Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ретро моторите

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За ретро моторите

    Колеги преди няколко дни ми се случи следното. Понеже живея до магазин за части на соц мотори, слизам пред блока и гледам една кола с отворен багажник и от него стърчат два цилиндара Отивам до колата и гледам човека си разчиствал гаража и продава всичките си части. Двигателят беше отказан от Митака (продавача в магазин "Ендуро") Двигателят беше от ИЖ Юпитер 3 или планета 3 не знам кое е правилното, абе от онези с капковидните резервоари и обратните предници... Човека вика ще го нося на вторични, след кратък пазарлък и молби го убедих да ми го продаде. Според думите му го е свалил, докато е работил, понеже имал чисто нов двигател, дори този е със тапи вместо свещи и с пластмасови капачки на колекторите. Има може би единствен проблем, чак когато го внесох в моят гараж, забелязах че има залепена някаква слуз на всмукателният колектор.
    Сега конкретно: Двигателят се продава срещу 50 лв. цял, за съжаление нямам документи за него... Има и вариант за продажба на части, той е напълно окомплектован, имам даже и карбуратор, който видимо не е в добро състояние (дроселът му не се отваря до край, но може да бъде рециклиран 100%)
    Някой би ли ми казъл от къде му се налива маслото на скоростите, понеже тапа не видях, а искам да му напълня скоростната кутия до горе, вече му омазах цилиндрите, но за скоростите... Цената е такава висока, първо за да мога да си избия вложените пари и второ, защото не бързам толкова много да го махам, имам мерак до 5-6 години когато завърша да реставирам един ИЖ с кош...
    Кольо Динев

    Коментар


    • От: За ретро моторите

      Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
      Колеги преди няколко дни ми се случи следното. Понеже живея до магазин за части на соц мотори, слизам пред блока и гледам една кола с отворен багажник и от него стърчат два цилиндара Отивам до колата и гледам човека си разчиствал гаража и продава всичките си части. Двигателят беше отказан от Митака (продавача в магазин "Ендуро") Двигателят беше от ИЖ Юпитер 3 или планета 3 не знам кое е правилното, абе от онези с капковидните резервоари и обратните предници... Човека вика ще го нося на вторични, след кратък пазарлък и молби го убедих да ми го продаде. Според думите му го е свалил, докато е работил, понеже имал чисто нов двигател, дори този е със тапи вместо свещи и с пластмасови капачки на колекторите. Има може би единствен проблем, чак когато го внесох в моят гараж, забелязах че има залепена някаква слуз на всмукателният колектор.
      Сега конкретно: Двигателят се продава срещу 50 лв. цял, за съжаление нямам документи за него... Има и вариант за продажба на части, той е напълно окомплектован, имам даже и карбуратор, който видимо не е в добро състояние (дроселът му не се отваря до край, но може да бъде рециклиран 100%)
      Някой би ли ми казъл от къде му се налива маслото на скоростите, понеже тапа не видях, а искам да му напълня скоростната кутия до горе, вече му омазах цилиндрите, но за скоростите... Цената е такава висока, първо за да мога да си избия вложените пари и второ, защото не бързам толкова много да го махам, имам мерак до 5-6 години когато завърша да реставирам един ИЖ с кош...
      ИЖ със два цилиндъра се води юпитер,според годините на производство са 2,3,4,5,двуцилиндровите нямат никаква стойнос,струват на килограм,друга песен са едноцилиндровите.

      Коментар


      • От: За ретро моторите

        Темата за ретро изложбата в София е преместена тук
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • От: За ретро моторите

          Вчера намерих това уникално ИЖе!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00068.jpg
Прегледи:1
Размер:246.1 КБ
ID:5291982Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00058.jpg
Прегледи:1
Размер:251.4 КБ
ID:5291981Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00059.jpg
Прегледи:1
Размер:261.7 КБ
ID:5291980Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00061.jpg
Прегледи:1
Размер:271.8 КБ
ID:5291979
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • От: За ретро моторите

            ИЖето е 1965 год.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00067.jpg
Прегледи:1
Размер:78.9 КБ
ID:5291987Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00066.jpg
Прегледи:1
Размер:217.5 КБ
ID:5291986Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00065.jpg
Прегледи:1
Размер:178.7 КБ
ID:5291985Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00064.jpg
Прегледи:1
Размер:207.6 КБ
ID:5291984Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00063.jpg
Прегледи:1
Размер:286.9 КБ
ID:5291983
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • От: За ретро моторите

              Найстина ИЖето е уникално! Браво!

              Коментар


              • От: За ретро моторите

                ИЖето е прекрасно! Къде го намери?
                УАЗ 31512-Тото

                Коментар


                • От: За ретро моторите

                  Супер машина!!! Това се казва реставрация!
                  Yamaha WR 200

                  Коментар


                  • От: За ретро моторите

                    Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
                    Това се казва реставрация!
                    Моторът е много хубав и са хвърлени доста средства и труд по него, но това определено не е реставрация!
                    Ауспусите, задните амортисьори са от друг модел. Струва ми се, че и каплите са подменени с 18 цола, а заводско излиза с 19'.

                    Аз обаче както съм писал и по-нагоре в темата не съм маниак на тема "Реставрация", а по-скоро "съживяване и освежаване", тъй че на мен също ми останаха очите в този мотор!

                    Респект към човекът, който го е привел в този вид
                    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                    А+
                    LZ1DRZ

                    Коментар


                    • От: За ретро моторите

                      Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                      Моторът е много хубав и са хвърлени доста средства и труд по него, но това определено не е реставрация!
                      Ауспусите, задните амортисьори са от друг модел. Струва ми се, че и каплите са подменени с 18 цола, а заводско излиза с 19'.

                      Аз обаче както съм писал и по-нагоре в темата не съм маниак на тема "Реставрация", а по-скоро "съживяване и освежаване", тъй че на мен също ми останаха очите в този мотор!

                      Респект към човекът, който го е привел в този вид
                      Каплите са оригинални 18 цола,двата модела Планета 3 са така,резервоара и кормилото са Планета 2,задните амортисьори са от ИЖ спорт,ауспусите са оригинални от Планета 3 втори вариант,по новия модел,лоста за скоростите и манивелата ми приличат на спортови.

                      Коментар


                      • От: За ретро моторите

                        Найстина ИЖ-ето е уникално!
                        Трагичното не е смъртта, а животът, който
                        хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                        Чарлз Буковски

                        Коментар


                        • От: За ретро моторите

                          Здравейте и от мен, поздрави за прекрасния ИЖ,а относно скоростния лост,и манивелата саси от иж прланета 3,а двигателя-съдя по десния капак мисля,че е от планета 5 и е 12 волта.
                          И все пак в тоя вид изгежда перфектно,истински ветеран.

                          Коментар


                          • От: За ретро моторите

                            Рамката може да е от 65 година. всичко останало е след 79г. Това си е сбирщайн от разни моддели ИЖ.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: За ретро моторите

                              Вижте какво Балканче 75 приютих за известно време в гаража:



                              Километража показва 2900 км, които след бърз оглед отвътре си личи, че са оригинални. Дори гумите са оригиналните 40 годишни К. Русинов.
                              Няма нищо сменяно, преправяно или поправяно.
                              Само карбуратора е изнасилван, но ще го сменя.

                              Коментар


                              • От: За ретро моторите

                                Първоначално публикуван от divroker Преглед на мнение
                                Здравейте и от мен, поздрави за прекрасния ИЖ,а относно скоростния лост,и манивелата саси от иж прланета 3,а двигателя-съдя по десния капак мисля,че е от планета 5 и е 12 волта.
                                И все пак в тоя вид изгежда перфектно,истински ветеран.
                                Грешиш,няма Планета 3 с такъв скоростен лост и манивела,а се обзалагам че двигателя е оригинален тройков,със 6 волтово динамо,десният капак също е оригинален,само лъскавият метален капак не,и той мисля че е спортов,а може и от 5ца,мисля че са еднакви.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X