Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
    Трябва да е било 84 - 85 година , бяхме на окръжно състезание по ТНТМ по фотография в Пловдив . До тогава бях идвал в града само с нашите и нищо не знаех . Пускат ни от да снимаме и аз понеже не познавам града тръгвам от ,,Станцията на младите техници " на бул. ,,6 септември " през Стария град , Главната , пак илизам на бул.,,6 септември " и виждам един милиционер спрял една волга . Щрак , щрак и продължавам към ,, Станцията на младите техници " , че ме е страх да не се загубя . Нямаше и 50 метра и един висок ( страшен според мен тогава ) човек ме спира , легитимира се с някаква карта от МВР ли , ДС ли беше не помня , върна ме до снимания милиционер и започна защо съм снимал , кой ме е накарал и т.н. . Е - ревнах . И рева , и обяснявам .Остави ме при милиционера , замина на някъде и се върна с един по-дребен и възрастен мъж с побеляла коса . Не знам защо , но като го видях се успокоих и отново му обясних , за какво съм снимал , че даже и обещах , че ще унищожа негатива . Човека каза , че ми вярва и ме пусна . Оказа се , съм снимал бариерата и постовия на Окръжното ( май тогава бяха още окръзи ) управление на МВР и даже човека във волгата беше началник на друго ОУМВР , ама аз откъде да знам . После претупах състезанието ( проявяване на филма и снимки ) беж на село и стриктно унищожаване на въпросния негатив .

    От снимките си ги беше страх

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      снимки.............. в Троян живеех точно срещу поделението и някъде в края на 70-те вуйчо ми подари една счупена Смяна 8, дето снимки не правеше..................... и аз какво - стоя на терасата и щракам....... идва един военен и вика, момче, защо снимаш поделението???? разминах се с нищо, показах му с какво съм "снимал" и минах само със забележка
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от caribi Преглед на мнение
        От снимките си ги беше страх
        Не мисля, че ги е било страх от нещо. Просто и гражданите си бяха будни, с изявена гражд позиция, та така или иначе, все са щели да го ковнат, ми добре, че имало по някой уморен дъртак
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от caribi Преглед на мнение
          От снимките си ги беше страх
          Врагът не спи. Чужденците бяха все шпиони и диверсанти И търсеха как да откраднат напредналата социалистическа технология, и въобще целяха да разучат тънкостите на високоразвития ни строй. По филмите шпионирането ставаше все чрез снимки, микрофилм и подобни. Снимането създаваше главоболия...

          Ааа, сетих се покрай главоболието, аспирин имаше в едни картонени кутийки, дето се отварят като кибрит, само че много плоски. И май се казваше Ацетизал, щото Аспирин беше на Байер и беше по-специално.

          Телевизията започваше с това:



          Първа програма завършваше с пожелание за лека нощ от водещата:



          В неделя сутрин имаше "Бързи, смели, сръчни" нещо като спортни състезания за деца.



          Чичко Филипов беше най-популярния водещ на новините. Говореше си и с Педя Човек Лакет Брада:



          Имаше черно-бели телевизори Средец и цветни София 84.

          Бате Климент си го спомням съвсем бегло, бил съм съвсем малък като беше на екран, но се споменаваше доста често и по-късно понеже забегна в Канада Разказваше детски приказки докато рисуваше илюстрации към тях на стъкло, което беше уникално като комбинация.



          Приказката за пътя от горното видео впоследствие се превърна в театрална постановка, която си спомням защото ни водиха от училище, май с Вихър Стойчев беше...

          "О-фе" беше що-годе неутрален вестник, с по-малко политически простотии в статиите, доколкото беше възможно тогава:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:of.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5808250

          основни автомобилни марки:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cars.jpg
Прегледи:1
Размер:29.6 КБ
ID:5808251

          Аз-сам-блея "Знаме на Мира" изглеждаше така



          Филмите в киното започваха с кинопреглед, които в началото бяха сериозна агитация, а после се появиха едни леко майтапчийски уж критикуване на нередности. Подобно на това:



          Вместо реклами имаше "Телевизионен справочник". Това издание завършва с обява за 10-дневна екскурзия до Шри Ланка за 1694лв, включително 70 долара джобни.



          Манифестацията на 24 май:

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Още стоят тук , там кабелите дето бях прекарал във всяка стая и от акумулатора със зарядно през бушони осветление и основната цел телевизор портативен ,,Юност " на 12 волта . Но пък печката гореше , чая затоплен , аромата на печена дюля и всички бяхме заедно - четири поколения . С прадядо ми играехме сканбил и правеше чай от лайка дето си я береше , още му помня аромата .

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
              Ми балета за мен, като малък пишкодръп си беше направо еротично шоу. А първият ни телевизор беше Темп с дълги крака. Днес ми докараха пералня та се присетих на детето на едни комшийски другари и на сина да им покажа какво правехме:
              [ATTACH=CONFIG]980474[/ATTACH]
              Срам не срам, кво е тва?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Туй не беше ли една спирала, нядяваш я на пръста си, и като наближиш някой, с рязко движение я подхвърляш към него. Тя почти го стига, и пак се събира в ръката ти?

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Това е една лента от сезал. И тогава, и сега се ползва за пристягане на разни кашони и денкове. Навиваш на стегната спирала, връзваш с тел и вариш 15-20 минути. Пущината заема пружинна форма и... както каза БРАНКО.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Това е една лента от сезал. И тогава, и сега се ползва за пристягане на разни кашони и денкове. Навиваш на стегната спирала, връзваш с тел и вариш 15-20 минути. Пущината заема пружинна форма и... както каза БРАНКО.
                    Не сезал,а чембер.Със сезал се връзваха балите слама.

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Един човек всеки ден минавал през социализма през един бар и си поръчвал за 50 ст. бира. Започнало преустройстовото и келнерът един ден казал на човека: 1 лев. Човекът попитал, ама защо?. Отговорът бил: ами 50 ст вече струва и преустройстовото, ти нали не си против новия курс? Не, казал клиентът. Келнерът прибрал лева и му върнал 50 ст. Клиентът го погледнал изумен и келнерът му отвърнал: ами няма бира!
                      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                      Тел: +359 887 847261

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                        Един човек всеки ден минавал през социализма през един бар и си поръчвал за 50 ст. бира. Започнало преустройстовото и келнерът един ден казал на човека: 1 лев. Човекът попитал, ама защо?. Отговорът бил: ами 50 ст вече струва и преустройстовото, ти нали не си против новия курс? Не, казал клиентът. Келнерът прибрал лева и му върнал 50 ст. Клиентът го погледнал изумен и келнерът му отвърнал: ами няма бира!
                        Много по-готин е в съвременния вариант, в който човек всеки ден си купувал баничка за 1 лв., докато не му казали, че занапред ще струва 2 лв. - 1 за баничката и 1 за Бойко Борисов.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NoBitum.jpg
Прегледи:1
Размер:173.1 КБ
ID:5808319

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
                            ...
                            И каква е връзката, че са предмети от славния Татов Златен Век или нещо друго?
                            Тия пирони бяха за панелни стени (уж), сега какво - не ги правят вече?
                            Павета май не правят, па и не знаят как да ги редят, а по Таатово Златно Време ехе-хей кви майстори, че имашини за редене на павета имаше, э-э-э-э-эххх...
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Гагич, Бате ни Бойко поне сами си го избрахме, а оная ми ти перестройка...и комунетата тогава нямаха смяна, освен със смъртен акт.
                              Учителката в училище питала децата“ Деца, кое животно има 4 крака и 64 зъба? Крокодилът, другарко, рекли всички те. А кое животно има 64 крака и само 4 зъба? Само Иванчо отговорил: ПОЛИТБЮРО, другарко!
                              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                              Тел: +359 887 847261

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                                Гагич, Бате ни Бойко поне сами си го избрахме, а оная ми ти перестройка...и комунетата тогава нямаха смяна, освен със смъртен акт.
                                Учителката в училище питала децата“ Деца, кое животно има 4 крака и 64 зъба? Крокодилът, другарко, рекли всички те. А кое животно има 64 крака и само 4 зъба? Само Иванчо отговорил: ПОЛИТБЮРО, другарко!
                                Политбюро рядко надхвърляше 12 члена, въпреки, че му викаха "Али Баба и 40-те разбойника". С кандидат-членовете - около 20 души.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X