Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект MZ ES 250 Doppelport

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

    Какъв suspense... тишина, стъпки, капачка се търкаля по пода, гол труп (простете) - MZ, изведнъж влиза ТОЙ! Човекът. Дръпване на цигара и с жест по-силен от прословутия Божи пръст на Сикстинската капела - дава контакт! И ето машината оживява...

    Ал Пачино в сълзи, а Спилбърг без думи... youtube прегрява от заявки да се види Чудото!

    Т.
    Good guys drive Land Rovers!

    Коментар


    • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

      Страхотна работа. Един мой приятел има такъв МZ в салмата и мислим, зимата да започваме да го правим, но не е още много сигурно.
      Димо, мотора ти е много красив, човек може да каже, че тези дни от завода си го купил.
      Поздравления!

      Коментар


      • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

        Ал Пачино, Бояна, Спилбърг ... ебавайте се вие И аз съм го гледал този клип, и огледало съм виждал ... мислите не зная, че ставам само за филм на ужасите или пандизчийска роля в някоя страшна сага, която дълго ви тормози на сън иии главния герой не ви става приятен

        Аз в този клип кротко си показах напредъка по емзетя и споделих личната си радост. Тия дни - ще го разхождам. На чуждестранен език - тест драйв

        П.П. Съседите вчера ме питат:
        - Оправили го вече?
        Викам им - Амиии, още малко остава. Вижда му се края.
        - Аха, значи пак ще трещи така! Лоша работа ...
        - Ама аз не оправям това
        - Е оправи това първо де
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

          Не се оправдавай!

          Мога да кажа само:
          БРАВО!!

          А относно времето ... тези Събота и Неделя го ще е слънчево ....
          Да те чакам ли ..... някъде по пътя?
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

            Малко си ми далеч но друго да те питам.
            Имам малки проблеми със зареждането. Напрежението е по-голямо (9-12V) от необходимите ми 7. Релето работи, когато е отделно, но на мотора не затваря.
            Според мен имам проблем с управляващата намотка или съпротивлението, но все още го търся. Някакви предложения ?
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

              с акумулатор ли го мериш ?

              Коментар


              • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                Вероятно ....
                А ако го "натовариш" с пускане на фара?
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                  Да, меря го при акумулатора.
                  По книжките пише, че при средни обороти релето трябва да включи (затвори) и да започне зареждане на акумулатора. Това обаче при мен не се случва ни на средни, ни на високи обороти, нито с товар(фарове). Измерванията са:
                  1. Неработещ -червената лампа свети(не зарежда) - напрежение 6.3 V
                  2. Работещ на средни обороти - червената лампа гасне(слабо свети) - напрежението подскача в границите на 9-12 V
                  Продължавам да се чудя коя верига управлява релето точно ...
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                    Снимай релето ,да му мислим ,иначе може да се направи електронно ,но това вече не реставриране .

                    Коментар


                    • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                      Ел. схема някъде има ли?
                      Да видя за какво иде реч.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                        Има.
                        На предната (8ма) страница
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                          Тези разстояния проверени ли са:


                          Anschlußklemmen am kombinierten Regler-Rückstrom-Schalter.

                          Eingerissene Kabelschuhe unbedingt erneuern. Bricht z. B. der Kabelschuh D+, so brennt der Regelwiderstand der Lichtmaschine durch.

                          Bei verbogenem Klemmbügel darauf achten, daß das Ende des Bügels (Pfeil) nicht die isolierte Nietstelle auf der Unterseite berührt.

                          Das Klemmbrett (im gestrichelten Feld) neigt wegen hohen Stromdurchganges zu starkem Oxidansatz. Dadurch Spannungsabfall bis zu 50 %.

                          Plus- und Minusklemme und Schrauben gründlich säubern. Ebenfalls die Haltefeder mit Sicherung. Auch die Kabelenden - die besonders hier verlötet sein müssen - werden blank gemacht.

                          Alle Metallteile mit Kontakt-(Pol-)Fett schützen!
                          Bild 100
                          Bild 101



                          Dieses Einstellschema zur mechanischen Einstellung mit Fühllehre ist nur für Notreparaturen vorgesehen, z. B. wenn ein Kontakt festgeschmort ist. Für die endgültige (elektrische) Einstellung ist nur der Elektrodienst (mit Prüfstand) zuständig. Auch bei älteren Fahrzeugen mit Nickel-Kadmium-Batterie nicht höher als 7,5...7,8 V einstellen - sonst vorzeitiger Ausfall der Glühlampen.
                          http://www.mz-es.de/mz-es-175-250-1/...eitung.htm#a56

                          Коментар


                          • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                            Отваряй регулатора и .... мери и нагласяй.
                            В по-горния линк е описано доста добре какво се прави.

                            А ... и не ти ли изгоряха крушките ...
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                              Браво!! На финалната права си
                              Относно релето и напрежението. Данните с разстоянията трябва да ги направиш по схемата дадена по-горе. Предполагам че си ги направил де... Релето е двойно. Реле за напрежение и отделно реле за обратен ток. Това за обратния ток/с едната пъпка/ прекъсва връзката с акумулатора при напрежение под 6,5 волта. Демек, това е релето за зареждане. Реглажа се прави като се върже амперметър във веригата и при достигане на 6,5 волта се отпуска или натяга пружинката за да залепи. При падане на волтажа под този, трябва да отлепя и да прекъсва връзката акумулатор-генератор.
                              Релето с двете пъпки /не броя подвижната/ е за напрежението. 7 волта не е ли малко?? Не знам какво точно пишат в книгата за МЗ, но поне с тия моторчета, с които съм се занимавал, волтажа е в границите на 7,6-7,8 волта. Сега видях че го дават и за МЗ-то 7,5-7,8 Както и да е, реглажа на волтажа пак се прави посредством натягане или отпускане на пружинката. Малко пипкава работа е, ама е интересно.
                              Успех!
                              Gnome Rhone AX2 800 1938
                              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                              Husqvarna Te 510 1989
                              Argvmentvm ad novitatem

                              Коментар


                              • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                                Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                                напрежението подскача в границите на 9-12 V
                                Важен въпрос - с какво измерваш?

                                Дали 7 волта е малко или много, зависи не от мотора, а от използвания акумулатор. На съвременните, 7-7.2 волта е добре. Не вярвам Димо да е намерил черен сухо-зареден в добро състояние.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X