Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Но вицът е от онези за Радио Ереван. ПИтат Радио Ереван: Какво е порочен кръг? Радиото отговаря: Това е когато Тодор Живков дава на Владимир Живков орден "Людмила Живкова".
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      И каква е връзката, че са предмети от славния Татов Златен Век или нещо друго?
      Тия пирони бяха за панелни стени (уж), сега какво - не ги правят вече?
      Павета май не правят, па и не знаят как да ги редят, а по Таатово Златно Време ехе-хей кви майстори, че имашини за редене на павета имаше, э-э-э-э-эххх...
      Аз пък неволно се сетИх за Жоро Павето
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Ха, градския?
        Той да е направил зулуми, колко половин страница на сегашен ежедневник, максимално. Ама....

        Гагич, тогавашните машини за редене на паваж бяха едни светломургави хорица, до един белокоси, и с избелели дочени дрехи, и с половинки от камионски вътрешни гуми на колената...

        И си вършеха работата по толкова перфектен начин, че преди няколко години едно малоумно ЕРП разкопа един такъв паваж - реден от специалисти, и после го пренареди.

        От една улица 500 метра, останаха два самосвала павета артък.
        След като минаха тия двата самосвала с паваж по новонаредената настилка, тя стана като домашна юфка, ако си виждал.

        И сега е така, след ремонта...

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Гагич, тогавашните машини за редене на паваж бяха едни светломургави хорица, до един белокоси, и с избелели дочени дрехи, и с половинки от камионски вътрешни гуми на колената...

          И си вършеха работата по толкова перфектен начин, че преди няколко години едно малоумно ЕРП разкопа един такъв паваж - реден от специалисти, и после го пренареди.

          От една улица 500 метра, останаха два самосвала павета артък.
          След като минаха тия двата самосвала с паваж по новонаредената настилка, тя стана като домашна юфка, ако си виждал.

          И сега е така, след ремонта...
          В Пловдив може и така да е било. У София имаше и машини за полагане на павета. После минаваха байчовци с чукове и ги доначукваха. Чак след тях минаваха цигани с пЕсък и метли. Тука преди 2-3 г. създадоха с месеци кански задръствания на бул. "Цар бОрис III" ( да се не бърка със същия, ма с добавка "ОбедЕнител" в Пловдив !) именно някакви цигани за пренареждане на паветата с/у ХХ мЕльона лева общинска поръчка, щото ги бяха бастисали камЕонЕте при строЙтелния бум (не ми се мисли какво щеше да стане, ако настилката беше асфалт...). Не ги наредиха читаво и вече си е лунен пейзаж (или както викахме едно време "кат Стената над Алеко", ма мльадите скиорчета и сноубордисЧета не го знаят това, ибо Цеко спре лифтовете)...
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            У София имаше и машини за полагане на павета. После минаваха байчовци ..
            Гагич ,малък съм аз но помня някъде около четвърти клас дойде едно ново момче Хамза. Баща му беше павьор,така се е казвала тази професия. Как съм го запомнил не знам ,а машина за редене на павета не съм виждал.В сегашно време чух ,че павета се изнасят за Гърция там за едни евро ...като извадиха паветата и ни асвалтираха улицата.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              . У София имаше и машини за полагане на павета. После минаваха байчовци с чукове и ги доначукваха....
              По-голяма глупост не бях чувал!

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Гагич!
                Не ставаш за павьор.

                Виж внимателно снимката!



                Ако забелязваш внимателно, може да определиш къде се е движил павьора.

                Седи си чичката на колена, и реди павета с радиус една ръка около него. Като ги нареди, почва следващата дъга. Това с машина не става - това е паваж, реден на ръка.

                Дори дължината на ръката може да се види каква е - майстора може да си познае майсторлука, ако е жив, де..

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Друго си е ЕЖК, знам, че не обичате Гугъла, но все пак: "cobble paving / laying machine".
                  Кат сте живели на село* или у пролетарски квартали, дето павета нЕмаше може и да не сте виждАли.

                  *туй противопоставяне май също заслуга на ТЗВ беше, а?

                  А ще се сетите ли защо при социализЪма паветата бяха лека-полека подменени с асфалт? От грижа за трудовия човек, ТНТМ-НТП (нАучно-технически прогрес)?
                  Да, ама Петко Бочаров!
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    След нареждането на паветата отгоре трябва да мине валяка да ги донабие и изравни и тогава настилката става здрава. В предишната ми фирма в двора бяха наредени павета по този метод и отгоре спокойно минаваха 25т камиони без да има промяна в настилката.

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Аз също машина за производство и редене не съм виждал в София, поне през соца. Чимове по стадионите до последно се редяха като павета- колене, чук и трамбовка
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        ....или у пролетарски квартали, дето павета нЕмаше ....
                        Да пролетарски квартал и не се срамувам. Улиците си бяха с павета а на единствената улица /асвалта/ходехме да бием контри с колелата.
                        ПП От нас се виждаше "Ал.Невски" и се ловеше сръбската тв.

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          ... А ще се сетите ли защо при социализЪма паветата бяха лека-полека подменени с асфалт?
                          Визираната улица е ул.Софроний Врачански - в Пловдив. ЕВН решиха, че ще им е по-евтино да си отопляват администрацията с парно, а не с ток - макар, че са собственици и на тока, и на парното. И ебахамамата на центъра на Пловдив за няколко месеца. В тия месеци клиент не можеше да достигне до офиса ми - нито с кола, нито пеша. Офиса не можеше да отвори, защото вратата беше зарината от изкопните работи, ведно с тротоара.

                          Информативно - пловдивския булевард "Васил Априлов" беше павиран.
                          Сега е асфалтиран.
                          Информативно - пловдивския булевард "Марица -Юг" беше павиран.
                          Сега е асфалтиран.

                          Според медиите - информация за това - колко павета са извадени, колко са прибрани, и колко са съхранени някъде - такава информация няма.
                          Всъщонст - има информация - никой нищо не знае.

                          Едно тепе гранит - не точно гранит, а сиенит - беше ОТКРАДНАТО!
                          Тепето - Марково тепе - го няма - първо на павета, после - нищо...

                          Да, ама Петко Бочаров..

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Па и вие си имате бомбаджия, не е само нашия мавзолейчик, тепе-паве.
                            А ,,правоъгълния* има бая до го стигат, не само стойката.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              ...

                              Информативно - пловдивския булевард "Васил Априлов" беше павиран.
                              Сега е асфалтиран.
                              Информативно - пловдивския булевард "Марица -Юг" беше павиран.
                              Сега е асфалтиран.

                              Според медиите - информация за това - колко павета са извадени, колко са прибрани, и колко са съхранени някъде - такава информация няма.
                              Всъщонст - има информация - никой нищо не знае.

                              Едно тепе гранит - не точно гранит, а сиенит - беше ОТКРАДНАТО!
                              Тепето - Марково тепе - го няма - първо на павета, после - нищо...

                              Да, ама Петко Бочаров..
                              Марково тепе са го били подкарАли още преди Освобождението (ама не онуй "от фашисКо роПство"). Срамота е за изтъкната Майна да не знаЙ що го нЕма - постепенно е изядено за карЙерни матРЯли, като любимото тук ТЗВ има решаващ принос. Ся, че го бастисаха окончателно и построЙха мол, туй беше финалният акорд.

                              Паветата, мили деца, се премахват в градовете, защото са:
                              - потенцЯлен матРЯл за барикади;
                              - потенциално оръжие в ръцете на някакви протестъри против умиротворяващите ги "части на реда"...
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Няма такава глупост като павирана улица в 21 век!
                                Да си държат паветата по някои възрожденски улици или пред парламента, че биле забележителност, но където пътя е за да се движат коли са отживелица.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X