Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Републикански Траял Шампионат - организация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Републикански Траял Шампионат - организация

    Няма да повдигам въпроса за какво е нужен - вероятно по голямата част от вас ще се сетят без жокери. Идеята е да направим отделен шампионат с 2-3 състезания засега на година които да покриват представите ни за оффроад - както на състезателите така и на публиката, която ще бъде много важна част от траялите защото тя ще оценява състезателите и ще ги класира няма да има засичане на време и точки целта е всеки който иска да кара по трасето да го направи и възможността на публиката да види нещо интересно от оффроуда ще е реална. В тази тема мисля всеки който има предложения да ги сподели за да оформим правилник,изисквания за коли и пилоти и др. Всичко това е съгласувано с Венцислав Петров -"ще помагам с двете ръце". Засега това е началната идея която трябва да развием и да доведем до готов продукт.Базата за първото състезание ще бъде на Цигов Чарк където направихме пробно трасе на 16-17.06 и резултата беше повече от добър и публика се събра дори без никаква реклама само който чул отнякъде и състезателите бяха доволни.Всеки който иска да участва с нещо в организацията е добре дошъл и нека да го каже в темата за да оформим екип.
    Последно редактирано от Kaishin; 28-06-07, 18:44.

  • #2
    До: Български Траял Шампионат

    Дочаках го

    Не съм оффроуд/траял разбирач, но да търча да помагам напред-назад с колчета, ленти, кирки и лопати може да се разчита на мен
    Контактите ми ги има във Форума.

    Коментар


    • #3
      До: Български Траял Шампионат

      Винаги сме подкрепяли с Брат ми добрите начинания които биха донесли нещо добро на офроуда. В случая kaishin има безрезервната ни подкрепа която се надявам че ще получи и от всички вас. Сигурен съм че няма човек който обича офроуда който да не е готов да помогне на такава идея.

      Към бъдещите организатори в разговор вече отправих моя съвет сега ще го напиша и тук. Офроуда за мен винаги е бил преди всичко колегиалност и взаимопомощ. Това което съм забелязал е че щом се въведе точкуване и всеки почне да се бори за секундата като че ли се загубва част от онзи дух който бих желал да бъде доминиращ.

      Затова и идеята в тези състезания оценката да бъде даван от публиката ми се струва точно това което би дало реалната оценка. Защото знаете че понякога и с елементарна техника има хора които правят чудеса а много пък са примерите за супер напилени автомобили в които са похарчени цели състояние които се движат по-бавно от асистенцията си...

      Също така за да не се загуби истинския дух и свобода е най-добре разходите за такива състезания да бъдат изцяло разделени и споделени между състезатели и публика. Защото има ли финансов спонсор има и "изкривяване" на много неща в разни посоки

      И за последно но най-важно. Причината ние с Брат ми да престанем да организираме каквито и да са прояви бе това че виждаме как е само въпрос на време някой да пострада. Няма спорт нито състезание което в моите очи да оправдае загубата на състезател или зрител. Затова най-важното е нещата да се правят така че да се изключват такива възможност. Това което до момента е направил kaishin мисля че идеално дава представа накъде следва да се върви.

      Успех на организаторите и се надявам те да намерят много съмишленици!
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        До: Български Траял Шампионат

        Подкрепям и аз с двете ръце.Видно от снимковият материал и видио материала от 16-17 юни ,това начинание е похвално.
        B+

        Коментар


        • #5
          До: Български Траял Шампионат

          В тази връзка и с цел съвсем оперативно да се подходи към организацията вече има отделен специализиран форум и съответно неговия модератор е човека захванал се с това дело. Да му е честито на г-н. Kaishin (предлагам да си напише и цялото име) и да не му се налага много да "модераторствува"...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            До: Български Траял Шампионат

            Мога само да се радвам на това, което се случва, както и да заявя, че ще помагам и ще участвам в такова начинание.
            Наистиа в Батак се получи нещо много хубаво и сега на драго сърце отивам в събота пак там.
            Определено съм сигурен , че ще има още много горещи поддръжници на идеята.

            Коментар


            • #7
              До: Български Траял Шампионат

              Благодаря за подкрепата Венци надявам се заедно да направим интересни трасета.Безопасността на състезатели и публика е наистина най-важното нещо в този род мероприятия , трасетата ще бъдат бавни за технично каране и способности на машина.Не е изключен инцидент който да доведе до повреда в машината или ударил си главата пилот защото не си е сложил предпазния колан примерно, поради бавната скорост рисковете от сериозен инцидент намаляват драстично и ако организацията е на ниво и на публиката се указват правилните места за гледане мисля че няма да имаме подобни проблеми

              Венци-малкия - благодаря ти ще имаме нужда от всякаква помощ

              Коментар


              • #8
                До: Български Траял Шампионат - организация

                Голяма група хора от Варна сме за тези мероприятия !
                Даже с удоволствие бихме направили и едно трасе тук край морето
                Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                Коментар


                • #9
                  До: Български Траял Шампионат - организация

                  много добре, идеята ми е трасето да се прави не само от града домакин а от всички участващи в организацията или с поне 1 представител от друг град

                  Коментар


                  • #10
                    До: Български Траял Шампионат - организация

                    Извинявам се много за глупавият въпрос но тези състезания за мотори ли ще са или за джипове
                    Последно редактирано от Станислав_; 28-06-07, 20:49.
                    MG RACING

                    Коментар


                    • #11
                      До: Български Траял Шампионат - организация

                      По принцип идеята е добра НО по този начин всички трасета ужасно много ще се уеднаквят !
                      По важното в случея е правилник скромен,стегнат и работещ !
                      Средствата за безопастност са ясни ролбари,4 точкови колани,каски(вапреки,че по света рядко слагат на траяли),и които бутне колче наказание,излизане от трасето наказание,използване на предмети(вкарването им в трасето)кото са изван трасето наказание ! според мен това са някой от основните посоки в правилника
                      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                      Коментар


                      • #12
                        До: Български Траял Шампионат - организация

                        Първоначално публикуван от stanislav_7140 Преглед на мнение
                        Извинявам се много за глупавият въпрос но тези състезания за мотори ли ще се или за джипове
                        за джипове не съм запознат много с трасета за мотори, ако някой моторджия има идея как да съчетаем и дали трасето ще е интересно за ендурото нека да каже

                        Коментар


                        • #13
                          До: Български Траял Шампионат - организация

                          Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                          По принцип идеята е добра НО по този начин всички трасета ужасно много ще се уеднаквят !
                          По важното в случея е правилник скромен,стегнат и работещ !
                          Средствата за безопастност са ясни ролбари,4 точкови колани,каски(вапреки,че по света рядко слагат на траяли),и които бутне колче наказание,излизане от трасето наказание,използване на предмети(вкарването им в трасето)кото са изван трасето наказание ! според мен това са някой от основните посоки в правилника
                          работата е да уеднаквим безопасността на трасето , не да правим еднакви трасета, ролбари имат само състезателите които надали ще дойдат, но ще се опитаме да привлечем който иска. примерно аз нямам ролбар още чибуратора и той няма и още много хора нямат въпроса е докато добие голяма масовост траялът да е много отворен и същевременно безопасен ако сложим задължение ролбар ще карат 2-3 коли само затова трябва да се помисли за трасето много и ако има някакви щети те да са смешни

                          Коментар


                          • #14
                            До: Български Траял Шампионат - организация

                            Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
                            за джипове не съм запознат много с трасета за мотори, ако някой моторджия има идея как да съчетаем и дали трасето ще е интересно за ендурото нека да каже

                            Ами в общи линии е преминаване на препятсвия,изкуствени и естествени,по евроспорт ги дават от време на време,и правят яко шоу,ако мога да помогна с нещо за идеята с моторите съм насреща.
                            MG RACING

                            Коментар


                            • #15
                              До: Български Траял Шампионат - организация

                              ОТ ДОСТА ВРЕМЕ СЕ КАНЯ ДА ОРГАНИЗИРАМ(ИЛИ СЪДЕЙСТВАМ ЗА ОРГАНИЗИРАНЕТО) НЕЩО ПОДОБНО ОКОЛО КАРЛОВО.ВИЖДАМ ЧЕ СТЕ ПОДХВАНАЛИ ТАЗИ ТЕМА И ЕТО ПЪРВОТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ ОТ МЕН

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X