Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ретро моторите

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За ретро моторите

    Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
    То пише на кутията . Скоростна кутия за Ифа БК 350. Може би единственото двутактово "боксерче", не се сещам на някой друг да му е хрумвала подобна разработка, освен на дедерейците.
    Към придобивките, които ти предстоят да получиш за тази безценна кутия, добави и апартамент в полите на Витоша ...но барем почистете калта от валчето, преди да го е изяла ръждата.
    Пише ИФА, БК 350 не видях никъде да пише Иначе рзгледах доста снимки и направих изводи за себе си. Питам за да знам със сигурност.
    Калта ще я чисти този, който я вземе. Аз 10 години я пазя и я бях наквасил с грес, но от наводнението 2005-та е захвърлена пред работилницата. Тя ми беше последната грижа тогава, предвид 4-те потопени мотора
    Последно редактирано от Evgeni Enduro; 01-07-11, 11:21.
    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
    А+
    LZ1DRZ

    Коментар


    • От: За ретро моторите

      Колегата gnomerhone е в час със старите мотори: http://cgi.ebay.de/BK-350-Motor-Getr...item5887fb2b61
      И е доста скъпа: http://cgi.ebay.de/IFA-BK350-Getrieb...item4158cb0ce1

      Коментар


      • От: За ретро моторите

        Първоначално публикуван от cek Преглед на мнение
        Колегата gnomerhone е в час със старите мотори: http://cgi.ebay.de/BK-350-Motor-Getr...item5887fb2b61
        И е доста скъпа: http://cgi.ebay.de/IFA-BK350-Getrieb...item4158cb0ce1
        Нещо не мога да разбера защо се води тази дискусия!? Нима не доловихте иронията в изречението ми по-горе!? И не поставям под съмнение думите на колегата!
        Щом съм я оставил в това състояние сигурно знам и колко струва. А защо пък си мислите и, че става въпрос за пари!? Та аз подарих два цели ретро мотора и един на части на Непознати, защото нямах възможност да се занимавам с тях, сега едва ли ще тръгна да изкарвам 30-50лв от това. РАзделът е "ретро", не борса!
        От друга страна сигурно има някой който би дал не 30, а 300лв. за нея, но не може да намери. Ей за това са тези форуми, за да си помагаме. На мен като не ми трябва, на друг може да му е необходима, той пък да има нещо, което на мен ще ми свърши работа и така... не всичко е пари /това по повод вилите на морето и в полите на Витоша/
        Последно редактирано от Evgeni Enduro; 01-07-11, 12:43. Причина: Правопис
        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
        А+
        LZ1DRZ

        Коментар


        • От: За ретро моторите

          Доловихме иронията...и я продължихме Няма много останали такива Ифи в България.Тези, които ги знам имат ск.кутии.Проблем при този модел е главното предаване-чупливо е. Ще се намери някой, на който ще е от полза.
          Gnome Rhone AX2 800 1938
          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
          Husqvarna Te 510 1989
          Argvmentvm ad novitatem

          Коментар


          • От: За ретро моторите

            Една малко лоша снимка да загатна какво имам пък аз
            '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
            '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
            И разни BMW-та...

            Коментар


            • От: За ретро моторите

              Това Балкан 75 ли е или ме лъжат очите?
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: За ретро моторите

                Браво за балкана, ама тая капачка на резервоара.... не му отива.

                Коментар


                • От: За ретро моторите

                  Не те лъжат Лачен, при това.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: За ретро моторите

                    Дам лачен е
                    По натам ще пусна още някоя снимка, само да го изкарам от гаража да го снимам
                    Всъщност мотора освен че е лачен е и на 30 километра, да не съм изпуснал още цифри, на 30! И то 20+ навъртяни преди две години от мен Седял е на тавана на вилата на вуйчото на майка ми, като не беше мърдан от както е взет (чисто нов на 3 - 4километра, нерегистриран никога) и преди две три години той го падари на баща ми По него всичко си му е оригинално, общо взето като на 30км! С оригиналните гуми (български) с мустаците
                    Има си фибричния дефект че не включва много скоростите И при превоза му счупихме стъклото на фара но това ще се отстрани
                    '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
                    '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
                    И разни BMW-та...

                    Коментар


                    • От: За ретро моторите

                      Първоначално публикуван от Bavarcho Преглед на мнение
                      Има си фибричния дефект че не включва много скоростите
                      На всички Балканчета скоростите се включват с "чалъм".
                      Просто трябва да му свикнеш.

                      Коментар


                      • От: За ретро моторите

                        Първоначално публикуван от Bavarcho Преглед на мнение
                        Дам лачен е
                        По натам ще пусна още някоя снимка, само да го изкарам от гаража да го снимам
                        Всъщност мотора освен че е лачен е и на 30 километра, да не съм изпуснал още цифри, на 30! И то 20+ навъртяни преди две години от мен Седял е на тавана на вилата на вуйчото на майка ми, като не беше мърдан от както е взет (чисто нов на 3 - 4километра, нерегистриран никога) и преди две три години той го падари на баща ми По него всичко си му е оригинално, общо взето като на 30км! С оригиналните гуми (български) с мустаците
                        Има си фибричния дефект че не включва много скоростите И при превоза му счупихме стъклото на фара но това ще се отстрани
                        Поздрави за уникалния Балкан 75 колега! Пусни нова тема и още много снимки. Балканчето е уникално и може би единственото в България!
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • От: За ретро моторите

                          Чак единствен не е, но наистина са доста редки като модел. Обяснявам си го с това, че поне за мен е най-неудачният модел на Балкан и естественият отбор си казва думата Така както от соцавтомобилите останаха само класическия москвич, шкода, лада и някой друг траби и вартбург или волга. Изчезнаха Алеко (почти) и старата дачия(съвсем).
                          Лайната като запорожец не спадат към автомобилите.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: За ретро моторите

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Чак единствен не е, но наистина са доста редки като модел. Обяснявам си го с това, че поне за мен е най-неудачният модел на Балкан и естественият отбор си казва думата Така както от соцавтомобилите останаха само класическия москвич, шкода, лада и някой друг траби и вартбург или волга. Изчезнаха Алеко (почти) и старата дачия(съвсем).
                            Лайната като запорожец не спадат към автомобилите.
                            Единственото в това състояние е! Има много Балканчета 75 в Бяла Слатина са сигурно десетина, но няма друго на 30км.
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • От: За ретро моторите

                              Аз пък не мога да си обясня как си купуваш такава една хубава,за времето си,машинка,качваш я на един таван и после я отавяш да си прахолясва 30 години....!То добре че има и такива хора да има отлично запазени класики,Но им се чудя на търпението!Не че аз си нямам едно балканче 50 наследство,на съвсем никакви километри,скатано под една слама,чакащо да ми дойде музата да му намеря двигателче...!А иначе дори гланца на боята му седи все още....!
                              75-ката е супер!Дано я съхраниш такава красива и лъскава!
                              TLC 120 Prado
                              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                              Коментар


                              • От: За ретро моторите

                                Всъщност той (вуйчото на майка ми) не може да кара мотор (нищо че е бил международен шофьор доста години и сега да е на 80 и да си кара колата), та историята на мотора е малко по-дълга...
                                Като се оправи времето ще го изкарам да го наснимам и ще пусна тема
                                '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
                                '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
                                И разни BMW-та...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X