Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов живот за един изморен кон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Нов живот за един изморен кон

    Колега,ако буталото стои аз съм мераклия-карам стара Ява с кош

    Коментар


    • #47
      От: Нов живот за един изморен кон

      Днес най-сетне изкарах мотора, за първо каране.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:529602_474406055940159_1764472251_n.jpg
Прегледи:1
Размер:81.6 КБ
ID:5449843
      Нормално, изскочиха дребни проблемчета, които ще отстранявам.
      Следващия път ще си взема фотоапарата

      Коментар


      • #48
        От: Нов живот за един изморен кон

        Бай Иване, супер е Балкана. Кажи някой добър и не скъп бояджия за мотори във Варна???
        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

        Коментар


        • #49
          От: Нов живот за един изморен кон

          евтините и хубави стоки са на различни щандове
          Йово ще ти свърши работа.

          Коментар


          • #50
            От: Нов живот за един изморен кон

            Да, спор няма, че евтино и хубаво няма, ама мотора за който става въпрос (Дерби 125 рейсинг) не е чак за Йово. Иначе знаем кой е по,по най-добрия във Варна..
            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

            Коментар


            • #51
              От: Нов живот за един изморен кон

              Оказа се, че новото жило за километража, което си бях купил е за другия модел километражи(до 160) и е по-късо.
              От мотора имам здрава броня, но жилото е скъсано. От едната страна е с накрайник, от към километража е леко запилено на квадрат.
              Направих на струга копие на накрайника, отрязах жилото, кримпвах го към жилото, от другата страна леко го запилих, докато влезе в километража.
              Смених късото с новото-старо, което си пасна на мястото с достатъчно големи радиуси на сгъвките.

              Коментар


              • #52
                От: Нов живот за един изморен кон

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                ...(до 160)...
                Бах.... остава и да го пълни.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Нов живот за един изморен кон

                  Спарки, не подценявай старите дръгели
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Нов живот за един изморен кон

                    Ама аз не знам, наистина. На мотор съм се возил 2 пъти, и не съм карал никога, ни стар, ни нов.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Нов живот за един изморен кон

                      Не бе, ще пълни.
                      На Балкан 250 са слагани два вида километражи: чешки за Ява, до 140 км/ч и съветски за ИЖ-49 и М-72 до 160.
                      Никой от изброените мотоциклети не може да вдигне повече от 110(реални) км/ч.
                      Съветският километраж има вход за жилото отзад и ползва по-късо жило. Другите са отдолу.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Нов живот за един изморен кон

                        Навремето ми подариха Балкан 250,преди да го разкостя за спортен(манията тогава беше,рамка от Ковровец,задна капла от ЕМZ,16 цола,предната балканска 18,мотора от Балкана и ред други "екстри")го разпалих и тествах.Не беше работил години и естественно му беше залепнал съединителя,след разглобяване,машината си тръгна съвсем коректно и вдигаше по километраж 120км/ч по равно и около 130 на спускане,нямаше въобще никаква база за сравнение със на баща ми ижето от 68г,горкото с клизма вдигаше 110 със непоносими вибрации.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Нов живот за един изморен кон

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Оказа се, че новото жило за километража, което си бях купил е за другия модел километражи(до 160) и е по-късо.
                          От мотора имам здрава броня, но жилото е скъсано. От едната страна е с накрайник, от към километража е леко запилено на квадрат.
                          Направих на струга копие на накрайника, отрязах жилото, кримпвах го към жилото, от другата страна леко го запилих, докато влезе в километража.
                          Смених късото с новото-старо, което си пасна на мястото с достатъчно големи радиуси на сгъвките.
                          Запиляването не свърши работа.
                          Наложи се да направя накрайник и от другата страна.
                          Квадратът е стандартен за 90% от километражите по света S 2.62
                          Нахвърлях си набързо една скица на детайла

                          Врътнах го на струга

                          Направих си кербовка

                          Леко с чука и стана

                          Купих термошлаух

                          Жилото е готово, като ново е


                          Макар, че бях купил чисто нови амортисьори от магазина, не ми харесва поведението на задницата.
                          Днес се хванах да ги отворя и да сменя маслото.
                          Единият има масло и тече.
                          Отворих го и вътре какво да видя - шимовете не са стегнати, единият изкривен, уплътнението скъсано, гайката не беше стегната.
                          Другият беше по-зле - нямаше капка масло, ограничителният тампон лиспваше.
                          Разглобих и още един стар амортисьор за части.
                          Пробвах да налея fork oil 5w, но се оказа прекалено гъсто.
                          Наложи се да извадя от запасите специалното масло, с него станаха перфектни.

                          Всички елементи на амортисьора

                          Готов за пълнене

                          Маслото

                          Коментар


                          • #58
                            От: Нов живот за един изморен кон

                            В събота времето беше хубаво, изкарах Балкана на разходка







                            След 30-на км като спряхме, извадих инструментите и започнах да притягам болтчета и гайки. Всички бяха се разхлабили от вибрациите. Ще пада лепене.
                            Иначе върви много добре, 70 км/ч му е перфектната скорост на 4-а, все пак е в разработка.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Нов живот за един изморен кон

                              От днешната разходка в мъглата
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:581398_495242440523187_464815105_n.jpg
Прегледи:1
Размер:81.9 КБ
ID:5465778

                              Коментар


                              • #60
                                От: Нов живот за един изморен кон

                                Супер! Изгледах клипчетата, мотора е чудесен! Поздравления за незнам си кой път!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X