Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

    Успех, евала следя с нетърпение темата.

    Коментар


    • #92
      От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

      Чета и крада идей, много труд който и мен ме чака.

      Коментар


      • #93
        От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

        Много мераклийски го въэстановявате!Поздравления.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #94
          От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

          Браво добре е станало изчетох темата на 1 дъх,чакам с интерес поставянето на панелите и да се почне с по дребните детаилчета.
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • #95
            От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

            Изтинско възтановяване.
            ... информацията влиза в главата му и отчаяно търси мозъка ...

            Коментар


            • #96
              От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

              И за мен този проект е много интересен и чакам следващата порция снимков мат'рял . Да ти и спори работата, че да ти е благо докато се трудиш.
              Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
              MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

              Коментар


              • #97
                От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                Много искам да я видя завършена.

                Коментар


                • #98
                  От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                  Колко ли харчи този 3 литров мотор с три карбуратора делрото ?
                  Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                  Коментар


                  • #99
                    От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                    Време е за поредна порция снимки, тоя път закъснението е и заради софтуерни проблеми на сървара на, който качвам...
                    Та оглеждайки полужинието, което никак не е розово (въпреки цвета на грунда):
                    Започваме с нещо лесно, докато свикнат акъла и ръцете с дириджето...


                    Режем:



                    Заваряваме:



                    Когато заварката е челна, и в последствие си шлайфа, много е важен провара...






                    Премахваме предварително залепеният, там, където е явно, че ще се реже още по време на пьсъкоструя - хартиен скоч:










                    Да, но се оказва, че е рано за възтановяване на колоната и зарязваме по напред:
                    Укрепваме:


                    И зарезваме:





                    И продължаваме да режем и укрепваме с разпорки, където е нужно:





                    Ми то не остана много-много...



                    Не знам за вас, но аз се обърках вече, то много снимки и като мине време - иди ги оправяй...

                    Това следващото е много интересно детайлче, не стига, чи има изхакана форма, която ни ми се мисли дали да променям, как и защо и решавам да се прави 1 към 1, ами и е от 2,5мм. ламарина и ни стига, че няма на къде да се греши с милиметър, ами и тая четвърт сфера от 2,5 ламарина си е извращиние...





                    Докато се намери малко парче ламарина 2,5 се заиграваме с неща от вътрешната част на колоната:















                    Правим детайла, така, че да няма точкови заварки и припокриване - водещи до корозия и напасване готовият панел, за подкалника:









                    Някой е произвел детайла по грешен начин, но панелът позволява и режещите инструменти премахват дублажът и излишното...



                    Заваряваме и поцинковаме вътрешната част на колонката, вижда се, че сме спестили на колата около 2 метра дублажи и този панел вече няма да има склонност към корозия...



                    и останалата част от панела, на който се монтира макферсона...





                    Докато засъхнат химиите отиваме на гости на багажника при панела на резервната гума:













                    С това стана леко забавно, въпреки, че не си личи много формата му от стнимката...



                    Колонката е от 1,5мм - ще и сложа ей тва парче, на което предварително съм сложил цинк и грунд, където ще има точдови заварки:



                    обаче, преди него трябва да се оправи горната част на колоната и за да се изчисти както трябва се налага да изрежа здраво парче от рамката на стъклото:





                    Наплескваме здраво с цинк:



                    и лепваме ей тва парче:




                    за да се получи тва:





                    и пак цинк, грунд...



                    Нещо такова стана:



                    ...
                    VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                    SXS-Restorations 0886513079
                    Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                    Коментар


                    • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                      Гледам с голям интерес и нямам търпение да заприлича отново на кола!
                      Моите уважения за труда!
                      Life is too short to drive dull cars!

                      Fight global warming !
                      ... turn on your A/С !

                      Коментар


                      • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                        Наистина заслужаваш уважение с труда който полагаш и съм сигурен, че после много ще те радва... няма как просто с толкова труд и любов да работиш по нещо и после да не си доволен от резултата и горд със себе си!
                        Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
                        MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

                        Коментар


                        • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                          Да сигурен съм, че накрая ще бъда доволен от резултатът, опитът го показва - съжалявам само, когато съм претупвал проект, но си го позволявам само на личните, но го правих преди години, защото разбрах, че не се ли направи сега, както трябва - утре пак ще се прави, а, тагава вече е по-трудно... Тази кола има 2 неуспешни опита за реставрация, моята задача е след мен да няма поредна...
                          VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                          SXS-Restorations 0886513079
                          Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                          Коментар


                          • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                            Направо съм без думи... Но силно впечатлен от видяното!
                            Респект за старанието, майсторлъка, търпението... Това BMW е късметлия, че е попаднало на такъв изкусен реставратор. Малцина биха се захванали, а от малцината - малцина биха постигнали резултат. А добър резултат...
                            Уникално...

                            Коментар


                            • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                              Ако все още не си си намерил двигател,знам в една морга има 3.5 6 цилиндров от 7-ца същото поколение,бях дал линк към колата ,ама го трият.

                              Коментар


                              • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                                Благодаря за предложението, но колата си има оригинален двигател, който е при собственика и, и доколкото знам е обслужен, тоест, каквото е имало за смяна в него и покрай него е подменено и чака купето да се върне при него. При този проект нашата работа е само възстановяването на ламарините, приятната работа остана за собственика...
                                VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                                SXS-Restorations 0886513079
                                Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X