Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

    В петък съвсем спонтанно с жена ми решихме да отидем на море. Докато се приберем от работа, докато съберем малкото багаж, и то стана 20:30. Волгата с бодро ръмжене се понесе по магистралата. Заковах я на 100 и така съвсем спокойно си пътувахме. Спрях да зареждам някъде към Пловдив, после някъде преди Бургас. В 1 без нещо бяхме в хотела в Бургас. По пътя си запазихме един апартамент в Приморско.
    На сутринта се разходихме из стария град на Созопол. После отидохме в Приморско. Разходка, плаж, бири. Добре, че си имахме и паркомясто, та колата не съм я мислил.
    В неделя решихме да обиколим Южното Черноморие.
    С моя кола не бях ходил от 2010 на Резово. Тогава бях с Варшавата. Сега с Волгата - същото упражнение. Спрях я в най-югоизточната точка на България.




    Там на плажа хапнахме сафрид. Решихме да не се опесъчаваме излишно - още повече в кола без климатик на жегата, и без да се къпем в морето, тръгнахме на север.

    Разходихме се до Синеморец - жега и прах по пътчето до Бутамята.
    После спряхме в Ахтопол. Обиколихме залива с лодките и спряхме на едно пътче.




    Волгата, освен че вози много комфортно , предлага възможност да кривнеш из чукарите без риск. Не бих си го позволил с нормална кола, но тук няма проблем.

    Пак така не бях ходил в Царево от времето, когато се наричаше Мичурин. Е, отидохме, направи ни впечатление отлично поддържаната инфраструктура. Стигнахме до плажа на Василико, после се завъртяхме и покрай пристанището. С такава кола навсякъде те пускат.


    Върнахме си се обратно и пак плаж - бири и почивка.

    В крайна сметка, Волгата нави нови над 1100км и без никакви проблеми си ни докара в София. Единствено на връщане в жегата се наложи по-често да спирам за безалкохолни. На отиване вечерта пътувахме много по-леко. Въпреки, че е стара кола, фаровете са много добри и нямах никакви трудности да карам стотици километри на тъмно. Волгата иначе си е заковала термометъра на 80 независимо дали е жега или по-прохладно. Зареждаш гориво и газ. Въпреки високите скорости, с които се движа (високи за епохата на колата - 50-те години), никакви технически проблеми. Държи около 5-те атмосфери налягане на масло. Самото масло на практика не намалява, което е направо невероятно след като доливах по литър на 100км. Сега не съм доливал от близо 2000км. Сипах в Добрич, сега сигурно пак ще долея малко.
    Иначе, където и да мина, хората много се радват на колата - отстъпват път, свиркат, светкат, махат. Където и да спра, всичко живо вади телефоните и почва да се снима.
    Колите са, за да се карат. След това море се чувствам много доволен, че избрах именно Волга М21 за реставрация. Каквото и да е, голямата кола си е голяма кола и е удобна за пътуване, въпреки, че е модел на повече от 60 години.
    Да видим до края на сезона до къде още ще се разходим. Пък и то край, край, ама дори и декември ако не е много снежно, може да се пътува.

    Коментар


    • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

      С какво двигателно масло се кара колата. Засичал съм на няколко марки ретро масла, верно доста сериозни цени държат, но явно има за какво.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

        С Мобил. Двигателят на Волгата може да работи спокойно с каквото и да е масло, стига да отговаря като вискозитетен клас - по експлоатационен е ясно, че ще отговаря. Някога са наливали всякакви помии без присадки. Та така - карам с минерално масло 15W40. И SAE30 под формата на М10Д по никакъв начин няма да й навреди за едни 3000км до следваща смяна.

        Коментар


        • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

          Aз на твое място бих сложил климатик на Волгата!Ще е едиствената такава!
          Ако не ти се занимава, продай ми я на мен да го направя....
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Aз на твое място бих сложил климатик на Волгата!Ще е едиствената такава!
            Ако не ти се занимава, продай ми я на мен да го направя....
            Джонатан Уорд и той е започнал с тойота



            Сега има много интересни електрички при него.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

              Аз съм започнал с Ровъри. Електричеството не ме кефи. За сега.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Аз съм започнал с Ровъри. Електричеството не ме кефи. За сега.
                Поне колкото него известен да станеш ти пожелавам.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                  На мен именто нищо не ми говори. Значи според мен сме еднакво неизвестни.
                  Но на разбрах какво общо имаме той и аз с Волгата?

                  П.П. Видях кой е човека! Далеч съм от него, но благодаря за пожеланието!!!
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    Aз на твое място бих сложил климатик на Волгата!Ще е едиствената такава!
                    Ако не ти се занимава, продай ми я на мен да го направя....
                    Руси каква ти е идеята за колата?
                    Така



                    или така





                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                      Втората снимка.
                      https://www.ebay.com/itm/Universal-A...1cd5b35fa988cb
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                        Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                        С Мобил. Двигателят на Волгата може да работи спокойно с каквото и да е масло, стига да отговаря като вискозитетен клас - по експлоатационен е ясно, че ще отговаря. Някога са наливали всякакви помии без присадки. Та така - карам с минерално масло 15W40. И SAE30 под формата на М10Д по никакъв начин няма да й навреди за едни 3000км до следваща смяна.
                        Motul имат серия с масла за исторически автомобили : https://www.motul.com/bg/en/products...ets%5Brange=25
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                          Страхотна машина!Браво!Подкрепям колегата предлагащ МОТУЛ има серия с профилактични добавки,за студен старт,оптимална температура и вискозитет във всички температурни режими на мотора.21цата ми беше мечта и щеше на косъм да е първия ми автомобил,от един приятел,бащата ме разкандардиса,.В младите години от него зависеше.част от финансирането за кола.Беше бивша милиционерка ,с бърз диф,черна Волга с бял волан,класика.Тая твойта е уникат,направо за календар или плакат! Даже и в рима дойде финала,като за класика!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                            В света няколко големи компании произвеждат базовите масла, от които всички останали забъркват. Мобил е лидер на пазара, откакто той съществува - корените му са в някогашната Стандард ойл на небезизвестния чичко Джон Рокфелер. Аз за зла беда имам под ръка огромен склад с масла, та мога да взема каквото си поискам. Е, Мобил 1 е хубаво масло и за прост двигател като моя е космическа технология, използвана за мазане на филии. Карал съм с Тотал, Кастрол, руско някакво, наливно М10Д. За М21 няма разлика. Разлика ще има в съвременен двигател.

                            Коментар


                            • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                              Така е .Американските масла са уникални ако са оригинал.Карал съм техен Кастрол имаше го в сервиза дета бачках едно време,карал.съм и европейските кастроли и има разлика!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                                Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                                В света няколко големи компании произвеждат базовите масла, от които всички останали забъркват. Мобил е лидер на пазара, откакто той съществува - корените му са в някогашната Стандард ойл на небезизвестния чичко Джон Рокфелер. Аз за зла беда имам под ръка огромен склад с масла, та мога да взема каквото си поискам. Е, Мобил 1 е хубаво масло и за прост двигател като моя е космическа технология, използвана за мазане на филии. Карал съм с Тотал, Кастрол, руско някакво, наливно М10Д. За М21 няма разлика. Разлика ще има в съвременен двигател.
                                Всяко масло което отговаря на вискозитетния индекс ще му се ослади на този мотор, стига разбира се да не е бясно менте от местната железария, което става на вода след 2000 км.Напълно подкрепям мнението ти, че двигателя бива да се кара с маслото, с което е преценил завода производител или сходно такова.Иначе за машината ми знаеш мнението, но сега като видях снимките на слънце.... този цвят просто ми е слабост.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X