Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Дроб. Ама не по пред-десетоноемврийска рецепта. Първо леко запържен, овалян в брашно, и после в йената ред дроб, ред кромид и във фурната с част от мазнината от пърженето. А най-напред киснат 2-3 часа в прясно мляко, ама особена разлика не забелязвам.
    Та се сетих, че едно време дробът го приготвяхме все пържен. Някой ще споделили интересна рецепта, от татово време и преди това, за приготвяне на дроб.
    Пиши ,,свински дроб по селски" и си избирай. Аз и преди, и сега само така съм ял. Общо взето като се заколи прасето и опърли, докато се разфасова жените правят първо дроба. Овалян в брашно, леко запържен с олио, после се вади и там се запъжва лук, връща се обратно и се добавят сухи натрошени чушки, черв чер пипер, сол, даф лист и черв вино. Бързо увира и заедно с армеевата чорба е първото мезе за греяната ракия. През това време фурната пече шарени мръвки,вадят се и те и се добавя суров кромид на полумесеци, някои го позадушават. Подкарва се виното и вече е готово и вареното кисело зеле с осмянката (месото от коремната част).
    В петък са опърлени (с малка горелка и жените се сравят) и сварени за 3ч св крачета. Пренощуват на студено и сутринта лесно се обира отделената мас. Пак се стопля, обезкостяват се и едната част се прави като шкембе чорба, другата за студена(малко чесън, оцет, ситно нарязан морков и кис краставица, суха люта и тн).
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      В еслото на майка ми, имаше други начин. Колят прасето, от осмянката-корема на прасето се нарязва на ситни пърчета и се пържи здраво. След това черен и червен пипер, сол. Така и го наричат осмянка. Отделно мазни мръвки, сладкия кокал, с киселото зеле- лахня. При нас винаги слагат ориз в него. И бахура- бялият дроб, малко черен, парчета изрезки от месото, кървавата мас, така и викат. Всичко нарязано на не много едри парчета. Подваряваха ориз, праз, сол и черен пипер. Преди години всичко кълцаха в дарвено корито. А сместа в корема на прасето и през масур пълнеха в измитите дебели черва. Варяхо го 3-4 часа, като с остра клечка дупчеха непрекъснато червата да не се пръснат. На скарата ушите, дроба, далак,бъбреци. След като приберат всичко, на масата в едни малки дълбоки чинии от осмянката, с нея смес от счукан чесън, лют пипер и оцет. Следва лахнята и накрая при допиването и топъл бахур. Ми прияди ми се. Ех.
      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Следващия път пробвайте с нишесте вместо брашно
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Туй с ориза, се е консумирало веднага? Щото оризът бързо ферментира.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            ами не остава много.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
              В еслото на майка ми, имаше други начин. Колят прасето, бахура- бялият дроб, малко черен, парчета изрезки от месото, кървавата мас, така и викат. Всичко нарязано на не много едри парчета. Ех.
              Това южна България ли е?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Следващия път пробвайте с нишесте вместо брашно
              За пържене на черния дроб?
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                За пържене на черния дроб?
                хапсолюмон
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение


                  За пържене на черния дроб?

                  Да с нишесте става, не само за дроб.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Туй с ориза, се е консумирало веднага? Щото оризът бързо ферментира.
                    Сигурно, аз съм го ял прясно и горещо. Съмнявам се да може да се съхранява. Може би във фризер?
                    Но е невероятно вкусно. И пак не знам: шарден или шерден?
                    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                    имат право да гласуват на избори.

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Това южна България ли е?


                      За пържене на черния дроб?
                      В с. Светлина до Тополовград. И сега така си го правят.
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                        Сигурно, аз съм го ял прясно и горещо. Съмнявам се да може да се съхранява. Може би във фризер?
                        Но е невероятно вкусно. И пак не знам: шарден или шерден?
                        шерден
                        мн. шердени, (два) шердена, м. Разг.
                        1.Дял от стомах на преживно животно.
                        2.Свинско дебело черво като ястие.
                        // същ. умал. шерденче, мн. шерденчета, ср. Топли шерденчета.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Това си е кървавицата "по тракийски". Слагат и ориз и лук и какво ли още не, то си е цяла манджа в черво. Вари се веднага след като се направи и така се държи. Родата на жената, слагаха кромид лук, навремето веднъж ги накарах да направят малко с праз лук и оттогава само така я правят.
                          По нашенско кървавицата е карантията, която се яде варена, то по същество е само бял дроб, осмянката, кървавата мас, много мазни изрезки, месото около закола (всъщност врат, ама при коленето, обилно оцапан с кръв). Подправките са кимион, чер пипер и сол. Държи се сурово, вари се преди консумация, вари се като правило в зелев сок. Пълни се в дебели черва. Допълнително подправки, кой как си иска, непосредствено при консумацията.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            шерден
                            мн. шердени, (два) шердена, м. Разг.
                            1.Дял от стомах на преживно животно.
                            2.Свинско дебело черво като ястие.
                            // същ. умал. шерденче, мн. шерденчета, ср. Топли шерденчета.
                            Това е литературно погледнато.
                            Според Чудомир, е допустимо и "шарден" - особено като се произнася с пълна уста..

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Да с нишесте става, не само за дроб.
                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              хапсолюмон
                              Има всякакво, жените са му хищници, в повечето случаи съм за брашната, ще се пробва следващия път.
                              Ето фабрични рецепти. Котки и кучета не се мръщиха, не изглежда гнусно, може и да го бива.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171127_133942.jpg
Прегледи:1
Размер:228.2 КБ
ID:5773464
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171127_162518.JPG
Прегледи:1
Размер:138.0 КБ
ID:5773465
                              Последно редактирано от veskov; 27-11-17, 15:26.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                Котки и кучета не се мръщиха...
                                При мен това беше тестът - с котка, щото кучетата са по-всеядни и по-лакоми. Става и за проверка дали някой салам се е развалил, щото нали "ботулиновият токсин" не мирише (за човешкото обоняние). Ама сегашната ми гадина яде само суха котешка храна и нищо друго не иска.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X