Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
    Важното е ти да си на ясно. Твоята концепция наистина е уникална-противоречи на всичко измислено до сега.Липсата на ходове се лекува с блокажи,липсата на блокажи-с ходове.Твоя проект няма блокажи,но за сметка на това липсват ходове.Топлата вода е открита отдавна.
    Приятел,пак ти казвам и три колела да са във въздуха едно опира и то доста даже се крие под калника,там ход за кво ми аре кажи ,хода е на долу .Да може при такава ситуация да провисне и да намери сцепление,да ама не.,нали.

    Коментар


    • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

      Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
      Приятел,пак ти казвам и три колела да са във въздуха едно опира и то доста даже се крие под калника,там ход за кво ми аре кажи ,хода е на долу .Да може при такава ситуация да провисне и да намери сцепление,да ама не.,нали.
      Приятел,ти ми кажи, как ще накараш въпросното колело да се върти?! Ти знаеш ли въобще що е то диференциал????
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение

        Аз съм заставал с истински ,,джип'' на 3 колела, а ти?Повярвай ми , неще да помръдне...докато не му включиш блокажа,или предния мост(със задно колело във въздуха) ако е парт тайм.Това ,щото си нямам хабер...
        Ми тук си прав и не тебе Евала,така е,но да беше с 4-ри задвижваши постоянно нямаше да имаш проблем,4-ри значи и 4-те да получават въртящ момент в едно и също време да ама колкото им трябва не да започнат да буксуват у хвърлят камъни

        Коментар


        • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
          Приятел,ти ми кажи, как ще накараш въпросното колело да се върти?! Ти знаеш ли въобще що е то диференциал????
          Точно това е загадката,АЗ да го накарам ,но когато трябва.Дифернциял не ми трябва.Остави ги тези изпълнения,квооо моята машина 4х4 коооооо неееее.въртят едно отзаде едно от преде,аре бягаи им казвам.

          Коментар


          • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

            Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
            Ми тук си прав и не тебе Евала,така е,но да беше с 4-ри задвижваши постоянно нямаше да имаш проблем,4-ри значи и 4-те да получават въртящ момент в едно и също време да ама колкото им трябва не да започнат да буксуват у хвърлят камъни
            Спирам да ти ,,спамя'' темата, явно не приемаш, само предаваш...В твоята схема ако направиш по някакъв начин четерите колела да са задвижващи,получаваш Нобелова награда,открил си антиматерията и т.н. Успех и с най-добри пожелания.Дано не се сещаш за мен на първата бабуна
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр004 (7).jpg
Прегледи:2
Размер:71.8 КБ
ID:5531821
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Спирам да ти ,,спамя'' темата, явно не приемаш, само предаваш...В твоята схема ако направиш по някакъв начин четерите колела да са задвижващи,получаваш Нобелова награда,открил си антиматерията и т.н. Успех и с най-добри пожелания.Дано не се сещаш за мен на първата бабуна
              [ATTACH=CONFIG]644543[/ATTACH]
              Това е моя схема,но от нея остана само крайното предаване,другото не ми е в полза както смятах да стане,с 4-ри постоянно задвижващи ще е по друга.Благодаря и на тебе за пожеланията.

              Коментар


              • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                Уфф...обещах да не пиша,ама...Я я дай тая суперсекретна схема,че ми е интересно...За нея нищо не си споменал.Ако беше ,щеше да ми спестиш амортизацията на клавиатурата...
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Уфф...обещах да не пиша,ама...Я я дай тая суперсекретна схема,че ми е интересно...За нея нищо не си споменал.Ако беше ,щеше да ми спестиш амортизацията на клавиатурата...
                  За сега докато има упреци за проекта и аз май ще си спестя тази амортизация,ще я оставя за себе си.Пък виж ако си толкова любопитен,може да ти направя една посказка ,но във феиса на чат.Пиша се Илхан Щрака намериме и ми прати покана,може и да ти разясня нещо.От къде си попринцип,па може и да се срещнем кво.

                  Коментар


                  • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                    Кажи за АБС-а. Много малко хора знаят каква е основната цел на това колелата да не блокират.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                      Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
                      Приятел,пак ти казвам и три колела да са във въздуха едно опира и то доста даже се крие под калника,там ход за кво ми аре кажи ,хода е на долу .Да може при такава ситуация да провисне и да намери сцепление,да ама не.,нали.
                      Даже и едното колело да има сцепление с грунда , даже и да можеш да му подадеш движение чрез някакъв вид блокаж / най вероятно тип Вежен / колелото кротко ще си се върти и ще маже щото няма обороти да се почиства, а кашона ще стои на място ... и това ако изобщо издържи цялото натоварване колелото което има сцепление с грунда . Много са неща от които зависи проходимостта и освен блокажи и ходове за които ти каза Марто има и натоварване върху гумата което е пряко зависимо от теглото на машината ... ама кой ли съм аз да ти казвам и кога ли съм бил с 3 гуми във въздуха , пък и с 4 едновременно ...
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                        Даже и едното колело да има сцепление с грунда , даже и да можеш да му подадеш движение чрез някакъв вид блокаж / най вероятно тип Вежен / колелото кротко ще си се върти и ще маже щото няма обороти да се почиства, .. Много са неща от които зависи проходимостта и освен блокажи и ходове за които ти каза Марто има и натоварване върху гумата което е пряко зависимо от теглото на машината ... ама кой ли съм аз да ти казвам и кога ли съм бил с 3 гуми във въздуха , пък и с 4 едновременно ...
                        Можеше да отговоря на този въпрос ,но като видях пак едни изрази.а кашона ще стои на място ... и това ако изобщо издържи цялото натоварване колелото което има сцепление с грунда ,най добре да си карам рабоата сам,и тва е.

                        Коментар


                        • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                          Колега не се коси,завидеха ти.
                          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                          Коментар


                          • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                            Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                            Колега не се коси,завидеха ти.
                            Не думай!
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                              Привет .Завидели ми ,не.. аз не се хваля.само казвам че проекта си върви идеално.Всеки си има право на избор как да приема проекта, лично мнение.Недейте сега заради тези лични мнения да правим напрежение тук.Ако се обърка нещо аз си поемам отговорноста.

                              Коментар


                              • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                                Чета темата ви но не пиша в нея защото опит с 4х4 нямам.Пиша само по повод твърдението ,че вие си носите отговорност. Лично мое мнение си е ,че това което творите е интересно и безотговорно.Колкото до последствията........надяваям се ако има такива да си ги понясяте самосиндикално без да пострада някой друг.Успех със самоделката.
                                Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                                GSM +359 895 236 182

                                А Rhf +

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X