Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект MZ ES 250 Doppelport

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

    При първите опити мотора припука, но не успя да задържи ... Сега даже се чудя как е успял Последваха нови и нови опити. Не знаех къде да търся проблема. Имаше бензин, имаше искра ... Започнах да се занимавам с прецизно регулиране на запалването. Което ще рече , че първо се настройва разстоянието между чукчето и наковалнята, което трябва да е точно 0,3 мм в най-високата част на ексцентрика "О" и после с точката на запалването, която "без изключения се регулира при напълно отворени тяжести на автоматичния аванс", съответно 3,3 мм преди ГМТ. Е всичко беше така, но мотора не запалваше ... Всъщност палеше, но за кратко и не беше ясно точно коя промяна беше предизвикала паленето. В последствие започнах да заменям части с такива, които със сигурност работят безпроблемно...и така едно по едно откривах проблеми навсякъде. В лулата има бушон, който не бях проверил и съответно е бил заменен с окислена медна тел, карбуратора е бил с много вдигната игла, някои от клемите на контактния ключ не са контактували добре и т.н. и т.н. В крайна сметка всичко почти по мотора беше сваляно и качвано многократно. Работата редовно продължаваше до един-два през нощта. Бавно и полека всичко си дойде на мястото ...
    Мотора запали, гледахте видеото по-горе И започна да пали по мое желание.
    Качих ауспусите, резервоара, и всичко останало. Започнаха реалните тестове на ход.













    ______2
    Е = MZ

    Коментар


    • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

      Равносметката:
      Работата по възстановяването на мотора отне 5 (пет) години.
      Не съм смятал часовете труд, които съм положил, но са над една работна година.
      Изразходваните средства надхвърлиха и най-смелите ми очаквания.
      Изминал съм над хиляда км. за да се срещам с хора, които биха продали или изработили някоя част.
      Часове изговорени по тел. Часове в четене и търсене на информация.
      Хората, които са работили и са ми помагали по някакъв начин са страшно много. Не съм ги броил ...Много от тях са в този форум.
      Искрено ви благодаря за подкрепата!

      Натрупах безценен опит и възстанових мотора на дядо ми. Радвам се, че синът ми един ден ще кара мотора на прадядо си.
      Със завършването на този проект завърши цял един етап ... и започва следващ.

      Последно редактирано от Димо; 19-11-12, 23:52. Причина: з
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

        Уникално! Да му се радват поколения...
        VARADERO SD2

        Коментар


        • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

          Браво Димо !!!
          Three witches watch three Swatch watches.
          Which witch watch which Swatch watch?

          Коментар


          • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

            Наистина БРАВО! А това с двете снимки със семействата е супер. Пожелавам ти след години и Явор да направи такава снимка.

            Коментар


            • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

              РЕСПЕКТ!!!

              Коментар


              • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                Димо - Поклон!

                Най-хубавото нещо, което ми се случи днес!

                Поклон!

                Т.
                Good guys drive Land Rovers!

                Коментар


                • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                  Димо, уникално е!
                  Много смислено и емоционално...
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                    БРАВО!Много труд си вложил,както и инвестиции,но крайния резултат е потресаващ!Нека мотора се дава от поколение на поколение!!!
                    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                    Коментар


                    • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                      Не си човек Димо
                      Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                      Коментар


                      • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                        Благодаря ви за добрите думи.

                        Първоначално публикуван от dashev_ec Преглед на мнение
                        Браво колега,страхотно е станал!Съмнява ме когато са го произвели,да са се старали толкова,кой знае колко забележки е имал като нов за разлика от сега.Обаче имам един въпрос-а сега накъде?
                        Не го зная как е изглеждал, когато са го произвели, но -винаги може по-добре.... Включително и сега
                        А сега продължавам. Владич е писал че МЗтата покрай този проект станаха няколко в гаража и доколкото съм на тази вълна сега и наистина зная мястото на "всеки" болт ще бъде по-лесно. Предстои да се справя с едно 175-0/58г., едно RT и т.н.



                        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                        Виж, като бивш емзеткаджия (четири години съм карал MZ 150 TS), с удоволствие бих покарал тоя мотор, ако Димо разреши...
                        Владо да идеш да си го намериш сега този TS, а не да искаш моя Абсолютна легенда е. Неубиваем ... Аз много бих се зарадвал на един TS , нo 250.

                        Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                        В това занимание няма нерви, няма и ядове. Всеки един "етап" от събирането и възстановяването на машината е интересен по своему. И носи огромно удовлетворение, особено ако е свършен без компромиси. Демек, както трябва.
                        Това е абсолютно вярно и е от знанията, които съм придобил по време на работата по този мотор. Не съм предполагал, че ще се наложат проучвания в толкова различни сфери - напр. леене, лагеростроене, химия ... все неща за които нямах и бегла представа преди. Сега поне имам бегла
                        Но е много приятно чувството, че си свършил работата "като хората" и ужасно дразни, когато знаеш или разбереш по-късно къде си прибързал/спестил/претупал или направо сгрешил. Е да, някои се успокояват когато знаят "Защо" се е стигнало до там, но в моя случай е по-скоро отлагане, т.е. - вече е ясно, че ще трябва да се прави наново, дори и да мога да съставя изречението започващо със "Защото"
                        Мисля, че по този мотор няма такива неща обаче или ще ги открия след време.

                        Щеше ми се да е по- слънчево поне още седмичка, а то ... Умрях от студ оня ден. Мислех си, че когато скоростта е под 100 няма да е голяма драма студа, а той лети звяра

                        Бойко благодаря ти. Твоето пожелание повече към младежа. Ще му предам
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                          Признавам си, че MZ TS 150 беше най-безаварийният и най-безпроблемен мотор, който някога съм имал, (а съм имал и Хонди и Ямахи, и сега БМВ). MZ TS 250 ми беше мечта. Карал съм много малко такъв след време. На един приятел баща му международен шофьор го беше донесъл от източна Германия, но много бързо го продаде. Тук в България от магазина не можеше да си купиш такъв мотор. Само милицията имаше такива. После вече излезе модела ЕТZ, като 150 беше по-хубав според мен. ЕТZ 250 нещо не ме впечатляваха особено. Мисля че все още има по-забутани места в България, където (вече полицията), все още използва ETZ 250. Аз бях минал вече на ЧЗ 350.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                            Димо, още един път БРАВО, както се казва лимка е станал
                            Сега се депресирах, че моят няма да стане такъв, но и бюджета ми няма как да е такъв.

                            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                            Мисля че все още има по-забутани места в България, където (вече полицията), все още използва ETZ 250. Аз бях минал вече на ЧЗ 350.
                            Има, Владич, има. Ето един от това лято.

                            Коментар


                            • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                              Ненко от Лозен където търгува с военен инвентар имаше един ТS купен от полицията . Външно изглеждаше добре и му търсеше по спомени 250 лева .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                                Отделно - някой помни ли че само милиционерските ЕТЗ-та бяха с дискова спирачка отпред...

                                "Гражданските" 250ки бяха с барабан. А ЕТЗ-150 си бяха с диск.

                                А диска беше лиценз на Брембо. Предницата - мека и хлопаща. Рамата (и на ETZ 250, и особено на ETZ 251) - мека и гънеща се като салам. Най-нестабилните мотори които съм карал. TS като че ли бяха много по-стабилни. Или поне реакциите им бяха по-"прощаващи"...

                                Но как вървяха...

                                Mottorad в теста си бяха написали в заключение "Ако се абстрахирате от мисълта че карате по път, и че на този път има завои - моторът е страхотен !".

                                Апропо някой добирал ли се е до Мз Кануни 300 ? Много съм любопитен що за машина е...
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X