Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ретро моторите

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: За ретро моторите

    Ок ще имам в предвид това .Благодаря ти .А като гледам може би сме били колеги ,до преди няколко години пътувах в Зодиак )

    Коментар


    • #92
      От: За ретро моторите

      Днеска намерих един двигател в Вторичните,стори ми се мнОГО интересен, на капака пше JLO не знам точно от какво е,ама някой ако се интересува да ми пише на genchev_ot_samokov@mail.bg
      Мисля че е от стар агрегат или моторна шейна поне като гледах в гугъл.
      Ето снимки:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image0095.jpg
Прегледи:1
Размер:47.4 КБ
ID:5282470 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image0096.jpg
Прегледи:1
Размер:42.8 КБ
ID:5282471Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image0097u.jpg
Прегледи:1
Размер:47.1 КБ
ID:5282472

      Коментар


      • #93
        От: За ретро моторите

        Днес на едни вторични във Варна вернах едно МЗ 175 ЕС и едно 125,както и един Минск!Собственика на пункта просто ги е прибрал ако на някой му трябва нещо или за донор.....!Ако някой го интересува да свирка да давам координати!
        TLC 120 Prado
        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

        Коментар


        • #94
          От: За ретро моторите

          Да не са при Лъчо мАторите )

          Коментар


          • #95
            От: За ретро моторите

            Ами..не знам как се казва собственика!Над склада на Персей,преди тролеите..
            TLC 120 Prado
            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

            Коментар


            • #96
              От: За ретро моторите

              искам да попитам мога ли да си боядисам ауспуха и двигателя със спрей?ако не може с какво трябва да се боядиса?

              Коментар


              • #97
                От: За ретро моторите

                Първоначално публикуван от mini_mania Преглед на мнение
                искам да попитам мога ли да си боядисам ауспуха и двигателя със спрей?ако не може с какво трябва да се боядиса?
                Първо ще стане цигания, а след това и ще мирише.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #98
                  От: За ретро моторите

                  Има спрей с ефект на никел за отоплителни уреди, който уж издържа до 600 градуса. Да боядисваш двигател с въздушно охлаждане не е добра идея.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #99
                    От: за ретро моторите

                    Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение

                    Как е боядисан този ауспух?личи си че е боядисан с нещо?А мирише ли като загрее?

                    Коментар


                    • От: За ретро моторите

                      искам да си купя Иж Планета 2 и да го боядисам горе-долу така:
                      Последно редактирано от mini_mania; 22-06-11, 00:03.

                      Коментар


                      • От: За ретро моторите

                        "Зеленото чудовище" най-вероятно е боядисано с някаква боя за печки или кюнци. По железариите има разни такива. След две-три карания ако не се обели се изпича и престава да мирише. Другата машина може да е оцветена по химически път защото при боядисване би се влошило охлаждането. Все пак това е мое лично мнение. Точен отговор може да ти даде само производителя (ако иска естествено).
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: за ретро моторите

                          Първоначално публикуван от mini_mania Преглед на мнение
                          Как е боядисан този ауспух?личи си че е боядисан с нещо?А мирише ли като загрее?
                          Тези ауспуси са боядисвани с черен спрей /мат/за камини. Около 3 слоя съм му пръснал. За миризмата - дори и да мирише не мода да го усетя, защото двигателят е двутактов с не добро изгаряне . Боята не може да се олюпи, защото основата е грапава. ОБАЧЕ съм го карал само веднъж. В останалото време е стоял на дъжда и ръждата унищожи боята преди да изгори.
                          Сега пак съм го боядисал и ще видя колко ще изкара. Моторът вече е на сухо
                          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                          А+
                          LZ1DRZ

                          Коментар


                          • От: За ретро моторите

                            Първоначално публикуван от mini_mania Преглед на мнение
                            искам да попитам мога ли да си боядисам ауспуха и двигателя със спрей?ако не може с какво трябва да се боядиса?
                            Да боядисаш двг на стар мотоциклет-колегата ти е отговорил, ще е цигания. Ако цилиндъра или цилиндрите са от чугун, задължително се боядисват с термобоя, обикновено черна..ако е за някакъв тюнинг, можеш да го вапцаш с каквато искаш.
                            Дали се боядисват двигатели с въздушно охлаждане...огледайте се бре, хора, дори японците ги клепат яко. Има една уловка само с боята нанесена върху алуминий..но едва ли някой ще задълбае дотам. Кривките колкото по добре ги изчистиш, толкова по дълго ще ти изкара боята...но няма да е достатъчно дълго, няма внос на хубави спрейове. В Ибей е пълно, ама...
                            Gnome Rhone AX2 800 1938
                            Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                            Husqvarna Te 510 1989
                            Argvmentvm ad novitatem

                            Коментар


                            • От: За ретро моторите

                              Колеги, моля произнесете се относно тази джаджа!
                              Аз съм почти сигурен от какъв мотор и модел са, но пОчти!
                              Само знам, че е суперскъпа - за вила на морето и с остатъка мога да си купя и някой мерцедес.
                              Някога е спасено от скрапа това джилязо





                              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                              А+
                              LZ1DRZ

                              Коментар


                              • От: За ретро моторите

                                То пише на кутията . Скоростна кутия за Ифа БК 350. Може би единственото двутактово "боксерче", не се сещам на някой друг да му е хрумвала подобна разработка, освен на дедерейците.
                                Към придобивките, които ти предстоят да получиш за тази безценна кутия, добави и апартамент в полите на Витоша ...но барем почистете калта от валчето, преди да го е изяла ръждата.
                                Gnome Rhone AX2 800 1938
                                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                                Husqvarna Te 510 1989
                                Argvmentvm ad novitatem

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X