Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Републикански Траял Шампионат - организация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Републикански Траял Шампионат - организация

    Първоначално публикуван от damian_drinkov Преглед на мнение
    Ако някой има желание да помогне при подготовката на трасето в състезанието ПРИМОРСКО 4Х4 да заповяда на 10.03.09г всякакви мнения и препоръки ще са ни от полза.
    Много сте ни далече, но може да измислим нещо и за тази дата. Имам няколко идеи как да го направиш и да бъде по различно от другите съзтезания до момента.

    Коментар


    • До: Републикански Траял Шампионат - организация

      Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
      Прочетох всичко ама не разбрах две неща:
      1. Защо половината пишещи убеждават другите че не моЕ да стане шампионат.
      2.Защо пък другата половина държи задължително да се проведе ШАМПИОНАТ (още първата година).
      Това че няма коли е верно. Ама не съм съгласен и с Г.Василев че трябва да се прави траял на границата на възможностите на заводските машини(камо ли пък за без лебедки).
      Нека да са любителски,нека да са по-леки от тия в Испания но поне да имат сложноста до толкова колкото да покажат на участниците накъде трябва да вървят ако искат да карат тоя стил.
      Пък догодина нека е шампионат. Или ако не е шампионат няма пари и няма кой да го прави това трасе за кеф на некакви си не-състезатели. И аре са да не си обясняваме колко се влага и колко е назад организатора на едно състезание.(не любителско).
      Извинявам се предварително за спама!
      Маркане колега не си ли забелязал че в България всяко нещо преди да бъде направено то упорочено!Аз лично съм за този вид състезания но както беше първото лазарово.Чух много мнения за състезанията след това и се замислям че всичко отива както казва близанака!Ако ще са любителски да бъдат такива.Ако искат професионални да кажат.Сега силно се надявам на приморско момчетата да направят трасе на което не да изпочупим джипки само с цената да минем трасето а да стане купона.Аз лично отивам за купона а не да печеля състезание или да се класирам някаде си.Ще участвам само заради веселбата!

      IVANMARINOV колега аз лично се радвам че някой от хората който организират голями състезания в България е готов да помогне за организацията но искам да те попитам нещо!Дали ако се правят повече състезания от сорта на Булмикс което вие с долфи направихте няма да има повече участници?Вярно ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА СПАМА но това винаги ме е глождело да попитам някой организатор.Това ми се искаше да попитам и близнака но нямаше смисъл да го пиша в поста.ЗА мен лично състезанията преди време бяха по интересни.Имаше истински моменти.Свидетел съм на не малко състезания преди време но никога няма да забравя състезания като София Трофи,Мургаш трофи или пък още по малко Бизтрица трофи!
      Дали някой ще направи такова състезание за непрофесионалисти без всичките глупости който изискват в националния шампионат?Спорет мен НЕ!
      Защо всички офф-роуд състезания станаха скоростни!
      Последно редактирано от ДиДжейДавел; 07-02-09, 00:21.
      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

      Коментар


      • До: Републикански Траял Шампионат - организация

        Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
        Много сте ни далече, но може да измислим нещо и за тази дата. Имам няколко идеи как да го направиш и да бъде по различно от другите съзтезания до момента.
        сега на троян ще се рзберем.
        OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
        www.offroadprimorsko.com
        0899883765

        Коментар


        • До: Републикански Траял Шампионат - организация

          За в момента в БГ мисля че шампионат от такава величина както в Америка или Испания например не може да се говори.Но все отнякъде трябва да се почне.
          В началото с такива по прости състезанийца и по нататък всичко дето идва с апетита.По сложни и по сложни и машините ще дойдат по нататък.Няма да е лошо да се направи един общ правилник с различните класове да се спрат споровете.
          Отдавна темата ме блазни и доста отдавна подготвяме на местна почва такова трасе което го има и в момента.
          Кара се по река която е доста кална с естествени препятствия около два километра.
          Мога да споделя че машините трябва задължително да са с роубар и лебедка.
          Вече доста жертви даде реката само материални до момента НО който кара такъв траял трябва да си е прежалил джипката и да не му пука от жертвите които прави за машината.
          Колко от евентуалните участници биха направили това.

          Коментар


          • До: Републикански Траял Шампионат - организация

            Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
            ... Дали някой ще направи такова състезание за непрофесионалисти без всичките глупости който изискват в националния шампионат?Спорет мен НЕ!
            Защо всички офф-роуд състезания станаха скоростни!
            "Глупостите", които се изискват в националния шампионат, са: клетка за безопасност, 4-точкови колани, каски, противопожарна система, ключ маса, колани за теглене, GPS. Все неща, които са насочени най-вече към осигуряване на безопасността на състезателите, и необходимостта от които е доказана неведнъж от практиката.

            Никой не пречи никому да организира любителски състезания без такива "глупави" изисквания. Естествено, организаторът следва да си има едно на ум и да е готов да понесе евентуалните последствия в случай на "не дай Боже" ...

            А състезанията станаха скоростни, защото водещите състезатели искат да карат на такива.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • До: Републикански Траял Шампионат - организация

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              А състезанията станаха скоростни, защото водещите състезатели искат да карат на такива.
              Да състезателите искат и карат.

              Ето как изглежда от гледна точка на публиката едно такова състезание.

              Минаваш 200 километра. Отиваш на старта, където никой нищо не знае, и се разхождат едни с угрижени физиономии.
              Ако ги попиташ нещо, физиономиите стават отегчени , един вид - " Абе аман от леваци ! "

              По слухове и след милион телефонни разговори с колеги зяпачи, заемаш място на някоя стратегическа позиция за наблюдение.
              След около два часа, ако имаш късмет се чува едно усилващо се бучене, облак прах и отслабващо бучене.
              Ако пък не минат, може Кинекса да прецапа някоя река, за кеф на публиката.
              Ако пък хич нямате късмет, изяждате си сандвичите и се прибирате по , живо по здраво. После цяла вечер, четете по форума " остроумията " на състезателите, кой, как и къде бил прецакан .

              Айде моля Ви се ! Не мерси !
              Или
              Но мърси !

              Както Ви се хареса. Па не се чудете що няма спонсори, за ралитата.
              Те и тия дето са останали, са луди да си дават парите на халос.

              Винаги от публиката - Ник !
              Последно редактирано от Nik Nikolov; 07-02-09, 16:36.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Да състезателите искат и карат ...
                В крайна сметка те са тези, които плащат сметката за подготовка на машината, участие в състезанията и ликвидиране на последствията след това. Спонсорите са голяма рядкост, награден фонд практически няма. Като ще харчат пари, естествено е да го правят най-вече за собствено удоволствие ...

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Ето как изглежда от гледна точка на публиката едно такова състезание. ...
                По стечение на обстоятелствата и тази гледна точка ми е добре позната. И, честно казано, не намирам особена разлика в положението между рали и, да речем, трофи. И във втория случай най-интересното пак си остава за състезателите, защото доста често най-интерсните места са там, където по ред причини малко зрители могат да стигнат.


                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                ... Па не се чудете що няма спонсори, за ралитата. Те и тия дето са останали, са луди да си дават парите на халос ...
                Дет се казва, с цялото дължимо уважение, обаче фактите говорят друго. Най-известните състезания в света, които привличат най-много състезатели, спонсори и медиен интерес, са все скоростни ...
                Мисля, че същото е валидно и за България. Дали ни харесва или не е друг въпрос.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  Ако пък не минат, може Кинекса да прецапа някоя река, за кеф на публиката.
                  Или Ицо Фреша прави показно с Самурая, я го удави в някой вир, я шурмува околните дерета/на следващия ден, със същия Самурай/, докато се чака да се източат бегачките.

                  Сорри за оффтопика.

                  Сега малко по-сериозно: Да се настани публика на интересните места не е толкова лека задача. Едно на ръка, като казва Чавдар, че места интересни за гледане са доста трудни за стигане, често единствения начин да се стигне до там е по самото трасе. На теб трябва да е ясно, че никой от организатори няма да поеме такъв риск, като да позволи сума ти джипки, подготвени и не до там, да се мотаят по трасето, по което състезателите бръмчат с немалки скорости....

                  Отделно за публика, ама защо аджеба, ако искаш да видиш нещо интересно пристигаш на сутринта? Оранизаторски екип последни 3-4 дни хем не е спал до късно, хем станал много рано, хем има сумати грижи на главата.... Хем наистина сума народ се мотка напред-назад и задава въпроси..... Ела предния ден, хвани някой от съдиите, коите ще са по трасето, предложи му помощта за следващия ден да го закараш на неговата контрола, и ще минеш по трасето набелязвайки си местенце, дето ще бъде атрактивно. И это ще ти стане интересно. И ще имаш да взимаш страна във спорове, дали този или онзи прецакал някого точно в онова деренце, дето си бил ти.
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Да състезателите искат и карат.

                    Ето как изглежда от гледна точка на публиката едно такова състезание.

                    Минаваш 200 километра. Отиваш на старта, където никой нищо не знае, и се разхождат едни с угрижени физиономии.
                    Ако ги попиташ нещо, физиономиите стават отегчени , един вид - " Абе аман от леваци ! "

                    По слухове и след милион телефонни разговори с колеги зяпачи, заемаш място на някоя стратегическа позиция за наблюдение.
                    След около два часа, ако имаш късмет се чува едно усилващо се бучене, облак прах и отслабващо бучене.
                    Ако пък не минат, може Кинекса да прецапа някоя река, за кеф на публиката.
                    Ако пък хич нямате късмет, изяждате си сандвичите и се прибирате по , живо по здраво. После цяла вечер, четете по форума " остроумията " на състезателите, кой, как и къде бил прецакан .

                    Айде моля Ви се ! Не мерси !
                    Или
                    Но мърси !

                    Както Ви се хареса. Па не се чудете що няма спонсори, за ралитата.
                    Те и тия дето са останали, са луди да си дават парите на халос.

                    Винаги от публиката - Ник !
                    Колега за някой неща не си прав!
                    Както каза чавдар на трофитата има много места кадето няма никаква публика хората дори незнаят че е имало такава трудност.При ралито все пак хората знаят че има каде да видят машините.Аз лично не съм фен на ралито но като почти всички в националния шампионат предпочитата да карат на такива състезания такива ще са!
                    Любителски траяли ще и това мен ме радва.Единственото нещо което мен лично ме притеснява че всички искат да направят и тези състезания професионални!Как за да караш на едно такова състезание ще трябва да бъдат дадени цифри с много нули!И пак любителите остават настрана.Вярни сигурно ще има публика но пак няма да е същото за хора който обичат да карат в гората и са готови да си пуснат автомобила в едно съревнование!
                    Чавдар ме разбра за какво говорех за състезанията преди време и имам чувството че и той е на подобно мнение.Аз лично до толкова колкото го познавам от форума надявам се скоро да се запозная лично съм забелязал че кара джип!А не някаква бегачка която да гони един автомобил 400 коня която като влезне в първото дере вместо да го изкарат примерно от 2,3 или 4-ти път те просто връзват лебедка и готово.
                    Относно кой какво е правил по време на състезания от шампионата не са малко хората който се забавляват и правят както се казва в публиката шоу!
                    На последното бизтрица трофи симо тонев,митко фулдата и вушев направиха шоу на публиката.Но има ли някакъв смисъл в това?Тези хора не го правят за да крадът зрители и спонсори или пък да показват колко са повече от другите.Правят го за собствения си купон.
                    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                    Коментар


                    • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                      Колеги, нека и аз да споделя моето скромно и твърдо непрофесионално мнение. Според мен трябва да направим разликата между Любителски траял шампионат или верига от такива състезания и истински Професионален траял шампионат.
                      Първото вече е факт, прави се от любители и истински фенове за любители и истински фенове на офф роуда у нас. Всеки кара повече за удоволствие и личен кеф на ръба на възможностите на заводския си или леко преправен автомобил и всички плюсове и минуси си ги преглъща сам. Това са сътезанията в Лазарово, Ботево, Рудозем и сега Приморско. Всяко от тези състезания само се бори за място под слънцето, със собствен правилник и с канския труд на организаторите си. Но в своята същност това са истински любителски състезания, без единен правилник и лиценз от БФАС. Аз вече го предложих и другаде, нека просто се прави единно класиране по точки и накрая на годината тези, които са участвали на повече от едно състезания, поне формално, да се борят за някакво неофициално класиране. Според мен засега това са възможностите. След година- две мераклиите ще натрупат опит, ще модифицират колите и всичко ще си дойде от само себе си. Ще трябва и лицензиране, и единен правилник, и класове. Но при сегашния технически разнобой на участниците ентусиасти това няма как да стане.
                      Втория тип състезания са наистина сериозни и е безспорен факт, че у нас за професионален Траял шампионат още не е дошло времето. За състоянието на подготвените 2-3-5 автомобила у нас не коментирам, аз съм технически инвалид. Но за да може например Близнака или който и да е друг състезател да кара траял, този траял трябва да има лиценз от БФАС. А това е сложно, скъпо и изисква изготвянето на тонове документи като Правилник, Технически изисквания, План на състезанието, специални лицензирани към БФАС съдии и времеизмерване и прочие. Ако траяла не е лицензиран, никой официален сътезател не може да кара, защото според правилата на БФАС може да кара само на лицензирани сътезания, иначе си губи правата като професионален състезател и е извън Шампионата и международните състезания.
                      Я си представете сега дали вече е дошъл момента поне трима организатори да се хвана на това хоро, да правят траяли, да се лицензират и накрая да има Шампион? Виждате, че техническите характеристики на автомобилите всъщност са на втори план след организационните проблеми.
                      Така че нека използваме подготоваката и провеждането на Приморско през март и Лазарово през май и септември като своеобразен трамплин тази година, да се напънем с общи усилия да направим най-доброто, и наесен пак да помислим готови ли сме за истински професионален Траял шампионат или не?
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                        Колеги, нека и аз да споделя моето скромно и твърдо непрофесионално мнение. Според мен трябва да направим разликата между Любителски траял шампионат или верига от такива състезания и истински Професионален траял шампионат.
                        Първото вече е факт, прави се от любители и истински фенове за любители и истински фенове на офф роуда у нас. Всеки кара повече за удоволствие и личен кеф на ръба на възможностите на заводския си или леко преправен автомобил и всички плюсове и минуси си ги преглъща сам. Това са сътезанията в Лазарово, Ботево, Рудозем и сега Приморско. Всяко от тези състезания само се бори за място под слънцето, със собствен правилник и с канския труд на организаторите си. Но в своята същност това са истински любителски състезания, без единен правилник и лиценз от БФАС. Аз вече го предложих и другаде, нека просто се прави единно класиране по точки и накрая на годината тези, които са участвали на повече от едно състезания, поне формално, да се борят за някакво неофициално класиране. Според мен засега това са възможностите. След година- две мераклиите ще натрупат опит, ще модифицират колите и всичко ще си дойде от само себе си. Ще трябва и лицензиране, и единен правилник, и класове. Но при сегашния технически разнобой на участниците ентусиасти това няма как да стане.
                        Втория тип състезания са наистина сериозни и е безспорен факт, че у нас за професионален Траял шампионат още не е дошло времето. За състоянието на подготвените 2-3-5 автомобила у нас не коментирам, аз съм технически инвалид. Но за да може например Близнака или който и да е друг състезател да кара траял, този траял трябва да има лиценз от БФАС. А това е сложно, скъпо и изисква изготвянето на тонове документи като Правилник, Технически изисквания, План на състезанието, специални лицензирани към БФАС съдии и времеизмерване и прочие. Ако траяла не е лицензиран, никой официален сътезател не може да кара, защото според правилата на БФАС може да кара само на лицензирани сътезания, иначе си губи правата като професионален състезател и е извън Шампионата и международните състезания.
                        Я си представете сега дали вече е дошъл момента поне трима организатори да се хвана на това хоро, да правят траяли, да се лицензират и накрая да има Шампион? Виждате, че техническите характеристики на автомобилите всъщност са на втори план след организационните проблеми.
                        Така че нека използваме подготоваката и провеждането на Приморско през март и Лазарово през май и септември като своеобразен трамплин тази година, да се напънем с общи усилия да направим най-доброто, и наесен пак да помислим готови ли сме за истински професионален Траял шампионат или не?
                        Съгласен съм с теб.Нека се види какво ще се получи пък тогава да се бием в гърдите!Спорет мен състезания от сорта на лазарово,ботево и приморско което предстой и в този формат както са сега ще са идеялни за повечето хора любители!
                        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                        Коментар


                        • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                          Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
                          ... като влезне в първото дере вместо да го изкарат примерно от 2,3 или 4-ти път те просто връзват лебедка и готово. ...
                          Готов съм да се хвана на бас, че ако сложиш каската и подкараш на състезание за време, ще започнеш да мислиш и да караш по малко по-различен начин.

                          На разходка е едно, на състезание - съвсем друго. На разходката гледаш да се завреш на по-криво място и имаш колкото си искаш време да бориш препятствието. Важното е да го пребориш.
                          На състезание времето е голям лукс, който обикновено просто ти липсва. Целта на занятието там е да минеш колкото се може по-бързо. В някои случаи това може да означава изобщо да не опитваш минаване на ход, а направо да хвърлиш лебедка.

                          Съгласен съм, че вероятно така се губи зрелището на публиката. Ама в крайна сметка, ако загубя твърде много време в опити - губя аз, а не публиката. Ако строша колата от излишно блъскане съм аут от състезанието и духам супата пак аз ...

                          Може би е уместно едно сравнение с футбола. Каква е ползата да играеш красиво за публиката, но да загубиш, защото играта е на голове ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Готов съм да се хвана на бас, че ако сложиш каската и подкараш на състезание за време, ще започнеш да мислиш и да караш по малко по-различен начин.

                            На разходка е едно, на състезание - съвсем друго. На разходката гледаш да се завреш на по-криво място и имаш колкото си искаш време да бориш препятствието. Важното е да го пребориш.
                            На състезание времето е голям лукс, който обикновено просто ти липсва. Целта на занятието там е да минеш колкото се може по-бързо. В някои случаи това може да означава изобщо да не опитваш минаване на ход, а направо да хвърлиш лебедка.

                            Съгласен съм, че вероятно така се губи зрелището на публиката. Ама в крайна сметка, ако загубя твърде много време в опити - губя аз, а не публиката. Ако строша колата от излишно блъскане съм аут от състезанието и духам супата пак аз ...

                            Може би е уместно едно сравнение с футбола. Каква е ползата да играеш красиво за публиката, но да загубиш, защото играта е на голове ...
                            За пазенето на машината си прав като се има на предвид че ти предстоят още 50+ км за преодоляване ако е трофи.Единственото състезание на което участвах досега е Лазарово и то първия му вариянт.Тогава самото трасе ми хареса страшно много защото беше направено така че хем публиката да се кефи хем човек да не чупи безсмислено джипката!
                            За това че ако имам кола и карам на рали състезание сигорно ще започна да съм им фен но за сега разходки и можеби няколко траяла ако имам достатачно финанси.
                            Относно разходките мисля че знаеш че и там неможе цял ден да се седи на едно място в отчаяни опити за преминаване без помощ от лебетка или друг автомобил все пак се стъмва!
                            https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                            Коментар


                            • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                              Колеги, снощи в Троян хубаво се поразговорихме по темата с Джорджо, Близнаците, Иван Маринов, Тодор Христов, Мартин от БФАС и други познавачи на оффроуда в България. Това, което написах и по-горе, е абсолютно актуално и според тези господа. Още не сме готови технически( оборудвани автомобили с предпазни клетки, лебедки и прочие) и организационно( лицензиране към БФАС, единен правилник, сериозни лицензирани съдии и времеизмерване) да организираме Професионален Траял Шампионат. Колко истински траял машини ще карат, как ще се ограничат мераклиите без предпазно оборудване да не правят щуротии, как ще се лицензира пред БФАС и ще се уреди да могат и профитата да карат без заплаха от санкции за другия Шампионат? И още купища въпроси, на които засега отговор няма. От друга страна всички гореспоменати се обединиха около идеята да се помогне на приятелите ни от Приморско да направят едно максимално професионално състезание( вече има официален лиценз от БФАС и профи състезателите могат да карат) и да видим какво ще се получи. У нас и сега има няколко любителски състезания с траял елементи и определено те ще са инкубатори на бъдещите траял състезатели и бъдещия Траял Шампионат. Може при желание и воля от страна на организаторите да има и неофициално трупане на точки и класиране от всичките състезания. Но за да станат официални и истнски нещата трябва време, сериозно подготвени технически състезатели, сериозно финансово и лицензионно подготвени организатори и наистина професионалн подход към всичко и всички.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                                С две думи "Любителски траял"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X