Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Накратко.
    Всички (то към този момент, "всички" са 2101; 2102 и 2103) са Жигули докато почват да изнасят в Европа (западна). След това, тези които се изнасят (вкл и за СИВ) стават Лада. В Русия всичко е Жигули до Спутник/Самара.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Съгласен съм с davc - моите наблюдения са същите - из Русия съм срещал доста нови 'жигули', дето тук са били само Лада...
      'Ребрандирането' се е наложило заради експорта към някои западни страни, дето думата Жигули им приличала на Жиголо
      Но си е същият автомобил...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
        Чини ми се първата 2102 е продадена в България през Кореком 77 ма,ма не съм сигурен
        Комшиите ми по двор имаха 2102 купено от Мототехника '76-'77, като около '85 си купиха 2104.
        На 15.04.82 си взехме Вартбург комби от Мототехника, защото за това ни стигаше номера, а на баща ми не му се чакаше за ЛАДА, а и не беше ясно кога и дали въобще щеше да се случи. За употребяван автомобил не искаше и да чуе.
        По онова време, естествено, това си беше семеен празник, и цялото семейство бяхме в Мототехника на "Хладилника" за да изберем автомобила и по цвят, естествено.

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        След 70-та. Баш Жигула си е. Рогчетата на броните на Фиат 124 са други. Първите Жигули в България са от 1971 г. Нашата я купихме август 73-та и беше вече с вноска и по 6100 лв. Първите бяха без ред и по 5600. На емблемата на авиолиниите май пише "ТАБСО", ако това може да ни ориентира.
        '89 или '90 ми изпадна една ударена отпред Жигула и оценката И към момента на прехвърлянето беше 3050лв защото дъртите коли ги хващаха на 50%, а по фактура си беше 6100.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          У нас, и не само, не се продаваха всички руски творения. За техния пазар във всяко вазовско купе слагаха от всичките си двигатели и разл интериор, комбинациите бяха безброй. Още по- интересни чудесии имаше с новия москвич алеко- пружини, ресори, кардани и задно предаване с дв 412, та и разни ладови двигатели.
          Последно редактирано от veskov; 12-11-18, 14:35.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            ...във всяко вазовско купе слагаха от всичките си двигатели и разл интериор, комбинациите бяха безброй ...
            Това история от '90-те.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Алекото с ладовия двигател не е.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Да бе, за ВАЗ-овските купета е думата.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Уффффф, проблемът е, че тия, дето си спомнят ония години, май ги е подгонила и забравачницата. Кофти таргет група цели темата.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Уффффф, проблемът е, че тия, дето си спомнят ония години, май ги е подгонила и забравачницата.
                    Е па склероза, деменция, алцхаймер....
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      За Алеко на ресори и със задно си признавам че не съм и чувал, ама може и да не е толкова лошо... особенно ако е пикап.
                      0-

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                        За Алеко на ресори и със задно си признавам че не съм и чувал, ама може и да не е толкова лошо... особенно ако е пикап.
                        Това си беше лимузина, съвсем в началото, с дв на 412. Даже имаше един в Сф на нашенец, работил в Украйна.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Помня като излезе новия Москвич, как ахкахме след него, отивайки с униформите към "Механото". И си виках "Е сега западняците ще видят съвършената кола..."

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            КОлеги, а слагахте ли си губерчета на задното стъкло, висящи боксови ръкавички на предното огледало и зарче в топката на скоростния лост, да сте първи турбогъзари в махалата?
                            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                            Тел: +359 887 847261

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Забравяш нарязаните на "слънчице" капачки от оцет/вино на рамената на чистачките. Щото, нали, чистачки не се държаха постоянно отвън че хващаха крачета.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                                Помня като излезе новия Москвич, как ахкахме след него, отивайки с униформите към "Механото". И си виках "Е сега западняците ще видят съвършената кола..."
                                Дааам , то новия Москович си беше свършен отвсякъде .
                                ...ъъъъ съвършен де .

                                А иначе западняците си ахкаха по всичко що беше "сдялано в СССР" .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X