Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

    Извинявай , аз нямам право да давам съвети (счетоводител съм ) , ама ако така задвижиш задния мост , някак си не се връзва. Предполагам , ще го ползваш когато не ти стига сцеплението на предния мост с майката земя. Дори да стане достатъчно здраво (не се изкърти), в момента когато "избута" звяра , задния мост ще ти се превърне в котва. Защото стартера ще прави постоянни обороти . (на око според размерите на "зъбаците"-ниски). Предния мост ще дърпа , а задния - все едно си дръпнал ръчната :-))

    Това става когато разчиташ на някакъв тласък , и бендикса разкачи стартера от "системата" . А ако трябва да вървиш 10-20 метра ?
    Последно редактирано от Макавеев; 18-12-13, 13:55.
    Уморените коне не ги убиват , нали ??

    Коментар


    • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

      Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
      Извинявай , аз нямам право да давам съвети (счетоводител съм ) , ама ако така задвижиш задния мост , някак си не се връзва. Предполагам , ще го ползваш когато не ти стига сцеплението на предния мост с майката земя. Дори да стане достатъчно здраво (не се изкърти), в момента когато "избута" звяра , задния мост ще ти се превърне в котва. Защото стартера ще прави постоянни обороти . (на око според размерите на "зъбаците"-ниски). Предния мост ще дърпа , а задния - все едно си дръпнал ръчната :-))

      Това става когато разчиташ на някакъв тласък , и бендикса разкачи стартера от "системата" . А ако трябва да вървиш 10-20 метра ?
      Схванал си мисълта ми,по принцип траба ще се движи само от предното,вече в краен случай пускам в действие отзаде(колкото да помага)на предното,говорим нали започнали сме да боксуваме.Казваш също че няма сходство на обороти преден заден мост,не е баш така.Предния мост и той е с доста бавни обороти(заради редукцията)При един тест малко по отдавана,при така зацепени мостове оборотите даже поне на око бяха еднакви,говоря на втора със средна газ на педала. П-п Аз затова бях питал някъде по горе ,някой ако знае за оборотите на видовете стартери,че да е най добрия подбор на ел мотор,но така и не отговориха.

      Коментар


      • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

        Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
        Аз затова бях питал някъде по горе ,някой ако знае за оборотите на видовете стартери,че да е най добрия подбор на ел мотор,но така и не отговориха.
        На кой му е притрябвало да знае оборотите на стартера!И оборотите ги нагласяй със зъбаците.
        HONDA DOMINATOR 650
        ОРЕЛ ASTRA
        РСПБЗН-Приморско

        Коментар


        • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

          Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
          На кой му е притрябвало да знае оборотите на стартера!И оборотите ги нагласяй със зъбаците.
          Не е точно така,тука говорим за мощност на цялата секция + стартера ,редукцията.А ако увеличаваме оборотите със зъбаци намаляме силата не ел мотора.Затова търсим по оборотен стартер и като намалим с редукция да се получат обороти близки до тези на предното,а те са колебливи,за тва трябва да имаме в резерв.Ако има съществуващ стартер към 3500 об мин. е добре.Обороти се обозначават на празен ход ,3500об натоварен пада на 2000-2500,така ,стартер венец 1/10=250об после венец главина с долна удължена главина 1/3 редикция =82 об. 82 об/мин. или 1,5 об /сек. това е приемливо,защото средно предния мост има тези обороти на 1с газ на педала и средна газ на 2-ра скорост.
          Последно редактирано от 6traka; 18-12-13, 19:42.

          Коментар


          • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

            Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
            Не е точно така,тука говорим за мощност на цялата секция + стартера ,редукцията.А ако увеличаваме оборотите със зъбаци намаляме силата не ел мотора.Затова търсим по оборотен стартер и като намалим с редукция да се получат обороти близки до тези на предното,а те са колебливи,за тва трябва да имаме в резерв.
            Тогава търси по-мощен стартер а не по-оборотен,и в случая оборотите ще ги докарваш със зъбаците.Струва ми се по-удачен вариант.
            HONDA DOMINATOR 650
            ОРЕЛ ASTRA
            РСПБЗН-Приморско

            Коментар


            • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

              Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
              Тогава търси по-мощен стартер а не по-оборотен,и в случая оборотите ще ги докарваш със зъбаците.Струва ми се по-удачен вариант.
              Става и така ,аз за това питах за параметрите,нали да се изчисли долу горе,казвъм долу горе да има синхрон с отпреде

              Коментар


              • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
                Става и така ,аз за това питах за параметрите,нали да се изчисли долу горе,казвъм долу горе да има синхрон с отпреде
                И да нямаш пълен синхрон с предното не е фатално.Стартера за това има бендикс.На едната страна зацепва и върти на другата има свободен ход/муфа/. Когато задвижвания венец превиши оборотите допустими за бендикса се задейства свободния ход на същия и ротора на стартера не се претоварва.Такова устройство има на Варбурга м/у съединителя и скоростната кутия и когато трансмисията надвиши по обороти двигателя и тогава се задейства и двигателя не се товари и не работи като моторна спирачка.Този Фроилайф мисля така се казваше можеше да се включва и изключва.
                Колкото до стартерите те се изчисляват на обороти така,че да завъртат двигателя с обороти около тези на празен ход.

                Коментар


                • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                  Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                  И да нямаш пълен синхрон с предното не е фатално.Стартера за това има бендикс.На едната страна зацепва и върти на другата има свободен ход/муфа/. Когато задвижвания венец превиши оборотите допустими за бендикса се задейства свободния ход на същия и ротора на стартера не се претоварва.Такова устройство има на Варбурга м/у съединителя и скоростната кутия и когато трансмисията надвиши по обороти двигателя и тогава се задейства и двигателя не се товари и не работи като моторна спирачка.Този Фроилайф мисля така се казваше можеше да се включва и изключва.
                  Колкото до стартерите те се изчисляват на обороти така,че да завъртат двигателя с обороти около тези на празен ход.
                  Здравей.Този фрайлауф до болка ми е познат,заради него съм свалял мотора на вартбурга ,който имах в по ранните си години като млад шофьор.И само да вмъкна ,този въпросния фрайлауф е предназначен за икономия при движение,както казваш.Като си махнеш крака от газта и той олабва мотора и той не действа като спирачка.Вартбурга го има на всяка скорост,тоест действа и на 4-те скорости,а трабанта го има само на 4-та скорост.

                  Коментар


                  • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                    Докато имаш ток на бобината на стартера няма да ти сработи бендикса на отцепване когато излезеш от дупката и тръгне предното да те тегли. Това е все едно на нормален автомобил, след като ти запали двигателя да продължиш да въртиш на стартер. Резултата обикновено е изпушил стартер.

                    За да избегнеш това можеш да монтираш електроника която да следи оборотите на преден и заден мост и при превишаване оборотите на предния мост, да изключва тока на бобината на стартера. Но и това решение не е много съвършенно защото не трябва да буксуваш с предния мост, че ще ти гаси стартера точно когато ти трябва, но и за това има решение. Още една електроника която да взема информация от същите сензори,но да управлява дросела с един серво мотор и да не позволява буксуването, чрез бензиновия двигател. Елементарна работа общо взето, малко жици, сензори, два зъбни гребена от които да четат сензорите, релета и някой процесор...
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                      Слагай два стартера един отляво един отдясно на "зъбака" и два шалтера на таблото за напред и за назад , така опростяваш схемата и си свиркаш.
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Докато имаш ток на бобината на стартера няма да ти сработи бендикса на отцепване когато излезеш от дупката и тръгне предното да те тегли. Това е все едно на нормален автомобил, след като ти запали двигателя да продължиш да въртиш на стартер. Резултата обикновено е изпушил стартер.

                        За да избегнеш това можеш да монтираш електроника която да следи оборотите на преден и заден мост и при превишаване оборотите на предния мост, да изключва тока на бобината на стартера. Но и това решение не е много съвършенно защото не трябва да буксуваш с предния мост, че ще ти гаси стартера точно когато ти трябва, но и за това има решение. Още една електроника която да взема информация от същите сензори,но да управлява дросела с един серво мотор и да не позволява буксуването, чрез бензиновия двигател. Елементарна работа общо взето, малко жици, сензори, два зъбни гребена от които да четат сензорите, релета и някой процесор...
                        Ще трябва да пообсъдим вариянта,от токове поразбирвам ама от процесори такива финни електроники ме отпиши.Имам един авер дето разбра може да се консултирам с него.

                        Коментар


                        • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                          Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                          Слагай два стартера един отляво един отдясно на "зъбака" и два шалтера на таблото за напред и за назад , така опростяваш схемата и си свиркаш.
                          4-ри стартера не стават ли много, усложнява се конструктивното решение.Аз си го мисля с по един стартер на колело от заде.И механично сменяне на посоката с паразитна зъбчатка.

                          Коментар


                          • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Докато имаш ток на бобината на стартера няма да ти сработи бендикса на отцепване когато излезеш от дупката и тръгне предното да те тегли. Това е все едно на нормален автомобил, след като ти запали двигателя да продължиш да въртиш на стартер. Резултата обикновено е изпушил стартер.

                            За да избегнеш това можеш да монтираш електроника която да следи оборотите на преден и заден мост и при превишаване оборотите на предния мост, да изключва тока на бобината на стартера. Но и това решение не е много съвършенно защото не трябва да буксуваш с предния мост, че ще ти гаси стартера точно когато ти трябва, но и за това има решение. Още една електроника която да взема информация от същите сензори,но да управлява дросела с един серво мотор и да не позволява буксуването, чрез бензиновия двигател. Елементарна работа общо взето, малко жици, сензори, два зъбни гребена от които да четат сензорите, релета и някой процесор...
                            Мислех си за нещо подобно, но да изпълнява друга цел.Тоест да следя оборотите на 4-те колела,и това което е с големи обороти(буксува)да го намалям,а да подавам въртящ момент на другото.Хрумна ми с диодни крушки ,скала кръгла с тях да светят.Нещо подобно на разходомера на трабанта сещаш ли се.

                            Коментар


                            • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                              Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
                              4-ри стартера не стават ли много, усложнява се конструктивното решение.Аз си го мисля с по един стартер на колело от заде.И механично сменяне на посоката с паразитна зъбчатка.
                              Един зъбак в средата и два стартера само.......
                              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                              Коментар


                              • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                                Съвсем близо си до откриването на тракшън контрола. Трябват ти четири сензора за четирите колела с четири гребена. Могат да се наковат навсякъде. Тук проблема ти е как ще следиш 4ри скали и да ги сравняваш. Мозъка не работи толкова бързо.

                                Ако все пак откриеш начин да ги следиш следва управлението на въртящият момент. Ако си с два стартера отзад можеш да ги направиш с отделно вариаторно управление за да управляваш оборотите им от нула до максималните за мотора. За отпред е варианта е да си на отделни кръгове за лява и дясна спирачка и с два педала като на трактор да спираш колелото което върти по бързо. Един много добър професор по механика навремето ми казваше да си представям въртящият момент като река. Върви по най-малкото съпротивление.
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X