Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    ... кога и къде се появява първата асфалтирана улица?
    Съвсем субективно, понеже първата асфалтирана улица за мен беше моята улица, някъде през 70-72-ра. Първите си стъпки съм направил в пепелта на неасфалтирана такава. После, съвсем ясно помня, дойдоха едни огромни булдозери с някакви патерици вместо кормило, заравниха всичко, дойдоха камиони и изсипаха по една планина камъни. След няколко години ги подравниха, трамбоваха и, о,чудо!, асфалтираха. Кеф! Няма кал, няма трева, няма купчина боклуци...
    Тая вечер се прибрах по същия асфалт. Леко остарял, ма то и аз не съм първа младост

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Гагич, и тях ще ги откраднат, споко...

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Гагич, и тях ще ги откраднат, споко...
        Кое ще откраднат? Паветата?
        Те ги крадат от години, имаше даже някакви репортажи по ТВ как можеш да си купиш павета на черно от "пазачите" на площадките, където уж ги съхраняват.
        Паветата са идеалната пътна настилка, още римлЯните са го установили. Мислите ли, че те, дето са бъркали мензис от млади девици, яйца и кво ли не в строЙтелните си смески, дето и до ден днешен не са разгадани (напр. циментът, от който са правили пристанищни кейове, няма аналог по устойчивост), нямаше да си правят пътищата от нещо друго.
        И специално за Вени: за господина John McAdam една жена каза ли ти нещо?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Ф1 пистите що не са с павета
          Хъм хъм
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Що жена да ми казва за макадама?
            Аз съм карал достатъчно по такива трасета.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Ф1 пистите що не са с павета
              Хъм хъм
              Шот нЕма кой да им ги реди. Последните можещи са си отишли със соца.

              Впрочем трябва да призная, че павето е дълговечна настилка. През съседния квартал като минавам, виждам че е надживяло поне четири асфалтирания по 3-4 сантиметра отгоре си

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Ф1 пистите що не са с павета
                Хъм хъм
                А да не би да са с асфалт? Мъхъм-мъхъм?
                Може да има некоя, там и улиците на Монако, но по принцип са бетонни.

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Що жена да ми казва за макадама?
                Аз съм карал достатъчно по такива трасета.
                Ми сигурно знаеш, че този господин е пионер на съвременното пътно строЙтелство тип "фЪрли трошляк и валирай", а "съвременните" пътни настилки са доразвитие на неговия бляскав идеЙ с по-модерни средства? Първо въглищен прах, пепелища и сгурия, после асфалтови примеси. Ибо "асфалт", ще ти каже всеки спецЯлистор по пътно строЙтелство (те в мамковината ни вече извират от вси страни), такова животно нема. Има "асфалтобетон" ли как му викат. Щото асфалт, еле пък албански или южноафрикански, в тези настилки я има, я няма. Има по-скоро битуми някакви от "Нефтохима" и фракциЙ разни. На гусина МакАдама идеЙте, претворени в нАучно-технически прогрес.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                  Шот нЕма кой да им ги реди. Последните можещи са си отишли със соца.
                  Тооо, ф1-то е измислено където не са виждали соц
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Тооо, ф1-то е измислено където не са виждали соц
                    Ти кажи за пистите - коЙ са асВалтови от тЕх?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      На Калояново ?

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        https://www.f1technical.net/features/9625
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Не са бетонни пистите на Ф1. ВСИЧКИ са асфалтови, с изключение на една еднометрова ивица от тухли (павета) на Индианаполис.
                          Паветата са дълговечна настилка, но само ако са наредени добре и основата е направена както трябва. Нямат аналог като износоустойчивост. За сцепление и комфорт не са мислени. И древноримските пътища не са точно павета. Камъни са, дори в повечето случаи плочници. Според региона общо взето.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Защо ли се сещам за една писта която приемаше състезания от Ф1 известна с прозвището brickyard

                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              И древноримските пътища не са точно павета. Камъни са, дори в повечето случаи плочници. Според региона общо взето.
                              Е, не това (улица, че и с канализация отдолу, в Никополис ад Иструм):

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:281_003_Nikopolis_Ad_Istrum.jpg.jpg
Прегледи:1
Размер:121.4 КБ
ID:5808328

                              А това например (Долни Главанак):

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Glavanak.jpg
Прегледи:1
Размер:221.5 КБ
ID:5808329

                              Не прилича на павета, щото са си немали машина да им ги прави, като по Таатово Златно време.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Повечко са бетонните писти във F1, ама като не признавате "Гугъла" ни моЙм ви помогнА.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X