Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ретро моторите

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За ретро моторите

    Здравейте. Наскоро се сдобих с една Панония TL250. Това доколкото съм запознат е първия модел на марката, произвеждан от 1954 до 1955. Моторът се озова при мен доста неочаквано. Докато издавахме старо желязо се разходих из моргата и на едно ремарке забутано отзад видях няколко мотора. След разговор със собственика се оказа че тези мотори били изхвърлени, но той имал практиката да пази стари мотори и коли и да ги продава цели или на части. Така след малко 'пазарлъци' на следващият ден моторът беше при мен. На него беше и закачена рамка за кош на ВМЗ. в момента моторът се подготвя за леко освежаване. Ако някой има и продава части за Панония или знае от къде мога да намеря ще съм много благодарен.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0802.jpg
Прегледи:3
Размер:189.9 КБ
ID:5515976
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0804.jpg
Прегледи:3
Размер:205.0 КБ
ID:5515977
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0806.jpg
Прегледи:2
Размер:187.2 КБ
ID:5515978
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0808.jpg
Прегледи:2
Размер:85.2 КБ
ID:5515979
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0816.jpg
Прегледи:2
Размер:168.8 КБ
ID:5515980
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0817.jpg
Прегледи:2
Размер:206.0 КБ
ID:5515981
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0831.jpg
Прегледи:2
Размер:87.3 КБ
ID:5515982

    Коментар


    • От: За ретро моторите

      Здравей колега falcons
      От къде си купил мотора и какви са били другите мотори ? Ако не е и тайна цената на която си го купил. Предполагам че сигурно на кило е мерен ?

      Коментар


      • От: За ретро моторите

        Здравей. Моторът съм го купил при селото ми- до Нова Загора. Пункта за скрап се намира по-точно , като слезнеш от магистралата на разклона за Нова Загора, на кръговото преди града в дясно, посока Раднево. На о коло1-2 км след кръговото горе долу. Когато отидох имаше един симсон ср2 , мз 175/2 и ява 250 , обаче каза че често получавал нови мотори. За жалост не ги продава на килограм, а на измислени от него цени. Тази панония я взех за 200 лв. след малко пазарлък. Но това беше след като на място я запалихме и се уверих , че поне работи.

        Коментар


        • От: За ретро моторите

          Здравейте! Искам да вмъкна няколко въпроса относно, за ретро моторите.
          Имам 2 явички, до колкот съм запознат с информацията от дядо ми, те са 49 кубикови.
          И двата мотора имат рами, двигател, гуми и още някакви си - джунджории... Става дума, за частите. От къде мога да си намеря части, искам съвет от вас. Ходих в Хасковския Мото-Магазин, те ми казаха, че те не предлагат, за този мотор части, казаха освен да се ровя в интернет, друга - не знаят нито те, нито някой друг.
          Та надявам се, ще ми помогнете с информацията.
          Трябват ми например, карбуратор, бутало и такива неща... Мисля да започна реставрация.
          Благодаря предварително.

          Коментар


          • От: За ретро моторите

            според мен единствения ти шанс е да обиколиш пазара в димитровград в деня за колите и моторите(не знам кой ден е точно) и да разпиташ някой чичо или дядо който продава части за стари мотори все още макар и рядко се срещат такива хора и се познават по междуси,другата възможност е да намериш някой чешки сайт или форум на ява.за магазини просто забрави

            Коментар


            • От: За ретро моторите

              Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
              Здравейте! Искам да вмъкна няколко въпроса относно, за ретро моторите.
              Имам 2 явички, до колкот съм запознат с информацията от дядо ми, те са 49 кубикови.
              И двата мотора имат рами, двигател, гуми и още някакви си - джунджории... Става дума, за частите. От къде мога да си намеря части, искам съвет от вас. Ходих в Хасковския Мото-Магазин, те ми казаха, че те не предлагат, за този мотор части, казаха освен да се ровя в интернет, друга - не знаят нито те, нито някой друг.
              Та надявам се, ще ми помогнете с информацията.
              Трябват ми например, карбуратор, бутало и такива неща... Мисля да започна реставрация.
              Благодаря предварително.
              Можеш да провериш при Сашо в Пловдив на Карловска до моста дето падна, не помня номера, ама там ще попиташ. Той навремето работеше в мототехника и продава главно чарколяк за ижета, яви, балкани и т.н. Ама да знаеш, че е скъпар!
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • От: За ретро моторите

                Ще отида да проверя тази седмица как стоят нещата на Димитровградския пазар.
                А вече по - другата седмица ако няма развитие ще се отбия до Пловдив. Благодаря, за информацията.

                Коментар


                • От: За ретро моторите

                  Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                  Можеш да провериш при Сашо в Пловдив на Карловска до моста дето падна, не помня номера, ама там ще попиташ. Той навремето работеше в мототехника и продава главно чарколяк за ижета, яви, балкани и т.н. Ама да знаеш, че е скъпар!
                  Това е магазин "Рокер" - ул. Карловска №3 ако не са си сменили телефона - 032/95 32 40. Звънни, да не биеш път напразно.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: За ретро моторите

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    Това е магазин "Рокер" - ул. Карловска №3 ако не са си сменили телефона - 032/95 32 40. Звънни, да не биеш път напразно.
                    Благодаря, ще изпратя приятел да отиде да попита или ще им се обадя.

                    Коментар


                    • Стари снимки на мотоциклети в България

                      Нека в тази тема пускаме стари снимки на мотоциклети, направени в България или на български мотоциклетисти в чужбина.
                      Започвам с доста снимки, копирани от сайта archives.bg. Всички права върху снимките са на сайта.
                      Нека се опитаме да разгадаем марките и моделите на мотоциклетите.
                      Някой дори може да познае роднина или мотоциклета си на някоя снимка.




















                      Коментар


                      • От: Стари снимки на мотоциклети в България















                        Коментар


                        • От: Стари снимки на мотоциклети в България

                          Навлизаме в епохата на соц мотоциклетите, представени главно от марките ЯВА и МЗ:




                          Интересна триколка-самоделка със специфично приложение.


























                          Коментар


                          • От: Стари снимки на мотоциклети в България

                            Браво за темата! За това състезание до Тетевен писах в една друга тема.Дядо ми, Бог да го прости,имал иже с него ходел там.Ще потърся снимки ,за вревето си е било много значетелно състезание.
                            Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                            Коментар


                            • От: Стари снимки на мотоциклети в България

                              Димитър Соколов с мотоциклет “Триумф”, 1925 г.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:306.jpg
Прегледи:1
Размер:340.1 КБ
ID:5555436

                              Мотоциклетисти от Шумен, на връщане от Варна, 30-те години на ХХ век



                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3980.jpg
Прегледи:1
Размер:176.1 КБ
ID:5555437

                              Участници в мотоциклетно състезание, 1956г.


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:440.jpg
Прегледи:1
Размер:342.0 КБ
ID:5555438

                              Димитър Соколов с мотоциклет “БМВ” в София, 30-те години на ХХ век


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:311.jpg
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5555439


                              ЦУМ

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:544524_512941538770344_1301752325_n.jpg
Прегледи:1
Размер:41.8 КБ
ID:5555440


                              да не забравяме и нашите баби

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030230875-big.jpg
Прегледи:1
Размер:85.1 КБ
ID:5555442
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030230878-big.jpg
Прегледи:1
Размер:100.4 КБ
ID:5555443

                              ае стига копи от мотофорума
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: Стари снимки на мотоциклети в България

                                Страхотно. Браво.Това е уникална колекция.С удоволствие се насладих на снимките и се върнах към спомените от близкото минало когато ходех на мотоциклетни състезания със лично сътворени соц.машини за тази работа !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X