Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов живот за един изморен кон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Нов живот за един изморен кон

    [QUOTE=Ivan_J;2322621]Моят Балкан направи над 4000км това лято, БЕЗ НИТО ЕДНА ПОВРЕДА!
    Единствената неприятност беше спукан резервоар, но от толкова борба с ръждата беше очаквано.
    Живот и здраве, догодина смятам да поставя своеобразен рекорд с него, но е рано да говоря.
    Стискайте палци да имам достатъчно време, да направя следващия си проект, за който естествено ще споделя отново с вас.

    Успех 4000км на Балкан за едно лято си е сериозна работа Аз се учех едно време на Балкана на баща ми
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #77
      От: Нов живот за един изморен кон

      не е толкова страшно 4000 км.при положение че за последния месец му сложих на моя 1500 и се държа много прилично

      Коментар


      • #78
        От: Нов живот за един изморен кон

        Не е много 4000км, ама като карам 3 мотора, така е

        Коментар


        • #79
          От: Нов живот за един изморен кон

          Не се оправдавай, това ти е единствения мотор с който когато хората те видят ти се радват, а дядовците клатят глави и си спомнят годините когато са били млади и са карали подобни мотори, ей това е мотор, другите сегурно са екстремни машини...........

          Коментар


          • #80
            От: Нов живот за един изморен кон

            Няма нужда да философстваме в тази тема, но отдавна не карам заради самото каране!

            Коментар


            • #81
              От: Нов живот за един изморен кон

              На село трябва да има поне два балкана на части като единя на времето ми беше първия мотор който ми подариха братовчедите . Аз пък от своя страна върнах жеста като го подарих обратно на един по малък братовчед но той много бързо стана екстремист и на задна гума изправяше косите на бабичките по нивите Баща му на него на времето е бил инженер в завода в Ловеч. Последно гледах зад неговата къща две рамки и ако не е изхвърлил другото трябва да има много части . По някое време преди двайсетина години докара едно МЗ 250 трофи на което се скапа един от семерингите на коляновия вал от където смучеше въздух и гаснеше като загрее . И то седеше под един навес . Днес ще му звънна да го питам дали пази нещо .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #82
                От: Нов живот за един изморен кон

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                Явно много съм слушал, дядо Коледа прати Снежанка с едно от джуджетата да ми донесат подарък.
                За това по-късно, сега вижте как му се радвам.


                Само тук можете да станете свидетели на абсолютно първото палене на съживения железен кон, uncut както се казва
                Supreme-прилагателно и аз наскоро го изпитах!
                Последно редактирано от smng0303; 10-05-14, 16:29. Причина: Допълнителни

                Коментар


                • #83
                  От: Нов живот за един изморен кон

                  Новата ми занимавка - Балкан МПС50 от 1968г. Разбира се, от първи собственик
                  Първо палене:

                  Коментар


                  • #84
                    От: Нов живот за един изморен кон

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    Новата ми занимавка - Балкан МПС50 от 1968г...
                    Дано си късметлия да те почерпя с предпазните капаци на главата.Утре или в неделя ще проверя.Нямам спомен да са заминали на някъде.Пожелавам ти успех и скоро да си намериш зазката...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Нов живот за един изморен кон

                      Ще съм ти много благодарен, ако ги намериш.
                      Благодаря за пожеланието.
                      Поздрави.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Нов живот за един изморен кон

                        Открих само две гайки от предните колове.Което, всъщност е добър знак,щото 90% от рафта е затрупан с дърва.Трябва да измисля причина за преместване на дървата.А и място,че са към 5-6 кубика...Последните ми спомени за тоя рафт са от 84та,когато ми подариха дълги гащи и въшкарници,та не знам кой и какво е пипал след това.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Нов живот за един изморен кон

                          Ако не беше в другия край на България, бих дошъл да разхвърляме дървата. Дано да ги откриеш...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Нов живот за един изморен кон

                            Иване гледам че не бездействаш!! )) Успех с новият проект, нямам търпение да го видя завършен ))

                            Коментар


                            • #89
                              От: Нов живот за един изморен кон

                              С мен се свърза Денис, американец, който си е купил два Балкана.
                              Ето какво пише:

                              Thank you so very much for getting back with me. I have very little information on this bike, and I would like very much like to get it running. As far as I know there are only three Balkans in the USA. I have two of them. one has 8 kilometers and the other 9 kilometers. They were never sold or licensed for road use. I have some more important questions if you dont mind answering for me please. 1. What size fuse to use in the battery box ? 2. What oil to use in the gear box ? 3. where can I get a owners manual or shop manual in English ? 4. Where can I get spare parts if I need them. Thank you very much for helping me out. Dennis Pics attached
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3945.jpg
Прегледи:1
Размер:207.1 КБ
ID:5605909Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3962.jpg
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5605911

                              Коментар


                              • #90
                                От: Нов живот за един изморен кон

                                Интересно как са стигнали до щатите и са се запазили в толкова добро състояние ?
                                Последно редактирано от sek.1; 21-08-14, 05:10.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X