Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Хайде да забраним и писането на ръка в класовете, че вече никой го не ползва.... то нали таблети, флашки, принтери...
    За забрани изобщо не става дума (някой, някъде, някога да е забранявал логаритмичните линии), за отпадане е въпросът - съвсем естествено отпадане.
    Пък и на ръка си се пише предоволно за сега.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Даже името си, на ученият в училище 8+г език, не могат да напишат на ръка. Не говорим за без грешка.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        Mда, все едно да карат всеки кашик съвсем буквално да мъкне маршалски жезъл у мешката си. Че и с тая линийка - един на 10 000 може да стане шофер на стар самолет, и евентуално ако помни как се смята...
        Не си прав... Просто е много бърз начин за изчисления с приемлива точност...
        Само виж колко такива се продават нови и ще разбереш... Търси E6B
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Добре де, аз зор бих намерил у нас нещо от което хал хабер си нямам, а е колко още можело.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Намерих книжка от 1955г точно за навигационна логаритмична линийка НЛ-10...
            100 (сто) страници... Решаване на прости аритметични задачи, през тригонометрия, преобразуване на мерни единици - километри (и в час), метри, мили футове, градуси, радиани, през въздушно фотографиране до стрелба, бомбомятане, треактория на снаряда и изчисляване точка на среща с целта.... С две премествания на линийката...
            http://www.vixri.ru/d2/Kormashov%20L...ka%20NL-10.pdf

            Да, сега не се ползва толкова активно (и сложно), но за по-простите изчисления за гориво, треактория, снос, време за достигане - си ги ползват, защото е лесно (когато го научиш, а не е космическа техника - учи се лесно), енергонезависимо, и директно отчиташ резултата...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение



              Mда, все едно да карат всеки кашик съвсем буквално да мъкне маршалски жезъл у мешката си (по Суворов).
              Покрай редосеялките явно ви е куцала и историята. Ма на кой му пука - Суворов, Наполеон, севгъз..
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                .... енергонезависимо...
                Тука е момента да попитам как аджеба,дедо ви Кольо Фичев е сметАл мостовете само с една тояжка.Че даже и счетоводен софтуер е имала.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Всички културни хора знаем малко или много латински. Е, някои си мислят че Цезар на латински пак се чете с ц
                  А някои все още сигурно не саи чували за салата цезар
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Терзиев, марш от тази тема и остави линийката на мира. Никога не съм смятал с такава и съжалявам, че не бих могъл да науча сина си на това. А все още има такива неща, на които трябва да се учат, въпреки таблетите и всякаквите калкулатори и преобразуватели. Все пак са неща,които малко или много развиват мозъците.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                      Тука е момента да попитам как аджеба,дедо ви Кольо Фичев е сметАл мостовете само с една тояжка.Че даже и счетоводен софтуер е имала.
                      Откъде знаеш, че сметките не са дошли от извънземните?
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        ... А все още има такива неща, на които трябва да се учат, въпреки таблетите и всякаквите калкулатори и преобразуватели. Все пак са неща,които малко или много развиват мозъците.
                        Аз, като минал през все още най-добрата гимназия в нашата мила РОдина, се чудех (особено през '90-те) какъв е бил смисъла от това ?!
                        Оказа се, че там съм разбрал, че живота е сложна комбинация от прости неща, но ми трябваха 20г. да го осъзная като синтез и дефиниция.

                        ... а всъщност, от този ми ценен извод доста често пропускам да се възползвам при сблъсъка с ежедневните малки греди.



                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Откъде знаеш, че сметките не са дошли от извънземните?
                        Е от къде да знае ?!
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Е от къде да знае ?!
                          Напълно е възможно Към момента едва ли някой във форума може да потвърди или отрече тяхното наличие Даже и професор Лъчезар Филипов редовно ги среща в кръчмата на шерифа която по случайност му е в съседния двор https://www.youtube.com/watch?v=ux0BVciV3sU
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            Покрай редосеялките явно ви е куцала и историята. Ма на кой му пука - Суворов, Наполеон, севгъз..
                            Епа отечествената война.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Напълно е възможно Към момента едва ли някой във форума може да потвърди или отрече тяхното наличие Даже и професор Лъчезар Филипов редовно ги среща в кръчмата на шерифа която по случайност му е в съседния двор https://www.youtube.com/watch?v=ux0BVciV3sU
                              Аз, като човек обичащ да дискОтира, съм се нагледАл на хора които по нЕкое време се превръщат в извънземни нечовеци, с всичко последващо от това.

                              ... ма ся съм в творческа пауза по неволя, та ми е малко скучно.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Аз, като човек обичащ да дискОтира, съм се нагледАл на хора които по нЕкое време се превръщат в извънземни нечовеци, с всичко последващо от това.

                                ... ма ся съм в творческа пауза по неволя, та ми е малко скучно.
                                Е Лъчо като стар академичен кадър много ги обича тези дискусии
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X