Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Предполагах, свидетел съм на съседска свада заради малини. Козата вярно си е напаст. А дивите зайци що не са давали/ дават да се трепят безразборно? Тях в дълбок сняг съм ги виждал да правят същото
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Козите се катерят. При сняг и без сняг. Много по-големи душмани са на дръвчетата от зайците.
      Катерят се яко, като котки направо
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Накуп пържени сланина, трушия и яйца не бяхме яли отдавна
        Ние пък редовно ядем. Ем вярно, леко модифицирана, защото сланината не ни поняся (в буквален смисъл), та слагаме саздърма - хем и нещо месце да има.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          МОре гледаха си се и кози и офци, свинье и кокошки, телетата беа рядкост. Това, обаче, на водещите на Другата България не им пасва на предаването. А говоря за Софийско.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            По въпроса за козите - ами гледах се достатъчно масово, за да е било нелегално и то преди 1975-та. Личните ми спомени са от село Раздел, Елховско. Сестрата на баба ми гледаше кози. И беше преди 1975-та. Козите бяха поне 3. Имаха си козар на селото, който сутринта събираше всичките кози, а вечер сами си се връщаха. Там също за първи път ядох яре печено на фурна. Вкуса не го помня, повече ме впечатляваше селската фурна. Струваше ми се като някаква магия, как палеха вътре в нея огън, а не се опушваше. В някакъв момент се вадеше огъня и вътре се нареждаха тавите за печене на хората от селото. Накрая затваряха отвора и даже имам спомен за замазване на капака. След някакво време отваряха и вътре всичко беше готово.
            Там също съм ял и масло, току що избито от млякото. Спомням си недоверието с което подходих първия път. Ама още с първа хапка от комата намазан с това масло и недоверието се изпари.

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Рече току що избито масло та се сетих. Зелник правен от баба ми с мътеница. Ееехх!?
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                М'да.хора родени през 1974 г. обясняват как "мнооооооого преди 1975 г. масово са се гледали кози" в Клета Майка...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  М'да.хора родени през 1974 г. обясняват как "мнооооооого преди 1975 г. масово са се гледали кози" в Клета Майка...
                  Гагич, роден съм достатъчно преди 1974-та година за да имам ясни спомени от преди 1975-та година.

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                    Гагич, роден съм достатъчно преди 1974-та година за да имам ясни спомени от преди 1975-та година.
                    To whom it may concern се сеща. Па и ти си бил... нека да позная - 6-годишен?
                    За какво мислите служат темите във форумЪт: "ЧРД на...", и аз защо не ги обичам много-много?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      За възрастта позна. И наистина от въпросната 1975-та година са ми последните спомени от това село. Та няма как да имаше там стадо от няколкостотин кози, ако предишната година козите са били забранени. Но моите спомени са и от по-рано. Предполагам от 1973-та и 1974-та година. И все има кози в тях. И спомен за козя пастърма също. Домашно правена. Свако ми и беше голям майстор.
                      Май е време да се взема в ръце и да повъзродя някоя друга рецепта от родовите.

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                        И наистина от въпросната 1975-та година са ми последните спомени от това село. Та няма как да имаше там стадо от няколкостотин кози, ако предишната година козите са били забранени.
                        Уффф, помня, че имаше някакво ограничение за козите. Може да е било до 1-3 кози в домакинство. Включително и, че са затрити наши български породи и после сме внасяли арменски и грузински от СССР. Т.е. сегашните кози в КМБ не са местна порода, а са "потомки" на вносни кози. Ето компилация на това, което излиза в интернет:

                        През 1911 год. в България е имало 1 465 000 кози. Статистиката е регистрирала най-голям брой през 1911 г. – 1 465 000. Вследствие на големите ограничения от горските власти на традиционно използваните горски площи за козевъдството, следва тенденция към намаляване до 913 000 през 1935 г. Обедняването на населението през Втората световна война води до повторно на-растване броя на козите – над 1 милион през 1947 г. След 1944 год. поради
                        погрешно становище, че козите унищожават горите, те не намират място в кооперативните стопанства, броят им намалява, което обаче не довежда до увеличаване на горските площи. Към 1975 г. са около 300 000 бр. След 1975 г. ограниченията отпадат, но това пък не довежда до увеличение на броя на козите, след 1990 и до ден-днешен са под 300 000 бр.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                          .....Май е време да се взема в ръце и да повъзродя някоя друга рецепта от родовите.
                          Давай де!
                          С козите е шантава работа. Много е зависело от местната управа. Разказвали са ми, че след оконч.коопериране 56-7/г някъде е имало странни приумици на натегачите, извън спуснатите наряди. Имаш х кокошки, трябва да предадеш еди колко яйца. Така и за овце-агнета, колко да заколиш, за казан за ракия си направо в кауша. Същото с едрия добитък и оставената земя за частно ползв, но не епо темата.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            С козите е шантава работа. Много е зависело от местната управа.
                            Факт, че по цял свят хубавите сирена се правят от козе сирене, а у нас - от овче. В заключената тема за синьото сирене имаше дискусия рентабилно ли е да доиш овца (с "цици, по-малки от на коча м@дете"), не е ли като да доиш кучка или котка, пък "Памело-Андерсъновите" бозки на козите - само за домашно доене?
                            Козите у нас са си екзотика. Битуват и разни схващания, че можело да се продриск@ш от козе месо, ако имало някой останал при дрането косъм и прочие щуротии. Аз съм фен на ярешкото, че и на козето, навремето изкупих цяло изклано стадо от човек, чийто баща беше получил инсулт и вече не можеше да си гледа козите. Наложи се да убеждавам разни познати "да приютят" по фризерите си по някоя коза, защото нямаше къде да ги "разквартирувам" всички и тогава се натъкнах (за мое добро, де, щото иначе трябваше да черпя с части от "приютената" коза ) на разни такива предразсъдъци: "ама не се ли хваща диария, ама то много странно мирише това месо, ама...".
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Спри се малко бе Бобка! Егати и кОзите стадата. К'ъв е па тоя спор дееба? Ти си като ББ бре. И на жълтите павета да се изсере, някой ще рече, че облагородява. Не друго.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Факт, че по цял свят хубавите сирена се правят от козе сирене, а у нас - от овче. В заключената тема за синьото сирене имаше дискусия рентабилно ли е да доиш овца (с "цици, по-малки от на коча м@дете"), не е ли като да доиш кучка или котка, пък "Памело-Андерсъновите" бозки на козите - само за домашно доене?
                                Козите у нас са си екзотика. Битуват и разни схващания, че можело да се продриск@ш от козе месо, ако имало някой останал при дрането косъм и прочие щуротии. Аз съм фен на ярешкото, че и на козето, навремето изкупих цяло изклано стадо от човек, чийто баща беше получил инсулт и вече не можеше да си гледа козите. Наложи се да убеждавам разни познати "да приютят" по фризерите си по някоя коза, защото нямаше къде да ги "разквартирувам" всички и тогава се натъкнах (за мое добро, де, щото иначе трябваше да черпя с части от "приютената" коза ) на разни такива предразсъдъци: "ама не се ли хваща диария, ама то много странно мирише това месо, ама...".
                                Ако пак си вземеш коза / яре / ...обещавам да ти го оправя ...наздраве Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0885.jpg
Прегледи:1
Размер:745.3 КБ
ID:5773034
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X