Хоби и съм сигурен, че ще има същия проблем.? По някакъв начин да се редактира това изискване или всеки организатор да си направи допълнителен правилник.....
            TT-Tuning Team
            АСК Добрич

            Коментар


            • #96
              От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

              Защо се нарушава правилника от самото начало на шампионата от незнание ли или знание ?

              Създават се прецеденти ,които само ние в България може да си създадем.
              Състезател преминал през технически преглед без забележка бива наказан с лишаване от точки в шампионата защото не отговарял на техническите изисквания,а същевременно участва в класирането за самото състезание.Кой в случая е виновен.Административното лице правещо прегледа естествено,защо не е гледал или мерил и знаели дали има такова изискване.В ПРАВИЛНИКА ПИШЕ ЧЛ.27 33 ИНЧА=83.8 см.Как е взето решение и от кого като не е спазен и чл 34. ,, Организаторите вземат решение по протест след изслушване на обвиняващата и
              обвинената страна.,,,като гледам никои не е излушал потърпевшия,а коя е обвиняващата страна ,а...? някой знаели.
              Моето мнение дайте на човека точките след като сте му дали купата,а на Нова Черна го мерете с шублера.
              Втори прецедент:Този случаи се повтаря на второ състезание първото в Кърджали.Състезател закъснява на старта.Дава му се карнет той тръгва и след това е наказан за закъснението това във Варна,а в Кърджали не са наказани.В чл.20,ал.3 от правилника на шампионата пише,,
              (3) При закъснение за старт времето на екипажа започва да тече, а той стартира
              последен.,, и в същия правилник чл21,ал1 ,, Чл.21. (1) Преди старта всеки екипаж получава Контролен карнет.,,.Съдията на старта дали е чел правилника,а?Защо съдията е дал карнет на състезателя ,а не го е накарал да тръгне последен.След като е минал,, метър,, по коя точка го наказвате от правилника.За същата ситуация в Кърджали не наказаха никого ,а там закъсняха поне пет екипажа,ако е шампионат поне стрижете еднакво.

              Коментар


              • #97
                От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                Ако, трябва да бъда откровен, никой от пишещите и претендиращите и от едната и от другата страна за размера на гумите няма място в Хоби класа. Нито като машина, нито като опитност на екипажа. Ако, бях на ваше място, най- малкото щеше да ме е срам да карам в този клас, а камо ли, да имам претенции за каквото и да било. Евала на Кольо- или кара в тежкия клас, или не кара въобще.
                П.П. Благо, ти представяш ли си какво щеше да стане, ако бяхме сложили и класове по кубатура. Щеше да има- "моята по талон е 1299куб. см, а не 1.3, а моята е 1989куб. см, а на 2000". Баси. Затова- на всеки участник- купа. И ще го направя, само Свилен да се съгласи.
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • #98
                  От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                  И доста коли нямаха технически преглед (включително и нашата) ама си караха. Трябва да имат и валидна гражданска............ Ама да не се изложим пред чужденците. Докато се мери с двоен аршин ще е така.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                    Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                    Евала на Кольо- или кара в тежкия клас, или не кара въобще.

                    Или х.й на две, или п.тк@ на четири.
                    В малкия клас не са ми интересни трасетата, мина ми времето когато се кефех на разходки.
                    То и в големия вече не ми е интересно-за почти всяко препятствие ми е ясно какво трябва да се направи за да се мине(друг е въпросът дали успявам да го мина), та съм започнал да се замислям за ралито... Само там не съм се пробвал, ама и нямам кола като за такова каране, та засега си оставам в трофито.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                      Администрирането на един шампионат не е лесна работа и не означава да преписваш точките и класиранията, а да гледаш дали това, което се случва е в рамките на приетото в правилника !

                      Да попитам само .На срещата в Троян кого избрахте да администрира шампионата,че нещо ми се губи като решение.

                      Коментар


                      • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                        Наско,купите от мен,ще копираме от Croatia Trophy.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11209465_10206543325440260_9177234404868635905_n.jpg
Прегледи:2
Размер:92.4 КБ
ID:5658548
                        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                        0885 660 613

                        Коментар


                        • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                          Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                          Наско,купите от мен,ще копираме от Croatia Trophy.
                          Ами, не издържах, Вальо. Първо се ревеше да се включи малкия клас в Шампионата. Направихме го. На срещата в Троян дълго умувахме как да разграничим машините в хоби класа. Оказа се непосилна задача. Няма как да забраниш на някого да кара там, където му е кеф. Нали по подразбиране самото наименование предполага нормална машина, с която си караш детето на училище. И да се пуснеш на някое състезание по съобразено трасе без да я направиш на консерва. Няма изисквания за клетка, лебедка и други хард изцепки. Дето се вика, това е класа за зарибяване на бъдещи състезатели. Поне такава беше идеята. Сложихме само едно единствено ограничение за размера на гумите, щото иначе и някой с прототип можеше да реши, че е хоби. И не можеш да го убедиш, че не е за там. И те точно за това се хванаха за гушите... Нямам думи. А машините им направени да ходят на Ладога. И това, ако не е парадокс. Затова за догодина аз ще съм първия, който ще лобира в правилника да се запише- има ли клетка директно за Експерт. Ама тогава пък ще ги направят разглобяеми като тръбно скеле.
                          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                          SSang Yong Kyron 2.0xdi
                          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                          Коментар


                          • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                            Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                            Ами, не издържах, Вальо. Първо се ревеше да се включи малкия клас в Шампионата. Направихме го. На срещата в Троян дълго умувахме как да разграничим машините в хоби класа. Оказа се непосилна задача. Няма как да забраниш на някого да кара там, където му е кеф. Нали по подразбиране самото наименование предполага нормална машина, с която си караш детето на училище. И да се пуснеш на някое състезание по съобразено трасе без да я направиш на консерва. Няма изисквания за клетка, лебедка и други хард изцепки. Дето се вика, това е класа за зарибяване на бъдещи състезатели. Поне такава беше идеята. Сложихме само едно единствено ограничение за размера на гумите, щото иначе и някой с прототип можеше да реши, че е хоби. И не можеш да го убедиш, че не е за там. И те точно за това се хванаха за гушите... Нямам думи. А машините им направени да ходят на Ладога. И това, ако не е парадокс. Затова за догодина аз ще съм първия, който ще лобира в правилника да се запише- има ли клетка директно за Експерт. Ама тогава пък ще ги направят разглобяеми като тръбно скеле.
                            Наско ,коя машина от хобито е готова за Ладога,че аз такава не видях във Варна ?Като сте сложили ограничение на гумите сте подходили добре ,ама някой да го контролира от организаторите,а не на прегледа да гледат дали са залепени стикерите .Нали ти е ясно ,че Живко за да публикува това класиране някой му е казал да не дава точки на Тедо защото на гумите пише 35 инча,кой си направи труда да ги премери или както е редно да говорят с него и тогава да решават/аз отношение по размера на гумите не вземам,защото наистина могат да се окажат по-големи в действителност от 33 инча/ но важен е принципа по който се взема решение .Обявява се класиране човека втори,ама няма точки за веригата защото не бели в норма гумите ами значи не и втори,някакъв си участник в клас опън ама то и такъв клас няма.Е според теб няма ли противоречие във взето решение. Аиде открито да се каже КОЙ взе това решение КОЙ. Искаш да махаш клетки/то май само аз бях с клетка в хоби/ нали се коментираше ,че организаторите поемат големи рискове с джипове без клетка и това е било предтекст да няма хоби клас на срещата в Троян.Тенденцията е за догодина да се сложат поне дъги зад пилотите.Според мен дразги се получават не за гумите ,а за начина по който се взема решение.

                            Коментар


                            • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                              Голяма интрига в този клас Хоби. Карането не трябваше ли да е за кеф?

                              Коментар


                              • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                                Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                                Голяма интрига в този клас Хоби. Карането не трябваше ли да е за кеф?
                                За кеф се кара на разходка със семейство и приятели не под шапката на състезание.
                                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                                Дий Снайдер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X