Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект MZ ES 250 Doppelport

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проект MZ ES 250

    Азднес докато се рових по е-вау попаднах на едни ламарини като твоите и тъкмо да ти пратя линка и веднага се обезкуражих-250 евро.На мен по-големи трудности ми създаде оста на задното окачване на Е С-а.Предната излезе сравнително лесно.А иначе има доста начини за извагждането й но повечето изискват много търпение.Впръскване на Wd -40,многократно разбира се,използването на скоба и т.н.Абе възстановяването на стар мотоциклет по принцип изисква търпение!А за гумената част каква цена ти искат в Германия.Ако ми пратиш по-точни размери бих могъл да се поразпитам из Добрич,там където ми се струва че съм ги виждал.Предполагам,че поне ще е по-тънко!

    Коментар


    • #17
      До: Проект MZ ES 250

      Колега ГАЗ69, дай адрес и телефон на магазина в Добрич.
      Поставил съм си за цел да реставрирам едно подобно МЗ и ще трябват части
      А и Добрич ми е близо.

      Коментар


      • #18
        До: Проект MZ ES 250

        Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
        До Газ69 :знаеш ли, гуменото каре го намерих ново в Германия и сега ще пращам заявка...заедно с други дреболии.
        До Димитър:
        Много се радвам, че се включваш в дискусията видях, че правиш седалки, а моите са пълна трагедия,а и познаваш мотора :
        1.Рамката мисля, че ще стане с наваряване, но трябва майстор за да не се спука после до заварките, а всъщност нараненото не е кой-знае колко и се пада под двигателя, така, че само аз ще си знам ако не го оправя.
        2.Проблем с оста в предницата, която не излиза.. по план е права тръба и трябва да излезе, но едва ли някой я е вадил за последните 50г. та - не излиза.Опитах с леко нагряване и чукане, но-не.Мисля да нагрея и охладя .../страхувам се да не се пукне при -50/Просто е заварена от ръжда /прилагам снимка/, а и отникъде не мога да пръсна със спрей ..

        ...сега отивам да се боря с оста ..
        Мда. Тази ос май излизаше с чалъм или с ГОЛЕМИЯ ЧУК, а не с чукане. Аз бях свалял задната и беше голяма мъка.

        Според мен рамката няма нужда от поправки и наваряване, освен ако не е съвсем съсипана и ако има опасност да се счупи някъде.

        За седалките ще видим какво може да се направи

        Пуснал съм търсачката за ламарини от МЗ из района на Харманли
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #19
          До: Проект MZ ES 250

          А как става това наваряване на рамката?Защото в немските форуми за МЗ навсякъде казват,че наваряването на рамката е противопоказано и когато една рамка е ръждясала трябва да се сменя.Предполагам разбира се,че има значение и степента на ръждясване и необходимото наваряване.Освен това на МЗ-то рамата е от пресована ламарина и не знам дали няма да предизвика усукване на рамата.А що се отнася до молбата на колегата ivan_j в момента нямам телефони на магазина,защото се намира почти до работното ми място.След обяд като си тръгвам ще мина,ще взема телефоните и ще ги напиша тук.

          Коментар


          • #20
            До: Проект MZ ES 250

            Нещо ми се върти из главата, че някъде в нас се търкаляше и рамка за този модел , но първо не съм сигурен, и второ ще мога да погледна чак около Коледа, защото чак тогава планирам да си ходя към Априлци Все пак ще се чуя с баща ми по телефона ....
            Hristo Draganov
            http://htftp.domainbg.com/HD/

            И аз искам България чиста ! ! !

            Коментар


            • #21
              До: Проект MZ ES 250

              Ами наваряването е добавяне на материал с електрожен във вдлъбнатината и след това изглаждане с флекса ... но от загряването и др. впоследствие може да се пукне до това място. Не знаех, че е от пресована ламарина, но е напълно възможно защото в трудните следвоенни години е много популярно да се ползва ламарина за всякакви детайли /вместо традиционните здрави отливки, горещо валцовани и т.н. детайли. причините са били цена и дефицит на материали/.
              Въпреки това предницата-калника с неразглобяемата тръба дето ме мъчи е изработен от 2-2.5мм ламарина!!! и е ужасно тежък.Просто не знам как са успели и него да изкривят...А отгоре е ударен и трябва да се изчука, но под удареното има заварена дълга планка за якост и всъщност се получава кутия...крива
              А оста се оказа, че не трябва да се върти в тръбата на калника и затова има равни участъци по нея за да се фиксира с 2 болта/първоначално мислех, че са гресьорки/ .. та единият от тях е заварен заедно с БГ- гайка най-вероятно са разпробили оста и са пуснали болта през нея и са "фиксирали" с електрожена ....
              Та сега - с флекса пилене на болта с гайката .. разпробиване на стария болт и т.н. ... и нова ос.
              За седалките идеята ми е да направя кройки/имам на разположение
              най-добрия дизайнер ... от три или четири парчета за всяка .. за да се спазят някои задължителни линии.Остава проблемът с материала : или бяла кожа, или от съвременен материал за седалки леко грапав/който не знам откъде да купя/
              и дунапрен високо пресован или нещо такова ...
              Намерих карето за 7.9 евро.
              Това с двата часа след песъкоструйка да се поцинкова много ме мъчи
              и май ще се ги песъкоструя /за да видя къде ще се отворят дупки/
              ще отидат за заварки/изчукване и тогава за поцинковане дори и да е минала седмица .. няма как да се изчуква/кърпи при тия ръжди ..
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • #22
                До: Проект MZ ES 250

                Виж какво намерих,днес при рутинното ми посещение в е-вау:
                http://cgi.ebay.de/MZ-ES-250-Seitend...QQcmdZViewItem

                Коментар


                • #23
                  До: Проект MZ ES 250

                  Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
                  ...А оста се оказа, че не трябва да се върти в тръбата на калника и затова има равни участъци по нея за да се фиксира с 2 болта/първоначално мислех, че са гресьорки/ .. та единият от тях е заварен заедно с БГ- гайка най-вероятно са разпробили оста и са пуснали болта през нея и са "фиксирали" с електрожена ....
                  Та сега - с флекса пилене на болта с гайката .. разпробиване на стария болт и т.н. ... и нова ос...
                  Съвсем забравих да те предупредя за тези болтчета с контрагайката, че трябва да ги развиеш за да изкараш оста
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проект MZ ES 250

                    Ето малко снимки :
                    Предницата



                    Счупения детайл



                    Мотора вече изглежда така ...



                    наранената рамата ...



                    Някои от нещата които ме "крепят"








                    Намерих карето в София - 7 лв. /ул. Охрид 100/
                    Газ69 - благодаря ти за линка - оригиналните тенекии можеш да видиш на рисунката от наръчника. Очевидно моята е една от първите 250 кубикови моторетки.Ще търся точно такива или ще правя моите/въпреки, че в последствие очевидно са променили тенекиите 1.за да не опират във вилката и 2.Да не се цапат кожените "дисаги"/
                    т.е. тези от снимките на линка са след 61-ва -няма място за големия декоративен елемент и покриват повече задната гума .../иначе си стават /
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от Димо; 22-03-10, 08:35.
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проект MZ ES 250

                      Извинявай, понеже много бързам и нямам време да се върна назад в мненията, та на последната снимка, където е на рамката отдолу - това само втрапено ли е, или има и изгнило?
                      Защото ако е само втрапено то според мене няма какво да й наваряваш - сглобяваш го така и готово
                      Обаче на баща ми беше по-различен маторя със сигурност, тези страничните капаци под седалката дето са, бяха съвсем други (не си ги спомням какви точно бяха , но бяха други). Но пък резервоара, фара и някои други работи си бяха същите
                      Hristo Draganov
                      http://htftp.domainbg.com/HD/

                      И аз искам България чиста ! ! !

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проект MZ ES 250

                        Рамката ти си е съвсем здрава според мен. Тези вдлъбнатини не й пречат да си върши работата.
                        Ако проблема е естетически - пробвай с бояджийски кит
                        2010 CRF 250 R

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проект MZ ES 250

                          ... ами рамката не е изгнила, така, че няма да режа остава си така - да си го познавам /пък и при заварки по рамката после задължително се появявала ръжда вътре .../
                          оста на предницата е свалена ...



                          новата ос е начертана ...



                          .. и вече се прави



                          знам много вече за тази ос куха е завършва с гресьорка, има отвори по нея за мазане на втулките и т.н.
                          май си намерих тенекиджия ... дадох му калника/предницата/... ще видим в понеделник
                          Последно редактирано от Димо; 22-03-10, 08:37.
                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проект MZ ES 250

                            Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
                            ...оста на предницата е свалена ...
                            новата ос е начертана ...
                            .. и вече се прави
                            знам много вече за тази ос куха е завършва с гресьорка, има отвори по нея за мазане на втулките и т.н.
                            май си намерих тенекиджия ... дадох му калника/предницата/... ще видим в понеделник
                            Имам подозрения че новата ти ос няма да е здрава като немската.
                            По това което се вижда от снимката ми се струва, че оригиналната ти ос си е съвсем здрава. Нали няма да ползваш мотора за състезания все пак
                            2010 CRF 250 R

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проект MZ ES 250

                              По молба на колегата ivan_j помествам адресите на двата магазина за моточасти в Добрич.
                              Днес минах през магазина за моточасти и взех една визитка.Та телефонния номер на магазина е 058/ 602 906.Има и дма мобилни телефона,като мисля че втория е на продавачката в магазина: 0888 705 783 и вторият е 0887 365 355.Е-мейл:magnat@abv.bg.Магазинът се казва МОТОМАНИЯ.Има и още един в Добрич за моточасти.В него продавачката е по-наясно с материала,но е по-слабо зареден.Ето и на втория магазин:0889 976 811 ЕТ "Мила"-намира се срещу автогарата!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проект MZ ES 250

                                Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                                Имам подозрения че новата ти ос няма да е здрава като немската.
                                По това което се вижда от снимката ми се струва, че оригиналната ти ос си е съвсем здрава. Нали няма да ползваш мотора за състезания все пак
                                Ами може и да не е здрава като немската,но старата наистина не става ...
                                Виж резбата от ляво - рязана е ,скъсена и подбита
                                Виж резбата отдясно - има участък ситна и после нормална/това е бг- намеса/
                                Дупката на оста също е бг-намеса
                                Тази ос не може да се гресира
                                ... някога много отдавна, някой е тръгнала да я вади ... счупил е гресьорката и е избутал оста донякъде... понеже е имал чук - е чукал ... после не е могъл да завие гайката и е навил резба /крива/ на място ... понеже не е имало мазане 10-15 години примерно е пробил дупка напречно на оста-но мазане според мен пак не е имало .. навил е болт в дупката и оставил нещата така ..
                                Та тази ос/срязана, дупчена, пренавивана, пребивана/ си отива в коша за боклук и идва новата от хубава стомана, шлайфана, калибрирана, с гресьорки ... мисля, че няма да имам проблеми.
                                Последно редактирано от Димо; 02-03-12, 11:00. Причина: правопис
                                ______2
                                Е = MZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X