Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ретро моторите

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари снимки на мотоциклети в България

    Уникални снимки и истински мотористи!

    Коментар


    • От: Стари снимки на мотоциклети в България

      Димитровград манифестация някъде около 1960 година. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan-131106-0001.jpg
Прегледи:2
Размер:118.0 КБ
ID:5555516 Реклама от 1962 година . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Родно производ&#10.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5555517 Единя брат на баба ми (лека му пръст) е бил моторист разузнавач през втората световна ще потърся снимки из семейните архиви .
      Последно редактирано от sek.1; 20-01-14, 05:25.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Стари снимки на мотоциклети в България

        За сега и две снимки от мен. На еднатат съм на две годинки, правена е през 1970 г. Втората е правена около 1957-59 г. в Пловдив до "Събота пазара" - кв.Кючук Париж.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:96.6 КБ
ID:5555560Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:5555561

        Коментар


        • От: За ретро моторите

          Здравейте, да съживя малко темата.
          От днес съм собственик на този ръждив старец (ИЖ 56), обявата му циркулираше известно време из нета, докато дойде до мен. Липсва му предния калник, стопчето и фара. Някой ако има за продаване/размяна, нека сподели.





          Другата по-голяма радост бе породена от покупката на ИЖ 49, миналата седмица. Мернах мотора на една мътна снимка, изпратена ми по ГСМ и веднага изпратих познат да го купи. Моторчето е с липси - Възд. филтър, кутия за КК и тоците, предпазител за верига и десен капак за ДВГ-тези части също ги издирвам.

          П.С. Да попитам, това центробежно ''чудо" оригинално ли е при ИЖ 56 и как точно работи?
          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
          А+
          LZ1DRZ

          Коментар


          • От: За ретро моторите

            Понеже не си падам по тоя тип мотори/а по доста по стари/,не мога да кажа дали динамото е оригинално от иж56,или от иж 49 примерно.Иначе начина на работа е елементарен-гърбицата отваряща чукчето е подвижна,при по високи обороти тежестите се разтварят от инерцията и я завъртат с цел увеличаване на предварението на запалването.Пружините които са закачени на тях отговарят при падане на оборотите/инерционните сили/ да се върне обратно.Иначе,частите които търсиш за иж49 са едни от най дефицитните за модела.То не че има нещо дето се намира лесно за него де...Аз например търся ляв ауспух и кривката за такъв,както и алуминиевите тапи отстрани на цилиндъра от повече от година!

            Коментар


            • От: За ретро моторите

              Първоначално публикуван от dashev_ec Преглед на мнение
              Иначе начина на работа е елементарен-гърбицата отваряща чукчето е подвижна,при по високи обороти тежестите се разтварят от инерцията и я завъртат с цел увеличаване на предварението на запалването.Пружините които са закачени на тях отговарят при падане на оборотите/инерционните сили/ да се върне обратно.
              Няма и да се опитвам да го паля с това запалване. Инсталацията му е изрязана, релето не ми вдъхва доверие ... Направо ще монтирам фланец и електронно. Просто за пръв път виждам такова нещо на иж, затова питах.

              Първоначално публикуван от dashev_ec Преглед на мнение
              Иначе,частите които търсиш за иж49 са едни от най дефицитните за модела.То не че има нещо дето се намира лесно за него де...Аз например търся ляв ауспух и кривката за такъв,както и алуминиевите тапи отстрани на цилиндъра от повече от година!
              Не съм се занимавал с 49 до сега и съм неук, но доколкото разбрах от прочетеното из нета, кутия можело да стане и от друг модел (говоря визуално, неговото запалване липсва и ще се наложи и там да се слага алтернативно), само да се пипнат надписите от външната страна. Капак за ДВГ съм намерил, но е правен/ремонтиран/ и не е доизкусурен. Продължава търсенето на филтър и предпазител. Нямам и стоп, но той не е ли 1:1 с този от 56?

              Не е реставрация това, но докато намеря необходимите детайли ще е за пълнеж!
              Последно редактирано от Evgeni Enduro; 08-02-14, 23:31.
              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
              А+
              LZ1DRZ

              Коментар


              • От: За ретро моторите

                По принцип,бакелитената кутия в която се намират релето,бубината за високо напрежение и контактния ключ визуално прилича на тази от МЗ рт125.Все пак и двете са "наследници" на ДКВ.Разликата визуално с тази от МЗ е че ижовата има контролна лампа отгоре.И най важното-при ижа + е на корпус!!!!!!

                Коментар


                • От: За ретро моторите

                  Първоначално публикуван от dashev_ec Преглед на мнение
                  По принцип,бакелитената кутия в която се намират релето,бубината за високо напрежение и контактния ключ визуално прилича на тази от МЗ рт125.Все пак и двете са "наследници" на ДКВ.Разликата визуално с тази от МЗ е че ижовата има контролна лампа отгоре.И най важното-при ижа + е на корпус!!!!!!
                  МЗ-това имам. В нея няма нищо, но тя ще е само за украса. Намерих и фланец за пригаждане на електронно към двигателя. Мисля, че съм готов да му чуя гласа вече. Малък проблем е че моторът се намира на 5 часа път от мен

                  Днес ми провървя относно 56-цата. Намерих чисто нова каска за фар и стъкло с перфектна, никелирана гривна, нов де-компресор. Остава ми само да открия предния калник, стоп и помпа и е 99,9% комплектен.
                  "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                  А+
                  LZ1DRZ

                  Коментар


                  • От: За ретро моторите

                    Интересни мотори, някой може ли да ги познае?




















                    Коментар


                    • От: За ретро моторите

                      Залагам на:
                      2 ра снимка,. Нортън
                      4 та Дукати
                      6 та Ариел ( пише го)

                      п.п. интересни са...

                      Коментар


                      • От: За ретро моторите

                        1. Не знам
                        2. FN m XII 1949-1951
                        3. Terrot HSSE 350 OHV
                        4. не е Дукати, а Hesketh V1000 - английска марка, прсъществувала само 4 години 1980-1984 и с произведени само 149 броя.
                        5. и 6. Ariel Square Four - 4 цилиндъра, разположени в квадрат.
                        7. Velocette LE
                        8. Не мога да го позная.


                        Още малко загатки:


                        И любимия ми английски модел


                        Толкова много хора трябва да бъдат нахранени подобаващо:


                        Всички снимки са от Moto Piston Rally в Испания.

                        Коментар


                        • От: За ретро моторите

                          Тоз от предпоследното кадро, ми се преструва да е Sunbeam S7 от 1950-тата година.
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • От: За ретро моторите

                            Мале-е-е, какъв валандар...
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: За ретро моторите

                              http://www.prikachi.com/images.php?i...9/7125299m.jpg
                              Един роден Балкан Люлин и от мен в чудесно здраве
                              HUSGVARNA 630 SMR
                              PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                              Коментар


                              • От: За ретро моторите

                                Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                                Тоз от предпоследното кадро, ми се преструва да е Sunbeam S7 от 1950-тата година.
                                Същия е. Снимките са правени някъде около теб.
                                Като разглеждах обявите, има доста интересни таралясници за без пари, ама човек не може да има всичко.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X