Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Таксите за участие в състезанията - много пари ли искат организаторите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Таксите за участие в състезанията - много пари ли искат организаторите?

    Първоначално публикуван от stevancochev Преглед на мнение
    Никои не се заяжда аз лично те уважавам но наистина ли мислиш че Киро си е купил
    Тойота ЛандКруизер от таксите за състезанеята
    Макар и да се повторя с писано в други теми на тоя форум ще кажа ,Цените за участие трябва да служат единствено и само за награден фонд а не за организацията. Спонсорските пари са за организацията.
    В момента каква е ситуацията,сегашните организатори от БОС постоянно вдигат цените за участие (немжеш да направиш таксата за участие толкова висока колкото е един шофьорски курс). Явно искат с това да направят така че само те да си карат в състезанията без да имат конкуренция,ми съгласен съм но да не го обявяват че е национален шампионат ,явно занапред състезанията ще са в това кой има повече пари,ми да си мерят дебелината на портфейлите като искат.
    Че Киро не си е купил Тойота-та от таксите за състезанията е факт ,той е вълк единак и шапка му свалям в този момент.Винаги е правил най-добрите трасета и с експериментите които прави ще вдигне нивото на този спорт до небесата но не и с помоща на цитираните по горе от мен паралии.
    Ако искате за това мое мнение ми нацвъкайте отрицателен рейтинг но това е положението
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

  • #2
    До: 4Х4 ШУМЕН 2008-5-7 декември 2008

    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
    ... В момента каква е ситуацията,сегашните организатори от БОС постоянно вдигат цените за участие (немжеш да направиш таксата за участие толкова висока колкото е един шофьорски курс). Явно искат с това да направят така че само те да си карат в състезанията без да имат конкуренция,ми съгласен съм но да не го обявяват че е национален шампионат ,явно занапред състезанията ще са в това кой има повече пари,ми да си мерят дебелината на портфейлите като искат.
    Аз също ти отговорих по този въпрос в една друга тема, но явно трябва да ти го нарисувам цветно в картинки...
    Искам да те попитам нещо, на колко състезания си участвал от 2001 година и колко си организирал(или поне помагал) досега, като се биеш в гърдите ?!? А и участието е доброволно в състезанията, като не ти изнася финансово, не ходиш !!! Аз затова не харесвам Дакар и не ходя, щото не ми стигат кинтите, но не плюя организаторите... И тук в Оффроуда няма "цени", не сме бакалия, има ТАКСА ЗА УЧАСТИЕ, така се казва на Берлин-Бреслау, Лисабон-Дакар, Трансилвания, Ладога и т.н. ОРГАНИЗАТОРА разпределя бюджета си и всеки един желаещ да му се меси, трябва да си даде дупето под наем за няколко състезания, да счупи няколко собствени джипа, да остане няколко вечери в гората и тогава да се обажда !!! За сравнение, таксата за участие на Берлин-Бреслау е колкото 4 шофьорски курса, на Дакар е колкото 180 броя шофьорски курса, на Трансилвания е около 3 броя шофьорски курсове... Всъщност, вземи да караш само на шофьорските курсове, там ти е най-изгодно...

    Коментар


    • #3
      До: 4Х4 ШУМЕН 2008-5-7 декември 2008

      Защо прехвърлихте враждата и тук???

      Коментар


      • #4
        До: 4Х4 ШУМЕН 2008-5-7 декември 2008

        Защото сме Българи !
        Нали знаеш защо Българите неси правят децата на мегдана ? Защото саседите , ще им дават ъкъл как да го правят !
        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

        Коментар


        • #5
          До: Таксите за участие в състезанията - много пари ли искат организаторите?

          Модератора малко се е престарал,тази тема не беше почната от мен и моля всичко да влезе в релсите.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #6
            До: Таксите за участие в състезанията - много пари ли искат организаторите?

            Въобще не се е престарал Модератора... Темата за размера на таксите в състезанията организирани от БОС няма място в тази за състезанието в Шумен...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              До: Таксите за участие в състезанията - много пари ли искат организаторите?

              Защо на ОРГАНИЗАТОРИТЕ толко трудно им влиза в главите, че популяризирането на този спорт, става с приобщаването на НОВИ участници. А НОВИТЕ (включая и себе си) се състезават на собствени разноски и все още нямат нито спонсори, нито толкова подготвени машини. За тях трябва да има отделно класиране (Примерно "Клас ХОБИ") и съответно някаква символична такса.
              Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
              http://www.cardomain.com/ride/2562837

              Коментар


              • #8
                До: Таксите за участие в състезанията - много пари ли искат организаторите?

                Специално за състезанието в Шумен имаше толкова хора които искаха да карат, но се отказаха по ред причини.
                1 - Таксата - 360 лева... и срещу тях не получаваш нищо.
                2 - За любители (без трипмастер и лебетка) трасе с дължина 180км.... е безумно много.
                3 - Някой искаха да се пробват само на 1 от изпитанията. Траял или затворен кръг. Но Организатора не помисли за тях.
                А именно НОВОБРАНЦИТЕ са бъдещето на този спорт. Те са хората, които като закъсат, ще дотичат при GOLDI за 4 малатестки... или При ЯВОР за 1 VROMOSче е по-тънко от WARNa.
                Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                http://www.cardomain.com/ride/2562837

                Коментар


                • #9
                  До: Таксите за участие в състезанията - много пари ли искат организаторите?

                  Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                  Специално за състезанието в Шумен имаше толкова хора които искаха да карат, но се отказаха по ред причини.
                  1 - Таксата - 360 лева... и срещу тях не получаваш нищо.
                  2 - За любители (без трипмастер и лебетка) трасе с дължина 180км.... е безумно много.
                  3 - Някой искаха да се пробват само на 1 от изпитанията. Траял или затворен кръг. Но Организатора не помисли за тях.
                  А именно НОВОБРАНЦИТЕ са бъдещето на този спорт. Те са хората, които като закъсат, ще дотичат при GOLDI за 4 малатестки... или При ЯВОР за 1 VROMOSче е по-тънко от WARNa.
                  +1
                  Абсолютно вярно и утре те ще ни представят и кефят
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Таксите за участие в състезанията - много пари ли искат организаторите?

                    Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                    Защо на ОРГАНИЗАТОРИТЕ толко трудно им влиза в главите, че популяризирането на този спорт, става с приобщаването на НОВИ участници. А НОВИТЕ (включая и себе си) се състезават на собствени разноски и все още нямат нито спонсори, нито толкова подготвени машини. За тях трябва да има отделно класиране (Примерно "Клас ХОБИ") и съответно някаква символична такса.
                    Това за КЛАС ХОБИ е страхотна идея ! Ако на следващото състезание има такъв клас със 50ина лв такса за участие и аз ще се пусна ... и сигурно и много колеги .
                    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                    Коментар


                    • #11
                      До: Таксите за участие в състезанията - много пари ли искат организаторите?

                      Искам да помоля пишещите тук да не се изказват неподготвени, защото оффроуд с клавиатурата не става... Не е проблема в таксите, така или иначе повечето пишещи не идват на състезания, защото нямат подготвени автомобили или не им харесва примерно !Последното състезание в София беше без такса, т.е. таксата включваше всички разходи на екипажа по спане и хранене+ купона за закриването... Къде бяхте тогава ?!? По-евтино беше и от 50 лева такса ?!?!?!?! Лесно е да си философ отстрани, елате на две състезания и ще разберете... Попитайте Явор( с НИВАТА) от както идва по състезанията какво му е мнението и виждането... И стига популизъм с тия такси, вече се изтърка и не е интересно
                      P.S.
                      Поемам ангажимента за сезон 2008 на всяко едно състезание организирано от мен, всички които идват за първи път на състезания да не плащат такси ! Нека помиришете атмосферата и влезете "в кухнята" и тогава пак ще говорим !
                      Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 04-12-07, 21:01.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Таксите за участие в състезанията - много пари ли искат организаторите?

                        Първоначално публикуван от djipar69 Преглед на мнение
                        Искам да помоля пишещите тук да не се изказват неподготвени, защото оффроуд с клавиатурата не става... Не е проблема в таксите, така или иначе повечето пишещи не идват на състезания, защото нямат подготвени автомобили или не им харесва примерно !Последното състезание в София беше без такса, т.е. таксата включваше всички разходи на екипажа по спане и хранене+ купона за закриването... Къде бяхте тогава ?!? По-евтино беше и от 50 лева такса ?!?!?!?! Лесно е да си философ отстрани, елате на две състезания и ще разберете... Попитайте Явор( с НИВАТА) от както идва по състезанията какво му е мнението и виждането... И стига популизъм с тия такси, вече се изтърка и не е интересно
                        Кое точно смяташ че не е правилно от това което казах ? То си е ваша работа как ще ги ораганизирате, аз само казах че ще се пусна на трасе като шуменското ако таксата е 50 лв и няма да търся победа, ще се пусна заради купона . Не пречи да си взимате по 300 лв такси за профи и по 50 лв примерно за хоби клас със награда една купа за 15-20 лв .
                        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                        Коментар


                        • #13
                          До: Таксите за участие в състезанията - много пари ли искат организаторите?

                          Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                          Кое точно смяташ че не е правилно от това което казах ? То си е ваша работа как ще ги ораганизирате, аз само казах че ще се пусна на трасе като шуменското ако таксата е 50 лв и няма да търся победа, ще се пусна заради купона . Не пречи да си взимате по 300 лв такси за профи и по 50 лв примерно за хоби клас със награда една купа за 15-20 лв .
                          Разходите за "Профи" и "Хоби" са едни и същи...де да беше проблема с купите... Темата е дълга и се обсъжда от организаторите вече две години, а аз не искам да се впускам в подробности... През следващия сезон ще има "Хоби" клас, заповядайте тогава !!!
                          А таксата в Шумен беше 200 лева( аз поне толкова платих) !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Таксите за участие в състезанията - много пари ли искат организаторите?

                            Първоначално публикуван от djipar69 Преглед на мнение
                            Разходите за "Профи" и "Хоби" са едни и същи...де да беше проблема с купите... Темата е дълга и се обсъжда ор организаторите вече две години, а аз не искам да се впускам в подробности... През следващия сезон ще има "Хоби" клас, заповядайте тогава !!!
                            А таксата в Шумен беше 200 лева( аз поне толкова платих) !
                            Другото което е, за начинаещи състезатели е много по лесно да се пуснат в хоби клас отколкото още отначало с големите .
                            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                            Коментар


                            • #15
                              До: Таксите за участие в състезанията - много пари ли искат организаторите?

                              То си е ваша работа как ще ги ораганизирате, аз само казах че ще се пусна на трасе като шуменското ако таксата е 50 лв и няма да търся победа, ще се пусна заради купона . Не пречи да си взимате по 300 лв такси за профи и по 50 лв примерно за хоби клас със награда една купа за 15-20 лв .

                              Напълно подкрепям мнението на Войд, че много хора ще участват при символична такса на "софт" трасе само ,за да си направят кефа и по-този начин офроуда ще се популяризира, но и Джипара има право, защото едно състезание се организира страшно трудно, изисква много финанси за подготовка на автомобил, тренировки, асистенция и по-добре да гледаме профитата, а ние да си останем със неделните разходки, защото професионалния ОФРОУД е много скъп спорт. Поздрави

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X