Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Когато строиха язовира при нас заваряваха предимно тръбите с оксижени и заварчиците затапваха една тръба,пускаха ацетилен в нея и през отвор в задната част дето е затапено подаваха огън.Тътен до бога се вдигаше.Ние дечерлугите най-много за това стояхме около тях.

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
      Колеги цялата система беше следната... Взимаш миниума и бронза и ги смесваш внимателно в тенджерата, слагаш на котлона за 2 до 3 минути, после с дървена пръчка разбъркваш бавно докато стане еднакъв цвят. След това в парче вестник слагаш с дървена лъжица колкото си решил от тая смес отгоре слагаш няколко парчета музайка ( тогава я имаше навсякаде) и много внимателно загъваш и я облепваш максимално стегнато с изолирбант. Не е имало случай да гръмнат преди да се ударят в нещо, но и не сме ги разнасяли много, че ако ни хванеха ставаше страшен бои.... Пироманията приключи когато стана трудно снабдяването с един от двата компонента, не помня кое започна да се продава само течно...
      Колега, вярвам, че така сте правили, но това е безумно от гледна точка на безопасността.
      Имаш време да изтриеш целия си пост.
      Първо заради правописните грешки: изолирбанД, мОзайка, навсякЪде.
      Второ да не хлъзнеш по погрешна писта безброй пубери, които...
      И трето тази смес е трикомпонентна, а не две, което не са ти го казали батковците. За жалост това снижава и без това ниския праг на детонация...
      Дано не ми се разсърдиш...

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Има и такива оръдия по язовирите, карбидни.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Тоя калиев перманганат за кво, ние не сме го ползвали?
          Много ефективен окислител. Разбира се, това и така, мога да го кажа сега. Тогава беше точно на принципа "Така казаха батковците" (в моя случай, лекичко и татковците).
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Ми ефективен, то четири молекули кислород...
            И мен за известно време ме избиваше на пиромания. Първоначално кибрит "Буря" се продаваше свободно, малко по-скъп от обикновения. После спряха да го продават на деца, та ни го купуваше някой по-голям батко. Вкъщи винаги е имало по една кутийка, така за всеки случай.
            За първи път ми намалиха поведението за димка от "Буря", хвърлена в час. Най-елементарната - взимаш станиолена лентичка от шоколадче и увиваш стегнато клечката, като оставяш само малко, колкото да драснеш. Залепваш края, ако нямаш лепило, стягаш здраво с конец. Драскаш, пламва за момент и после дими яко. Обаче после дъртия ми разказа играта вкъщи. А най-достъпни за димка бяха триъгълниците и линийките, и разбира се целулоидната филмова лента. Когато излязоха бронз-миниумките, вече бях голям за тия неща, друго беше започнало да ме вълнува .

            Сега защо не се произвежда "Буря"?
            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
            имат право да гласуват на избори.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Димки най-много си правехме от бяла изкуствена тор. Понеже бяхме организирали серийно производство и сроковете ни притискаха ги сушахме на ламарина в/у огнище от две тухли.

              Също, но по-рядко, от едни стари лакирани мебели. Бяха много дебело лакирани с някакъв лак в/у фурнира. Та си отчупиш коричка от това, разпалиш го и духнеш да го загасиш и то запуши с един дим с една остра миризма, чак се задавяш като вдишаш.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                С калиев перманганат бяха първите ми опити да зареждам аквариум с кислород. Епруветка, и маркуче в аквариума и се нагрява на свещ.
                Рибите не умряха ама и бая гърмеше
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  С калиев перманганат бяха първите ми опити да зареждам аквариум с кислород. Епруветка, и маркуче в аквариума и се нагрява на свещ.
                  Рибите не умряха ама и бая гърмеше
                  Э-э-эххх, а комплектите "Юный химик", някой помни ли ги?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    С калиев перманганат бяха първите ми опити да зареждам аквариум с кислород. Епруветка, и маркуче в аквариума и се нагрява на свещ.
                    Рибите не умряха ама и бая гърмеше
                    Ти като се поотпуснеш и за трипера ще си кажеш...калиев перманганат, как и колко .

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Поради правилно възпитание ми се размина тоя бонукс.
                      Иначе бабините дивотии включват и нишадър като лечение.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Э-э-эххх, а комплектите "Юный химик", някой помни ли ги?
                        Абе шикалки. В кръжока по фото, разполагахме с цялото хранилище на кабинета.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                          Ти като се поотпуснеш и за трипера ще си кажеш...калиев перманганат, как и колко .
                          Колега за трипера и гъбичките само не отваряй тема че ще стане една.... Правописните грешки ще са направо до небето... Ама тея историй са след като вече мимиумките не беха на мода. А колкото до поста за бомбата просто сам се чудя къде ни е бил акъла.... Както вече казах и хвърлен фас в тенджерата помни историята. Не бери грижа за поколенията отдавна няма от къде да напериш миниум и бронз на прах. Абе бяха луди години и честно казано имам сладки спомени от тогава макар и да ядях бои от цялата рода че и от съседите по график
                          0-

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            От карабида на брат ми още му седи белег на челото от кутия за блажна боя...А един комшия остана без ръка и око от разбъркване на трилитров буркан със бронз и миниум...сегашните пукалки са бая безопасни от едновремешните...

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Абе шикалки. В кръжока по фото, разполагахме с цялото хранилище на кабинета.
                              Какви шикалки, бе Давк!
                              По тази линия ни бяха дали щанд в панаира да демонстрираме Юннъй химик...Правихме карамел на пръчка(за посетителите), вулкан с амониев бихромат за заинтересованите и...амониев йодид за нас си...!
                              Познай кога ни изгониха? ...Сутринта на втория ден. То беше виолетов пушек, то бяха гърмежи...това сега не може да се случи.

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
                                От карабида на брат ми още му седи белег на челото от кутия за блажна боя...А един комшия остана без ръка и око от разбъркване на трилитров буркан със бронз и миниум...сегашните пукалки са бая безопасни от едновремешните...
                                Карбид, бе майна! (не карабид)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X