Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RFC BALKANS 2015

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: RFC BALKANS 2015

    Бах тоз Колю, всички го споменават, явно е някаква важна личност...
    Ще ме запознаете ли с него?
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: RFC BALKANS 2015



      Визуализация на част от разказа на Кольо - 2-ри ден.


      Румънския екипаж
      ... to be continued

      Коментар


      • От: RFC BALKANS 2015

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Бах тоз Колю, всички го споменават, явно е някаква важна личност...
        Ще ме запознаете ли с него?
        Пияница, скандалджия и хулиган. Не ти трябва.

        Коментар


        • От: RFC BALKANS 2015

          Както Кольо се нерви за неправилно запомненото име - да го направя и аз. Клуба се казва Ланд Ровър Ентусиастс. За по-кратко може ЛРЕ
          Спокойно мога да кажа от името на всички, взели участие от клуба - удоволствието беше изцяло наше, радваме се на оцененият труд и се надяваме да се включим пак в подготовката на RFC balkans 2016
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • От: RFC BALKANS 2015

            https://www.youtube.com/playlist?lis...rx3Bxcak9PCSRV




            Малко клипове от събитието, подредени са в плейлиста, около 25 броя са, може и да има някои, които да не са като хората, но на мен в спомените ми е самото състезание, видеото не може да покаже всичко.

            Коментар


            • От: RFC BALKANS 2015

              Ден трети.
              Независимо от неудобната поза на седалката във Франко, съм заспал дълбоко, та Деко и Милен видели зор да ме събудят. Очите са надути, спи ми се, искам да оставя всичко да върви на майната си, и само да спя. Да, ама си налагам да се събудя, малко раздвижване, и тръгваме към базата в която работи Милен-за заварка. Заварих каквото трябваше, хората не искаха и да чуят да им платя поне електродите и тока, и Милен ни заведе с едно АТВ до мястото където видели, че има джипове и опъвали ленти. Не знам дали трябва да сме там преди групата, но решаваме да идем да питаме какъв ще е редът-дали от плажа няма да ни накарат да се придвижим до последните зони по някое по-хард местенце. Заварвам близнака с група от помагачите да правят финалните две зони. Питам там ли трябва да стоя, или да се върна на плажа-нямало проблем да съм там, след малко и другите трябвало да дойдат.
              След малко, след малко-мина повече от час, че нито адвенчърите, нито профитата успяха да ни намерят, но най-накрая се събрахме. Падам се да стартирам четвърти в първата зона. Първи са румънците, и отново минават като по асфалт. Сериозните гуми, порталните мостове и уменията на Marian си казват думата. А и блатото още не беше разкопано...
              Другите двама преди мен буксуват доволно в калта, и ми става ясно, че с никаквия си клиренс няма да мога да изляза. Но ще се боря, няма как. Тръгвам, малко зор на качването преди блатото, но нищо особено. Влизам в блатото с всичката газ, но само 2 метра... Малко назад, малко напред-тц, не става. И познайте какво? Познахте бееее-лебедка... Отначало се вързваме за едно диво орехче, но то заплашително се накланя, и близнака забранява да го ползваме. Давай котвата. Не мога да си отворя вратата, та се измъквам през прозореца, давам котвата, и Деко я забива на най-неподходящото място-вляво по склона, където земята е ронлива, по диагонал към джипа, и по надолнище. Естествено-нищо не става. Втори опит-пак нищо. Докато се мъчи да намери ново място Деко събаря колче с въжето на лебедката, аз се ядосвам, и викам, че прекратявам участието си в зоната. Близнака вика, че има още 4 минути, но пък аз му казвам, че вече съм на нула от тази зона, не искам да съм на минус... Идва Киро, и ме вади от блатото. Другите след мен минават, и прекратяваме тази зона.
              На жребия се падам първи за последната зона. Малко ми е кофти, че е доста стръмно, със страничен наклон, а съм тесен, но пък нали затова са клетката и каската... Старт, Деко ме придържа с колан да не се катурна настрани, бавно, бавно и съм долу. Пресичам малката рекичка, с една маневра съм горе, 50 метра по пътчето, и удрям кола за финал.
              КРАЙ! Състезанието за мен свърши, Франко устиска, вече съм първия завършил RFC.
              По предварителния план двамата с Деко заставаме пред Франко и започваме да му се кланяме. После го прегръщах и целувах(Франко де, Деко е много черен за вкуса ми), правим шоуто, и се отдръпваме за да направим място за другите.
              След като видяха откъде се минава-другите дават все по-добри времена, като Marian направо ме изуми- завоя на който ние правим маневри за да се насочим правилно-той го взе с помощта на разделните спирачки, спусна се долу без да се замисли, и финишира за общо 43 секунди...
              Това беше от карането, време е да се прибираме и да спим, че безсънието ни мъчи...
              Вместо да спим-пихме кафета в бара, говорихме си , е, най-накрая отидохме да поспим де, че няма да можем да изкараме официалната част.
              Спах колкото спах, станах, баня, обличане и тръгвам за бара-там ще е награждаването и банкета. В асансьора се засичаме с Marian, и завързваме разговор по пътя към бара. Говорим на английски. То с моя английски как ли ми се е смял човека, ама толкова си мога…
              Пита ме сам ли си правя джипа-да, сам.
              Може би съм механик-да, работя в сервиз за камиони. Освен това съм заварчик(не му казах, че се скъсаха мои заварки да се таковам в заварчика), оплаквам се, че няма пари за части, и се справям с каквото мога, абе подобни неща... Стигаме до бара, той при неговите хора, аз при моите.
              Програмата и награждаването са ясни, дадоха ни купа за отборен дух, което малко го очаквах де, като виждах как ни се кефят хората, имаше там разни агънца-багънца, бира на корем, купона върви, абе всичко по-по-най...
              По едно време усещам, че някой ме бута по рамото-обръщам се , и виждам Теди заедно с Marian, Теди в ролята на преводач. Казва ми, че румънеца иска да ми подари неговата парична награда за първо място, за да я използвам за да направя джипа си по-добър. Онемявам, това не може да бъде вярно... На всичкото щастие което имах тези дни-сега и това.
              Не знам как да реагирам, не намирам думи да изкажа благодарността си, смотолевям нещо, Теди не знам как го е превела. Казвам и да съобщи тази благородна постъпка по микрофона, но Marian не искал да се казва. Аааа, няма такова нещо. Изправям се и на висок глас съобщавам какво е направил, народа вика Браво, изкараха ни на подиума да ни снимат, аз едва сдържам сълзите... Сядаме си по местата, и си викаме поне 10 пъти наздраве до края на вечерта. Иска ми се да дойде на Шуменското състезание(идвал е и друг път), но май тогава ще е в Малайзия-да им покаже какво е балкански офроуд...

              Допивам си бирата, и щастлив, щастлив се прибирам в стаята.

              Това е. На другия ден събираме багажа и отпътуваме. Най-гадния момент от всяко едно състезание... Но няма как, за да дойде следващото-това трябва да свърши.
              А никак не ми се искаше да свършва...

              В заключение мога да кажа, че това е било едно от най-готините състезания на които съм бил откакто съм в офроуда.
              Благодаря на Петър, и на всички останали които направиха това състезание факт!

              Догодина пак сме там!
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: RFC BALKANS 2015

                Коле, ти не си оффроудър...

                Ти си поет!!!!

                Коментар


                • От: RFC BALKANS 2015

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Коле, ти не си оффроудър...

                  Ти си поет!!!!
                  Не го тормози , а му кажи ...наздраве
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • От: RFC BALKANS 2015

                    Малко късно, но и аз да се включа с едно мнение за изминалото състезание.
                    Невиждана досега по нашите ширини организация и безпристрастно съдийство, за което благодаря на всички виновни! Прекрасно прекарани 5 дни, изпълнени с много оффроуд емоции и приятелски дух! За тези, които го пропуснаха има за какво да съжаляват и догодина да бъдат на линия!
                    Още веднъж да благодаря на всички организатори, съдии, спонсори и разбира се колеги, с които бяхме солидарни във всеки един от преживяните екстремни моменти ! Пеко, Теди, Иво и всички останали давайте напред, догодина пак сме с вас !!!

                    Коментар


                    • От: RFC BALKANS 2015

                      Всички участници в RFC Balkans 2015 - толкова сте добри, че заслужавате международна известност.

                      http://extreme4x4.eu/rainforest-chal...great-success/ - Това е линк към материал за състезанието, публикуван от сайта Extreme4x4.eu

                      Ето и превод на статията:

                      RAINFOREST CHALLENGE BALKANS 2015: НЕВЕРОЯТЕН УСПЕХ

                      Rainforest Challenge Balkans 2015 завърши. И още първото издание на това състезание се превърна в успех. Теодора Велева ни покани да станем съпричастни към това събитие преди няколко месеца. Тя е и един от организаторите на Глобалните RFC Серии. И така пожелахме да научим подробности.

                      1. Теодора, моля те, разкажи ни повече за състезанието и неговото първо издание.

                      През 2013 година имах уникалния шанс да участвам в Rainforest Challenge в Малайзия. Бях мениджър на първия български отбор, които се готвеше да вземе участие в RFC. По пътя към това приключение срещнахме невероятен брой предизвикателства – корабът, който превозваше състезателния автомобил, получи повреда в главния двигател и акостира в пристанището на Куала Лумпур пет дни след началото на състезанието. Благодарение на г-н Луис Уии получихме втори шанс за участие и така сформирахме първия в историята българо-малоазийски off-road отбор.

                      Сами разбирате големия риск, които поехме, защото нашите пилот и навигатор се срещнаха за първи път на старта на едно от най-трудните моторни състезания в света. Мисля, че точно в този момент г-н Луис Уии разбра, че ние наистина носим RFC в сърцата си и след състезанието през 2013 г. той ни предложи да представляваме марката на Балканите. Това ни доведе и до идеята за организираме кръг от Глобалните RFC Серии в България. Сега off-road отбори от България, Румъния, Гърция, Сърбия, Македония, Турция, Албания, Хърватия и други европейски държави могат да участват в състезание за купата на Rainforest Challenge.

                      2. Къде се проведе състезанието?

                      Първото издание на RFC Balkans се проведе до бреговете на Черно море. Церемониалният старт беше даден от Стария град на Несебър, част от световното културно наследство на UNESCO. Всички участници бяха настанени в к.к. Слънчев бряг. Състезателните трасета бяха в Стара планина и в пясъчна кариера близо до с. Кошарица. Тази част от Стара планина е много специална, защото това е мястото, където Балканът среща Черно море. Зоната на здрача, най-екстремният етап от състезанието, се проведе близо до нос Емине, известен като най-буреносния в България. Той се намира на 49 мили южно от Варна, 34 мили северно от Бургас и на 9 мили от Обзор.

                      3. Програма на състезанието

                      16 септември – пристигане, регистрация и технически преглед
                      17 септември – брифинг за състезателите, церемониален старт, 6 специални етапа в пясъчна кариера, официална вечеря
                      18 септември – 3 специални етапа и Зона на здрача
                      19 септември – Зона на здрача, 2 финални специални етапа и церемония по награждаване но победителите

                      Зоната на здрача е най-тежкото изпитание във формата RFC. Това е най-трудната част от трасето, която състезателите преодоляват в отбори от 2 или 3 екипажа. Концепцията на Зоната на здрача предполага изпитание на off-road възможностите на автомобилите и екипажите, но и изграждане на контакти и приятелства между участниците, защото голямата ни цел е разширяване на off-road семейството. Тази година Зоната на здрача започна в 17:00 часа и приключи в 06:00 на следващия ден. Всички състезатели взеха решение да се състезават като един отбор и практически играха „Един за всички, всички за един“. Това беше неочаквана изненада и мога да кажа, че подобно нещо се случва за първи път на Балканите. Трасето беше изпълнено със стръмни спускания и изкачвания, места, където автомобилите можеха да се преобърнат, остри и бодливи храсти, скални и каменисти терени – места, където само най-смелите биха отишли. Зоната за здрача не е за хора със слаби сърца.

                      4. Колко участници имаше в RFC Balkans 2015?

                      Участниците бяха разделени в две категории – клас „Състезателен“ и клас Touring Adventurer. Тази година в екстремния клас участваха 7 екипажа, а в туристическия – 23.
                      Победители в генералното класиране:
                      1. Мариян Андреев/Костин Фантана, Румъния
                      2. Християн Георгиев/Данаил Костадинов, България
                      3. Стоян Францов/Николай Асов, България

                      5. Какви бяха очакванията ви преди RFC Balkans?

                      Това беше историческо събитие за off-road спорта на Балканите. Първата крачка беше направена и сега RFC историята на Балканите започва да се пише. Мисля, че всички участници останаха доволни и очакват с нетърпение второто издание на RFC Balkans. Г-н Луис Уии оцени високо нашата организация и ни даде своето доверие и подкрепа за бъдещи събития.

                      6. Разкажи ми нещо повече за RFC Balkans догодина.

                      Всички отбори от България, Румъния, Гърция, Сърбия, Македония, Турция, Албания, Хърватия и други европейски страни – бъдете готови за RFC Balkans 2016. След около седмица ще бъдем готови с информация за датите и мястото на провеждането на следващото състезание. До тогава може да следите нашата Facebook страница и последните новини в сайта extreme4x4.eu.

                      Коментар


                      • RFC BALKANS 2015

                        Няколко седмици след първото издание на RFC Balkans и нас, организаторите, все още ни владее емоцията на отборния дух и хубавия off-road. БЛАГОДАРИМ ВИ! На всички вас, които ни се доверихте и взехте участие в това състезание.

                        Благодарим ви, Атанас и Диди Димитрови, Боян Христев, Данаил Кънчев, Стоян и Таньо Белчеви, Румен Стефанов и Злати Златев. Справихте се достойно и безкомпромисно, както подобава на Land Rover Enthusiasts – най-сплотеният off-road клуб в България.

                        Благодарим ви, Димитър Доросиев, Владимир Раденков, Събин Коларов, Валентин Исаев, Веселин Петков и Бояна Боева за помощта и всеотдайността.

                        Безкрайни благодарности към MOTO PFOHE, LAND ROVER и FLORINA, които ни гласуваха доверие и ни подкрепиха при провеждането на първото състезание RFC Balkans в България!

                        Коментарите ви ни карат да вярваме, че сме се справили добре и да се надяваме, че ще ни се доверите отново. Луис Уии вече го направи – очарован от хората, с които се срещна и удовлетворен от организацията на събитието, той очаква с нетърпение да се видим и през 2016 година.

                        RFC BALKANS
                        20-24 ЮЛИ 2016, КОПРИВЩИЦА

                        Второто издание на RFC Balkans ще се доближи още повече до оригиналния формат. Забравяме за удобството на хотелите и се връщаме назад към природата. Ще лагеруваме всички заедно под открито небе и около лагерен огън. Придвижването между отделните биваци ще става също по off-road терен.

                        Трудността на терените се увеличава и това важи за всички участници. Клас Touring Adventurer ще получат свое класиране, като в тяхното трасе ще има елементи със състезателен характер.
                        Двама от тазгодишните участници в по-лекия клас вече дават заявка за клас „Състезателен“! Момчета и момичета, затягайте коланите. Предстартовото броене вече започна.

                        Трасетата за клас „Състезателен“ ще бъдат още по-трудни, а Зоната на здрача ще ви разкрие най-потайните дерета на Стара планина и Средна гора.

                        ОЧАКВАМЕ ВИ!
                        Последно редактирано от Teodora Veleva; 02-10-15, 16:05.

                        Коментар


                        • От: RFC BALKANS 2015

                          Страхотна новина! Поздравления!
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • От: RFC BALKANS 2015

                            Супер новина!
                            Кога започва записването?
                            Аз обещах догодина да съм от първите записали се и с нетърпение очаквам то да започне.

                            Коментар


                            • От: RFC BALKANS 2015

                              Там сме!
                              Стига да сме здрави, и да има какво да караме.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: RFC BALKANS 2015

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Там сме!
                                Стига да сме здрави, и да има какво да караме.
                                Чак ми стана смешно, защото няма как по точно да се опише ситуацията и при нас. Мамка му кашон.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X