Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

    Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
    Колега говорим за запален двигател,зареждащ генератор ...
    Според теб защо агрегатите за ток са с токова големи двигатели? Гарантирам ти, че ако хванеш вала на генератора, с два пръста ще го завъртиш без усилие.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      ако хванеш вала на генератора, с два пръста ще го завъртиш без усилие.
      Зависи кой е правил заварките по ротора. Както по-горе в началото на темата се разбра, заварките "дърпат".

      Коментар


      • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Зависи кой е правил заварките по ротора. Както по-горе в началото на темата се разбра, заварките "дърпат".
        Не издребнявай! - самонагаждащите лагери са изнамерени отдавна.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Не издребнявай! - самонагаждащите лагери са изнамерени отдавна.
          То лагерите лесни,ама кое ша дърпа ротора на лево и на десно ако не заваркатаа...

          Коментар


          • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

            Ми то ротор ли ще е, или колянов вал? (нагънато до безобразие желязо)
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Кога за последно ти се е налагало да закачаш САМ колесар за лодка с общо тегло 1200кг.
              Или това с което влачиш колесара е недвижима собственост,или карането назад вече ти е трудно !
              Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

              Коментар


              • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Ми то ротор ли ще е, или колянов вал? (нагънато до безобразие желязо)
                Да ама,ако заварката не го "дръпне" в правилната посока,как ша му определиш въртенето.Ляв ротор се заварява от дясно на ляво,а десен обратно...

                Коментар


                • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  А ти специално, кога за последно си виждал американец на живо?

                  Това ти изказване ме навежда на мисълта, че си забравил да смениш батериите на "онова" дистанционно снощи... Смени ги, помага!
                  Не съм виждал от вчера на обед ,хамериканци ЖИВИ ,вече година и нещо имам невероятното удоволствие да наблюдавам инженерните им умения и знания!Знаеш ли,колко им е гадно че нямат дистанционно за чука?А трябва на ръка да удрят! А за мойто "дистанционно" ,грижа не бери, даже и на заем давам от него,като почне да отказва ,да имат да ми връщат!
                  Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                  Коментар


                  • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                    Първоначално публикуван от honda b16a2 Преглед на мнение
                    Не съм виждал от вчера на обед ,хамериканци ЖИВИ ,вече година и нещо имам невероятното удоволствие да наблюдавам инженерните им умения и знания!Знаеш ли,колко им е гадно че нямат дистанционно за чука?А трябва на ръка да удрят! А за мойто "дистанционно" ,грижа не бери, даже и на заем давам от него,като почне да отказва ,да имат да ми връщат!
                    Колега, понеже известно време съм имал удоволствието да ги наблюдавам отблизо и наживо в естествената им среда, мога да кажа че истината е някъде по средата, но с уклон към чука без дистанционно. Има всякакви, както междувпрочем и тук. Тази тема е доказателство.
                    Дори процентно погледнато у нас дебилите преобладават. Разликата е, че у нас те и управляват... Все пак американците са 260 000 000, а ние колко сме... Нормално е да има от всичко. Задвижка с дистанционно на караваната, едва ли ще те задължат да си сложиш.. Щом те кефи - лашкай на ръка...
                    Последно редактирано от Scrapheap; 05-12-13, 19:41.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                      От колко време си със тази система(ако я имаш) ,и как и се отразява водата? Апропо - никой не може да те задължи ,но въпросните дебили,току виж на ГТП на колесара го забележат и я виж ти: самоходно електрическо колесарча аааа -талон нов си извади,ааа и за него 10лева преглед,върви им казвай ,че немаш сестра! Това само като шега,ма то напоследък много шеги истини станаха!
                      Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                      Коментар


                      • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                        ... няма смисъл ... 9500 lb 400 А под пълен товар и редукция от 173 : 1 , стандартен акумулатор изкарва две до три дърпания от около петнайстина метра ...
                        Не става това което си мислиш , освен че чисто конструктивно е тъпо изпълнение , ел часта също е недомислена и глупава ...
                        Ок щом казваш не ми се спори,не че не може но не.Въпроса ми беше друг,ако обичаш пак го прочети,и АКО може ми отговори.А малко по в началото на текста пак имаше въпрос,нищо.Явно си пишеш само твоите отговори,но не и отговорите на въпросите зададени от други. П-п Не че е така ,но дори 3 пъти да тегли по15 метра е ОК за мен,през другото време акумулатора се зарежда ,НАЛИ ДВГ-ТО работи.

                        Коментар


                        • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                          Първоначално публикуван от honda b16a2 Преглед на мнение
                          От колко време си със тази система(ако я имаш) ,и как и се отразява водата?
                          Нямам такъв шукаритет на колесара, колкото и да ми се налага понякога.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                            Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
                            Ок щом казваш не ми се спори,не че не може но не.Въпроса ми беше друг,ако обичаш пак го прочети,и АКО може ми отговори.А малко по в началото на текста пак имаше въпрос,нищо.Явно си пишеш само твоите отговори,но не и отговорите на въпросите зададени от други. П-п Не че е така ,но дори 3 пъти да тегли по15 метра е ОК за мен,през другото време акумулатора се зарежда ,НАЛИ ДВГ-ТО работи.
                            Двигателя на Трабанта, няма да стигне само за алтернатора, който да покрие част от нужния за целта заряд.
                            Белазите и локомотивите са дизел електровози - ако не те хванат, може да гепиш двигателя с генератора от някой и си ти..
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                              Първоначално публикуван от honda b16a2 Преглед на мнение
                              Не съм виждал от вчера на обед ,хамериканци ЖИВИ ,вече година и нещо имам невероятното удоволствие да наблюдавам инженерните им умения и знания!Знаеш ли,колко им е гадно че нямат дистанционно за чука?А трябва на ръка да удрят! А за мойто "дистанционно" ,грижа не бери, даже и на заем давам от него,като почне да отказва ,да имат да ми връщат!

                              Аз пък видях живи българи омазани с лайна да дишат лепило. Това българите много кофти хора... Понякога имам чувството, че си общувам с 9 годишни младежи...
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Двигателя на Трабанта, няма да стигне само за алтернатора, който да покрие част от нужния за целта заряд.
                                Белазите и локомотивите са дизел електровози - ако не те хванат, може да гепиш двигателя с генератора от някой и си ти..
                                Иии как ме подсети Двигателчето което развърта агрегата на БЕЛаз-а е близо 600 магарета а агрегатчето съм забравил точно но накъде около 500 кW , правотоков и върти два ел.двигателя по над 200 кловатчета. Това за онзи дъртият БЕЛаз. Тия по-новите вече отиват на страшно, над 1200 кс. двигатели и от там и агрегати.... На дизел-елекровоза Б12 мисля че около 12х кончета е двигателчето, един-два пъти съм влизал в машинното и взех нещо да се усещам много дребен...
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X