Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
    Съвсем близо си до откриването на тракшън контрола. Трябват ти четири сензора за четирите колела с четири гребена. Могат да се наковат навсякъде. Тук проблема ти е как ще следиш 4ри скали и да ги сравняваш. Мозъка не работи толкова бързо.

    Ако все пак откриеш начин да ги следиш следва управлението на въртящият момент. Ако си с два стартера отзад можеш да ги направиш с отделно вариаторно управление за да управляваш оборотите им от нула до максималните за мотора. За отпред е варианта е да си на отделни кръгове за лява и дясна спирачка и с два педала като на трактор да спираш колелото което върти по бързо. Един много добър професор по механика навремето ми казваше да си представям въртящият момент като река. Върви по най-малкото съпротивление.
    Добре де този процесор може ли да помогне да регулира оборотите одзаде.Хайде отпред ще е ръчно или крачно вариянта.

    Коментар


    • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

      Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
      Един зъбак в средата и два стартера само.......
      Е по този начин задния мост не става ли постоянно зацепен,аз искам двете колела да са отделно ,всяко за себе си.Няма ли да има проблем при завой,ще тормози системата,и май ще върти задницата на дрифт.

      Коментар


      • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

        За всяка болка има лек, въпроса е колко дълбото ти се гази.

        Ако искаш да е с един мотор и все пак да са отцепени двете колела за да не дрифтиш при високи скорости има решение.

        Правиш два големи зъбака долепени един за друг и всеки свързан твърдо със собствената си полуоска. Всеки от двата зъбака е с дебелина половината от дебелината на зъбчатката на бендикса. Когато бендикса ти е зацепен имаш момента на двете задни колела поравно, все одно си с блокаж отзад. Когато бендикса е отцепен двата зъбака си се въртят независимо един от друг.
        Последно редактирано от Джамбазов; 19-12-13, 08:30.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          За всяка болка има лек, въпроса е колко дълбото ти се гази.

          Ако искаш да е с един мотор и все пак да са отцепени двете колела за да не дрифтиш при високи скорости има решение.

          Правиш два големи зъбака долепени един за друг и всеки свързан твърдо със собствената си полуоска. Всеки от двата зъбака е с дебелина половината от дебелината на зъбчатката на бендикса. Когато бендикса ти е зацепен имаш момента на двете задни колела поравно, все одно си с блокаж отзад. Когато бендикса е отцепен двата зъбака си се въртят независимо един от друг.
          Това решава проблема,но нали говорим да може на всяко колело да се подава по отделно движение,ако терябва на ляво или на дясно,двете вече имаме блокаж.П-П Как да стане с един мотор.

          Коментар


          • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

            Ако искаш да подаваш отделен момент не става само с един стартер.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

              Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
              Това решава проблема,но нали говорим да може на всяко колело да се подава по отделно движение,ако терябва на ляво или на дясно,двете вече имаме блокаж.П-П Как да стане с един мотор.

              За чий чеп ти е ляво или дясно,закъсаш ли по добре да въртят двете ,в кал не те бърка ,но на асфалт не ти трябва и няма да го пускаш .
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Ако искаш да подаваш отделен момент не става само с един стартер.
                Джамбазов май сте останали без работа във вашата фирма

                Коментар


                • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                  Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
                  Е по този начин задния мост не става ли постоянно зацепен,аз искам двете колела да са отделно ,всяко за себе си.Няма ли да има проблем при завой,ще тормози системата,и май ще върти задницата на дрифт.
                  Стигнахме до въпpоса с каква скоpост ще се пpидвижва съоpъжениeто?
                  Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                  Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                  Коментар


                  • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                    Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                    Джамбазов май сте останали без работа във вашата фирма
                    Използвам темата за тийм билдинг. Трябва да се подържа жива някак си.

                    Засега открихме тракшъна. Вървим и към други открития.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                      Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                      Стигнахме до въпpоса с каква скоpост ще се пpидвижва съоpъжениeто?
                      При така направената редукция на 4-та ск. 40-45км/ч макс.

                      Коментар


                      • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                        Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                        За чий чеп ти е ляво или дясно,закъсаш ли по добре да въртят двете ,в кал не те бърка ,но на асфалт не ти трябва и няма да го пускаш .
                        Мисълта ни с Джамбазов беше да са по отделно,да речем едното има по голямо сцепление,да подадем на него а другото да е свободно поне може би да не тормози излишно и стартер и траби.Или ако има страничен наклон,няма ли да се суче задницата към наклона.
                        Последно редактирано от 6traka; 19-12-13, 16:32.

                        Коментар


                        • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                          Разбирам че искаш всичко сам да си направиш, но това със стартерите ми се вижда доста усложнен вариант.
                          На твое място, по-скоро бих си чукал главата как да задвижа задницата с мотора.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            Разбирам че искаш всичко сам да си направиш, но това със стартерите ми се вижда доста усложнен вариант.
                            На твое място, по-скоро бих си чукал главата как да задвижа задницата с мотора.
                            Kaжи как ,аз мисля че твоя избор е по трудния,имаш ли поглед върху трабант до тебе ,ще разбереш,и нищо не искам сам,само казвам аз как решавам да го направя,пък после ще видя.

                            Коментар


                            • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                              Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
                              Kaжи как ,аз мисля че твоя избор е по трудния,имаш ли поглед върху трабант до тебе ,ще разбереш,и нищо не искам сам,само казвам аз как решавам да го направя,пък после ще видя.
                              Мисли над вариянт да зацепиш задни полуоски към предни.Примерно предна лява към задна лява.Можеш да го направиш с ремък,верига или малко(тънко) карданче от всяка страна.Само идея...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                                Мисли над вариянт да зацепиш задни полуоски към предни.Примерно предна лява към задна лява.Можеш да го направиш с ремък,верига или малко(тънко) карданче от всяка страна.Само идея...
                                Да ти кажа напълно честно ,точно това беше замисъла от баш самото начало,даже не беше траба у дома.Но...вече е тук,и това решение поражда в мен голяма загадка,има начин няма място за развитие ,има място няма начин за конструиране.Аз не за това преминавам на алтернативни решения,стартери и др. П-П. Ако имаш решение ,черпя. Джамбазов и ти си в това число.
                                Последно редактирано от 6traka; 19-12-13, 20:00.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X