Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Що рече? И за кво го рече?
    Щот очакват 'бат еди кой си да им оправя и жените. А че така или иначе европейците заложиха на сегашните - майната му, на кой му пука, важното е друг да е виновен за нещо.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
      Оня виц за майтапа знаеш ли го?

      Иначе - да, от дистанцията на времето повечето неща от тогава ми изглеждат смешни. Изпитвам известна носталгия по онова отминало време, но само в частта на възрастта дето вече няма да ми се случи. Нито съжалявам за балканчето от соца (сега имам едно пиаджо от 72-ра с педали, почти ми е набор а живо балканче наоколо не съм срещал), нито за осмака с манивелата (някой да не си представи нещо осемцилиндрово, неее, за 408 става въпрос, почти винаги работещ на три цилиндъра), нито за перипетиите около едно ходене на гости в Македония през 88-ма, дето трябваше да си оставим детето на бабите за да ни пуснат.
      Ти си твърди че е същото, но и аз съм очевидец.
      Вица е от онова време и да, вече не е много актуален, 'щото сега е норма, модерно е даже.

      Лошотии и простотии много имаше и сега има, но поуки няма, 'танто за кукуригу' е. Тъпо е да търсим разликите, дайте да се обединим по приликите.
      Това, че някои са имали трудно детство е ясно, личи и в тази тема......ма то и сега има такива с трудно детство и ще обясняват след 20 години същото, но с обратен знак спрямо "лошите".
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038900866.jpg
Прегледи:1
Размер:140.1 КБ
ID:5808181

        Тази опаковка се търкаля поне 25 години в гората... Снимката е моя от есента.
        Фиат Купе
        Опел Фронтера В
        Мицубиши Паджеро Пинин

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
          ...

          Лошотии и простотии много имаше и сега има, но поуки няма, 'танто за кукуригу' е. Тъпо е да търсим разликите, дайте да се обединим по приликите.
          ...
          Ми тооо... приликите намаляваме. По естествен път. И в това няма нищо лошо.
          А за това кой какво детство е имал - тогава бяхме обречени на почти еднакво детство с много малки изключения. Официално. Сега, пак официално, равенството въобще не е задължително. Това действа стимулиращо.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            А за това кой какво детство е имал - тогава бяхме обречени на почти еднакво детство с много малки изключения. Официално. Сега, пак официално, равенството въобще не е задължително. Това действа стимулиращо.
            Факт, още малко и няма да има кой да слугува и храни фараоните.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              Ми тооо... приликите намаляваме. По естествен път. И в това няма нищо лошо.
              А за това кой какво детство е имал - тогава бяхме обречени на почти еднакво детство с много малки изключения. Официално. Сега, пак официално, равенството въобще не е задължително. Това действа стимулиращо.
              "блажени са вярващите" и преди и сега
              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Трябва да е било 84 - 85 година , бяхме на окръжно състезание по ТНТМ по фотография в Пловдив . До тогава бях идвал в града само с нашите и нищо не знаех . Пускат ни от да снимаме и аз понеже не познавам града тръгвам от ,,Станцията на младите техници " на бул. ,,6 септември " през Стария град , Главната , пак илизам на бул.,,6 септември " и виждам един милиционер спрял една волга . Щрак , щрак и продължавам към ,, Станцията на младите техници " , че ме е страх да не се загубя . Нямаше и 50 метра и един висок ( страшен според мен тогава ) човек ме спира , легитимира се с някаква карта от МВР ли , ДС ли беше не помня , върна ме до снимания милиционер и започна защо съм снимал , кой ме е накарал и т.н. . Е - ревнах . И рева , и обяснявам .Остави ме при милиционера , замина на някъде и се върна с един по-дребен и възрастен мъж с побеляла коса . Не знам защо , но като го видях се успокоих и отново му обясних , за какво съм снимал , че даже и обещах , че ще унищожа негатива . Човека каза , че ми вярва и ме пусна . Оказа се , съм снимал бариерата и постовия на Окръжното ( май тогава бяха още окръзи ) управление на МВР и даже човека във волгата беше началник на друго ОУМВР , ама аз откъде да знам . После претупах състезанието ( проявяване на филма и снимки ) беж на село и стриктно унищожаване на въпросния негатив .

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Това са фактите, ти каква поука си взе?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    ...равенството въобще не е задължително ...
                    Освен че не е задължително, е и невъзможно! Може да има равни права, равни шансове и пр. но оттам нататък - кой колкото си може.
                    Някои разбират равенството като уравниловка, както робът разбира свободата като притежаване на роби.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      !....Може да има равни права, равни шансове и пр. но оттам нататък - кой колкото си може.
                      Не е само у нас(BG), но какво освен правата е така?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Това са фактите, ти каква поука си взе?
                        Е па да не снима повече милиционери . Бас държа , че повече не го е правил !
                        ...а сега кво .. видеорегистратори , мобилни телефони ...че и медий ...доде турят белезниците на "невинно набедените и по политическа поръчка "... абе екшън да има !...сеир по народному
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Е па да не снима повече милиционери . Бас държа , че повече не го е правил !
                          ...а сега .. видеорегистратори , мобилни телефони ...че и медий ...доде турят белезниците на "невинно набедените и по политическа поръчка "... абе екшън да има !...сеир по народному
                          То , май въпроса беше към друг ? Милицията ,,гледа" - този извод ми се роди в главата . И , зарязах снимането , въпреки , че имах ( и още го пазя ) всичко необходимо за любителски снимки , освен качествен фотоапарат . То , тогава на село нямаше кай знае какво да се прави и по цели нощи проявявахме снимки , в кръжока по машиностроене сглобявахме разни машинки от наличните конструктори даже и с пчели се занимавахме ( аз лично от 85-та до някъде 2000 г. ) .

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2cddbc9eb9567293.jpg
Прегледи:1
Размер:38.2 КБ
ID:5808183

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              Не е само у нас(BG), но какво освен правата е така?
                              Нито е само у нас, нито зависи от нас, това е обективно положение в природата.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Сега ме убеждавате, че по онова време бяхме равни, нямаше наши и ваши, така ли? Сега поне не е така.
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X