Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Републикански Траял Шампионат - организация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Републикански Траял Шампионат - организация

    Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
    Боже господи тоя пък на джип се засегнал..лелеее
    Понеже не знаеш само ще ти кажа че на Трофито в Гърция не са дупки от багер на поляна.А ръгане в гората през много тесни дървета.Има и много обратни завой които няма начин да се вземат с толкова широка дълга и висока джипка.Скоростното каране е за точно време и то до известна степен определя и крайният резултат.Не съм искал да кажа че твойта джипка не е направена добре.Няма такова нещо но на тесните дървета не им пука на колко траяли си карал..Това съм имал предвид като писах че за там трябва да се промени колата. Не виждам и нищо лошо в това даден автомобил да се променя спрямо различните състезания.Но сигурно е по добре някои дето е ходил да ти каже за какво става въпрос.Помня че точно ти питаше дали твоята машина ще става за там.Или съм в грешка...

    Но ако от Испания успееш да умиришеш темата за българските състезания ще те призная.Не съм се заяждал с никого просто след твоята намеса така се поставиха нещата.И моля те недей да плашиш че пишеш последно по темата.Няма смисъл.И на друго място сме го чели това.Докато темата не беше заключена заради нарочен спам който остана абсолютно безнаказан.По този начин лишихме публиката от интересни неща.Само ще ти кажа че много хора ми пратиха съобщения да не споря с теб а да пиша по темата щото им било интересно.http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=49650

    Не виждам какво толкова е станало в спора се изясняват много неща.Това че спориме не ни превръща в кръвни врагове.Я как се раздвижи умрялата тема.Може и нещо добро да излезе от това.


    Извинявам се ако някой се е почуствал засегнат лично но това са нещата дето мисля аз по този диалог ако ще и спор.Важното е да се стремим и да правим нещо а не само да си пишем за несбъднати мечти и обещания.
    Смешен си, не се притеснявай този път няма да се вържа

    Коментар


    • До: Републикански Траял Шампионат - организация

      Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
      ...Важното е да се стремим и да правим нещо а не само да си пишем за несбъднати мечти и обещания.
      Имам конкретно предложение.
      Колегите от Приморско се канят да организират траял: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=47304, хайде да се обединим около идеята им и да им помогнем. Ентусиазъм у тях има в излишък, молбата ми е, вместо да се занимаваме с излишни спорове, да дадем едно рамо на ентусиастите. Става ли?
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • До: Републикански Траял Шампионат - организация

        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
        Пич тебе те гони някаква параноя! Аз съм модератор в други подфоруми и тук нямам никакви права(инструменти) да пипам каквото и да е ...
        Според мен ако двама и повече души започнат да пишат почти едновременно дълги постове, те ще излязат по реда на завършването им. Венци да каже.

        "В България на този етап не е правен РЕАЛЕН ТРАЯЛ.
        С обикновена джипка не можеш да отидеш на РЕАЛЕН ТРАЯЛ.
        Но и никой няма да се хване на този етап да направи РЕАЛЕН ТРАЯЛ."

        С тези три твърдения не мога да се съглася.
        РЕАЛЕН за мен е траял, който се случва реално във времето и се провежда по правилата на траялните състезания. Такъв е правен и ще се прави. И някои се хващат да правят такъв.


        Наличието на различни класове доказва, че с обикновена джипка можеш да отидеш на РЕАЛЕН ТРАЯЛ.
        Друг е въпроса за нивото на нашите състезания, но това е еволюционен процес и нивото ще се покачва.
        Я моля те ми дай приет правилник за провеждане на Траял в БГ.

        Дай да видим и приетите класове.Нормално е да не се съгласяваш с тези твърдения когато не си виждал с очите си РЕАЛЕН ТРАЯЛ.
        Нали ти писах че първо трябва да видиш и тогава да филосфстваш по тези теми.Ще се радвам ако нивото се покачва може и аз да съм избързал във времето.Грешката е изцяло моя.

        Пич викай на някой дето сте си душили заедно чорапите.Поне ако не друго аз все още спазвам добрия тон.

        Коментар


        • До: Републикански Траял Шампионат - организация

          Първоначално публикуван от spark & ivo Преглед на мнение

          Смешен си, не се притеснявай този път няма да се вържа
          Аха вече ти станах и смешен що тогава ти си губи толкова време да се занимаваш с такива смешни индивиди като мен-Не пиша за тук във форума а в реалния живот.Как така даже беше решил да ходиш с такив смешник като мен в Малайзия.

          Не се дразня щото знам че рано или късно ще разбереш нещата как стоят.Важното за мен е че с теб се познаваме повече от добре.Но тъжното е че ти не познаваш в детайли нещата в България.Няма да си позволя да те обиждам щото знам че това не би решило проблемите около темата за която става въпрос.Даже напротив.Не съм пускал горният пост за да ти правя смях.Но щом не можеш да разбереш какво направи значи верно ще станем супер смешни в очите на хората.

          Коментар


          • До: Републикански Траял Шампионат - организация

            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
            Имам конкретно предложение.
            Колегите от Приморско се канят да организират траял: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=47304, хайде да се обединим около идеята им и да им помогнем. Ентусиазъм у тях има в излишък, молбата ми е, вместо да се занимаваме с излишни спорове, да дадем едно рамо на ентусиастите. Става ли?
            Адаш, ако убедиш Дринков единия ден да направи истински траял аз ще помогна с каквото мога. Много по-лесно за организация е от каране по роудбук из Странджа, а и публиката ще види повече.
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • До: Републикански Траял Шампионат - организация

              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
              Адаш, ако убедиш Дринков единия ден да направи истински траял аз ще помогна с каквото мога. Много по-лесно за организация е от каране по роудбук из Странджа, а и публиката ще види повече.
              Доколкото зависи от мен, ще е траял на площ декар-два... За роуд-бука, забрави!
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                Дано през 2009 видим траял през който НЕ МОЖЕ да премине заводски автомобил. Чак след това можем да говорим за шампионат.

                Коментар


                • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                  Що си късате нервите В България няма истински траял състезания защото няма подготвени траял машини, няма подготвени траял машини защото няма траял състезания. Кокошката или яйцето .
                  Вместо да вкарвате излишна енергия в спорове концентрирайте се в това което сте най добри и оставете нещата да се подредят от само себе си.

                  В Приморско се организира поредната заченка на траял състезания в България, Вромос ще сме им спонсори и с каквото можем ще помогнем.
                  Първия ден ще е затворено трасе с траялни елементи подходящи за нивото на подготовка на автомобилите в БГ. Последните препятствия ще са лека загадка как изглежда истински траял. Ако на такива мероприятия се появи Иво или Близнаците участниците и зрителите ще се изкефят максимално.
                  Далече сме от истински траяли, но трябва да се почне от някъде, Петре спомни си състезанията преди 8г не бяха ли на приятелски началя и повод да се съберете на маса с другите луди мозъци. И тук ще е така просто трябва време да узрее идеята.

                  Коментар


                  • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    Дано през 2009 видим траял през който НЕ МОЖЕ да премине заводски автомобил. Чак след това можем да говорим за шампионат.
                    Проблема е никакъв! Но ще бъде тъпо. До момента се старая да правя трасетата на границата на възможностите на наличните автомобили. Нивото трябва да се вдига постепенно....
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                      Да бяхте описали точка по точка какво е то Траял. Явор е прав, няма машини, щото няма състезания, а за нямането на състезания не са виновни машините обаче! Този постолат ви играе лоша шега. Машините се гласят спрямо състезанието. Не виждам как ще се появят 50 подготвени за траял машини, като състезанията тук са разни гонки и се вдигат скорости много над траялните. Аз искам да гледам траял с Татри, те много няма, какво да им подготвяш толкоз. Искам да гледам и роккроулинг. Да, но няма. Сега остава да ми кажете, че F1 е възникнала, щото някой луд е направил 50тина болида и от нямане какво да ги прави, измислил състезанието. Май 1-во е дошло желанието за скоростно състезание и после машините, но може и да бъркам. Та ако не се организират траяли и няма желаещи да ходят по такива извън България, че да трупат опит, няма как да се появят нито машини, нито състезания тук. За публиката обаче един затворен траял е много по-интересен. Това, че ще се гонят маса машини из гората и никой няма да ги види си е рали и се организира отдавна, няма много общо. Аз на състезания вече неходя. Просто няма какво да се гледа и да е интересно. За качесто на траялите няма как да говорим, ще минат много години в постоянно и целенасочено организиране на такива, за да може да се получи високо спортно ниво. Та в този ред на мисли ще се върна в началото на своя пост и ще повторя. Много по-полезно би било да се избистри в дадена тема що е то траял, правила, условия и много други. А да има различни класове е просто задължително. От напълно стандартни машини, до прототипи. Изобщо темата я обърнахте на разправия, която е никому полезна, а само внася допълнителен елемент на тягосност. Замислете се с какво наистина можете да сте полезни ако искате да има такива състезания. Ето има желаещи да го правят, ако и да се твърди обратното. Но ако нямат опит /примерно Митков съм 100% сигурен, че ще спретне много добро трасе за ендуро траял, но сам си казва, че му трябва помощ за да направи същото за 4х4/ някой с такъв би бил незаменим помощник. Ако ли не, ще се получи оплют траял, който разбирате ли не отговаря на изискванията, които обаче са само в главите на някои. Или ще се изкопира някой траял от по света. Нещо оригинално за да стане, трябва да има заедност. Уви Венци е прав също, българчетата много обичат да се драпат едни други, което е много жалко. Аз също не мога да го разбера. Да има хора, които като правят нещо не искат чуждо мнение и не го търсят. Те си носят отговорността. Но ако потърсят помощ, то трябва да им се помогне, а не да се изчака да се о@к@т, да се лгеда сеир и после да кажем много сте зле бре, то не се прави така. Да кажем неможе, всички можем. Но аз от дете съм запомнил, че няма не може има не искам. Опит и знания се споделят, поне така трябва да бъде ако искаме развитие. Трябва да се внимава само с кого се споделят, но не мисля, че всички са измамници, некадърници и измекяри, та все ще се намери някой с желание и умения, на който да се предаде опит. Всичко е въпрос на личен избор!
                      Хайде със здраве и умната.

                      Коментар


                      • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                        Напълно съм съгласен с колегата Насов. Аз не съм професионалист, просто се забавлявам в гората и продължавам да искам да го правя. Затворил съм 15-20 хил. лева в купчина желязо /джип/ и бих затворил още, ако мога да си го позволя. Учасвал съм го и бих участвал в любителски състезания. Нека всички професиоаналисти помогнат за организирането на тези състезания /траял, трофи ... /
                        Колкото Траяла, Вие искате веднага професионални машини, професионални пилоти, шампионат ... и ако няма интерес, не става.
                        Не е ли по добре да се направи кръг от любителски състезания под Ваш надзор, да се съберат фенове, публика, все повече участници, да се развият машините, и след година, две, три, да се получи Републикански траял шампионат ....
                        BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                        Коментар


                        • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                          Хора гледам ви спора и за мен лично е безсмислен!
                          Близнак аз лично мисля че си един от хората който преди доста време караше на всяко офф-роуд състезание в българия с кола за която казваше че е за офф-роуд а не рали!
                          Никой не може да каже че не помогнал за развитието на това ХОБИ в българия.Казвам хоби защото колко са професионалните отбори в България!Това че бяхте в Гърция и карахте може само да радва всички във форума защото някой представя тази група хора който се интересуват от каране в гората.
                          Вярно сигорно помниш времето когато всеки е прохождал!Да не би да стана с най-добрия джип веднага?
                          Иска ми се да те попитам като няма найстина подготвени машини за траял не може ли да има такива състезания за любители както бяха до сега.Ако ще и шампионат да стане.
                          Аз лично винаги съм казвал че нямам подготвена джипка.Но това спорет мен не пречи да се правят състезания за любители!Даже лично те забелязах като беше събора на offroad-bulgaria в белоградчик как на никой не отказа да му дадеш съвет!Нито ти нито Тодор Христов.
                          Та немога да разбера за какво започнахте да спорите за едни състезания на който организаторите не се бутат да ги направят професионални!
                          Има си професионален шампионат.

                          spark & ivo
                          Немога да те разбера и тебе!В Испания си имате редица състезания за който си направил джип подготвен за тях.В България колко човека ще дадата 1.........$ за да си направят джипката само за траял?Колко от тях ще вложат часове труд само за да направят джипка за траял!Аз лично да ви кажа честно ако имах средствата бих си подготвил колата не само за този вид състезания!Защото та са 5,6,7 зависимуст колко ще се организират дай боже!Бих си я направил да мога спокойно да излезна на разходка в която да има веселба.Не съм тръгнал да си го меря с този и онзи.Та идеята ми е че няма никакъв смисъл от спор на тема има ли истински траял състезания!За всеки думата траял е различна!Примерно ако близнака вкарат вранглера в някое траялно трасе той може да не го усети както и ти с твоя джип.

                          За мен всеки се опитва да организира състезание на което могат да се пуснат аматьори с пазарски джипки.Аз лично във форума освен на виктор и може би още 2,3 джипа джип който може да се пусне без проблем в такова състезание невиждам!
                          Вярно на първото лазарово на което участвах бях много доволен и щастлив но всяко нещо си има граници.Имам голяма мечта да се организира състезание от сорта на състезанията преди години!Да има жаланието за каране на хората а не бизнес!
                          И затова хората решиха да организират състезания тип траял.Трябва ли за това да бъдат спряни?Или да се каже че това е пълна глупост!
                          https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                          Коментар


                          • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                            E то машината се прави за даден тип състезания, но това не означава, че те са само на територията на една страна, особено ако говорим за про-клас, без значение дали е рали, офроуд/каквото и да означава този състезателен термин/, траял или нещо друго...

                            Коментар


                            • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                              Прочетох всичко ама не разбрах две неща:
                              1. Защо половината пишещи убеждават другите че не моЕ да стане шампионат.
                              2.Защо пък другата половина държи задължително да се проведе ШАМПИОНАТ (още първата година).
                              Това че няма коли е верно. Ама не съм съгласен и с Г.Василев че трябва да се прави траял на границата на възможностите на заводските машини(камо ли пък за без лебедки).
                              Нека да са любителски,нека да са по-леки от тия в Испания но поне да имат сложноста до толкова колкото да покажат на участниците накъде трябва да вървят ако искат да карат тоя стил.
                              Пък догодина нека е шампионат. Или ако не е шампионат няма пари и няма кой да го прави това трасе за кеф на некакви си не-състезатели. И аре са да не си обясняваме колко се влага и колко е назад организатора на едно състезание.(не любителско).

                              Коментар


                              • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                                Ако някой има желание да помогне при подготовката на трасето в състезанието ПРИМОРСКО 4Х4 да заповяда на 10.03.09г всякакви мнения и препоръки ще са ни от полза.
                                OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
                                www.offroadprimorsko.com
                                0899883765

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X