Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
    ... Не е за вярване, че го има и е в такова състояние! ...
    Не че нещо , ама в какво "състояние" ? Според теб от колко време не е мърдал ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Гумите са надути. Тревицата е нормално да порасте, ако се ползва рядко и се паркира все там.

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Тая Пантерка на гара Габрово ли е, всъщност? Преди повече от десетина години я заглеждах там. На нашата гара преди двайсетина години ги махнаха, две такива бяха. С палетна вилица разтоварваха палети със стъклен амбалаж от открит вагон, с грайфер товареха захарното цвекло есенно време по селските гери и т.н.

        П.п. Не съм сигурен - в калниците им има бетон - но дали на тия точно беше...

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Нещо пейзажа не е от гарата.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Не че нещо , ама в какво "състояние" ? Според теб от колко време не е мърдал ?
            Изненадан съм, че е комплектен, а това че е с актуална регистрация направо ме изумява! Все едно, да видя сега ''Икарус 180'' с такива табели!
            Дали е в експлоатация е друг въпрос-това не мога да кажа... Но, самия факт, че го виждам и то цял, за мен е нещо уникално. Последно, съм виждал остатъци от този модел из промишлените зони преди 25-30 години и то в състояние трудно за идентифициране. На първоначален оглед, беше нужно доста въображение, а и много ясни спомени за да бъде оприличен. Познаваше се единствено, по характерната ''муцуна'' и цвят. Тия кадри ме връщат в миналото, като с ''машина на времето''...
            А, тук открих в Международната филмова база данни за автомобили https://www.imcdb.org/, друг ракурс на милиционерския ''ГАЗ 69'' камионетка:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1-1-0-0-1-1-GAZ 69-militzionerski avtomobil na Narodna militziya-NRB-.jpg
Прегледи:1
Размер:38.7 КБ
ID:5810448 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1-1-0-0-1-0-GAZ 69-militzionerski avtomobil na Narodna militziya-NRB-.jpg
Прегледи:2
Размер:33.3 КБ
ID:5810449

            Качвам и другото изображение редом, за да може зрителят да придобие максимално добра представа за модела.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Аа, в тоя филм имаше и други интересни автомобили...

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Определено! Годината е 1973-та, а филмът: ''Най-добрият човек, когото познавам''. Ето, какво фигурира в базата данни от него:
                https://www.imcdb.org/movie_308627-N...-poznavam.html

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                  друг ракурс на милиционерския ''ГАЗ 69'' камионетка:
                  Викат му "кутузка" на багажното отделение.

                  Половин Рассия се е возила вътре,
                  другата половина са ги охранявали.

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                    друг ракурс на милиционерския ''ГАЗ 69'' камионетка:

                    [ATTACH=CONFIG]983582[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]983583[/ATTACH]

                    Качвам и другото изображение редом, за да може зрителят да придобие максимално добра представа за модела.
                    Такъв ГАЗ 69 имаше "конвойния взвод" на нашето РУ НМ преди много години. После бяха с Уазка.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Моделите на ''ГАЗ'' от съветско време са два:

                      ''ГАЗ 69 П'' на базата на ''ГАЗ 69''

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10-12-0-0-3-2-1-1-@-GAZ 69 P-militzionerski avtomobil na Militziya-SSSR-.jpg
Прегледи:1
Размер:85.9 КБ
ID:5810497

                      ''СВП 69 М'' на базата на ''ГАЗ 69 М''

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16-2-0-4-@-GAZ 69 M & SVP 69 M-militzionerski avtomobil na Militziya-SSSR-.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5810498

                      Нашият ги наподобява, но не е идентичен с тях и вероятно е местна доработка.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Това жълтото е заводско изпълнение?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Като гледаш боята по главините и гумите до колко заводско ти се струва?

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Второто, вероятно е ново-възстановена реплика на оригинала по исторически снимки. За жалост, аз не разполагам с историческа. Само горната е такава. Вероятно, реставраторите с оглед достоверност са ''лъхнали'' с боя и тях. И на нашата по горе са така...
                            Последно редактирано от centurio; 15-03-19, 22:53.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              СВП е "скорой ветеринарной помощи", а боядисан в жълто става милицейский - даже и в музея е с жълти джанти









                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16-2-1-1-1-@-GAZ 69 M & SVP 69 M-4X4-sanitaren avtomobil-.jpg
Прегледи:1
Размер:197.1 КБ
ID:5810509

                                ИмАл съм, бре! Само, че не е боядисан в цветографическата схема на тогавашната Милиция, а е изпълнение за Санитарните служби. Те, тука вече главините са си в черно, както си излизат от завода.
                                П.П. Виждам, че колегата е бил по бърз от мен с изпреварващ пост, докато съм писал моя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X